Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

W Piątnicy oficjalnie oddano do użytku ul. Północną

Główne zdjęcie
Fot. Adam Dąbrowski / Radio Białystok

Ma sześć metrów szerokości i dwumetrowe chodniki dla pieszych po obu stronach jezdni - w Piątnicy we wtorek (02.08) oficjalnie oddano po modernizacji ul. Północną.

Ul. Północna to droga, która łączy ul. Forteczną z krajowymi drogami nr 61 i 63, od dawna wymagała generalnego remontu.

- Przed remontem była w fatalnym stanie, bo jeżdżą tutaj m.in. ciężkie samochody do spółdzielni mleczarskiej. Wymagała remontu przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców - mówi wójt Artur Wierzbowski.

Przy okazji wymieniono sieci - telekomunikacyjną, energetyczną i oświetleniową oraz wybudowano kanał deszczowy. To dlatego zdecydowano się na nawierzchnię ułożoną z kostki - w razie awarii łatwiej będzie dostać się do uszkodzonego miejsca.  

- Dzięki pozyskiwaniu środków zewnętrznych, udaje się wybudować lub naprawić coraz więcej dróg w gminie i to nie tylko tych głównych. To z pewnością podnosi jakość życia mieszkańców i służy przedsiębiorcom - mówi przewodniczący rady gminy w Piątnicy Krzysztof Weber.

Na modernizację ul. Północnej samorządowi Piątnicy udało się uzyskać 400 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - ponad 700 tys. zł władze gminy dołożyły ze swojego budżetu.

- To kolejny dowód na to, że samorządy potrafią wykorzystywać te fundusze, a dzięki dobrej współpracy z rządem pozyskują środki na inwestycje, które sami wybierają. To władze gminy czy powiatu decydują o tym, która droga jest mieszkańcom najbardziej potrzebna - stwierdził poseł Kazimierz Gwiazdowski.

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski poinformował, że trwa już nabór do kolejnej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Trwają też prace nad tym, żeby poza pieniędzmi na budowę dróg, była w nim także wyodrębniona pula środków na remont już tych istniejących.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę