wtorek, 31 marca 2020 napisz DONOS@

W nocy z soboty na niedzielę wracamy do czasu zimowego - przestawiamy zegarki z 3:00 na 2:00

Foto: W nocy z soboty na niedzielę wracamy do czasu z...
mm so, 26 października 2019 13:14

Niektórzy już się do tego przyzwyczaili, inni chcieliby z tego zrezygnować. Z soboty na niedzielę (26-27.10) w Polsce przestawiamy zegarki z godziny 3:00 na 2:00.

Początek procesu apelacyjnego Czeczena skazanego za ranienie nożem dwóch mieszkańców Łomży

cz cz, 24 października 2019 15:20

Zapewnia, że to był atak na tle narodowościowym i musiał się bronić. 27-letni Czeczen, który w Łomży zranił nożem dwie osoby, nie zgadza się z wyrokiem skazującym. Sąd pierwszej instancji wymierzył Czeczenowi karę czterech lat więzienia. W Białymstoku rozpoczął się proces apelacyjny.

Protesty wyborcze

Foto: Protesty wyborcze
cz śr, 23 października 2019 11:02

Cztery protesty wyborcze trafiły do Sądu Najwyższego w sprawie kandydatury Marka Komorowskiego z PiS na senatora w okręgu łomżyńsko-suwlaskim. Dwa protesty złożyli pełnomocnicy Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, dwa wpłynęły od wyborców.

Wpłynął protest wyborczy w sprawie startu Marka Komorowskiego na senatora

cz wt, 22 października 2019 09:10

Czy senator z województwa podlaskiego został wybrany niezgodnie z prawem? Ma to rozstrzygnąć Sąd Najwyższy, do którego wpłynął już pierwszy protest wyborczy. Sprawa dotyczy Marka Komorowskiego z PiS wybranego w okręgu nr 59. Wątpliwości wyborców - m.in. z Suwałk i Łomży budzi termin jego zgłoszenia na kandydata - po śmierci zgłoszonego wcześniej Kornela Morawieckiego.

Archeolodzy znaleźli w Łomży pozostałości zajazdu z XIX w.

Foto: Archeolodzy znaleźli w Łomży pozostałości zajaz...
cz śr, 16 października 2019 15:13

Na pozostałości zajazdu z początku XIX w. natrafili archeolodzy przy Placu Kościuszki w Łomży. Podczas przygotowań do budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej Nr 2 odsłonięto fundamenty i posadzkę z malowanych płytek zajazdu "Rembielin”. To jeden z dwóch takich obiektów, które rodzina Rembielińskich wybudowała przy międzynarodowym szlaku handlowym Warszawa – Petersburg.

W łomżyńskim szpitalu można już wykonywać badania - technicy i diagności zakończyli protest

cz śr, 16 października 2019 11:38

Technicy i diagności z łomżyńskiego szpitala doszli do porozumienia z dyrekcją i wracają do pracy.

Niewybuch w Kolnie - będzie ewakuacja ok. 1,5 tys. osób

Foto: Niewybuch w Kolnie - będzie ewakuacja ok. 1,5 t...
cz wt, 15 października 2019 10:39

W Kolnie trwa ewakuacja mieszkańców w związku z zaplanowanym podjęciem dwóch niewybuchów przez saperów - poinformowała podlaska policja. W rejonie znajdują się m.in. szkoły i urzędy; na czas akcji zostanie też zamknięta DK 63. Jak poinformował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, strefa ewakuacji obejmuje promień 500 metrów od prywatnej posesji, na której znaleziono w poniedziałek dwa niewybuchy.

Czujnik czadu najprawdopodobniej uratował życie starszej mieszkance Łomży.

cz śr, 09 października 2019 08:13

Kobieta zadzwoniła do strażaków, gdy w jej mieszkaniu ogrzewanym piecem kaflowym włączył się czujnik - mówi młodszy kapitan Kamil Cieślikiewicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży.

Targi ogrodnicze "Jesień w sadzie i ogrodzie" w Szepietowie

mm so, 05 października 2019 12:30

Sadzonki drzewek i krzewów owocowych, ozdobnych i leśnych, nasiona kwiatów, ziół i traw oraz sprzęt i środki do produkcji ogrodniczej można będzie znaleźć w sobotę i niedzielę (5-6.10) w Szepietowie.

Prokuratura Okręgowa w Łomży przejęła śledztwo ws. śmierci na torach dwóch osób

cz cz, 26 września 2019 14:25

Prokuratura Okręgowa w Łomży przejęła śledztwo, w którym badane są okoliczności śmierci dwóch młodych osób na przejeździe kolejowym w miejscowości Czyżew Ruś Kolonia. Główny powód, to skomplikowany charakter tej sprawy.

Za nami pierwsze przymrozki

cz wt, 24 września 2019 08:35

To była bardzo zimna noc - pierwsze przymrozki pojawiły się w naszym regionie. Przy gruncie temperatura spadła poniżej zera.

Grajewianka będzie reprezentować Polskę podczas konkursu piękności w Chinach

Foto: Grajewianka będzie reprezentować Polskę podczas...
cz nie, 22 września 2019 21:17

Mieszkanka naszego województwa będzie reprezentowała Polskę w światowym konkursie piękności. Wiktoria Wiśniewska z Grajewa o koronę najpiękniejszej na świecie będzie walczyła w listopadzie w Szanghaju.

Utrudniony jest przejazd przez Zambrów – robotnicy uszkodzili rurę gazową

Foto: Utrudniony jest przejazd przez Zambrów – robotn...
cz śr, 11 września 2019 16:16

Do zdarzenia doszło po 14:00 u zbiegu Alei Wojska Polskiego i ulicy Obrońców Zambrowa. Pracownicy pogotowia gazowego odcięli dopływ gazu. Nie ma konieczności ewakuacji mieszkańców. Trwa wietrzenie instalacji, na miejscu są strażacy.

Trzy mieszkanki województwa podlaskiego w Finale Miss Polski 2019

Foto: Trzy mieszkanki województwa podlaskiego w Final...
cz so, 07 września 2019 11:14

Podczas gali w Świnoujściu, do kolejnego etapu krajowego konkursu piękności przeszły Karolina Piaścik - finalistka Miss Ziemi Łomżyńskiej, a także Aleksandra Drężek i Zuzanna Oszmian - finalistki Miss Podlasia.

Grajewskie służby zatrzymały mężczyznę, który wszczął fałszywy alarm bombowy

cz wt, 03 września 2019 07:59

Sprawca fałszywego alarmu bombowego pod Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie zatrzymany. W poniedziałek (2.09) około godziny 23:00 sprawcę zauważył jeden ze strażaków, kiedy wracał po zakończonej akcji. Mężczyzna tym samym samochodem podjechał pod Komendą Powiatową Policji - również podrzucił paczkę i bardzo szybko odjechał. Strażak zatrzymał przejeżdżający radiowóz, a mundurowi ruszyli w pościg. Zatrzymali mężczyznę na ulicy Konstytucji. Jak się nieoficjalnie dowiedziało Polskie Radio Białystok niebieska Skoda Fabia z czarną klapą bagażnika była skradziona w Mońkach.

Policjanci rozpoczęli akcję „Bezpieczna droga do szkoły”

cz pon, 02 września 2019 10:44

Więcej patroli w pobliżu szkół i spotkań z mundurowymi. Policjanci rozpoczęli w poniedziałek (02.09) akcję "Bezpieczna droga do szkoły". M.in. w Łomży patrole ruchu drogowego są bardziej widoczne w pobliżu szkół. Funkcjonariusze, jeżeli jest taka potrzeba, pomagają przejechać i kierują ruchem, ale także kontrolują.

37-latek utonął w powiecie wysokomazowieckim

cz pon, 02 września 2019 06:04

Policjanci wyjaśniają przyczynę utonięcia 37-letniego mężczyzny w powiecie wysokomazowieckim.

Białystok, Łomża i Suwałki rywalizują o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

cz nie, 01 września 2019 12:34

Miasta z województwa podlaskiego mają szansę na Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do rywalizacji z ponad 20 miastami z całego kraju zgłosiły się: Białystok, Suwałki i Łomża.

Przewodnicy psów służb mundurowych szkolą się w Czerwonym Borze

cz cz, 29 sierpnia 2019 09:26

Kilkudziesięciu instruktorów z psami z kilku krajów bierze udział w międzynarodowym szkoleniu w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze.

Premier: 1000 zł dopłaty do hektara, jeśli straty od suszy przekraczają 70 proc.

Foto: Premier: 1000 zł dopłaty do hektara, jeśli stra...
cz pon, 26 sierpnia 2019 06:50

Rolnicy dotknięci suszą dostaną 1000 zł dopłaty do hektara, jeśli straty są wyższe niż 70 proc. - ogłosił premier Mateusz Morawiecki podczas II Ogólnopolskiego Święta "Wdzięczni Polskiej Wsi" w Kolnie. Według ministra rolnictwa, wypłaty powinny ruszyć we wrześniu.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę