Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Wybrano laureatów nagrody im. Zygmunta Glogera

Główne zdjęcie
Prof. Ludwik Malinowski, prezes Stopki

Polonistka z Bułgarii, piosenkarka, badaczka literatury i kultury ukraińskiej oraz historyk to laureaci tegorocznej edycji Konkursu o Nagrodę i Medal Zygmunta Glogera.

Nagrodę pierwszego stopnia przyznano tym razem prof. Kalinie Bahnevej z Sofii. To literaturoznawczyni i tłumaczka literatury polskiej na język bułgarski, która bada również jak literatura polska odbierana jest w jej ojczyźnie.

Laureatka nagrody drugiego stopnia to Karolina Cicha – pochodząca z Podlasia kompozytorka i grająca na wielu instrumentach wokalistka. Jej twórczość przekracza granice czasu i kultur, ale zawsze silnie związana jest z tradycjami muzyki folkowej.

Trzecią nagrodę przyznano dwóm laureatom – prof. Agnieszce Matusiak z Wrocławia, która wśród wielu zainteresowań ma badania Wschodniej Słowiańszczyzny, w tym Ukrainy oraz dr hab. Krzysztofowi Sychowiczowi, historykowi zawodowo związanemu z łomżyńskimi uczelniami i białostockim oddziałem IPN.

Kapituła nagrody Glogera przyznała także cztery wyróżnienia, z czego dwa honorowe. Wśród tych ostatnich znalazła się m.in. Książnica Podlaska.

Nagrody i medale wręczone zostaną laureatom 23 września podczas uroczystej gali, której towarzyszyć będzie tradycyjnie konferencja naukowa. W tym roku jej tytuł to „Ludzie w drodze. Migracje, granice, tożsamość”.

Konkurs o Nagrodę i Medal Zygmunta Glogera organizuje Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze "Stopka" w Łomży.

 

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę