Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Happy Łomża czyli warto pomagać

Niecodzienny koncert zorganizowali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży. Impreza pod nazwą „Aktywator” była przeglądem twórczych zainteresowań łomżyńskiej młodzieży oraz zachętą do aktywnego włączenia się do pomocy potrzebującym w ramach wolontariatu. Podczas koncertu przeprowadzono też zbiórkę pieniędzy na rzecz ofiar walk na Ukrainie, a sensacją wieczoru była premiera teledysku „Łomża is also happy”, z udziałem mieszkańców miasta, m.in. uczniów, harcerzy, nauczycieli, artystów oraz prominentów, tańczących w rytm przeboju Pharrella Williamsa.


– Postanowiliśmy jakiś czas temu, że będziemy organizować koncerty charytatywne – mówi Zuzanna Pogroszewska ze szkolnego koła Caritas I LO. – Pierwszy był na rzecz hospicjum dla dzieci, a teraz, z racji tego co dzieje się na Ukrainie stwierdziliśmy, że wesprzemy ich i pomożemy – zarówno finansowo jak i materialnie, bo niektóre szkoły przygotowały też paczki. Do naszej akcji włączyło się sporo szkół – robimy przecież coś ciekawego poza nauką i tym, co jest od nas wymagane – przede wszystkim pomagamy innym!
Dlatego w koncercie, poza liczną reprezentacją uczniów I LO, wzięli też udział przedstawiciele innych szkół oraz placówek kulturalnych. Wystąpili więc tancerze Crazy Twisting Group i formacji Skrecz, zespół wokalno-perkusyjny Bateriada oraz trio akordeonowe: Michał Trojanowski, Kamil Rogiński i Marcin Konopka. Wśród licznych solistów i grup wokalnych wyróżniły się jazzująca Aleksandra Ejsmont, dynamiczna Magdalena Samordak oraz śpiewające na głosy trio: Katarzyna Domalewska, Urszula Kadłubowska i Ewa Rutkowska. Rocka zagrał szkolny zespół I LO, zaś hip-hopowe rymy i bity zaprezentowali Lagi (Michał Mularski) i Norma (Norbert Markowski) oraz Ftz & Baks (Piotr Forenc i Maciej Rainko). 
– Graliśmy koncert charytatywny w zeszłym roku, zagraliśmy dzisiaj, jak jeszcze jakiś będzie oczywiście też wystąpimy! – mówi Ftz. – Nie ma sprawy, jeśli to tylko ma zachęcić ludzi do pomocy!
– Stawiamy na pozytywny przekaz, ze zrozumiałymi tekstami, chwytliwymi refrenami, żeby ludzie mogli się do nas dołączyć – dodaje Baks – Staramy się pobudzić łomżyńską scenę, pokazać, że dzieje się tu coś ciekawego i na pewno na tym koncercie się nie zakończy! 

Działaj, osiągaj, inspiruj!
– Chcemy pokazać, że młodzież robi coś ponad normę, ma swoje pasje, które stara się realizować – zaznacza Katarzyna Dłużniewska. – Ale podstawą był cel charytatywny – zbiórka pieniędzy na rzecz ofiar zamieszek na Ukrainie, a szerzej świętowanie wolontariatu, tzn. podsumowanie naszych wcześniejszych akcji i zainspirowanie innych osób, by też zaczęły w nich uczestniczyć!
Uczniowie I LO współpracują z Amnesty International, Fundacją DKMS, Fundacją Ocalenie, Fundacją Pomóż mi, schroniskiem Arka oraz wieloma innymi instytucjami i placówkami opiekuńczymi, wspierają również swą koleżankę Paulinę, ofiarę nieszczęśliwego wypadku. Propagują też pozytywne podejście do życia i starają się zaszczepić innym idee wolontariatu – stąd pomysł na teledysk do utworu „Happy” Pharrella Williamsa.
W zrealizowanym przez Kamila Brzostowskiego z TVP Białystok materiale tańczą więc zgodnie nie tylko młodzi mieszkańcy Łomży, ale też wiceprezydent Mirosława Kluczek, dyrektor MPK Janusz Nowakowski, dyrektor muzeum Jerzy Jastrzębski czy nauczycielki I LO: Katarzyna Lipska i Anna Leszczewska.
– Staramy się aktywizować młodzież do różnych działań – podkreśla pedagog Anna Leszczewska. – Dlatego otworzyliśmy drzwi naszej szkoły, współdziałamy z samorządami innych szkół – początkiem tego jest właśnie klip „Happy Łomża”. Pozytywne rzeczy trzeba promować, zależy nam na propagowaniu dobra i dobrych ludzi – mamy dosyć mówienia o młodych ludziach, że tylko siedzą w domu, nic nie robią i są egoistami. Ten koncert jest też takim podziękowaniem za to, że włączają się do różnych akcji – wystarczy tylko rzucić pomysł, by bardzo zaangażowane grono młodych ludzi pomogło mi go realizować od początku do końca!

Wojciech Chamryk

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę