Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

NKJO do likwidacji

Radni sejmiku województwa podlaskiego większością głosów podjęli uchwałę w sprawie likwidacji Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Łomży. Już jesienią nie będzie prowadzony nabór do tej placówki, która formalnie zostanie wygaszona w 2014 po ukończeniu nauki przez obecnych słuchaczy.

Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Łomży istnieje od 1992 roku. To szkoła państwowa, która przygotowuje nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego. Nauka w kolegium, prowadzona w systemie dziennym, trwa trzy lata i jest bezpłatna. Po jej ukończeniu absolwenci uzyskują dyplom NKJO, a także tytuł licencjata Uniwersytetu Warszawskiego, który sprawuje opiekę naukowo-dydaktyczną nad Kolegium.
Formalnie organem prowadzącym NKJO jest samorząd Województwa Podlaskiego i on podjął decyzję o likwidacji placówki. Podczas dzisiejszej sesji sejmiku Jacek Piorunek odpowiedzialny m.in. za edukację członek zarządu województwa, mówił, że ani Uniwersytet Warszawski ani wyższe szkoły z Łomży nie były zainteresowane przejęciem kolegium. Piorunek przypomniał, że już w marcu sejmik podjął uchwałę intencyjną w sprawie likwidacji kolegium.
- W tym czasie pozytywną  opinię o likwidacji wyraziło Ministerstwo Edukacji Narodowej, a i związkowcy z ZNP i „Solidarności” Oświaty nie wnieśli zastrzeżeń  - mówił Jacek Piorunek.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę