Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 napisz DONOS@

Deklaracja dostępności Muzeum Północno- Mazowieckiego w Łomży

Grzegorz Gwizdon nie, 13 marca 2022 19:07

Muzeum Północno- Mazowieckie w Łomży zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego: https://4lomza.pl/index.php?k=278.  Data publikacji strony internetowej: 2004-08-13. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2011-01-01. Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej: - treść strony: brak narzędzi dostępności w postaci takiej jak: tryb czarno-biały, skala szarości, wysoki kontrast, jasne tło, podkreślenie linków Treści i funkcje strony niedostępne z uwagi na wyłączenie zawarte w art. 3 par. 2 podp. 8 Ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych Deklarację sporządzono dnia 2021-12-31. Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2022-03-11. Deklarację sporządzono na podstawie narzędzi walidujących zgodność strony ze standardami WCAG, narzędzi sprawdzających treść oraz na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny. Wszystkie treści związane z ofertą i funkcjonowaniem Muzeum Północno- Mazowieckiego będą dostępne na nowej stronie internetowej, która aktualnie jest w budowie. Adres strony internetowej Muzeum: www.muzeum.lomza.pl. Strona będzie udostępniona od dn. 1.06.2022r.

Wycinanka kurpiowska z Puszczy Zielonej

Grzegorz Gwizdon cz, 30 grudnia 2021 14:35

Baner 4lomza kopia.png

Życzenia świąteczne

Grzegorz Gwizdon pt, 17 grudnia 2021 14:38

3-Zyczenia-surowe--440.gif

Warsztaty tradycji świątecznych

Grzegorz Gwizdon pon, 13 grudnia 2021 12:16

oddaj dziecko baner na strone-04 (1).png

Szczęśliwy naród, który ma poetę"- relacja z sesji literackiej

Grzegorz Gwizdon pt, 03 grudnia 2021 12:41

Poeta grozy i ekstatycznego hymnu. Intelektualista, eseista, pisarz, świadek największych totalitaryzmów i więzień czasu w którym przyszło mu żyć. 40 lat temu odwiedził nasze miasto, pamięć o tych wydarzeniach przywołali uczestnicy sesji literackiej: „Szczęśliwy naród, który ma poetę”. O Czesławie Miłoszu, nobliście, emigrancie, katastrofiście i obywatelu Wilna- „Miasta bez pamięci” mówili dr Krzysztof Sychowicz, Barbara Kulka, Anna Kaplińska- Struss, Barbara Niewiadomska, Małgorzata Czyżewska i Renata Gorczyńska. Dziękujemy współorganizatorom, prelegentom, nauczycielom i uczniom I LO. Fot. G. Gwizdon

Ceramika i ...

Grzegorz Gwizdon pt, 03 grudnia 2021 12:21

ceramika-krak-2.gif

Sesja literacka „Szczęśliwy naród, który ma poetę”

Grzegorz Gwizdon pon, 29 listopada 2021 15:06

Sesja-Miłosz--2-zaproszenie.gif

Muzealna misja Dyrektora

Grzegorz Gwizdon pt, 29 października 2021 12:01

Szanowni Państwo! Moja misja związana z prowadzeniem Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży dobiegła końca. Ostatnie, niemal 35 lat, mojej działalności w tej instytucji było okresem wielu intensywnych i kreatywnych działań. W ich efekcie Muzeum przechodziło przez czas różnorodnych transformacji organizacyjnych i infrastrukturalnych. Działanie te nie byłyby efektywne i twórcze, gdyby nie wytrwała, pełna pasji i poświęcenia praca wielu pracowników Muzeum oraz udział i wsparcie widzów w różnych naszych działaniach i przedsięwzięciach. Bez względu na zakres i poziom zaangażowania byliście i wspieraliście Państwo Muzeum w procesie tworzenia naszego wizerunku. Dziękuję wszystkim za tę długoletnią współpracę. Ochrona dziedzictwa kulturowego może być skuteczna tylko wtedy, gdy jest zbiorowym udziałem wielu ludzi i tylko wtedy możemy mówić o tworzeniu wspólnoty lokalnej czy regionalnej, dla której największą wartością jest poczucie tożsamości w miejscu w którym przyszło nam żyć. Nowoczesna instytucja muzealna poza wizją, musi i ku temu dążyłem, dysponować własnym zapleczem naukowo-badawczym, dokumentacyjnym, infrastrukturą magazynową, konserwatorską i wreszcie odczuwalnym w tym zakresie wsparciem organizatora. Wyrażam nadzieję, że działania moich następców będą kontynuacją zainicjowanych już przedsięwzięć oraz działaniem w kierunku rozwoju instytucji m. in. poprzez realizacje planów rozbudowy budynku Muzeum. Kończąc moją działalność na stanowisku dyrektora zamykam ten etap mojej aktywności zawodowej w poczuciu dobrze spełnionego zadania. Jestem przekonany, że dotychczasowe dokonania pracowników oraz efekty ich pracy będą godnie prezentowały nasze miasto i region. Z poważaniem dr Jerzy Jastrzębski.

Semantyczne malarstwo Zygmunta Rafała Strenta

Grzegorz Gwizdon śr, 13 października 2021 12:43

ZAPROSZENIE--2--www-RAFAŁ-STRENT.gif Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży oraz Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie (pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk) zapraszają 20 października 2021 roku (środa) o godz. 17.00 do siedziby galerii przy ul. Długiej 13 w Łomży na otwarcie wystawy malarstwa profesora Zygmunta Rafała Strenta i spotkanie z autorem. Obrazy artysty pokazywane są w Łomży po 24 latach od poprzedniej prezentacji. W 1997 roku wystawa jego prac malarskich i rysunków zamykała 19-letni okres funkcjonowania Galerii Sztuki Współczesnej w lokalu przy ul. Polowej 19.

Malarskie opowieści Radosława Jastrzębskiego

Grzegorz Gwizdon cz, 02 września 2021 13:19

www Zaproszenie Radosław Jastrzębski.jpg Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego (Łomża, ul. Długa 13) zaprasza 8 września 2021 roku (środa) w godz. 17.00-18.00 na otwarcie wystawy malarstwa Radosława Jastrzębskiego z udziałem autora. Obowiązują zasady reżimu sanitarnego. Ekspozycja czynna do 7 października 2021 roku.

33 Pułk Piechoty w Łomży. Historia. Tradycja. Pamięć.

Grzegorz Gwizdon pon, 30 sierpnia 2021 12:27

zaproszenie www 440.jpg Nowa ekspozycja czasowa prezentowana w Muzeum Północno-Mazowieckim od 1 września do 14 listopada 2021 roku jest poświęcona historii przedwojennego łomżyńskiego 33 Pułku Piechoty. Na wystawę składają się oryginalne pamiątki osobiste, artefakty związane z pułkiem, militaria, jak również bogaty materiał ikonograficzny i informacyjny przedstawiony na 21 planszach. Wystawa powstała w oparciu o zbiory Muzeum Północno-Mazowieckiego, 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, Regionalnej Izby Historycznej w Zambrowie, kolekcjonerów i osób prywatnych: Artura Rafałowskiego, Zdzisława Kalinki, Andrzeja Gałązki, Kazimierza Szczechury, Danuty Waśko. Ekspozycja – otwarta 1 września (godz. 12.00) – wpisuje się w doroczne obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz – wyjątkowo w tym roku – jest wspaniałym dopełnieniem wrześniowej uroczystości wręczenia sztandaru 18. Łomżyńskiemu Pułkowi Logistycznemu.

Odwiedziny na wystawie Gabora Lörinczego

Grzegorz Gwizdon śr, 25 sierpnia 2021 12:58

24 sierpnia 2021 roku do galerii przybyli wyjątkowi goście: Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski – Ordynariusz Łomżyński oraz ksiądz kanonik Jacek Kotowski – Przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej. Księża zwiedzili wystawę „Retrospekcje fotograficzne” Gabora Lörinczego w towarzystwie autora, z uwagą słuchając jego opowieści i żywo komentując zdjęcia przedstawiające panoramy Łomży i Dolinę Narwi, fotoreportaże z ważnych wydarzeń, portrety polityków, artystów, duchownych oraz zdjęcia dzikiej przyrody. To już ostatnie dni wystawy. Zapraszamy wszystkich spragnionych niepowtarzalnych widoków oraz złaknionych niezapomnianych wzruszeń i emocji. Ekspozycja liczy 180 fotografii i czynna jest do 31 sierpnia 2021 roku.

Spotkania z twórcami Kurpiowskiej Puszczy Zielonej

Grzegorz Gwizdon pon, 02 sierpnia 2021 13:39

wzor-Spotkania-w-Skansenie.gif

Gabor Lőrinczy

Grzegorz Gwizdon pon, 12 lipca 2021 14:40

Gabor-Lorinczy-ZAPROSZENIE-na-www-2021.gif Zapraszamy serdecznie 17 lipca 2021 roku (sobota) w godz. 12-14 do Galerii Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży przy ul. Długiej 13 w Łomży na wystawę fotografii Gabora Lőrinczego z okazji 80. rocznicy urodzin autora. Są to reminiscencje fotograficzne człowieka, którego można nazwać fotoreporterem z duszą artysty, bowiem Gabor Lőrinczy dokumentując ciekawe zdarzenia i sytuacje, kładzie akcent na klimat, emocje i metaforyczną wymowę. Wystawie towarzyszy album „Łomża w Dolinie Narwi”. Ekspozycja czynna do 31 sierpnia 2021 roku. W czasie zwiedzania obowiązuje dezynfekcja dłoni, zasłanianie ust i nosa maseczką oraz dystans.

Konkurs

Grzegorz Gwizdon pon, 12 lipca 2021 09:59

Prezydent Miasta Łomża ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży. Szczegóły w załącznikach

Dwa spojrzenia

Grzegorz Gwizdon pt, 11 czerwca 2021 12:59

kedzielawscy-3.gif Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza 18 czerwca 2021 roku od godz. 12.00 na wystawę akwarel Grażyny Kędzielawskiej i fotografii Macieja Kędzielawskiego. Wystawa jest udostępniona bez oficjalnego otwarcia. Obowiązują obostrzenia sanitarne (dystans, dezynfekcja, maseczka) i ograniczenie liczby zwiedzających w jednym czasie do 6 osób. Wystawa trwa do 9 lipca 2021 roku.

kierunek SZTUKA

Grzegorz Gwizdon śr, 02 czerwca 2021 11:46

Zbiory Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży.
kierunek-Sztuka-1.gif

Międzynarodowy Dzień Muzeów

Grzegorz Gwizdon wt, 18 maja 2021 12:28

Muzeum jest instytucją trwałą, nie obliczoną na zysk, pozostającą w służbie społeczeństwa i jego rozwoju, otwartą dla publiczności, mającą za zadanie gromadzenie, konserwowanie, badanie, rozpowszechnianie i wystawianie materialnych świadectw dotyczących człowieka i jego otoczenia, a to dla studiowania, edukacji i przyjemności (z gr. mouseion „dom muz”). Przypominamy tę definicję autorstwa Georges’a Henri Riviere’a w związku z przypadającym 18 maja Międzynarodowym Dniem Muzeów. Są muzea artystyczne, historyczne, archeologiczne, etnograficzne, techniczne, literatury, rolnictwa, przyrodnicze oraz dziesiątki innych typów i rodzajów. Łomża, jak wiele miast, również może poszczycić się posiadaniem muzeum. Jego początki sięgają pierwszych lat powojennych. Dziś jest rozbudowaną instytucją z siedmioma działami merytorycznymi i dwoma oddziałami, a jego działalność umożliwia zwiedzającym szeroki kontakt z dziedzictwem przeszłości. Z okazji Święta Muzealników życzymy sobie i wszystkim pracownikom muzeów zadowolenia z realizacji podejmowanych wyzwań oraz wielkiej rzeszy miłośników.

Noc Muzeów 2021 już za nami

Grzegorz Gwizdon nie, 16 maja 2021 18:35

Tegoroczna Noc Muzeów w Łomży miała – ze względu na pandemię koronawirusa – nieco skromniejszy program, ale i tak udało się przygotować sporo wydarzeń. Tradycyjnie w organizację imprezy włączyło się Muzeum Północno-Mazowieckie i Galeria Sztuki Współczesnej. W muzeum można było zwiedzić wystawy stałe i czasowe, obejrzeć spektakl Teatru Lalki i Aktora oraz spotkać się z aktorami. Natomiast w galerii debiut miała wystawa niedawnych absolwentów łomżyńskiego „Plastyka”, po której niestrudzenie oprowadzała jej pomysłodawczyni i kuratorka, a zarazem uczestniczka ekspozycji – Natalia Tułowiecka. Dziękujemy wszystkim za przybycie i liczymy, że nadal chętnie będziecie odwiedzać nasze placówki.

„Noc Muzeów” w Łomży po raz dziewiąty

Grzegorz Gwizdon pt, 07 maja 2021 22:22

LOGO-NOC-MUZEÓW-2021.gif W sobotę 15 maja 2021 roku, od godz. 14.00 do 20.00 Muzeum Północno-Mazowieckie i Galeria Sztuki Współczesnej zapraszają zwiedzających do swoich siedzib. Tego dnia bilet wstępu zarówno do Muzeum, jak i Galerii kosztuje 1 zł.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę