Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Edward Michalkiewicz z Wilna zwycięzcą III konkursu recytatorskiego „Miejsce na wiersz”

cz pt, 05 maja 2006 17:12

Poetyckie zmagania miały miejsce w Łomży. W finałowym koncercie konkursu recytatorskiego wzięło udział ponad 30-stu wykonawców z kraju i z zagranicy. Oprócz łomżyńskich uczestników na imprezę przyjechała młodzież z kilku miast północno-wschodniej Polski a także z Litwy.

Konkurs plastyczny "Herb Łomży"

Foto: Konkurs plastyczny "Herb Łomży"
mm cz, 27 kwietnia 2006 15:52

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych zaprasza wszystkie dzieci i młodzież łomżyńskich szkół do wzięcia udziału w konkursie plastycznym p.t. „Herb Łomży. Prawdopodobnie herb otrzymała Łomża od książąt mazowieckich jeszcze w XV wieku równocześnie z nadaniem praw miejskich. Herbem miasta jest jeleń skaczący przez kamienie uwidoczniony na pieczęci dokumentu lokacyjnego.

Studio Piosenki PopArt podbija Warszawę

Foto: Studio Piosenki PopArt podbija Warszawę
cz wt, 25 kwietnia 2006 13:09

Młodzi łomżyńscy piosenkarze zgarnęli niemal komplet nagród podczas odbywającego się w warszawskiej „Doroszkarni” Konkursu Piosenki Jacka Cygana. Konkurs był eliminacją Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, a Łomżę reprezentowała na nim dziewięcioosobowa grupa Studia Piosenki PopArt.

Kolejny sukces łomżyńskich uczniów.

mm pon, 24 kwietnia 2006 20:44

Kolejny w tym roku sukces młodych twórców z Łomży na arenie ogólnopolskiej. W zakończonym właśnie przez Warszawską Akademię Sztuk Pięknych konkursie plastycznym "Tęcza" I miejsce zajęła uczennica Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży Wioletta Wnorowska. Na konkurs napłynęło kilkaset prac z całego kraju. Jury, składające się wyłącznie z profesorów warszawskiej akademii, zwróciło uwagę na wysoki poziom konkursowych dzieł, duże umiejętności ich autorów oraz efekty osiągane przez szkolnych opiekunów konkursu. Wioletta Wnorowska zgłosiła do konkursu pejzaż olejny. W nagrodę wyjedzie do Berlina i Poczdamu.

Roztańczona Łomża

Foto: Roztańczona Łomża
cz pon, 24 kwietnia 2006 08:06

Niemal 350 tancerzy wirowało w sobotę na parkiecie sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łomży. Odbył się tu X Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o „ Puchar Prezydenta” organizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury i Klub Tańca Towarzyskiego „AKAT” Łomża.

Przetańczą całą sobotę...

Foto: Przetańczą całą sobotę...
cz pt, 21 kwietnia 2006 17:04

Niemal trzysta osób zgłosiło się do udziału w X Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Łomża. W sobotę w Łomży zaprezentuje się młodzież największych polskich ośrodków tanecznych. Organizatorem Turnieju jest Klub Tańca Towarzyskiego „AKAT”.

Koncert Młodych Talentów

Foto: Koncert Młodych Talentów
mm pt, 21 kwietnia 2006 09:12

Niecodzienny koncert odbył się w Łomży. Na scenie urzędu wojewódzkiego przy akompaniamencie Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej wystąpiło jedenastu młodych łomżyńskich solistów - śpiewaków i instrumentalistów. W repertuarze młodych talentów znalazły się utwory Jana Sebastiana Bacha, Karola Marii Webera czy Camila Saint Saensa.

Ministerialne dotacje na łomżyńską kulturę

cz wt, 18 kwietnia 2006 12:10

Ponad 800 tys zł otrzymają w tym roku z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego cztery łomżyńskie instytucje kultury. Dotacje przyznano ze środków z tzw. „mecenatu państwa”. Najwięcej bo aż 300 tys zł otrzyma Teatr lalki i Aktora.

Pasja... fotorelacja Adam Babiel

Foto: Pasja... fotorelacja Adam Babiel
cz pt, 14 kwietnia 2006 13:52

Pasja według Braci Postulantów Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Łomży.

Otworek wymaga cierpliwości

Foto: Otworek wymaga cierpliwości
cz cz, 13 kwietnia 2006 23:11

Fotografie "otworkowe" różnią się od klasycznych delikatnie rozmytym obrazem, są bardziej tajemnicze - opowiada pan Leszek, który chciałby zjednoczyć wszystkich pasjonatów tej techniki z Podlasia Zdjęcia robione są bez użycia obiektywu, z wykorzystaniem jedynie małego kartonika, w którym np. igłą zrobiony jest otwór. Przez niego naświetla się kliszę fotograficzną - oto zasada tworzenia tzw. fotografii otworkowej.

Bogdan Marszeniuk “Podróżnik”

mm śr, 12 kwietnia 2006 13:29

Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Bogdana Marszeniuka 21 kwietnia 2006 r (godz.19.00) do Galeri Pod Arkadami. “Bogdan Marszeniuk odbywa podróż malarską po swojej wielowątkowej wyobraźni. Ujawnia przed odbiorcą własne sprzeczności, paradoksy, nastroje. Jego twórczość nastawiona jest w głąb, w poszukiwaniu tego co kryje się pod spodem widzialności.

II Międzynarodowy kurs wokalny Master Class

Foto: II Międzynarodowy kurs wokalny Master Class
cz pon, 10 kwietnia 2006 13:42

Profesor Andre Orlowitz z Kopenhagi poprowadzi międzynarodowy kurs wokalny w Łomży. Po raz drugi organizuje go tutejszy Regionalny Ośrodek Kultury. Kurs odbędzie się w dniach 3-8 lipca 2006 r, a prof. Orlowitz będzie prowadził lekcje indywidualne - zajęcia emisyjne, interpretacyjne i ćwiczenia stylu wykonawczego - z każdym z uczestników kursu.

Kurpiowskie palmy w Zbójnej i Łysych

Foto: Kurpiowskie palmy w Zbójnej i Łysych
cz nie, 09 kwietnia 2006 14:32

Tysiące mieszkańców Kurpi przeszło w procesjach z palmami w Zbójnej i Łysych. W tej drugiej miejscowości co roku gromadzą się niezliczone rzesze turystów z wielu zakątków Polski i świata, by podziwiać wielobarwne palmy, które w Łysych są szczególnie okazałe – osiągają nawet kilka metrów wysokości... W Zbójne, dzięki staraniom władz gminy i tamtejszego GOK, tradycja robienia charakterystycznych dla regionu palm ponownie się odradza. Z roku na rok procesja z palmami staje się coraz barwniejsza...

Czytajmy razem

Foto: Czytajmy razem
cz so, 08 kwietnia 2006 11:57

„Opowiedział dzięcioł sowie” Jana Brzechwy to jedna z najzabawniejszych opowieści, jakie ostatnio czytałam – mówi Ewa Sznejder, kierownik łomżyńskiego oddziału Gazety Współczesnej. - Kolega z redakcji razem z panią Elżbietą Chamryk z oddziału dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej nie musieli mnie długo namawiać.

Salonowe wspomnienie Swoińskiego

Foto: Salonowe wspomnienie Swoińskiego
mm pt, 07 kwietnia 2006 11:52

Zmarłego we wrześniu ubiegłego roku artystę Jerzego Swoińskiego wspominali goście Salonu Sztuk dr Anny Jakubowskiej. Swoiński urodził się w Chełmnie, ale większość życia spędził w Łomży. Tu pracował i tu tworzył, a część jego prac można było podziwiać na ścianach Salonu...

„30/30 - Największe przeboje” - Michał Bajor w Łomży

Foto: „30/30 - Największe przeboje&#822...
mm pt, 07 kwietnia 2006 09:59

Michał Bajor po ponad pięciu latach wystąpił wczoraj w Łomży! Sala widowiskowa Liceum Katolickiego była pełna nie tylko spragnionych ambitnej piosenki poetyckiej słuchaczy, ale i wykonawstwa na najwyższym poziomie. Charakterystyczna chrypka w utworach i pogodna, "pamiętnikarska", snuta przez Artystę opowieść o własnym życiu i twórczości, na dwie godziny przeniosła nas w rejony czystej sztuki. Czasem - szczerej łzy...

Tryptyk...

Foto: Tryptyk...
mm pt, 07 kwietnia 2006 09:57

Wyjątkowy koncert odbył się wczoraj wieczorem w Łomży. „Tryptyk” poświęcony był Pamięci zmarłego przed rokiem Ojca Świętego Jana Pałwa II. Wraz z muzykami Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej wystąpił Dariusz Wójcik, który recytował ostatni napisany przez papieża Polaka cykl poetycki – "Tryptyk Rzymski".

Łomżyńscy recytatorzy w walce o finał

cz wt, 04 kwietnia 2006 15:32

Natalia Grzeszczyk, Elżbieta Szepietowska i Wojciech Frąckiewicz będą reprezentować Łomżę podczas wojewódzkich eliminacji 51. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. We wtorek w Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych odbyły się miejskie eliminacje konkursu. W sumie wystartowało w nich piętnastu recytatorów.

Czerwcowy Konkurs Jednego Wiersza

Foto: Czerwcowy Konkurs Jednego Wiersza
cz wt, 04 kwietnia 2006 15:04

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży ogłasza VII edycję Czerwcowego Konkursu Jednego Wiersza, który przebiegać będzie w dwóch etapach: nadsyłanie własnych, wcześniej niepublikowanych wierszy pod adresem Miejskiej Biblioteki Publicznej, prezentacja zgłoszonych utworów przez finalistów na specjalnie zorganizowanym wieczorze poetyckim i rozstrzygnięcie konkursu.

Wileńskie palmy na Starym Rynku

Foto: Wileńskie palmy na Starym Rynku
mm so, 01 kwietnia 2006 15:19

Mające kształt kolorowych wysmukłych bukietów lub barwnych pałek, różnej wysokości i grubości, z misternie układanych suszonych kwiatów, farbowanych kłosków różnych traw i mchów – tak wyglądają palmy wileńskie. W sobotę łomżanie mieli okazję pooglądania i kupienia palm i innych cudeniek wprost z Wileńszczyzny. Prezentację Wileńskich Tradycji Wielkanocnych zorganizowała Wspólnota Polska.

« · «« · 149 · 150 · 151 · 152 · 153 · 154 · 155 · 156 · 157 · 158 · »» · »
 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę