Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 16 lipca 2020 napisz DONOS@

Konkurs: Polscy laureaci Literackiej Nagrody Nobla

cz pt, 20 stycznia 2006 15:47

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży ogłasza konkurs pt. Polscy laureaci Literackiej Nagrody Nobla Czas trwania konkursu: grudzień 2005 – kwiecień 2006 roku

Ferie w bibliotece

cz pt, 20 stycznia 2006 15:39

Interesując propozycję na ferie przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży. Dla uczniów szkół podstawowych zaplanowano konkursy, ciekawe formy gier i zabaw, a także m.in. spotkania z z Małgorzatą Strzałkowską, autorką i ilustratorką książek dla dzieci.

Najładniejsza w Ekonomiku

Foto: Najładniejsza w Ekonomiku
mm pt, 20 stycznia 2006 09:02

Izabela Szymańska bezsprzecznie jest najładniejszą dziewczyną w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży. Iza została wybrana Miss Ekonomika, a poza tym zdobyła także tytuł Miss Publiczności i Miss Foto. Pierwszą wicemiss została Katarzyna Alicka, a drugą wicemiss Milena Tolzdorf.

Crazy Twisting Group w TVP

Foto: Crazy Twisting Group w TVP
cz cz, 19 stycznia 2006 23:01

W niedzielę, 15 stycznia 2006 r. działająca przy Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych Grupa Crazy Twisting Group zdobyła I nagrodę w Konkursie Telewizji Polskiej „Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka”. Już niedługo będziemy mogli zobaczyć finał konkursu - występy w studiu na żywo przed Jury i wyniki – 29 stycznia 2006, TVP2, godz.22.40.

FERIE z MDK-DŚT - program

mm śr, 18 stycznia 2006 18:49

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza wszystkich spędzających ferie zimowe w mieście :

„Ludowa szopka polska”

Foto: „Ludowa szopka polska”
cz so, 07 stycznia 2006 13:40

Niesłabnącą popularnością cieszy się spektakl łomżyńskiego Teatru Lalki i Aktora „Ludowa szopka polska”. Przedstawienie w reżyserii Stanisława Ochmańskiego premierę miało w grudniu 1993 roku. To barwne widowisko folklorystyczne powstało w oparciu o przekazy i pieśni ludowe, głównie kolędy i pastorałki, zebrane przez Henryka Jurkowskiego, a muzycznie opracowane przez Bogumiła Pasternaka. Utrzymana w tradycyjnym stylu scenografia autorstwa Rajmunda Strzeleckiego nawiązuje do ludowych i kościelnych przedstawień sceny narodzenia w Betlejem.

III Spotkania Kolędowe

Foto: III Spotkania Kolędowe
mm pt, 06 stycznia 2006 23:25

Koncertem pt. „Powitajmy Mesjasza” rozpoczął się w regionie organizowany przez Radio Nadzieja festiwal kolęd. Kolejne już spotkania z kolędą zainaugurował koncert w łomżyńskim Urzędzie Miejskim. Zebranych przywitał prezydent Łomży Jerzy Brzeziński. Festiwal organizowany jest już od trzech lat, a jego głównymi gwiazdami są muzycy i śpiewacy scen trójmiejskich. W tym roku występują Monika Fedyk Klimaszewska – mezzosopran, Dariusz Wójcik - bas, Jacek Szymański – tenor. Na skrzypcach, organach i fortepianie akompaniują im Marta i Andrzej Nanowscy.

Gwiazdka z nieba

cz pt, 06 stycznia 2006 16:30

Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży już po raz szósty organizuje koncert „Gwiazdka z nieba”. Współorganizatorem koncertu jest Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. W koncercie usłyszymy solistki grup wokalnych MDK- DŚT oraz chór CANZONA PWSIiP. W repertuarze znajdą się polskie kolędy i pastorałki oraz utwory związane tematycznie z Bożym Narodzeniem.

Mecenasi ŁOK

Foto: Mecenasi ŁOK
mm nie, 01 stycznia 2006 15:18

Osiem osób i firm zostało wyróżnionych dyplomami Honorowy Mecenas Kultury Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się podczas koncertu noworocznego ŁOK. Na kilka godzin przed nowym rokiem w sali przy ul. Nowej 2 w Łomży rozbrzmiewały dźwięki arii, walców i polek Johanna Straussa.

Sylwestrowy koncert ŁOK

cz pt, 30 grudnia 2005 13:56

Słynne arie i duety operowe i operetkowe, znane walce i polki Johanna Straussa będzie można usłyszeć w sylwestrowy wieczór w Łomży. Łomżyńska Orkiestra Kameralna zaprasza na uroczysty koncert kończący 2005 rok. Podczas „Wielkiej Gali Operowej” - bo taki tytuł nadano koncertowi z muzykami Orkiestry wystąpią Gabriela Orłowska de Silva, Bernadetta Grabias i Jacek Szymański. Muzyków ŁOK poprowadzi wybitny polski dyrygent Jerzy Salwarowski.

Nabór do Młodzieżowej Orkiestry Dętej

Foto: Nabór do Młodzieżowej Orkiestry Dętej
mm pt, 23 grudnia 2005 08:54

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży ogłasza nabór do nowopowstającej Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Zapraszamy wszystkich chętnych do gry na instrumentach dętych drewnianych lub blaszanych (klarnecie, saksofonie, trąbce, puzonie, tubie, perkusji, gitarze, gitarze basowej i instrumentach klawiszowych).

Sukcesy na koniec roku

Foto: Sukcesy na koniec roku
cz śr, 21 grudnia 2005 14:19

Kolejne sukcesy artystycznej młodzieży z Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży, wieńczą udany pod tym względem rok. Po triumfach Crazy Twisting Group, dziewczęca formacja Twist, prowadzona przez Beatę Kisiel, zdobyła II miejsce w kategorii hiphop formacje na Ogólnopolskim Turnieju Tańca „Perfect Style 2”, który odbył się 18 grudnia 2005 roku w Gdańsku. W kategorii hiphop duety również II miejsce „wytańczyły” Karolina Żukowska i Ula Nowakowska.

Kulturalne nagrody prezydenta

Foto: Kulturalne nagrody prezydenta
cz cz, 15 grudnia 2005 22:43

Katarzyna Szmitko - szefowa zespołu Muzyki dawnej Voci Unite, Marek Kisiel - twórca breakdensowej grupy Twisting Crazy Group która zdobyła tytuł mistrza świata i red. Wawrzyniec Kłosiński - dziennikarz z łomżyńskiego studia Polskiego Radia Białystok zostali pierwszymi laureatami Nagrody Prezydenta Łomży za szczególne dokonania w dziedzinie kultury. Uroczystość wręczenia Nagród odbyła się w czwartek wieczorem w Galerii Sztuki Współczesnej podczas wernisażu "Trzydziestu twórców na trzydziestolecie galerii".

Zamachowski w Łomży

Foto: Zamachowski  w Łomży
cz śr, 14 grudnia 2005 20:01

Aktor Zbigniew Zamachowski był gościem specjalnym drugiego spotkania łomżyńskiego Alternatywnego Klubu Filmowego. W środę do auli II Liceum Ogólnokształcącego na projekcję filmu Andrzeja Jakimowskiego pt. „Zmruż oczy” przyszło około 300 osób. Zbigniew Zamachowski odgrywał w tym filmie rolę Jaśka - byłego nauczyciela, który pracuje jako stróż, pilnując skromnych reliktów techniki rolniczej w byłym PGR.

Taneczne Sukcesy KTT „AKAT”

cz śr, 14 grudnia 2005 09:24

W sobotę 10 grudnia 2005 r na zakończenie sezonu tanecznego 2005 w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sportowym Tańcu Towarzyskim. Jest to turniej mający na celu wyłonienie najlepszych par tanecznych w poszczególnych kategoriach wiekowych z Województwa Podlaskiego. Zwycięscy każdej kategorii wiekowej otrzymują tytuł mistrza na rok 2005. Łomżanie - para Maciej Dziekański i Amanda Darmetko - tytuł ten zdobyli w kategorii 12 – 13 lat.

„Ostatnia deska ratunku” najlepsza

cz śr, 14 grudnia 2005 06:35

Główna nagrodę X Konfrontacji Teatralnych Młodzieży Szkół Średnich - Nagrodę Prezydenta Miasta Łomża - otrzymała Grupa „Ostatnia Deska Ratunku” z łomżyńskiego Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących. Młodzi artyści ze starej „wety” nagrodę otrzymali za spektakl p.t. „Powódź” Jerzego Szaniawskiego, który wyreżyserowała Ewa Chludzińska. W jubileuszowych łomżyńskich „Konfrontacjach” wystawiono cztery przedstawienia.

Alternatywny Klub Filmowy prezentuje: „Zmruż oczy”

Foto: Alternatywny Klub Filmowy prezentuje: &#822...
cz pt, 09 grudnia 2005 16:23

Opowieść o czupurnej dziewczynce, która potrzebuje więcej uwagi, afirmacji i wolnego czasu, niż mogą jej poświęcić rodzice zajęci karierą zawodową - to najkrótszy opis filmu, który będzie można zobaczyć podczas najbliższego spotkania łomżyńskiego Alternatywnego Klubu Filmowego. W środę 14 grudnia w auli II LO (przy Placu Kościuszki) zaprezentowany zostanie film Andrzeja Jakimowskiego pt. „Zmruż oczy”. W projekcji, jako gość specjalny, udział weźmie Zbigniew Zamachowski.

X KONFRONTACJE TEATRALNE młodzieży szkół średnich 2005

mm śr, 07 grudnia 2005 19:06

W konkursie wezmą udział grupy teatralne działające w szkołach średnich i placówkach kultury Łomży i byłego województwa łomżyńskiego. Konfrontacje, w tym roku jubileuszowe, organizowane są po to, aby sprowokować wymianę poglądów i doświadczeń teatralnych umożliwić poznanie zespołów teatralnych i dokonań z innych szkół, a przez to sprzyjać większej integracji środowiska młodzieży i nauczycieli.

WĘDRÓWKI - wystawa fotografii

Foto: WĘDRÓWKI - wystawa fotografii
mm so, 03 grudnia 2005 16:04

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na otwarcie wystawy fotografii „WĘDRÓWKI” do Galerii Pod Arkadami – 9 grudnia 2005 r. o godz.18.00. Jest to wystawa dwóch autorów, a może bardziej dwie wystawy równocześnie w jednej przestrzeni galerii. Obaj autorzy są zakonnikami w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Łomży. Dwa zestawy fotografii są pewną rejestracją dwóch wędrówek, podróży odbytych w tym samym czasie - latem 2005 roku. Na tym jednak podobieństwa się kończą.

AGRESSIVA 69 - koncert.

Foto: AGRESSIVA 69 - koncert.
mm so, 03 grudnia 2005 15:48

AGRESSIVA 69 to obecnie jedna z najbardziej znanych i popularnych grup “elektro-pop” w Polsce. Zespół traktuje to określenie z przymrużeniem oka – chodzi o muzykę elektroniczną, która nie stroni od osiągnięć dobrego popu, czerpiąc także z muzyki industrialnej. To prekursorzy nurtu elektronicznego w naszym kraju.

« · «« · 151 · 152 · 153 · 154 · 155 · 156 · 157 · 158 · 159 · 160 · »» · »
 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę