Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Mniej na oświatę

O ponad dwa miliony mniejszą niż w ubiegłym roku i o milion złotych niższą niż władze miasta zaplanowały na ten rok subwencję oświatową otrzyma Łomża z budżetu państwa. Ministerstwo Finansów ogłosiło podział subwencji pomiędzy jednostki samorządu terytorialnego. Do Łomży na zadania gminy i powiatu w sumie trafi „tylko” 85 mln 250 tys zł.

Miasto na ten rok z tytułu subwencji oświatowej planowało otrzymać z budżetu centralnego niemal równe 86 mln 250 tys zł. Zdecydowana większość tej kwoty – ponad 53 mln zł to dotacja przyznawana na zadania powiatowe. I to ona teraz została znacząco ścięta. Według danych opublikowanych przez ministerstwo finansów  przyznana miastu na zadania powiatu subwencja oświatowa  wyniesie tylko 51 mln 433 tys 388 zł. 
Mniejszych wpływów na zadnia powiatu nie zrekompensuje  niewielkie podniesienie w stosunku do planowanej subwencji na zadnia gminy. W budżecie miasta na ten cel zapisano 33 mln 205 tys zł, a wyliczona teraz przez ministerstwo subwencja ma wynieść 33 mln 817 tys 456 zł. W sumie Łomża na oświatę od rządu otrzyma więc o milion złotych mniej niż planowała otrzymać. 
To kolejne cięcie wsparcia centralnego dla miasta. Dwa tygodnie temu ogłoszono, że przyznana Łomży dotacja przedszkolna będzie o 5%  mniejsza od tej zapisanej w budżecie 2 mln 905 tys zł, a nie ponad 3 mln zł jak zapisano w budżecie.

Warto zaznaczyć, że po stronie wydatkowej budżetu na oświatę  zapisano niemal 115 mln zł, co jest kwotą o 3 mln zł niższą niż wydano na ten cel w ubiegłym roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę