Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 05 lipca 2020 napisz DONOS@

Nie żyje Andrzej Strumiłło

Foto: Nie żyje Andrzej Strumiłło
cz cz, 09 kwietnia 2020 09:13

Znany polski malarz i rzeźbiarz odszedł dziś w nocy (9.04) w suwalskim szpitalu w wieku 93 lat. Andrzej Strumiłło urodził się w Wilnie w 1927 roku. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi oraz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmował się szeroko pojętą sztuka współczesną.

Trzech lekarzy rodzinnych z Wysokiego Mazowieckiego objęto kwarantanną - jeden ma COVID-19

cz śr, 08 kwietnia 2020 14:08

W Wysokiem Mazowieckiem zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednego z lekarzy rodzinnych. Służby sanitarne zbierają teraz dane na temat wszystkich pacjentów i innych osób, z którymi zakażony lekarz miał ostatnio kontakt. Na kwarantanny skierowano już kilkadziesiąt osób. Do sanepidu cały czas zgłaszają się kolejne osoby - informuje starosta wysokomazowiecki Bogdan Zieliński.

Potwierdzone zakażenie koronawirusem szefa szpitala wojewódzkiego w Łomży

Foto: Potwierdzone zakażenie koronawirusem szefa szpi...
cz wt, 07 kwietnia 2020 10:05

Pełniący obowiązki dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży, Jacek Roleder potwierdził we wtorek (07.04), że ma pozytywny wynik testu na zakażenie koronawirusem. Przebywa w kwarantannie domowej i w ten sposób stara się zarządzać placówką. Łomżyński szpital jest jednoimiennym szpitalem zakaźnym do walki z koronawirusem w Podlaskiem.

Do szpitala w Łomży trafiają pacjenci z województwa mazowieckiego, bo tam brakuje łóżek i lekarzy

Foto: Do szpitala w Łomży trafiają pacjenci z wojewód...
cz pon, 06 kwietnia 2020 19:42

Łomżyński szpital zaczął przyjmować chorych z Mazowsza - zakażonych lub podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Zdecydował o tym minister zdrowia.

Działkowcy mogą korzystać ze swoich ogródków - są pewne ograniczenia

cz so, 04 kwietnia 2020 14:55

Chociaż w związku z epidemią koronawirusa nie można korzystać z parków, skwerów czy plaż, to bez problemu działkowcy mogą korzystać ze swoich ogródków. Są jednak pewne ograniczenia.

Były proboszcz oskarżony o przestępstwa seksualne wobec małoletniego

cz pt, 03 kwietnia 2020 09:05

Łomżyńska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia wobec byłego proboszcza parafii katolickiej w miejscowości Grądy-Woniecko, podejrzanego o przestępstwa o charakterze seksualnym wobec małoletniego i o rozpijanie go. Zarzuty dotyczą lat 2012-2015.

Pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy poddani badaniu na obecność koronawirusa

cz pon, 30 marca 2020 09:04

Osiemdziesięciu pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy zostało poddanych badaniu na obecność koronawirusa. Akcję przeprowadzili na szkolnym boisku pracownicy łomżyńskiej Stacji Pogotowia i Grupy Nadzieja.

Pożar łąk i trzcin w Narwiańskim Parku Narodowym

cz nie, 29 marca 2020 21:36

Pożar jest bardzo trudny do opanowania i jeszcze nie wiadomo nawet, jaką zajmuje powierzchnię. Podlascy strażacy walczą z pożarem łąk i trzcin w Narwiańskim Parku Narodowym.

8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Podlaskiem

Foto: 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w P...
mm so, 28 marca 2020 18:04

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują: mamy osiem kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem w woj. podlaskim. Potwierdziły to badania laboratoryjne.

Bank PKO BP przekazał samochody szpitalowi w Łomży

Foto: Bank PKO BP przekazał samochody szpitalowi w Łomży
cz so, 28 marca 2020 10:13

Kolejną pomoc otrzymał łomżyński szpital. Bank PKO BP przekazał placówce dwa samochody osobowe.

Trwają przygotowania, by w Białymstoku uruchomić drugie laboratorium do testów na koronawirusa

cz cz, 26 marca 2020 20:31

Trwają przygotowania do uruchomienia w Białymstoku drugiego laboratorium, gdzie będzie można przeprowadzać testy na koronawirusa. Uniwersytet Medyczny zapowiada, że laboratorium ruszy w przyszłym tygodniu.

Rolnik na kwarantannie - może pracować w gospodarstwie?

cz cz, 26 marca 2020 09:18

Czy rolnik przebywający na kwarantannie w związku z epidemią koronawirusa może pracować w swoim gospodarstwie? Np. doglądać zwierząt czy orać pole?

4 lata więzienia dla Czeczena za atak nożem w Łomży

cz wt, 24 marca 2020 16:14

Na 4 lata więzienia skazał we wtorek (24.03) Sąd Apelacyjny w Białymstoku Czeczena za atak nożem na dwie osoby w Łomży. Sąd utrzymał tym samym orzeczenie pierwszej instancji. Wyrok jest prawomocny; ze względu na środki ostrożności wz. z pandemią koronawirusa, jego publikacja odbyła się bez udziału publiczności.

Wysoki stopień zagrożenia pożarowego w lasach nadleśnictw Łomża i Nowogród

Foto: Wysoki stopień zagrożenia pożarowego w lasach n...
cz pon, 23 marca 2020 15:00

Wysoki stopień zagrożenia pożarowego odnotowano w lasach nadleśnictw Łomża i Nowogród. Leśnicy zachęcają do korzystania ze spacerów, dopóki jest to jeszcze możliwe.

Premier: Wprowadzamy stan epidemii, szkoły zamknięte do Wielkanocy, 30 tys. zł kary za złamanie kwar

cz pt, 20 marca 2020 21:55

Wprowadzamy dzisiaj (20.03) stan epidemii, który daje nowe prerogatywy, ale też nakłada na nas nowe obowiązki - poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej konferencji prasowej.

Nie dwa a tylko jeden stwierdzony przypadek koronawirusa jest w naszym regionie!

Foto: Nie dwa a tylko jeden stwierdzony przypadek kor...
cz cz, 19 marca 2020 11:07

W województwie podlaskim wciąż jest tylko jedna osoba zarażona koronawirusem. Ponowne badanie próbki pobranej od 28-latki z Białegostoku nie potwierdziło zakażenia.

Mieszkańcy Łomży wspierają pracowników szpitala

cz cz, 19 marca 2020 08:44

Maseczki, płyny dezynfekcyjne i fartuchy chcą przekazać pracownikom łomżyńskiego szpitala właściciele salonów kosmetycznych, fryzjerskich i gabinetów dentystycznych.

Pierwszy transport maseczek, kombinezonów i innych środków ochrony trafił w nocy do szpitala

Foto: Pierwszy transport maseczek, kombinezonów i inn...
cz śr, 18 marca 2020 07:44

Podstawowe środki ochrony osobistej dla pracowników trafiły do łomżyńskiego szpitala. Dostawa była konieczna po przekształceniu placówki w jednoimienny szpital zakaźny dla zarażonych koronawirusem.

Skomplikowana sytuacja w ościennych placówkach

cz pon, 16 marca 2020 13:45

Przekształcenie Szpitala Wojewódzkiego w Łomży w szpital zakaźny dla zarażonych koronowirusem, skomplikowało sytuację także w ościennych placówkach. Chodzi przede wszystkim o tzw. relokację, czyli przeniesienie tam wymagających kontynuacji leczenia pacjentów z łomżyńskiego szpitala.

Szpital w Łomży nie jest przygotowany na przekształcenie w zakaźny

Foto: Szpital w Łomży nie jest przygotowany na przeks...
cz pt, 13 marca 2020 16:37

Pozbawienie opieki pacjentów jedynego szpitala w 60 tys. mieście oraz niewystarczająca kadra i brak specjalistycznego sprzętu. – Szpital Wojewódzki w Łomży nie jest przygotowany na przekształcenie w profilowy szpital zakaźny – uważa p.o. dyrektora tej placówki Joanna Chilińska.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę