Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

„Złote Szkoły 2014” z Łomży

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łomży znalazło się na 71 miejscu wśród ogólniaków w XVI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2014. Wśród techników na 74 pozycji jest łomżyński „Ekonomik” czyli Technikum nr 6 w ZSEiO nr 6 w Łomży. Obie szkoły otrzymały tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

Ranking Liceów 2014 - woj. podlaskie
Ranking Liceów 2014 - woj. podlaskie
Ranking Techników 2014 - woj. podlaskie
Ranking Techników 2014 - woj. podlaskie

W tegorocznym rankingu „Perspektyw” ocenie poddano 2.291 liceów ogólnokształcących i 1.867 techników, z których wyłoniono najlepszych 500 liceów ogólnokształcących i 300 najlepszych techników w Polsce. Jak podają autorzy opracowania misją rankingu jest dostarczenie informacji o tym, jak oceniane są polskie szkoły ponadgimnazjalne. Głównymi adresatami rankingu są uczniowie najstarszych klas gimnazjów, którzy już w czerwcu muszą podjąć bardzo ważną decyzję - wybrać taką szkołę ponadgimnazjalną, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. 
I z prezentowanego zestawienia wynika, że łomżyński „Bernatowicz” czyli I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki cały czas utrzymuje się wśród najlepszych szkół w Polsce. W rankingu liceów w tym roku zajął 71 miejsce gromadząc  54,44 pkt, przy czym niespełna 69 pkt dawało miejsce w pierwszej dziesiątce polskich ogólniaków. Łomżyńskie I LO jest na drugim miejscu w województwie podlaskim – wyżej jest tylko I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza z Białegostoku, które gromadząc 59,47 pkt. znalazło się na 35 miejscu. W pięćsetce najlepszych liceów w Polsce jest też – na 310 miejscu - II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Łomży (42,99 pkt.).

Wśród techników najlepiej z Łomży wypadło Technikum nr 6 w ZSEiO nr 6 („Ekonomik”), które jest 74 w Polsce i trzecie w województwie podlaskim. Na 103 miejscu w Polsce i szóstym w województwie zostało natomiast sklasyfikowane Technikum nr 5 w ZSMiO nr 5 („Mechaniak”). 

Perspektywy przyznały także tytuł „złotej”, „srebrnej” i „brązowej”  szkoły 2014. Złoto przysługuje szkołom ponadgimnazjalnym, które zajęły miejsca od 1 do 100.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę