Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

PWSIiP bez plagiatów

Główne zdjęcie
Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży

Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie oceniła ochronę praw autorskich w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. NIK sprawdzała czy w uczelni są odpowiednie procedury uniemożliwiające plagiatowanie prac dyplomowych i jak one działają. - Zdaliśmy ten „egzamin” bardzo dobrze. Kontrolerzy nie wykazali najmniejszego uchybienia – chwali się Ewa Zawłocka z łomżyńskiej PWSIiP.

- NIK oceniła pozytywnie zarówno „ustalenie oraz przestrzeganie procedur przeciwdziałających naruszeniom praw autorskich oraz działania podejmowane na rzecz zapoznania studentów z tą problematyką” jak i „obowiązujące w uczelni procedury oraz działania podejmowane w celu wykrywania naruszeń praw autorskich – przekazuje Ewa Zawłocka. 

W łomżyńskiej uczelni od stycznia 2012 roku wszystkie złożone prace dyplomowe – licencjackie inżynierskie i magisterskie są sprawdzane internetowym programem antyplagiatowym, a następnie raport z tego badania są weryfikowane przez promotorów prac. Jak ustaliła NIK z analizowanych przez jej kontrolerów 50 prac tylko jedna nie została zweryfikowana tym programem, ale jak czytamy w podsumowaniu raportu Izby nie miło to jednak wpływu na ocenę kontrolowanej działalności.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę