Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Chorwacki Teatr Lalek z Rijeki laureatem łomżyńskiej WALIZKI

cz pt, 02 czerwca 2006 22:58

Chorwacki teatr Lalek z Rijeki został laureatem ngrody głównej ufundowanej przez Prezydenta Łomży na XIX Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym WALIZKA w Łomży. Nagroda została przyznana za inscenizację spektalu "Las Stribora" mówiącego o matczynej miłości, rozwadze i poświęceniu, z jakim matka pragnie chronić swojego syna zakochanego w podłej kobiecie.

PSYCHO i Alfred Hitchcock w TLiA w Łomży

mm pt, 02 czerwca 2006 13:17

Co może być bardziej fascynujące, niż poznanie zamiarów mordercy? Sztuka oparta na motywach z filmu Alfreda Hitchcocka „Psycho” pozwala widzom wejrzeć w głąb duszy oprawcy. Wystawiony w czwartek w ramach „Walizki” spektakl prawie całkiem pozbawiony jest słów. Mieszanka teatralno-filmowa wywołuje jednak dreszcze, posługując się różnymi dźwiękami i motywami z filmu.

Piotruś i Wilk przed Ratuszem

mm pt, 02 czerwca 2006 09:27

W czwartkowy wieczór w dość niecodziennym miejscu wystąpiła Łomżyńska Oriestra Kameralna z aktorami Teatru Lalki i Aktora w Łomży. W ramach Festiwalu Walizka przed ratuszem widzowie mogli zobaczyć Piotrusia i Wilka Sergiusza Prokofiewa. W roli narratorów wystąpili Beata Antoniuk i Marek Tyszkiewicz. Łomżyńska Orkiestra Kameralna wystąpiła pod batutą dyrektora Jana Miłosza Zarzyckiego.

Błękitna Rapsodia - widowisko plenerowe

mm cz, 01 czerwca 2006 18:34

Czwórka niebieskich animatorów na szczudłach przedstawia wariacje lalkowe na temat bajki „O rybaku i złotej rybce”. Opowieść o zachłanności i materialiźmie współczesnego człowieka w zderzeniu z pięknem morza i jego mieszkańcami.

Pocztówki z Polski w Łomży

cz cz, 01 czerwca 2006 14:06

Kilkadziesiąt pocztówek z różnych miast Polski można oglądać na Placu Niepodległości w Łomży. Prace zostały nadesłane na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pocztówki z Polski” zorganizowany przez miejscowy Teatr Lalki i Aktora. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawić swoje miasto – jego panoramę, jakiś zakątek, bądź też charakterystyczny dla danego miasta szczegół.

„Ballada o Janie Wnęku” spektakl uliczny - fotorelacja

mm śr, 31 maja 2006 12:40

„Ballada o Janie Wnęku” spektakl uliczny, Teatr „Gry i Ludzie”, Katowice.

Otwarcie "Valise" na Dni Łomży

mm wt, 30 maja 2006 11:58

Oglądałem praktycznie wszystkie spektakle Teatru Lalki i Aktora, na przykład „Madejowe łoże”, „Niebieskiego pieska”, „Kominiarczyka” i „Królową śniegu”, która podobała mi się najbardziej - opowiada Konrad Truszkowski, trzecioklasista ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży. - Ale na otwarciu festiwalu „Walizka” jestem po raz pierwszy, chociaż... wolałbym zobaczyć już przedstawienie!

„Walizko” otwórz się

cz pon, 29 maja 2006 18:42

Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Walizka” to największe wydarzenie teatralne roku w Łomży. We wtorek rano „Walizkę” otworzy Jarosław Antoniuk dyrektor Teatru Lalki i Aktora i organizator Festiwalu. Przez cztery kolejne dni łomżanie będą mogli zobaczyć 13 teatralnych zespołów z kraju i zagranicy, które na łomżyńskich scenach i placach przedstawią spektakle dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

„Walizka” z kapeluszami!

cz so, 27 maja 2006 14:54

W dwa miesiące po śmierci nieodżałowanej Hanki Bielickiej (9.11.1915 – 9.03.2006) ronda Jej imienia przed Teatrem Lalki i Aktora w Łomży nabierają stołecznej elegancji! Po usunięciu wątłych choinek „drapaków” wyglądają jeszcze niepozornie, żeby nie powiedzieć żałośnie (łomżyniacy żartują z „rond jak berety”), ale na inaugurację Dni Łomży we wtorek, 30 maja o godz. 9 otwarciem „Walizki” będą wyglądać kwitnąco!

« · 1 · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę