Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Chorwacki Teatr Lalek z Rijeki laureatem łomżyńskiej WALIZKI

Chorwacki teatr Lalek z Rijeki został laureatem ngrody głównej ufundowanej przez Prezydenta Łomży na XIX Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym WALIZKA w Łomży. Nagroda została przyznana za inscenizację spektalu "Las Stribora" mówiącego o matczynej miłości, rozwadze i poświęceniu, z jakim matka pragnie chronić swojego syna zakochanego w podłej kobiecie.

Nagrodę marszałka województwa podlaskiego otrzymał spektakl "Słowik" z Wrocławia za inscenizacje plastyczną, ze szczególnym uwzględnieniem lalek. Uhonorowano także spektakl "Beckettt i Bacon" z Włoch, przedstawienie "Między Wenus a Ziemią" Teatru im. Heleny Modrzejewskiej z Legnicy oraz Annę Kramarczyk za rolę w spektaklu "Słowik" Teatru z Wrocławia. Jury wyraziło uznanie organizatorom festiwalu za profesjonalne jego przygotowanie, wspaniałą atmosferę oraz za różnorodność zaprezentowanych propozycji artystycznych, a także za bogaty wachlarz interesujących imprez towarzyszących festiwalowi.

Protokół z posiedzenia jury XIX Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka
Łomża 31.05 - 02.06 2006r.

JURY w składzie:
Wiesław Hejno - przewodniczący
Agnieszka Koecher-Hensel
Joanna Braun
Marek Chodaczyński
Janusz Ryl-Krystianowski

postanowiło przyznać następujące nagrody:

1. Nagrodę Prezydenta Łomży w wysokości 3.000 zł otrzymuje spektakl „Las Stribora” Teatru Lalek z Rijeki - Chorwacja. Za inscenizację.

2. Nagrodę Marszałka Województwa Podlaskiego w wysokości 2.000 zł otrzymuje spektakl „Słowik” Wrocławskiego Teatru Lalek. Za inscenizację plastyczną ze szczególnym uwzględnieniem lalek.

3. Nagrodę Dyrektora Teatru Lalki i Aktora w Łomży w wysokości 1.000 zł otrzymuje spektakl „Beckett i Bacon” Il Dottor Bostik/Unoteatro z Turynu - Włochy. Za próbę inscenizacyjnego ujęcia refleksji egzystencjalnej.

4. Nagrodę „Gazety Współczesnej” w wysokości 1.000 zł otrzymuje spektakl „Między Wenus, a Ziemią...” Teatru im. H. Modrzejewskiej z Legnicy. Za zespołową kreację aktorską.

5. Nagrodę Starosty Powiatu Łomżyńskiego w wysokości 1.000 zł otrzymuje Anna Kramarczyk w spektaklu „Słowik” Wrocławskiego Teatru Lalek. Za interesującą współgrę z lalką.

6. Nagrodę Dyrektora Teatru Lalki i Aktora w Łomży w wysokości 1.000 zł otrzymuje spektakl „Jak Kuba chodził za Markitą” Teatru Lalek z Liberca - Czechy. Za urok prostej formy.

Ponadto Jury postanowiło przyznać następujące nagrody rzeczowe:

  • Nagrodę Wojewody Podlaskiego (album i statuetka) otrzymuje spektakl „Dziewczynka z zapałkami” Omara Alvareza z Buenos Aires - Argentyna. Za nastrojowość spektaklu .
  • Nagrodę Telewizji Białystok (statuetka autorstwa Jarosława Perszko) otrzymuje spektakl „Holstomer - historia konia” Brzeskiego Teatru Lalek - Białoruś. Za animację.
  • Nagrodę Rektora Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży (obraz autorstwa Przemysława Karwowskiego) otrzymuje spektakl „Panta Rhei II & Magisch” Theatertje z Maastricht - Holandia. Za animację materii plastycznej.
  • Dodatkowo Jury ufundowało wyróżnienie dla spektaklu „Jeździec” Teatru Koom Koom z Jerozolimy - Izrael. Za oprawę muzyczną.

Jury wyraża uznanie organizatorom Festiwalu za profesjonalne jego przygotowanie, wspaniałą atmosferę oraz za różnorodność zaprezentowanych propozycji artystycznych, a także za bogaty wachlarz interesujących imprez towarzyszących Festiwalowi, pełnych rozmachu, które w znaczny sposób tworzyły aurę miasta festiwalowego.

Foto: Przedstwiciel Wrocławskiego Teatru Lalek
Foto:
Foto: Małgorzata Głąbicka i przedstwiciel Wrocławskiego Teatru Lalek
Foto: Wice starosta Zbigniew Sokołowski i przedstwiciel Wrocławskiego Teatru Lalek
Foto: Wicewojewoda Podlaski Jarosław Schabieński i Omar Alvarez z Buenos Aires - Argentyna
Foto: Wicewojewoda Podlaski Jarosław Schabieński i Omar Alvarez z Buenos Aires - Argentyna
Foto: Dyr. Jarosław Antoniuk i przedstawiciel Brzeskiego Teatru Lalek - Białoruś
Foto: Rektor WSA Eoman Engler i przedsawiciel Theatertje z Maastricht - Holandia
Foto:
Foto:
Foto: nagroda
Foto:
Foto: Małgorzata Głąbicka
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę