Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Co umieją szóstoklasiści...

Szóstoklasiści najsłabiej poradzili sobie z wykorzystywaniem wiedzy w praktyce, najlepiej z umiejętnością korzystania z informacji. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży przedstawiła wstępny raport kwietniowego sprawdzianu organizowanego na koniec nauki w szkołach podstawowych. - Tegoroczny zestaw zadań był nieco trudniejszy od ubiegłorocznego - oceniają pracownicy OKE. Zestawieni po raz kolejny dowidzi prawdziwości twierdzenia, że czym większe miasto tym lepsze wyniku uczniów.

Do sprawdzianu 3 kwietnia 2012 roku na terenie województwa podlaskiego przystąpiło 11 221 uczniów. Arkusz standardowy zawierał 26 zadań sprawdzających poziom opanowania umiejętności czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Za poprawne wykonanie wszystkich zadań można było otrzymać 40 punktów.
Uczniowie najwyższe wyniki uzyskali za rozwiązanie zadań sprawdzających umiejętność korzystania z informacji (średni uzyskany wynik za tę umiejętność to 2,84 pkt. na 4 możliwe do zdobycia), nieźle poradzili sobie z czytaniem (6,25 pkt. na 10) i pisaniem (5,91 pkt. na 10), słabiej z rozumowaniem (4,35 pkt. na 8) a najsłabiej z zadaniami wymagającymi wykorzystywania wiedzy w praktyce (3,85 pkt. na 8).

Najsłabsze wyniki osiągnęli uczniowie podstawówek na wsi – 21,8 pkt., i czym większe miasta tym średni wynik był lepszy. Miasto do 20 tys. mieszkańców to 22,3 pkt, miasto od 20 tys. do 100 tys. mieszkańców 23,8 pkt., i miasto powyżej 100 tys. mieszkańców 25,3pkt.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę