wtorek, 21 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Podstawówka w Sławcu mistrzem województwa... w zbieraniu

Blisko 450 kilogramów zużytych baterii zebrali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Hanki Bielickiej w Sławcu. „Zbierli nie wyrzucali” i dostali sprzęt za 12 tysięcy złotych, bo wygrali konkurs zorganizowany przez Urząd Marszałkowski, który miał uświadomić jak bardzo szkodliwe dla środowiska są zużyte baterie i akumulatory oraz jak postępować z odpadami niebezpiecznymi. W sumie do akcji przystąpiło aż 119 szkół, których uczniowie przez miesiąc zebrali 18,5 tony zużytych baterii i akumulatorów.

Uczniowie z podstawówki w Sławcu zebrali „tylko” 446,8 kilograma zużytych baterii, ale to bardzo mała szkoła, więc w przeliczeniu na ucznia dało rekordowe 20,31 kilograma. W środę w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i podczas niego szkoła otrzymała nagrodę główną w postaci pomocy naukowych i wyposażenia sal dydaktycznych o wartości 12 000 zł.
Dodatkowo nauczyciele tej szkoły Jadwiga Sosnowska i Jacek Sokołowski otrzymali podziękowania od wicemarszałka Województwa Podlaskiego za aktywny udział w organizacji konkursu.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0