Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 08 lipca 2020 napisz DONOS@

Złoty Mikrofon dla przedszkolaka z Łomży

Foto: Złoty Mikrofon dla przedszkolaka z Łomży
cz wt, 16 maja 2006 11:18

Dawid Dąbrowski – sześcioletni wokalista z Łomży - zdobył I miejsce i tytuł „Złotego Mikrofonu” podczas odbywającego się w Białymstoku XIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków „Mama, tata i ja”. Do finału konkursu zakwalifikowało się 48 młodych piosenkarzy między innymi z: Suwałk, Augustowa, Bielska-Podlaskiego, Wysokiego - Maz., Zambrowa.

Anna Radwan w Alternatywnym Klubie Filmowym

Foto: Anna Radwan w Alternatywnym Klubie Filmowym
mm wt, 16 maja 2006 10:02

Anna Radwan, bohaterka filmu "Zakochany Anioł", gościła po raz pierwszy w Łomży w poniedziałek, 15 maja 2006 r. na zaproszenie Alternatywnego Klubu Filmowego. Aula II LO - do czego przyzwyczaiły nas wcześniejsze projekcje, których gośćmi byli Zbigniew Zamachowski i Krzysztof Globisz - pełna była młodych i "wcześniej urodzonych", jak mawiała nieodżałowanej pamięci Hanka Bielicka (1915-2006), patronka liceum. Dowiedzieliśmy się, co o Aniołach, Pani Hance i Łomży sądzi absolwentka krakowskiej PWST i aktorka Starego Teatru w Krakowie...

Ziomale z Łomży pojadą na ME

Foto: Ziomale z Łomży pojadą na ME
cz pon, 15 maja 2006 15:41

Formacja Crazy Twisting Group potwierdziła po raz kolejny swoją dobrą formę. Podczas Mistrzostw Polski Break dance Polskiej Federacji Tańca w Inowracławiu w kategorii formacje wywalczyli I miejsce. W nagrodę pojadą na Mistrzostwa Europy, które w tym roku odbędą się w Finlandii.

Anna Radwan i "Zakochany Anioł" w Łomży

Foto: Anna Radwan i "Zakochany Anioł" w Łomży
mm cz, 11 maja 2006 10:43

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Alternatywnego Klubu Filmowego działającego przy II LO w Łomży. Spotkanie odbędzie się 15 maja (poniedziałek) o godz. 17.00. w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Tym razem będziemy oglądać film pt. Zakochany Anioł. Spotkanie poprowadzi Robert Łobko SSP. W programie będzie wprowadzenie do filmu, projekcja, dyskusja oraz spotkanie z Gościem specjalnym. Gościem specjalnym naszego spotkania będzie odtwórca jednej z głównych ról Anna Radwan. Wstęp na projekcję filmu i spotkanie z Gościem jest wolny.

Grajewska „Paka” na podium

cz pon, 08 maja 2006 17:54

Kapela Podwórkowa „Paka” z Grajewa zajęła trzecie miejsce na zakończonym w niedzielę XXVIII Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Podwórkowych w Przemyślu. Imprezę zorganizowało tamtejsze Centrum Kulturalne, a nagrodę ufundował minister kultury i dziedzictwa narodowego.

W bibliotece bez kary

cz pon, 08 maja 2006 13:42

Specjalną książkową amnestię ogłosiła Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży. Przez cały tydzień we wszystkich bibliotekach publicznych w Łomży nie będą pobierane kary pieniężne za przetrzymywanie książek ponad termin wypożyczenia. To prezent z okazji Tygodnia Bibliotek dla tych wszystkich, którzy kiedyś książkę wypożyczyli i zapomnieli oddać... Amnestia nie jest jednak jedyną atrakcją, która pracownicy łomżyńskiej biblioteki chcieliby przyciągnąć do siebie jak najwięcej czytelników. Organizowane są specjalne lekcje dla dzieci, konkursy, spotkania z autorami i kiermasz...

Edward Michalkiewicz z Wilna zwycięzcą III konkursu recytatorskiego „Miejsce na wiersz”

cz pt, 05 maja 2006 17:12

Poetyckie zmagania miały miejsce w Łomży. W finałowym koncercie konkursu recytatorskiego wzięło udział ponad 30-stu wykonawców z kraju i z zagranicy. Oprócz łomżyńskich uczestników na imprezę przyjechała młodzież z kilku miast północno-wschodniej Polski a także z Litwy.

Konkurs plastyczny "Herb Łomży"

Foto: Konkurs plastyczny "Herb Łomży"
mm cz, 27 kwietnia 2006 15:52

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych zaprasza wszystkie dzieci i młodzież łomżyńskich szkół do wzięcia udziału w konkursie plastycznym p.t. „Herb Łomży. Prawdopodobnie herb otrzymała Łomża od książąt mazowieckich jeszcze w XV wieku równocześnie z nadaniem praw miejskich. Herbem miasta jest jeleń skaczący przez kamienie uwidoczniony na pieczęci dokumentu lokacyjnego.

Studio Piosenki PopArt podbija Warszawę

Foto: Studio Piosenki PopArt podbija Warszawę
cz wt, 25 kwietnia 2006 13:09

Młodzi łomżyńscy piosenkarze zgarnęli niemal komplet nagród podczas odbywającego się w warszawskiej „Doroszkarni” Konkursu Piosenki Jacka Cygana. Konkurs był eliminacją Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, a Łomżę reprezentowała na nim dziewięcioosobowa grupa Studia Piosenki PopArt.

Kolejny sukces łomżyńskich uczniów.

mm pon, 24 kwietnia 2006 20:44

Kolejny w tym roku sukces młodych twórców z Łomży na arenie ogólnopolskiej. W zakończonym właśnie przez Warszawską Akademię Sztuk Pięknych konkursie plastycznym "Tęcza" I miejsce zajęła uczennica Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży Wioletta Wnorowska. Na konkurs napłynęło kilkaset prac z całego kraju. Jury, składające się wyłącznie z profesorów warszawskiej akademii, zwróciło uwagę na wysoki poziom konkursowych dzieł, duże umiejętności ich autorów oraz efekty osiągane przez szkolnych opiekunów konkursu. Wioletta Wnorowska zgłosiła do konkursu pejzaż olejny. W nagrodę wyjedzie do Berlina i Poczdamu.

Roztańczona Łomża

Foto: Roztańczona Łomża
cz pon, 24 kwietnia 2006 08:06

Niemal 350 tancerzy wirowało w sobotę na parkiecie sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łomży. Odbył się tu X Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o „ Puchar Prezydenta” organizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury i Klub Tańca Towarzyskiego „AKAT” Łomża.

Przetańczą całą sobotę...

Foto: Przetańczą całą sobotę...
cz pt, 21 kwietnia 2006 17:04

Niemal trzysta osób zgłosiło się do udziału w X Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Łomża. W sobotę w Łomży zaprezentuje się młodzież największych polskich ośrodków tanecznych. Organizatorem Turnieju jest Klub Tańca Towarzyskiego „AKAT”.

Koncert Młodych Talentów

Foto: Koncert Młodych Talentów
mm pt, 21 kwietnia 2006 09:12

Niecodzienny koncert odbył się w Łomży. Na scenie urzędu wojewódzkiego przy akompaniamencie Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej wystąpiło jedenastu młodych łomżyńskich solistów - śpiewaków i instrumentalistów. W repertuarze młodych talentów znalazły się utwory Jana Sebastiana Bacha, Karola Marii Webera czy Camila Saint Saensa.

Ministerialne dotacje na łomżyńską kulturę

cz wt, 18 kwietnia 2006 12:10

Ponad 800 tys zł otrzymają w tym roku z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego cztery łomżyńskie instytucje kultury. Dotacje przyznano ze środków z tzw. „mecenatu państwa”. Najwięcej bo aż 300 tys zł otrzyma Teatr lalki i Aktora.

Pasja... fotorelacja Adam Babiel

Foto: Pasja... fotorelacja Adam Babiel
cz pt, 14 kwietnia 2006 13:52

Pasja według Braci Postulantów Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Łomży.

Otworek wymaga cierpliwości

Foto: Otworek wymaga cierpliwości
cz cz, 13 kwietnia 2006 23:11

Fotografie "otworkowe" różnią się od klasycznych delikatnie rozmytym obrazem, są bardziej tajemnicze - opowiada pan Leszek, który chciałby zjednoczyć wszystkich pasjonatów tej techniki z Podlasia Zdjęcia robione są bez użycia obiektywu, z wykorzystaniem jedynie małego kartonika, w którym np. igłą zrobiony jest otwór. Przez niego naświetla się kliszę fotograficzną - oto zasada tworzenia tzw. fotografii otworkowej.

Bogdan Marszeniuk “Podróżnik”

mm śr, 12 kwietnia 2006 13:29

Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Bogdana Marszeniuka 21 kwietnia 2006 r (godz.19.00) do Galeri Pod Arkadami. “Bogdan Marszeniuk odbywa podróż malarską po swojej wielowątkowej wyobraźni. Ujawnia przed odbiorcą własne sprzeczności, paradoksy, nastroje. Jego twórczość nastawiona jest w głąb, w poszukiwaniu tego co kryje się pod spodem widzialności.

II Międzynarodowy kurs wokalny Master Class

Foto: II Międzynarodowy kurs wokalny Master Class
cz pon, 10 kwietnia 2006 13:42

Profesor Andre Orlowitz z Kopenhagi poprowadzi międzynarodowy kurs wokalny w Łomży. Po raz drugi organizuje go tutejszy Regionalny Ośrodek Kultury. Kurs odbędzie się w dniach 3-8 lipca 2006 r, a prof. Orlowitz będzie prowadził lekcje indywidualne - zajęcia emisyjne, interpretacyjne i ćwiczenia stylu wykonawczego - z każdym z uczestników kursu.

Kurpiowskie palmy w Zbójnej i Łysych

Foto: Kurpiowskie palmy w Zbójnej i Łysych
cz nie, 09 kwietnia 2006 14:32

Tysiące mieszkańców Kurpi przeszło w procesjach z palmami w Zbójnej i Łysych. W tej drugiej miejscowości co roku gromadzą się niezliczone rzesze turystów z wielu zakątków Polski i świata, by podziwiać wielobarwne palmy, które w Łysych są szczególnie okazałe – osiągają nawet kilka metrów wysokości... W Zbójne, dzięki staraniom władz gminy i tamtejszego GOK, tradycja robienia charakterystycznych dla regionu palm ponownie się odradza. Z roku na rok procesja z palmami staje się coraz barwniejsza...

Czytajmy razem

Foto: Czytajmy razem
cz so, 08 kwietnia 2006 11:57

„Opowiedział dzięcioł sowie” Jana Brzechwy to jedna z najzabawniejszych opowieści, jakie ostatnio czytałam – mówi Ewa Sznejder, kierownik łomżyńskiego oddziału Gazety Współczesnej. - Kolega z redakcji razem z panią Elżbietą Chamryk z oddziału dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej nie musieli mnie długo namawiać.

« · «« · 148 · 149 · 150 · 151 · 152 · 153 · 154 · 155 · 156 · 157 · »» · »
 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę