Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Sprawne jak żołnierze

Dziewczęta z II LO zajęły drugie miejsce w finale 35. Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak Żołnierze”. Męska reprezentacja „Mechaniaka” była piąta. Przez dwa dni w Bornem Sulinowie trwała zacięta rywalizacja najlepszych drużyny dziewcząt i chłopców z 16 województw w konkurencjach takich jak: bieg na orientację, tor przeszkód, pierwsza pomoc, rzut granatem, strzelanie na 50m.

Celem imprezy, która na szczeblu krajowym organizowana jest przez Wojskowe Stowarzyszenie „Sport-Turystyka-Obronność’ i Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej przy wsparciu i pomocy m.in. Departamentu Wychowania i Promocji Obronności MON, jest popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych, zagadnień związanych z obronnością oraz podnoszenie sprawności fizycznej. 
Uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Łomży - Monika Bagińska, Monika Brzostowska i Patrycja Kowalczyk, których opiekunem był Sławomir Łomotowski, wywalczyły vice mistrzostwo Polski. Ponadto poza regulaminem  uczennica Monika Bagińska została wyróżniona  za najlepszy wynik w rzucie granatem dziewcząt uzyskując 9 punktów na 9 możliwych do zdobycia. Na tej samej „olimpiadzie” drużyna chłopców z łomżyńskiego „Mechaniaka”: Patryk Czyż, Tomasz Kalinowski, Łukasz Patalan, prowadzona przez Roberta Karwowskiego wywalczyła piąte miejsce w kraju.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę