Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Przedszkolakom będzie lepiej

Nowe place zabaw, nowe wyposażenie do sal oraz dostosowanie toalet do potrzeb... przedszkolaków z Turośli i okolicy zakłada projekt na który gmin zdobyła niemal 350 tys zł unijnego dofinansowania. Za te pieniądze do potrzeb najmłodszych uczniów zostaną dostosowane oddziały przedszkolne w trzech Szkołach Podstawowych w Turośli, Ptakach i w Lemanie.

Jak poinformował Urząd Marszałkowski  w piątek 14 lutego umowę na dofinansowanie projektu edukacyjnego gminy Turośl z funduszy unijnych podpisali członek zarządu województwa, Jacek Piorunek oraz wójt Turośli Piotr Niedbała. Objęte wsparciem w ramach projektu będą 4 oddziały przedszkolne w trzech Szkołach Podstawowych w miejscowościach Turośl, Ptaki i Leman na terenie Gminy Turośl, w których zdiagnozowano  problemy dotyczące zaplecza infrastrukturalnego, tj. braki w wyposażeniu. 
W ramach projektu powstaną przy nich nowe place zabaw, zostanie zakupione wyposażenie do sal: meble, zabawki, pomoce dydaktyczne, artykuły plastyczne, sprzęt ITC, sprzęt audiowizualny, tablice interaktywne, programy multimedialne. Projekt zakłada również dostosowanie toalet do potrzeb dzieci młodszych oraz  zakup wyposażenia zapewniającego bezpieczne warunki opieki nad dziećmi.
Dofinansowanie na realizację projektu w kwocie 348 713,98 PLN pochodzi z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki  Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę