Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Znamy już wyniki matur poprawkowych - w regionie przystąpiło do nich ponad tysiąc osób

Prawie połowie osób przystępujących do poprawkowych matur w sierpniu udało się uzyskać lepszy wynik - podaje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży.

- Do poprawki przystąpiło w naszym województwie blisko 1200 osób - mówi zastępca dyrektora OKE w Łomży Grażyna Klimuszko. Końcowe wyniki matur w Podlaskiem poprawiły się o kilka punktów procentowych - teraz to 83,7 proc. - To poprawa wyniku osiągniętego w maju przez wszystkich o 8 punktów procentowych i jest to wynik porównywalny do końcowej średniej ogólnopolskiej - poinformowała Grażyna Klimuszko.

Najwięcej osób, które poprawiły wyniki, to ci, którzy ponownie zdawali egzamin poprawkowy z języka polskiego - ostatecznie zdało go 94 proc. Z języka angielskiego końcowy wynik to 95 proc., a z matematyki - 85 proc.

Niestety, dla połowy spośród tych, którzy próbowali zdać maturę w terminie poprawkowym, nie skończyło się to sukcesem. Mogą oni jeszcze wystąpić do OKE z wnioskiem o wgląd w swoją sprawdzoną już pracą, a jeśli uznają to za zasadne - także o weryfikację liczby punktów.

Pozostali szanse na poprawę wyników będą mieli dopiero w maju przyszłego roku, ale będzie to już egzamin bardziej rozbudowany, ponieważ obowiązywać będą także egzaminy ustne, których nie było w tym roku.

- To znaczy, że jeśli ktoś nie zdał w tym roku np. tylko matematyki na poziomie podstawowym, to w przyszłym roku będzie musiał poprawić matematykę, ale także przystąpić do egzaminów ustnych z języka polskiego i wybranego języka obcego nowożytnego - mówi Grażyna Klimuszko.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę