Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 14 kwietnia 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Ponad półtora tys. maturzystów z woj. podlaskiego przystąpi do egzaminu poprawkowego

Maturzyści, którym nie udało się w pierwszym podejściu, we wtorek (23.08) przystąpią do egzaminu poprawkowego. Dotyczy to tych, którzy nie zdali tylko jednego przedmiotu.

1570 osób w województwie podlaskim zadeklarowało chęć poprawienia zdawanego w tym roku egzaminu maturalnego.

Prawo do "poprawki" mają ci maturzyści z maja (termin podstawowy) lub czerwca (dodatkowy), którzy przystąpili do egzaminów ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i nie udało im się zdać tylko jednego z nich.

Spośród tych, którzy teraz chcą poprawić te wyniki ponad 1 tys. 200 osób to tegoroczni absolwenci, którzy zdawali maturę po raz pierwszy, 300 próbuje tego po raz kolejny.

84% przystępujących do tego egzaminu w terminie poprawkowym będzie zdawać matematykę na poziomie podstawowym, 250 osób przystąpi do egzaminu z języka polskiego, a 120 - z angielskiego.

Wszyscy rozpoczną pisanie swoich "poprawek" o godz. 9:00, a ich wyniki poznają 9 września.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę