Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Stypendyści prezydenta Łomży

Główne zdjęcie
Prezydent Mieczysław Czerniawski wręcza stypendia naukowe. fot. UM Łomża

Blisko 90 najlepszych w nauce i sporcie uczniów łomżyńskich szkół otrzymało stypendia Prezydenta Łomży. Uroczystość wręczenia potwierdzających ich przyznanie dyplomów odbyła się w auli II Liceum Ogólnokształcącego. - Można powiedzieć, że jesteście elitą elit, gdyż zostaliście wybrani spośród 271 zgłoszeń – powiedział do zgromadzonych uczniów podczas uroczystości prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski. - Chcę wam wszystkim pogratulować wyników w nauce i osiągnięć w sporcie oraz życzyć byście w takim rytmie i z takimi wynikami przeszli przez wszystkie szczeble edukacji. Przez 10 miesięcy każda z wyróżnionych osób będzie otrzymywała od 80 do 180 zł wsparcia z kasy miasta.

Za ubiegłoroczne wyniki w nauce stypendia otrzymało 73 uczniów łomżyńskich szkół, a kolejnych 14 zostało docenionych za osiągnięcia sportowe. Zgodnie z regulaminem stypendystami „naukowymi” mogli zostać uczniowie łomżyńskich szkół lub absolwenci – studenci I roku, którzy uzyskali w minionym roku minimum bardzo dobrą ocenę z zachowania, wykazują się nienaganną postawą, ale przede wszystkim osiągają bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen co najmniej 5.0 w szkołach ponadgimnazjalnych,  5,2 w gimnazjach i 5,4 kl. IV-VI szkół podstawowych lub zostać laureatami bądź finalistami olimpiad, konkursów przedmiotowych, artystycznych na szczeblu wojewódzkim, centralnym lub międzynarodowym.
Stypendia sportowe mogli otrzymać młodzi ludzie, którzy zajęli medalowe miejsce na szczeblu ogólnopolskim lub startowali w międzynarodowych zawodach sportowych.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę