Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Najlepsza w województwie z historii

Paulina Barwikowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży zwyciężyła w etapie okręgowym 40. ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej. Uczennica klasy II e i podopieczna Katarzyny Lipskiej zdobyła 100 punktów na 100 możliwych, bezapelacyjnie kwalifikując się do etapu centralnego olimpiady. Weźmie w nim również udział dwoje innych uczniów I LO, Grzegorz Pierczyński i Anna Wiaksa.

Eliminacje pisemne etapu okręgowego odbyły się 11 stycznia. Wyłoniły one 22. najlepsze osoby z Augustowa, Białegostoku, Łomży i Suwałk, które zostały zakwalifikowane do etapu ustnego 17 stycznia w Białymstoku. Brało w nich udział aż 5. reprezentantów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży. Paulina Barwikowska zdobyła maksymalną ocenę 50 punktów zarówno za etap pisemny jak i ustny, co dało jej, jako jedynej uczestniczce olimpiady, maksymalną możliwą do zdobycia notę 100 punktów. Dobrze zaprezentowali się również inni uczniowie łomżyńskiej szkoły. Grzegorz Pierczyński z klasy III d zdobył 90 punktów i zajął 5 miejsce, a Anna Wiaksa z klasy III c, dzięki 85. punktom, 9 miejsce. Etap centralny jubileuszowej 40. Olimpiady Historycznej z udziałem trojga reprezentantów Łomży odbędzie się w Warszawie w dniach 4-6 kwietnia.

Wojciech Chamryk


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę