Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

W Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w nocy nie będzie wyłączana ciepła woda

Ciepła woda nie będzie wyłączana w nocy w Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Nie zgodziło się na to Miejskiej Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Zarząd ŁSM chciał, żeby ze względu na oszczędności ciepła woda była wyłączona między północą, a czwartą rano. Jak mówi prezes MPEC Radosław Żegalski, według niego takie wyłączenie byłoby niezgodne z przepisami.

- Prosiłem Zarząd Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, żeby dostarczył mi jeszcze oświadczenie, że bierze pełną odpowiedzialność za konsekwencje wynikające z tych właśnie wyłączeń. Do tej pory go nie mam. Takie wyłączenie jest wbrew rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 2002 roku. Tam jest jasno wskazane, że nie może być mowy o wyłączeniu czy też przestojach ciepłej wody w instalacji - mówi Radosław Żegalski.

Poza tym Radosław Żegalski uważa, że zgodnie z umową między MPEC, a Spółdzielnią, codziennie, za każde wyłączenie i włączenie ciepłej wody, jego spółka powinna pobierać dodatkową opłatę.

- Gdybyśmy nawet te wyłączenia zrobili to powinienem obciążyć Spółdzielnię, co miesiąc, z tytułu wyłączeń, kwotą pół miliona złotych. Według umowy, którą mamy, każde włączenie i wyłączenie w każdym bloku byłoby dwa razy w ciągu doby. Każde kosztowałoby 50 złotych. Czyli to byłoby 100 zł razy 180 węzłów (budynków) razy 30 dni - dodaje Radosław Żegalski.

Prezes Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Wojciech Michalak uważa, że ten zapis umowy nie dotyczy włączania i wyłączania ciepłej wody. W rozmowie z naszym reporterem powiedział również, że Spółdzielnia nie wycofa się z pomysłu, ale nie chce komentować sprawy, żeby nie rozmawiać z MPEC-em za pośrednictwem mediów.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę