Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Dwie miny z czasu II wojny światowej znaleziono w Kolnie - trzeba ewakuować około 2 tys. osób

Główne zdjęcie
Fot. Policja

Dwie miny przeciwpancerne z okresu II wojny światowej znaleźli robotnicy budujący nowe rondo w Kolnie. Na czas akcji saperów trzeba ewakuować okolicznych mieszkańców.

Na groźne znalezisko natrafiono w rejonie zbiegu ulic Konstytucji 3 Maja, Sobieskiego i Armii Krajowej. Dlatego wyznaczona przez saperów strefa bezpieczeństwa, obejmująca 600 m wokół, to nie tylko tereny miejskie, ale także kilka budynków w Gromadzynie Starym, już w gminie wiejskiej Kolno. 

We wtorek (23.08) rano rozpoczęła się ewakuacja mieszkańców. Swoje domy musi opuścić około 1739 osób. Wyznaczono dla nich miejsca na przeczekanie akcji saperów - w salach gimnastycznych szkoły podstawowej nr 1, Zespołu Szkół Technicznych i I LO oraz w hali sportowej KOKiS-u.

Około 10:00 mają przyjechać saperzy z jednostki w Orzyszu, którzy będą podnosili niewybuchy.

Nie wiadomo czy dwie odnalezione miny to całe zagrożenie, ponieważ pod ziemią mogą kryć się kolejne podobne niespodzianki.

Na czas, zanim niewybuchy zostaną wywiezione, w tym rejonie wstrzymany będzie także ruch drogowy – przede wszystkim ulicą Konstytucji 3 Maja, czyli odcinkiem drogi wojewódzkiej 647 w kierunku Stawisk.

Co do przebiegającej przez Kolno drogi krajowej 63, to położona jest ona nieco dalej niż 600 m od znaleziska, ale o tym, czy ruch na niej odbywać się będzie cały czas normalnie, zadecydują prawdopodobnie policja i saperzy.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę