Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Łomżyńscy recytatorzy w walce o finał

cz wt, 04 kwietnia 2006 15:32

Natalia Grzeszczyk, Elżbieta Szepietowska i Wojciech Frąckiewicz będą reprezentować Łomżę podczas wojewódzkich eliminacji 51. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. We wtorek w Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych odbyły się miejskie eliminacje konkursu. W sumie wystartowało w nich piętnastu recytatorów.

Czerwcowy Konkurs Jednego Wiersza

Foto: Czerwcowy Konkurs Jednego Wiersza
cz wt, 04 kwietnia 2006 15:04

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży ogłasza VII edycję Czerwcowego Konkursu Jednego Wiersza, który przebiegać będzie w dwóch etapach: nadsyłanie własnych, wcześniej niepublikowanych wierszy pod adresem Miejskiej Biblioteki Publicznej, prezentacja zgłoszonych utworów przez finalistów na specjalnie zorganizowanym wieczorze poetyckim i rozstrzygnięcie konkursu.

Wileńskie palmy na Starym Rynku

Foto: Wileńskie palmy na Starym Rynku
mm so, 01 kwietnia 2006 15:19

Mające kształt kolorowych wysmukłych bukietów lub barwnych pałek, różnej wysokości i grubości, z misternie układanych suszonych kwiatów, farbowanych kłosków różnych traw i mchów – tak wyglądają palmy wileńskie. W sobotę łomżanie mieli okazję pooglądania i kupienia palm i innych cudeniek wprost z Wileńszczyzny. Prezentację Wileńskich Tradycji Wielkanocnych zorganizowała Wspólnota Polska.

Muzeum w nowym

Foto: Muzeum w nowym
cz cz, 30 marca 2006 18:03

Zakończyła się trwająca niemal pół roku przeprowadzka Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży. Muzeum, jego pracownicy i eksponaty są już w pomieszczeniach budynku przy ul. Dwornej 22, a nie jak to było przez ostatnie ćwierć wieku w Domu Pastora przy Krzywym Kole 1. Niestety koniec przeprowadzki nie oznacza, że lada chwila zostaniemy zaproszeni na otwarcie nowej siedziby łomżyńskiego muzeum. Jak ocenia Jerzy Jastrzębski dyrektor Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży jeśli znajdą się fundusze na konieczne prace adaptacyjne pierwszą wystawę może uda się otworzyć pod koniec roku.

Od marszałka na kulturę

cz śr, 29 marca 2006 19:18

Pieniądze na realizacje wystawy o Browarze w Drozdowie przez Muzeum Przyrody w Drozdowie, tworzenie kolekcji tkanin przez Muzeum Północno - Mazowieckie w Łomży, a także m.in. na konserwację organów w kościele parafialnym w Drozdowie przekazał zarząd województwa podlaskiego. W sumie kwotą 265 tys złotych wsparto 35 zadań z dziedziny kultury i ochrony jej dóbr.

Wakacyjne warsztaty teatralne.

Foto: Wakacyjne warsztaty teatralne.
mm nie, 26 marca 2006 20:03

Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży oraz Czarny Teatr Sivina II Tomasza Brzezińskiego ogłaszają nabór chętnych do udziału w wakacyjnych warsztatach teatralnych.

Bóg czyta wiersze

Foto: Bóg czyta wiersze
mm wt, 21 marca 2006 08:40

W poniedziałkowy wieczór Centrum Katolickie im. Jana Pawła II w Łomży dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży gościło dra Waldemara Smaszcza, krytyka literackiego i eseistę oraz artystę z krakowskiej Piwnicy pod Baranami Leszka Długosza. Celem spotkania była prezentacja ostatniej książki nieżyjącego już ks. Jana Twardowskiego – antologii poezji polskiej, w której przygotowaniu uczestniczył dr Smaszcz.

Prawie jak The Beatles...

Foto: Prawie jak The Beatles...
cz pon, 20 marca 2006 22:41

Kilkaset osób bawiło się przy dźwiękach muzyki legendarnego zespołu The Beatles. Na scenie w urzędzie wojewódzkim nie pojawili się jednak muzycy z Liverpoolu, a czeskiej Pragi. The Beatles Revial Band Prague jest jednym z najlepszych i najpopularniejszych zespołów revivalovych. Czescy Beatlesi do swoich protoplastów upodabniają się nie tylko muzycznie, ale także wizualnie...

Sukcesy młodych wokalistów

Foto: Sukcesy młodych wokalistów
cz pon, 13 marca 2006 13:50

Dwaj wokaliści z Łomży - Dawid Dąbrowski i Łukasz Lipski odnieśli sukcesy podczas V Regionalnego Konkursu Piosenki Dziecięcej w Olsztynie. Na scenie tamtejszej filharmonii zaprezentowało się 25 solistów z północno-wschodniej Polski. Sześcioletni Dawid zdobył nagrodę specjalną, a 12-letni Łukasz został jednym z laureatów konkursu.

„Karius i Baktus” - stomatologiczna premiera w Teatrze Lalki i Aktora

Foto: „Karius i Baktus” - stomato...
mm nie, 12 marca 2006 21:17

W niedzielne popołudnie, przy szczelnie wypełnionej widowi, aktorzy Teatru Lalki i Aktora w Łomży po raz pierwszy (nie licząc pokazu przedpołudniowego) wystawili spektakl „Karius i Baktus”. To już 45 premiera przygotowana przez łomżyński teatr. Sztukę na podstawie opowiadania norweskiego autora Thornbjörn Egner adaptował dyrektor teatru Jarosław Antoniuk. Po jej obejrzeniu mycie zębów stanie się dla dzieci świetną zabawą...

„Wierszyki łamiące języki” - konkurs recytatorski

cz so, 11 marca 2006 12:01

„…dbaj o język i mów poprawnie, ładnie, wyraźnie oraz dokładnie, bo kto nie ćwiczy często języka, ten się w mówieniu potem potyka” (Małgorzata Strzałkowska)

Dni Literatury Dziecięcej 1 – 30 kwietnia 2006 r.

cz so, 11 marca 2006 11:28

2 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej - obchodzony w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena 23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - obchodzony m.in. w rocznicę urodzin Miguela de Cervantesa Rok 2006 - Rokiem Języka Polskiego – ogłoszony przez Senat RP

Czysta formalność

Foto: Czysta formalność
cz pt, 03 marca 2006 06:39

Młoda i ambitna. Piękna i utalentowana. Pomysłowa i pracowita. Urodziła się w 1978 w Katowicach, gdzie studiowali jej rodzice. Swoją pierwszą wystawę w Łomży otworzyła w Galerii Pod Arkadami, którą stworzył jej nieżyjący już tata Wiesław Sielski.

Zapusty w Radziłowie 2006

Foto: Zapusty w Radziłowie 2006
mm wt, 28 lutego 2006 18:24

Wtorek poprzedzający Środę Popielcową w dawnych czasach był wyjątkowy. To ostatni dzień karnawału – czyli po staropolsku zapustów. Namiastkę dawnych zapustnych szaleństw od kilku lat można zobaczyć w Radziłowie. W nadbiebrzańskiej wiosce we wtorek karnawał żegnał barwny korowód poprzebieranych mieszkańców. Najważniejsza z nich była jak zwykle Ziabela, czyli para kukieł naturalnej wielkości, ciągniętych na kole od wozu.

Zambrowskie „Żubry” wręczone

cz pon, 27 lutego 2006 06:04

Już po raz szósty burmistrza Zambrowa przyznał swoje nagrody – Zambrowskie Żubry. Specjalna wielka gala podczas której zostały one wręczone laureatom tegorocznej edycji odbyła się na sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Zambrowie. O tym, komu statuetka przypadła w jednej z siedmiu kategorii decydowała specjalna – jedenastoosobowa kapituła.

Cudze chwalicie ... a piękno jest tak blisko

Foto: Cudze chwalicie ... a piękno jest tak blisko
mm so, 25 lutego 2006 20:59

Jeremiusz Dutkiewicz, jednen z najbardziej uznanych fotografików głębin - zdobywca I miejsca w konkursie fotograficznym National Geographic - gościł w Łomży z promocją nowego albumu: Ryby naszych wód. Podwodna kraina. Jak mówił materiał fotograficzny do albumu przygotowywał przez 10 lat. Podwodne życie w naszych wodach jest nie mniej ciekawe i kolorowe jak znane wszystkim życie z raf koralowych. Dla fotografa sprawia tylko więcej pracy, gdyż dni z dobrym światłem jest znacznie mniej niż na rafie. Talent, pasja i tysiące nurkowań autora zaowocowały pięknymi zdjęciami, pokazującymi polskie rzeki i jeziora.

„Podwodny Jeleń” edukuje

Foto: „Podwodny Jeleń” edukuje
cz so, 25 lutego 2006 11:33

Łomżyński Klub Płetwonurków „Podwodny Jeleń” coraz bardziej zacieśnia współpracę Miejską Biblioteką Publiczną w Łomży. W ferie członkowie klubu pokazywali dzieciom – uczestnikami Ferii z Biblioteką zdjęcia z podwodnych eskapad. Dziś dla starszych członkowie klubu „Podwodny Jeleń” wspólnie z biblioteką zorganizowali spotkanie z Jeremiuszem Dutkiewiczem autorem albumu „Tajemnice morskich głębin” - jednym z najbardziej uznany fotografików głębin...

Przegląd teatrów - wyniki

Foto: Przegląd teatrów - wyniki
cz pon, 20 lutego 2006 09:15

36 zespołów teatralnych wzięło udział w Przeglądzie Teatrów Wiejskich i Obrzędowych Województwa Podlaskiego. Celem Przeglądu jest prezentacja tradycyjnych i współczesnych form teatru ludowego nawiązującego do świąt, uroczystości rodzinnych czy zwyczajów związanych z pracą na roli i w gospodarstwie domowym oraz upowszechnianie i kontynuacja tradycyjnych form teatru ludowego.

Anioł w Łomży

Foto: Anioł w Łomży
cz nie, 19 lutego 2006 22:33

Krzysztof Globisz odtwórca roli anioła Giordano w filmie pt. Anioł w Krakowie był gościem specjalnym kolejnego - już trzeciego - spotkania łomżyńskiego Alternatywnego Klubu Filmowego. Klub od jesieni ubiegłego roku działa przy II LO w Łomży. W auli tej szkoły dobywają się projekcje filmów i dyskusje o nich... Rozmowy prowadzi zakonnik Robert Łobko SSP.

eMDeK - sweet inspiration...

Foto: eMDeK  - sweet inspiration...
mm so, 18 lutego 2006 11:48

Słodka inspiracja to tytuł koncertu z jakim w piątkowy wieczór wystąpiła grupa wokalna eMDeK działająca od czterech lat przy Miejskim Domu Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży. Wykonuje polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej. Na koncert Sweet inspiration złożyły się przede wszystkim piosenki utrzymane w klimacie znanego serialu „Ally McBeal”. Łomżanki wykonywały je przy sali wypełnionej po same brzegi...

« · «« · 150 · 151 · 152 · 153 · 154 · 155 · 156 · 157 · 158 · 159 · »» · »
 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę