wtorek, 31 marca 2020 napisz DONOS@

Policjanci podsumowali święta na podlaskich drogach

Foto: Policjanci podsumowali święta na podlaskich dro...
cz pt, 27 grudnia 2019 10:57

Trzy wypadki, w których jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne - to wstępne policyjne podsumowanie świąt na podlaskich drogach. Do tylu zdarzeń doszło w ciągu wigilii i dwóch dni świąt Bożego Narodzenia. Tyle samo było wypadków było również w tym samym okresie poprzedniego roku, ale w 2018 nie było śmiertelnych ofiar, a 4 osoby ranne.

Policja zatrzymała 25-latka, który w Szepietowie ranił nożem dwie osoby

cz śr, 25 grudnia 2019 08:26

Święta w policyjnej izbie zatrzymań spędzi mężczyzna, który zranił nożem dwie osoby w Szepietowie. Jedna z nich trafiła do szpitala.

Szpital w Kolnie będzie miał oddział geriatryczny

Foto: Szpital w Kolnie będzie miał oddział geriatryczny
cz so, 21 grudnia 2019 15:48

Jeszcze lepszą opiekę nad osobami starszymi będzie mógł wkrótce świadczyć szpital w Kolnie w którym kończą się prace nad utworzeniem oddziału geriatrycznego - poinformowało starostwo powiatowe. Nowy pododdział ma zacząć pracę pod koniec stycznia 2020 r.

Nie ma porozumienia między pielęgniarkami i dyrektorem łomżyńskiego szpitala

cz śr, 11 grudnia 2019 09:04

Kolejne spotkanie miedzy związkami zawodowymi, a Mariuszem Obryckim nie przyniosło żadnych efektów. Dyrektor Obrycki zrezygnował niedawno ze stanowiska, swoje obowiązki ma pełnić jeszcze tylko do końca stycznia.

Służba Więzienna szuka pracowników

cz wt, 10 grudnia 2019 09:18

Podlaska Służba Więzienna szuka pracowników. W całym województwie wolnych jest 56 etatów. SW szuka pracowników do placówek w Białymstoku, Czerwonym Borze, Grądach Woniecko, Przytułach Starych i Suwałkach. Etaty są na stanowiskach: strażnik działu ochrony, młodszy wychowawca działu penitencjarnego, młodszy psycholog działu penitencjarnego i młodszy referent działu kwatermistrzowskiego.

Stowarzyszenie Wizna uważa, że udało się odnaleźć miejsce pochówku kpt. Raginisa

cz nie, 08 grudnia 2019 20:26

Miejsce pierwszego pochówku kapitana Raginisa odnalezione - twierdzą członkowie stowarzyszenia Wizna 1939. Jak mówi jeden z jego założycieli - Dariusz Szymanowski - badania, które prowadzą przy schronie na Górze Strękowej to potwierdzają.

W Śniadowie i Mężeninie uczczono 70. rocznicę śmierci porucznika Kazimierza Żebrowskiego

cz pon, 02 grudnia 2019 06:28

Celebrowaną przez bpa Stanisława Stefanka mszą, inscenizacją wydarzeń i wykładami historycznymi uczczono w Śniadowie 70. rocznicę śmierci ostatniego komendanta Obwodu Białostockiego Narodowego Zjednoczenia Wojskowego.

W Łomży w tym roku będą dwa lodowiska

Foto: W Łomży w tym roku będą dwa lodowiska
mm nie, 01 grudnia 2019 07:27

Oprócz "Białego Orlika" mieszkańcy Łomży będą mogli korzystać z darmowego lodowiska, które znajdzie się na Starym Rynku.

Prokuratura w Zambrowie wszczęła śledztwo dot. fermy zwierząt futerkowych

cz so, 23 listopada 2019 14:04

Zambrowska prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące fermy zwierząt futerkowych. Doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez hodowcę, który miał zaniedbywać lisy i jenoty, nie leczyć sztuk chorych, i zwlekać z utylizowaniem padłych, złożyli inspektorzy fundacji zajmującej się ochroną praw zwierząt.

Szpitalowi w Zambrowie przyznano certyfikat akredytacyjny

cz pt, 22 listopada 2019 06:42

To potwierdzenie wysokiej jakości leczenia pacjentów i zapewniania im dobrych warunków podczas pobytu na oddziałach.

Mieszkańcy gminy Łomży mają ostatnie dni na zgłaszanie deklaracji, na dofinansowanie fotowoltaiki

cz pon, 18 listopada 2019 08:31

Władze gminy rozpoczęły przyjmowanie deklaracji od swoich mieszkańców, żeby ubiegać się o dofinansowanie z RPO na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych oraz paneli słonecznych.

„Horror na fermie w Zambrowie” - tak uważają inspektorzy Fundacji Viva

Foto: „Horror na fermie w Zambrowie” - tak uważają in...
cz pt, 15 listopada 2019 10:32

„Horror na fermie w Zambrowie” - tak zatytułowali informację o swoim odkryciu inspektorzy Fundacji Viva. 7 listopada, rok po pierwszej wizycie, ponownie odwiedzili fermę zwierząt futerkowych na przedmieściach Zambrowa. - "Zwierzęta na fermie nie miały wody ani pożywienia, w klatkach i domkach znajdowało się co najmniej 10 zwłok zwierząt w zaawansowanym stadium rozkładu, jeden z martwych jenotów był rzucony pod klatkę, w stertę odchodów" - opisali zastaną tam sytuację inspektorzy Fundacji Viva.

Policjanci ustalają, kto w internecie zmienił na wulgarną nazwę jednej z łomżyńskich szkół

cz śr, 13 listopada 2019 08:11

Łomżyńscy policjanci ustalają, kto w internecie zmienił na wulgarną nazwę Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. - Przez kilka dni nazwa szkoły w wulgarnej wersji była widoczna w mapach Google - mówi oburzony i zaskoczony taką sytuacją dyrektor placówki Artur Ciborowski.

Wolontariusze Caritas odebrali w Łomży podziękowania za dotychczasową pracę

cz so, 09 listopada 2019 20:56

W całej diecezji łomżyńskiej jest ich ok. 5 tys. - w sobotę (9.11) reprezentanci wolontariuszy Caritas odebrali w Łomży podziękowania i wyrazy uznania za swoją całoroczną pracę.

Noga z gazu! - kaskadowy pomiar prędkości na podlaskich drogach

Foto: Noga z gazu! - kaskadowy pomiar prędkości na po...
cz pt, 08 listopada 2019 08:10

To kolejna akcja, która ma poprawić bezpieczeństwo na drogach. Kaskadowy pomiar prędkości zapowiadają podlascy policjanci. Jak mówi aspirant Marcin Gawryluk z zespołu prasowego podlaskiej policji, przez cały dzień kierowcy mogą spodziewać się większej liczby patroli.

Radni powiatu zambrowskiego obniżyli swoje diety

cz śr, 06 listopada 2019 08:51

Radni powiatu zambrowskiego obniżyli większość swoich diet. Obniżka – od 35 do 109 zł wynikała z konieczności zróżnicowania wypłacanych sum w zależności od pełnionych funkcji w radzie.

IPN podejmie na nowo śledztwo ws. mordu Żydów w Wiźnie

cz pon, 04 listopada 2019 14:02

Pion śledczy oddziału IPN w Białymstoku podejmie na nowo śledztwo dotyczące mordu Żydów w Wiźnie w 1941 roku. Taka decyzja zapadła po przekazaniu IPN materiałów związanych z odkryciem w Wiźnie zbiorowej mogiły, która może być miejscem pochówku ofiar tej zbrodni. Mogiłę odkryli w październiku członkowie stowarzyszenia Wizna 1939, prowadzący tam poszukiwania pozostałości z czasów II wojny światowej.

GIS ostrzega: salmonella w mielonym pieprzu wyprodukowanym w Białymstoku

Foto: GIS ostrzega: salmonella w mielonym pieprzu wyp...
cz so, 02 listopada 2019 11:59

W czterech partiach mielonego czarnego pieprzu, wyprodukowanego przez firmę z Białegostoku, wykryto bakterie Salmonella - poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego.

Cmentarna kwesta

Foto: Cmentarna kwesta
cz pt, 01 listopada 2019 10:10

W dniu Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny na cmentarzach spotkamy kwestujących. Po raz 30. zbierać będą pieniądze na ratowanie zabytków cmentarnych kwestarze w Łomży. To najstarsza kwesta w województwie na, jeden z najstarszych, prawie 220-letni cmentarz.

13-miesięczne dziecko trafiło do szpitala z licznymi obrażeniami, w tym okolic intymnych

Foto: 13-miesięczne dziecko trafiło do szpitala z lic...
cz nie, 27 października 2019 18:19

W nocy z soboty na niedzielę (26/27.10) do szpitala w Łomży rodzice przywieźli poobijane dziecko. Tamtejsi lekarze zdecydowali, że obrażenia są zbyt poważne dlatego skierowano je do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Tu lekarze ustalili, że dziewczynka ma obrażenia głowy, twarzoczaszki, kończyn górnych i dolnych, ale również okolic intymnych.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę