Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Grajewska prokuratura zajmuje się sprawą śmierci robotnika w Szczuczynie

Główne zdjęcie
Rusztowanie, zdjęcie ilustracyjne

Zarzuty nieudzielenia pomocy i niemyślnego spowodowania śmierci usłyszał robotnik, który po wypadku przy pracy miał nie ratować życia swojego kolegi. Do zdarzenia doszło w Szczuczynie. Podejrzany razem z pokrzywdzonym remontowali dom.

Postępowanie prowadzone jest przeciwko Ryszardowi C. - mówi zastępca prokuratora okręgowego w Łomży prokurator Anna Bałazy.

- Po tym, jak pokrzywdzony upadł z rusztowania i stracił przytomność, Ryszard C. nie udzielił mu pomocy, a następnie przewiózł pokrzywdzonego do jego miejsca zamieszkania, porzucił go na trawniku przed domem, przez co nieumyślnie spowodował śmierć robotnika. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśnienia - mówi Anna Bałazy.

Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu, żeby podejrzany do czasu rozprawy pozostawał w areszcie.

- Sąd Rejonowy w Grajewie uwzględnił wniosek prokuratora o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Jednakże sąd zastrzegł, iż środek ten ulegnie zmianie pod warunkiem złożenia poręczenia majątkowego w kwocie 20 tysięcy złotych - dodaje Anna Bałazy.

Na taką zmianę środka zapobiegawczego nie chce jednak zgodzić się prokurator, który napisał zażalenie w tej sprawie. Za zarzucane czyny Ryszardowi C. grozi pięć lat więzienia.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę