Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Przedszkolna rekrutacja startuje

W czwartek rusza elektroniczny nabór do łomżyńskich miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych. Tak jak w latach poprzednich rodzice będą mogli zapisywać swoje pociechy za pośrednictwem specjalnej strony internetowej. Niemniej rejestracja dziecka na stronie jest tylko pierwszym krokiem rekrutacji. Później rodzice i tak będą musieli złożyć jeszcze papierowe zgłoszenie i przynieść je do wybranego przedszkola

Rekrutacja do publicznych przedszkoli będzie odbywała się przy wsparciu Systemu Naboru Elektronicznego ,,Przedszkole 2012” (https://nabor.progman.pl/lomza.html).
- Zaletą tego systemu jest: stały i szybki dostęp do oferty edukacyjnej przedszkoli, możliwość porównania godzin otwarcia placówek, bazy lokalowej, zajęć dodatkowych oraz ilości miejsc – podaje Anna Sobocińska rzecznik prasowy prezydenta Łomży.
Niemniej rejestracja dziecka na stronie jest tylko pierwszym krokiem rekrutacji, bo rodzice będą musieli złożyć jeszcze papierowe zgłoszenie do wybranego przedszkola.
- Do 30 marca 2012r. przedszkola będą czekały na deklaracje rodziców o pozostaniu ich dzieci w tym samym przedszkolu albo przejściu do oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej – podaje Sobocińska. - Karty zgłoszeniowe nowych dzieci przyjmowane będą przez placówki (pierwszej preferencji) od 2 do 16 kwietnia 2012r. do godz. 15.00 Ogłoszenie wyników naboru, czyli wywieszenie list dzieci przyjętych do przedszkoli, nastąpi 17 kwietnia o godz. 15.00.
- W roku szkolnym 2012/2013 ogólna liczba miejsc w przedszkolach publicznych będzie utrzymywała się na poziomie ubiegłorocznym tj. około 1380 – mówi Sobocińska, dojąc, że większa część to dzieci kontynuująca naukę w przedszkolu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę