Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@

Dwa spojrzenia

Grzegorz Gwizdon pt, 11 czerwca 2021 12:59

kedzielawscy-3.gif Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza 18 czerwca 2021 roku od godz. 12.00 na wystawę akwarel Grażyny Kędzielawskiej i fotografii Macieja Kędzielawskiego. Wystawa jest udostępniona bez oficjalnego otwarcia. Obowiązują obostrzenia sanitarne (dystans, dezynfekcja, maseczka) i ograniczenie liczby zwiedzających w jednym czasie do 6 osób. Wystawa trwa do 9 lipca 2021 roku.

kierunek SZTUKA

Grzegorz Gwizdon śr, 02 czerwca 2021 11:46

Zbiory Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży.
kierunek-Sztuka-1.gif

Międzynarodowy Dzień Muzeów

Foto: Międzynarodowy Dzień Muzeów
Grzegorz Gwizdon wt, 18 maja 2021 12:28

Muzeum jest instytucją trwałą, nie obliczoną na zysk, pozostającą w służbie społeczeństwa i jego rozwoju, otwartą dla publiczności, mającą za zadanie gromadzenie, konserwowanie, badanie, rozpowszechnianie i wystawianie materialnych świadectw dotyczących człowieka i jego otoczenia, a to dla studiowania, edukacji i przyjemności (z gr. mouseion „dom muz”). Przypominamy tę definicję autorstwa Georges’a Henri Riviere’a w związku z przypadającym 18 maja Międzynarodowym Dniem Muzeów. Są muzea artystyczne, historyczne, archeologiczne, etnograficzne, techniczne, literatury, rolnictwa, przyrodnicze oraz dziesiątki innych typów i rodzajów. Łomża, jak wiele miast, również może poszczycić się posiadaniem muzeum. Jego początki sięgają pierwszych lat powojennych. Dziś jest rozbudowaną instytucją z siedmioma działami merytorycznymi i dwoma oddziałami, a jego działalność umożliwia zwiedzającym szeroki kontakt z dziedzictwem przeszłości. Z okazji Święta Muzealników życzymy sobie i wszystkim pracownikom muzeów zadowolenia z realizacji podejmowanych wyzwań oraz wielkiej rzeszy miłośników.

Noc Muzeów 2021 już za nami

Foto: Noc Muzeów 2021 już za nami
Grzegorz Gwizdon nie, 16 maja 2021 18:35

Tegoroczna Noc Muzeów w Łomży miała – ze względu na pandemię koronawirusa – nieco skromniejszy program, ale i tak udało się przygotować sporo wydarzeń. Tradycyjnie w organizację imprezy włączyło się Muzeum Północno-Mazowieckie i Galeria Sztuki Współczesnej. W muzeum można było zwiedzić wystawy stałe i czasowe, obejrzeć spektakl Teatru Lalki i Aktora oraz spotkać się z aktorami. Natomiast w galerii debiut miała wystawa niedawnych absolwentów łomżyńskiego „Plastyka”, po której niestrudzenie oprowadzała jej pomysłodawczyni i kuratorka, a zarazem uczestniczka ekspozycji – Natalia Tułowiecka. Dziękujemy wszystkim za przybycie i liczymy, że nadal chętnie będziecie odwiedzać nasze placówki.

„Noc Muzeów” w Łomży po raz dziewiąty

Grzegorz Gwizdon pt, 07 maja 2021 22:22

LOGO-NOC-MUZEÓW-2021.gif W sobotę 15 maja 2021 roku, od godz. 14.00 do 20.00 Muzeum Północno-Mazowieckie i Galeria Sztuki Współczesnej zapraszają zwiedzających do swoich siedzib. Tego dnia bilet wstępu zarówno do Muzeum, jak i Galerii kosztuje 1 zł.

ZASADY ZWIEDZANIA GALERII SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ MUZEUM PÓŁNOCNO-MAZOWIECKIEGO W ŁOMŻY OBOWIĄZUJĄCE W OKRESIE ZAGROŻENIA COVID 19

Grzegorz Gwizdon pt, 07 maja 2021 13:56

Zwiedzający zobowiązani są do przestrzegania poniższych zasad wprowadzonych w związku z pandemią:

ZASADY ZWIEDZANIA OBOWIĄZUJĄCE W MUZEUM PÓŁNOCNO-MAZOWIECKIM W OKRESIE ZAGROŻENIA COVID 19

Grzegorz Gwizdon pt, 07 maja 2021 13:51

Zwiedzający zobowiązani są do przestrzegania „Regulaminu zwiedzania Muzeum” oraz poniższych zasad wprowadzonych w związku z pandemią.

Baśniowe ilustracje

Foto: Baśniowe ilustracje
Grzegorz Gwizdon śr, 14 kwietnia 2021 14:22

„Czy to bajka, czy nie bajka / Myślcie sobie, jak tam chcecie / A ja przecież wam powiadam: Krasnoludki są na świecie” (Maria Konopnicka). Muzeum Północno-Mazowieckie zaprasza – na razie w formie wirtualnej – na wystawę ilustracji książkowych do bajki "O krasnoludkach i o sierotce Marysi" Marii Konopnickiej oraz wybranych baśni Hansa Christiana Andersena. Ilustracje zostały udostępnione przez Krasnobrodzki Dom Kultury.

Teresa Adamowska – szkic do autoportretu

Grzegorz Gwizdon śr, 07 kwietnia 2021 11:02

Życzenia świąteczne

Grzegorz Gwizdon pt, 26 marca 2021 11:06

wielkanoc-2021-zyczenia-2.gif

Uwaga, ważna informacja

Foto: Uwaga, ważna informacja
Grzegorz Gwizdon cz, 18 marca 2021 11:49

Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży informuje, że w związku decyzją Rządu w sprawie zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, Muzeum oraz jego oddziały: Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży i Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie będą zamknięte dla zwiedzających (zarówno grup jak osób indywidualnych) w terminie 20 marca do 9 kwietnia 2021 roku.

Rzeźba - Chrystus Frasobliwy

Grzegorz Gwizdon wt, 16 marca 2021 12:23

Rzeźby ludowe pochodzące z dawnych kapliczek i ołtarzyków domowych zajmują szczególne miejsce w zbiorach działu etnograficznego naszego muzeum. Film opowiada o niezwykłej figurce Chrystusa Frasobliwego pochodzącej z 1820 roku i jej niespotykanej polichromii.

...jak jeden dzień - rzeźby ceramiczne Marity Benke-Gajdy

Grzegorz Gwizdon śr, 10 marca 2021 11:29

Maryta-Benke-Gajda-zaproszenie-surowe-animacja-3.gif Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza od 15 marca 2021 roku na wystawę rzeźby ceramicznej Marity Benke-Gajdy zatytułowaną „… jak jeden dzień”. Ekspozycja przygotowana z okazji 40-lecia pracy twórczej artystki będzie czynna do 5 maja br. Uprzejmie informujemy, że – w związku z pandemią koronawirusa w galerii obowiązują obostrzenia sanitarne. W czasie zwiedzania należy zakrywać nos i usta maseczką, dezynfekować dłonie i zachować dystans. W salach wystawowych może przebywać jednocześnie 6 zwiedzających.

Archeologia - Krzemień (film)

Grzegorz Gwizdon cz, 25 lutego 2021 14:40

Najstarszy eksponat w zbiorach Muzeum. Dział archeologiczny prezentuje krzemienny grot znaleziony w okolicach Łuniewa Małego, który trafił do naszej placówki w 2014 roku .

Numizmatyka - bilety skarbowe (film)

Grzegorz Gwizdon cz, 25 lutego 2021 12:19

O poprzedniku papierowego pieniądza w zbiorach działu numizmatycznego Muzeum Północno-Mazowieckiego.

Patery - dział sztuki i rzemiosła (film)

Grzegorz Gwizdon cz, 25 lutego 2021 10:47

Zdobią stół i upiększają wnętrze. Kolekcja pater z Działu Sztuki i Rzemiosła naszego muzeum liczy kilkadziesiąt przedmiotów o różnorodnych formach, kształtach i zdobieniach, wykonanych ze szkła, ceramiki i metalu.

EYZENFELD ZŁOTNIK Z ŁOMŻY

Grzegorz Gwizdon cz, 18 lutego 2021 09:29


W połowie XIX w. Łomża stanowiła centrum gospodarcze na Mazowszu północno-wschodnim. W mieście były reprezentowane prawie wszystkie istotne dla życia mieszkańców zawody. Wśród nich nie zabrakło także złotników. O jednym z nich, którego wyroby znajdują się w zbiorach naszego Muzeum przypominamy w tym krótkim filmie.

Warsztaty piernikowe (film)

Grzegorz Gwizdon cz, 11 lutego 2021 15:25

Wszystkich miłośników kuchni historycznej i zdrowych słodkości pachnących miodem i korzennymi przyprawami zapraszamy do obejrzenia warsztatów piernikowych i do wspólnego wypiekania.

Świat toruńskiego piernika (film)

Grzegorz Gwizdon wt, 09 lutego 2021 16:29

Dokładnie rok temu o godz 13:00 miało miejsce otwarcie wystawy "Świat Toruńskiego Piernika". Miała być z nami do czerwca, a za sprawą pandemii została nieco dłużej ustanawiając nieformalny rekord jeśli chodzi o czas ekspozycji. Przedstawiamy Państwu krótki film o wystawie przygotowany przez pracowników naszego Muzeum.

Prezentacja z wystaw zorganizowanych w Galerii Sztuki Współczesnej w roku 2020

Grzegorz Gwizdon cz, 07 stycznia 2021 14:27

Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży w 2020 roku zorganizowała jedynie pięć wystaw z zaplanowanych dziewięciu. Stało się tak z powodu zamrożenia działalności w terminie: 7 marca – 12 maja oraz 7 listopada – 31 grudnia wywołanego pandemią COVID-19. Ekspozycje miały uświetnić obchody 45-lecia galerii.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę