Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@
kulka-logo.jpg

VI Konkurs Poetycki im. Jana Kulki

r e g u l a m i n Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza do wzięcia udziału w VI Konkursie Poetyckiem im. Jana Kulki. Konkurs ma charakter otwarty - skierowany jest zarówno do autorów zrzeszonych w związkach twórczych, jak i niezrzeszonych.

A oto szczegółowy regulamin: 

1.Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie 2 niepublikowanych i nienagradzanych wcześniej tekstów poetyckich na adres organizatora. (Autorzy są zobowiązani do przesłania tylko jednego zestawu wierszy.)

2.Tematyka obydwu tekstów poetyckich jest dowolna, chociaż jurorzy specjalną nagrodą uhonorują wiersz związany z Łomżą lub jej okolicą.

3.Teksty, w trzech egzemplarzach, mają być oznaczone godłem (znakiem  autora), a w dołączonej kopercie - oznaczonej tym samym godłem -  powinny znajdować się dane dotyczące autora (imię, nazwisko, adres, telefon, e-mail).

4.Oczekujemy na teksty do dnia 10 marca 2008 r. - decyduje data stempla pocztowego - pod adresem:
                    
MIEJSKI DOM KULTURY -
-  DOM ŚRODOWISK TWÓRCZYCH
ul. Wojska Polskiego 3,  18-400 Łomża.


5.Teksty oceniać będą jurorzy powołani przez dyrektora MDK-DŚT. Autorzy  najlepszych tekstów uhonorowani zostaną nagrodami i wyróżnieniami; za najlepszy wiersz o tematyce łomżyńskiej zostanie przyznana Nagroda Prezydenta Łomży.

6.Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 26 kwietnia 2008 roku.

7.Wszyscy laureaci zobowiązani są do osobistego odbioru nagrody. (W innym przypadku przechodzi ona do następnej edycji konkursu.)

8.Organizatorzy nie zwracają kosztów podróży.

9.Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość     publikowania tekstów bez honorariów, jak również prawo udostępniania ich prasie, radiu, telewizji bez konieczności ubiegania się o zgodę autorów.


Dodatkowe informacje na temat konkursu uzyskać można pod numerem telefonu 086 216 32 26.


JAN MICHAŁ KULKA

Urodził się 11 września 1937 roku w Katowicach. W pierwszym okresie życia był związany ze Śląskiem i właśnie tam w 1956 roku miał miejsce jego debiut poetycki - wiersz "Jesień i dziewczyna" ukazał się w katowickiej "Trybunie Robotniczej" i "Współczesności".

Od 1958 roku Jan Kulka mieszkał na stałe w Kłodzku. Tutaj ujawniły się jego zdolności organizatorskie -  przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Kłodzkiej powstaje z Jego inicjatywy Dyskusyjny Klub Literacki. To z kolei staje się zaczątkiem Kłodzkich Wiosen Poetyckich, które szybko stały się wydarzeniami literackimi w kraju. W 1965 roku otrzymał Nagrodę Artystyczną Miasta Kłodzka.
W 1977 roku zamieszkał w Łomży. Tutaj również kontynuuje swoją działalność - przy łomżyńskich instytucjach kulturalnych organizuje szereg imprez literackich, m.in. w 1981 roku spotkanie i dwudniową sesję poświęconą twórczości Czesława Miłosza p.n. "Być poetą".
    Jan Kulka był autorem licznych tekstów literackich, z których wiele przetłumaczonych zostało na języki obce.
    Zmarł 30 grudnia 2000 roku w Łomży.

TWÓRCZOŚĆ: “Projekt zachodu słońca" [Wiersze], Kłodzko 1962; "Niedaleko twierdzy" [Poemat], Kłodzko 1965; "Zmiana bolesna" [Wiersze], Wrocław 1969; "... więc jestem" [Wiersze], Wrocław 1973; "Droga poprzez cień" [Wiersze], Wrocław 1975; "Spłoszyć sen" [Wiersze], Wrocław 1997; "Podwójne salto" [Wiersze], Wrocław 1978; "Krąg otwarty" [Wiersze], Wrocław 1981; "... A ze sług twoich ogień palący" [Poemat], Warszawa 1982; "Kamienie wołać będą" [Poemat], Łomża 1982;  "I powraca wiatr..." [Wiersze wybrane], Łomża 1984; "Ucieczka do Czarnolasu" [Poemat], Łomża 1994; "Czemu tego nie zrobili Polacy" [Poemat o Stanisławie Staszicu], Łomża 1986, "Ten" [Wiersze], Warszawa 1987; "Dla ciebie ten widok z okna. Wybór wierszy z lat 1969-1979”, Łomża 1990; Oratorium “Tajemnice wytrwania” [Rzecz o Błogosławionym Honoracie Koźmińskim) Warszawa 1990; "Obcym wstęp wzbroniony" [Opowiadania], Łomża 1991; "Nie ma wyjścia z labiryntu" [Wiersze], Warszawa 1992; "Traktat   o szarej godzinie" [Wiersze], Łomża 1994; "Barwy nocy" [Wiersze], Łomża 1996; "Romanse z historią" [Eseje], Warszawa 1997; "Wiersze wybrane" Warszawa 1997; "Odczuwanie duszy świata: glosa o poezji i dramatach Karola Wojtyły”, Łomża 1999; "Łowca złudzeń" [Wiersze], Łomża 1999.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę