Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

„Wakacje, znowu są wakacje!”

Główne zdjęcie
Konferansjerzy: Tomasz Cwalina i Bartek Karwowski

Karolina Wądołowska promienieje: pierwszoklasistka ma najwyższą w szkole średnią ocen na koniec roku i wzorowe zachowanie oraz z tego tytułu świadectwo z czerwonym paskiem i szansę na stypendium premiera. Tomek Cwalina z klasy drugiej nie miał i (jeszcze) nie ma ma takich osiągnięć, ale uśmiecha się od ucha do ucha i wesoło śpiewa jak OT.TO: „Wakacje, znowu są wakacje!”.

Karolina Wądołowska
Karolina Wądołowska

Jesteśmy na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2011/2012 w III Liceum Ogólnokształcącym im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego Armii Krajowej. Drzwi na taras i hol sali gimnastycznej pootwierane na oścież dla wpuszczenia świeżego powietrza. Niebieskie niebo i jasne słońce poprawiają samopoczucie i nastroje kilkorgu uczniom, którym w murach szkoły było ciut za duszno. 
- Niestety, nie wszyscy mieli to szczęście, że przebrnęli rok w naszej szkole – ubolewa Grażyna Chodnicka, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, przemawiając do powierzonych jej pod opiekę orłów i sokołów. - Będą powtarzali klasę... Zdawalność maturzystów jest o wiele wyższa niż w kraju i wynosi 98 procent, ale te dwa procent w sierpniu będzie zdawało poprawki...
Potem jest już tylko dumniej, radośniej i swobodniej, kiedy dyrektor Grażyna Chodnicka i wicedyrektor Renata Maliszewska wręczają dyplomy i nagrody wyróżniającym się w nauce, twórczości i działalności kulturalnej oraz aktywności sportowej. Gorące brawa otrzymują od swego koleżeństwa, m.in., zwyciężczynie i zwycięzcy mistrzostw w pływaniu oraz Dorota Olkowska, laureatka pierwszego miejsca w XIX Ogólnopolskim Konkursie Jednego Wiersza w Suwałkach.  
- Nie kułam i nie stawiałam sobie celu, że zdobędę świadectwo z czerwonym paskiem – zapewnia z uśmiechem Karolina Wądołowska, absolwentka szkoły podstawowej i gimnazjum w Piątnicy. - Takie świadectwa z paskiem miałam w podstawówce, w gimnazjum żadnego, a zmobilizowała mnie w pierwszej klasie liceum nasza pani pedagog Sławomira Głasek. „Dobrze Ci idzie, postaraj się, to może dostaniesz stypendium premiera”. Ale ważniejsza była mobilizacja do nauki, niż pieniądze, i satysfakcja, że potrafię się czegoś porządnie nauczyć!
W nagrodę Karolina pojedzie na wakacje do Niemiec. Nie będzie musiała pracować, tylko komfortowo odpoczywać, bo ma tam mamę i sporą rodzinkę. 
- Całkiem szybko minął mi ten rok szkolny – ocenia starszy od prymuski o rok Tomek Cwalina, konferansjer uroczystości i krótkiego poranka kabaretowego na wzór „Wiadomości” w TVP 1. - Jak śpiewaliśmy na całe gardło „Wakacje, znowu są wakacje...”, to z przekonaniem. Cieszę się, że znów będę na działce w Starej Łomży spotykał się z przyjaciółmi i chodził na spacery po starówce, na skate park czy alejkami parku Jana Pawła II. Świadectwo w pierwszej klasie i teraz mam nie najlepsze, ale to nie wina nauczycieli III LO. Naprawdę są mili i przyjaźni, tylko zabrakło mi chęci do nauki. Mam nadzieję, że w wakacje nabiorę sił i poprawię się z kilku przedmiotów. A teraz lecę się przebrać, bo za gorąco w tym garniturze!

Mirosław R. Derewońko

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę