Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą postępowanie ws. wypadku motolotni w okolicach Marianowa

Główne zdjęcie
Fot. KW PSP Białystok

Łomżyńska policja prowadzi pod nadzorem prokuratury postępowanie w sprawie wypadku motolotni, do którego doszło wczoraj (07.08) wieczorem w okolicach Marianowa.

Na miejscu zdarzenia była zastępca prokuratora rejonowego w Łomży Alicja Maria Gajdanowicz.

- Śmierć na miejscu poniosły dwie osoby, dwóch mężczyzn z powiatu łomżyńskiego, jeden mężczyzna miał 32 lata, drugi 53. Na miejscu przeprowadzono oględziny, zabezpieczono maszynę, ciała mężczyzny zostały przetransportowane do zakładu medycyny sądowej w Białymstoku. W tej chwili prowadzone jest śledztwo w kierunku wypadku w ruchu powietrznym z udziałem motolotni, w wyniku którego śmierć poniosły dwie osoby - mówi Alicja Maria Gajdanowicz.

Na razie nie wiadomo co mogło być przyczyną wypadku. W ustaleniu tego pomóc ma Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

- Komisja została powiadomiona, na pewno będzie powołany biegły, najprawdopodobniej właśnie komisja również będzie się zajmowała tą sprawą. Wypowiadać się będzie na temat przyczyn tego zdarzenia - mówi Alicja Maria Gajdanowicz.

Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, starszy z mężczyzn to doświadczony pilot motolotni z gminy Piątnica, który z sukcesami startował w zawodach mikrolotowych, młodszy - mieszkaniec Łomży - był pasażerem.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę