Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Nawet 100 tys. zł rocznie wydaje Nadleśnictwo Łomża na wywóz śmieci z lasu

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Za te pieniądze moglibyśmy posadzić 20 hektarów lasu albo zrobić cztery parkingi, ale wydajemy je na wywóz śmieci z lasu - mówią leśnicy z Nadleśnictwa Łomża. Każdego roku kosztuje to ok. 100 tys. zł.

Puszki, butelki, odpady budowlane, a nawet części samochodowe. To wszystko można znaleźć w lasach.

- Za te pieniądze moglibyśmy posadzić 20 hektarów lasów albo zrobić cztery parkingi, ale wydajemy je na wywóz śmieci. W kwocie tej nie ma kosztów naszej pracy. My sprzątamy las w ramach naszych obowiązków. To tylko kwota, którą wydajemy na usługi firmy, która usuwa śmieci. Co roku jest ich ok. 20 ton - mówi nadleśniczy Nadleśnictwa Łomża Dariusz Godlewski.

Mieszkańcy Łomży, z którym rozmawiał nasz reporter, uważają, że wyrzucanie śmieci do lasów to stare przyzwyczajenia. Ale też lenistwo lub próba szukania oszczędności, żeby na przykład nie płacić dodatkowo za pojemniki na odpady budowlane podczas remontów. Inni zwracają uwagę, że wyrzucenie śmieci do lasu wymaga więcej pracy niż wyrzucenie ich do pojemników, za które i tak każdy z nas płaci.

Za wyrzucenie śmieci do lasu można być ukaranym grzywną do 5 tys. zł. Wjazd samochodem to również maksymalnie 5 tys. zł kary.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę