Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Stypendyści marszałka

Główne zdjęcie
Jacek Piorunek i stypendyści ze szkół powiatu łomżyńskiego (fot. Paulina Makarska)

230 uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Województwa Podlaskiego znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, a odnoszących sukcesy na olimpiadach i w konkursach przedmiotowych otrzymało po 4 tys. zł na zakup pomocy naukowych, książek, sprzętu elektronicznego i kursy specjalistyczne. Stypendia z środków unijnych po raz szósty ufundował marszałek województwa. Wśród stypendystów jest kilkanaście osób z Łomży i okolicy.

Aż troje stypendystów, spośród nagrodzonych przez Zarząd Województwa Podlaskiego, uczęszczało w roku szkolnym 2012-2013 do Publicznego Gimnazjum nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Łomży. Jednemu z nich,  Michałowi Dziekońskiemu finaliście trzech konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku, udało się zdobyć maksymalną ilość punktów i to właśnie jemu przypadło zaszczytne pierwsze miejsce na liście rankingowej. 
Specjalne wyróżnienie z rąk Jacka Piorunka, członka Zarządu Województwa Podlaskiego odebrał Norbert Chaberek, uczeń ZSMiO. Jego dokonania wzbudzają  podziw szczególnie, gdy weźmie się pod uwagę  fakt, iż znajduje się on w naprawdę trudniej sytuacji  rodzinnej i finansowej. Norbert, jak sam mówi, ma jednak szczęście, gdyż trafił na wspaniałych nauczycieli i dyrekcję szkoły, którzy bezinteresownie mu pomagają.
Na zakończenie uroczystości Marszałek apelował do obecnych na sali dyrektorów szkół i nauczycieli o aktywny udział w aplikowaniu o środki pomocowe przekazywane przez Urząd Marszałkowski. Na tle innych powiatów, powiat łomżyński, pod względem ilości składanych formularzy zgłoszeniowych oraz przyznanych stypendiów, wypada niekorzystnie. Więcej stypendystów jest nie tylko z powiatu białostockiego (47), ale także z sokólskiego (30), grajewskiego (21) czy monieckiego (20).


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę