Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Podstawówka w Sławcu mistrzem województwa... w zbieraniu

Blisko 450 kilogramów zużytych baterii zebrali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Hanki Bielickiej w Sławcu. „Zbierli nie wyrzucali” i dostali sprzęt za 12 tysięcy złotych, bo wygrali konkurs zorganizowany przez Urząd Marszałkowski, który miał uświadomić jak bardzo szkodliwe dla środowiska są zużyte baterie i akumulatory oraz jak postępować z odpadami niebezpiecznymi. W sumie do akcji przystąpiło aż 119 szkół, których uczniowie przez miesiąc zebrali 18,5 tony zużytych baterii i akumulatorów.

Uczniowie z podstawówki w Sławcu zebrali „tylko” 446,8 kilograma zużytych baterii, ale to bardzo mała szkoła, więc w przeliczeniu na ucznia dało rekordowe 20,31 kilograma. W środę w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i podczas niego szkoła otrzymała nagrodę główną w postaci pomocy naukowych i wyposażenia sal dydaktycznych o wartości 12 000 zł.
Dodatkowo nauczyciele tej szkoły Jadwiga Sosnowska i Jacek Sokołowski otrzymali podziękowania od wicemarszałka Województwa Podlaskiego za aktywny udział w organizacji konkursu.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę