Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Łomżyńscy uczniowie sprawni jak żołnierze

Dwa zespoły z Łomży – dziewcząt z II LO i chłopców z „Mechaniaka” - wygrały wojewódzki etap Ogólnopolskich Zawodów Sportowo – Obronnych „Sprawni jak żołnierze 2012”. W nagrodę oba zespoły wyjadą do dawnego tajnego wojskowego miasta Borne Sulinowo, gdzie na poligonie odbędą się krajowe finały.

Celem imprezy, która na szczeblu krajowym organizowana jest przez Wojskowe Stowarzyszenie „Sport-Turystyka-Obronność’ i Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej przy wsparciu i pomocy m.in. Departamentu Wychowania i Promocji Obronności MON, jest popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych, zagadnień związanych z obronnością oraz podnoszenie sprawności fizycznej.
Na etapie wojewódzkim w zakresie umiejętności sportowo – obronnych na obiektach JW 3519 w Białymstoku oraz Centrum Edukacji w Supraślu rywalizował 19 trzyosobowych zespołów dziewczyn i 26 męskich. Uczestnicy musieli posiać się umiejętnością min. strzelania z karabina sportowego, rzucaniem granatem do celu czy udzielania pierwsze pomocy przedmedycznej.
I okazało się, że w województwie łomżanie nie mają sobie równych. Wśród dziewcząt wygrała ekipa z II LO w składzie: Monika Bagińska, Monika Brzostowska i Patrycja Kowalczyk. Ich opiekun Sławomir Łomotowski  podkreśla, że uczniowie tej szkoły od lat we współzawodnictwie  sportowo – obronnym są w czołówce wojewódzkiej. W ubiegłym roku rywalizację wygrała drużyna chłopców, w tym roku też byli blisko, ale pogubili się w ostatniej konkurencji – biegu na orientację. Wykorzystała to drużyna z łomżyńskiego „Mechaniaka”, która ostatecznie okazała się najlepsza w województwie.  
- Tak więc razem – dziewczyny z II LO i chłopcy z „Mechaniaka” - pojedziemy na finał krajowy licealiady, który odbędzie się 12-15 czerwca w miasteczku Borne Sulimowo. Na tamtejszym poligonie rywalizować będzie 16 zespołów dziewcząt i 16 zespołów chłopców – zwycięzców zawodów wojewódzkich – mówi Sławomir Łomotowski.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę