Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

W Nadleśnictwie Łomża wzrosła sprzedaż drewna

Prawe czterokrotnie wzrosła sprzedaż drewna w Nadleśnictwie Łomża.

Jak mówi nadleśniczy Dariusz Godlewski, w ciągu pierwszych 9 miesięcy tego roku mieszkańcy regionu kupili znacznie więcej drewna niż przez cały 2021 rok. 

W tym roku sprzedaliśmy niecałe 13 tys. metrów sześciennych, a w zeszłym roku około 3 tys. Myślę, że może to wynikać z tego, że drewno od tamtego roku w ogóle nie podrożało. Jeżeli chcemy kupić drewno bezpośrednio przygotowane, to iglaste kosztuje około 150 zł za metr sześcienny, liściaste ok. 185 złotych. A jeżeli chcemy kupić drewno, które sami sobie zbierzemy, kosztuje 12-13 zł za metr - mówi Dariusz Godlewski.

Jak mówi Dariusz Godlewski, w Nadleśnictwie można kupić drewno przygotowane, ale także zebrać je samodzielnie. Wtedy musimy skontaktować się z leśniczym odpowiedzialnym za las, w którym chcemy zbierać drewno.

Umawiamy się na spotkanie, on wskazuje nam miejsce, zbieramy drewno, z reguły to jest drewno poeksploatacyjne, czyli tam gdzie było przygotowane drewno dla firm i zakładów, które, na przykład robią meble. Tam możemy grube gałęzie, jakieś odpady sobie zebrać, ułożyć samemu. W momencie kiedy uznamy, że już tego drewna nam wystarczy, powtórnie dzwonimy do leśniczego, on przyjeżdża, mierzy to drewno, mówi nam ile go jest i bezpośrednio u niego możemy zapłacić i otrzymać odpowiednie dokumenty - dodaje Dariusz Godlewski.

Kontakt do leśniczego można znaleźć na stronie internetowej każdego Nadleśnictwa.

Znaczenie więcej drewna sprzedają wszystkie nadleśnictwa w województwie podlaskim. Do końca sierpnia było to ok. 115 tysięcy metrów sześciennych. Tyle co w całym ubiegłym roku.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę