środa, 17 lipca 2019 napisz DONOS@

Łomżyńska „piątka” w Express Lotku

Foto: Łomżyńska „piątka” w Expres...
cz pon, 26 marca 2007 16:04

Ponad 225 tys złotych odebrał dziś łomżanin który trafił „piątkę” w sobotnich losowaniach Express Lotka. Szczęśliwe numery to: 2, 3, 8, 13 i 30. Szczęśliwy kupon złożono w kolekturze przy Placu Pocztowym.

Będzie architekt...?

cz pon, 26 marca 2007 13:30

Po 9 miesiącach poszukiwań jest wreszcie kandydat na architekta miejskiego Łomży. Jak poinformowało biuro prasowe ratusza na ogłoszony po raz piąty przez prezydenta Łomży konkurs na obsadzenie wolnego od czerwca ubiegłego roku stanowiska zgłosił się jeden kandydat. W tym tygodniu ma zebrać się komisja konkursowa i rozstrzygnąć konkurs.

Wybrali wójta w Radziłowie

cz pon, 26 marca 2007 09:21

Robert Ziemkiewicz będzie wójtem Radziłowa. Wczoraj w Radziłowie odbyła się II tura przyspieszonych wyborów wójta, które rozpisano po tym jak wybrany w listopadzie ubiegłego roku wójtem Kazimierz Gwiazdowski zajął zwolnione miejsce w Sejmie. W dogrywce wyborczej Ziemkiewicz pokonał Krzysztofa Milewskiego. Obaj panowie to urzędnicy gminni.

Początek strażackiej wiosny

cz pon, 26 marca 2007 06:37

Strażacy nadejście wiosny rozpoznają nie po dacie w kalendarzu, ani po temperaturach powietrza w ciągu dnia, lecz po gwałtownym wzroście ilości pożarów traw. Właśnie takie zjawisko można zaobserwować w statystykach strażackich od soboty, kiedy to na terenie województwa podlaskiego odnotowano 24 tego typu zdarzenia. W niedziele od godz. 12.00 do godz. 16.00 odnotowano już 13 pożarów traw. Wczoraj strażacy z Łomży trzykrotnie gasili trawy – przy ul. Sikorskiego, na Fortach w Piątnicy i przy ul. Stacha Konwy za bursą szkolną...

XIV Zlot Druha Szarego – Drozdowo 2007 w dniach 2 - 4 marca 2007

cz pt, 23 marca 2007 16:22

Organizatorem Zlotów Druha Szarego jest pomysłodawca tychże - hm. Henryk F. Karwowski Naczelnik PH ZHP101 Łomża, który przy pomocy zaprzyjaźnionych instruktorów ZHP oraz wielu harcerzy, a przede wszystkim ludzi dobrej woli - Łomżan, wspierających od lat te działania sprawił, że impreza ta z roku na rok zatacza coraz szersze kręgi w naszym kraju.

Sześciu chce być komendantem

cz pt, 23 marca 2007 15:43

Dużym zainteresowaniem cieszył się ogłoszony przez prezydenta Łomży konkurs na stanowisko Komendanta Straży Miejskiej. Aż sześciu kandydatów, którzy nadesłali do ratusza swoje dokumenty spełnia wymagania formalne i przeszło do „II etapu”. Wśród ubiegających się jest m.in. obecny zastępca komendanta Straży Miejskiej i dwóch byłych Komendantów Miejskich Policji w Łomży.

Mało chętnych do spółki...

Foto: Mało chętnych do spółki...
cz pt, 23 marca 2007 15:16

W poniedziałek mija półroczny termin w którym pracownicy Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej w Łomży mają powołać spółkę pracowniczą, która miałaby uczestniczyć w prywatyzacji ostatniej państwowej firmy w mieście. Powstanie spółki, za którą jeszcze w połowie ubiegłego roku opowiadała się zdecydowana większość załogi staje się jednak coraz bardziej wątpliwe. Do dziś nie zebrano jeszcze wymaganych prawem deklaracji o chęci przystąpienia do niej od co najmniej połowy z około 250 pracowników firmy.

Ruch Aktywnej Młodzieży organizuje spotkanie nt. „Młodzi sami o sobie - Co z tą szkołą?”

cz pt, 23 marca 2007 14:46

Niezwykła okazja. Młodzi sami o sobie, bez ograniczeń, bez uprzedzeń, bez skrępowania! Każdemu z nas, młodych, nie obce jest środowisko szkolne, miejsce, w którym spędzamy wiele godzin swojego życia. Ten czas chcemy spędzać nie tylko na teoretycznej nauce, ale także w sposób aktywny, kreatywny, rozwijając przy tym swoje zainteresowania i samego siebie!

Wybuchowe Audi

cz pt, 23 marca 2007 11:20

Samochód osobowy marki Audi wyleciał w powietrze w Laskowcu Starym niedaleko Zambrowa po tym jak eksplodował znajdujący się w nim zbiornik z gazem. Na szczęcie nikomu nic się nie stało. Jak podkreślają strażacy do wybuchu doszło tuż przed godziną 23.00 i ze względu na późną porę w pobliżu auta nie było żadnych osób.

W Porytem pochowano Simonę Kossak

Foto: W Porytem pochowano Simonę Kossak
cz cz, 22 marca 2007 18:29

Na cmentarzu parafialnym w Porytem koło Stawisk pochowano profesor Simonę Kossak. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyli przyjaciele, znajomi... a także m.in. uczniowie z Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży. Ostatnia wolą zmarłej było spocząć na cmentarzu w miejscowości, w której brali ślub jej dziadek Wojciech Kossak i babka - Maria z Kisielnickich. Ciało prof. Simony Kossak pochowano obok grobowca rodzinnego Kisielnickich.

Straż Miejska nie może karać za przekroczenie prędkości

Foto: Straż Miejska nie może karać za przekroczenie p...
cz cz, 22 marca 2007 16:03

Straż miejska nie może karać mandatem kierowców, ani wszczynać wobec nich postępowania przed sądem, jeżeli fotoradar zarejestrował, że przekroczyli prędkość - uznał Trybunał Konstytucyjny. Trybunał uznał za niekonstytucyjne przepisy rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji, które dawało straży miejskiej takie uprawnienia. Trybunał podkreślił, że ustawa o ruchu drogowym, na podstawie której wydano to rozporządzenie, nie pozwala straży na ściganie takich wykroczeń.

Co czwarty kierowca jeździ bez pasów

cz śr, 21 marca 2007 19:39

Ponad 160 kierowców bez zapiętych pasów bezpieczeństwa zatrzymali zaledwie w ciągu jednego dnia policjanci na drogach województwa podlaskiego. Policyjna akcja nosiła kryptonim „Pasy” miała przede wszystkim na celu uświadomienie kierowcom ryzyka jakie w ponoszą jeżdżąc bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, ale również przyczyniła się do ujawnienia innych wykroczeń. Zatrzymano kilku pijanych kierowców i szmuglera papierosów, który w samochodzie przewoził 720 paczek papierosów bez akcyzy.

O krok od tragedii w Grajewie

cz śr, 21 marca 2007 19:05

O prawdziwym szczęściu mogą mówić mieszkańcy jednego z bloków w Grajewie. Nawet żar z zapalonego papierosa mógł sprawić, że budynek wyleciałby w powietrze. W jednym z mieszkań starsza kobieta zapomniała zapalić płomień po odkręceniu kurka w kuchence gazowej. Dzięki dobrosąsiedzkim powonieniom nikomu nic się nie stało.

Łomża najlepszy smak „Podlasia”

Foto: Łomża najlepszy smak „Podlasia&#8...
cz śr, 21 marca 2007 16:37

Wątpliwości co do tego, że piwo Łomża Export to najlepszy smak „Podlasia” nie mieli internauci, którzy głosowali w plebiscycie zorganizowanym przy okazji trzeciej edycji konkursu marszałka województwa podlaskiego na Podlaską Markę Roku. I choć specjalna „ekspercka” kapituła powołana przez marszałka smaku "Łomży" nie dostrzegła, to jak podkreśla prezes Browaru Łomża Andrzej Rutkowski nagroda od konsumentów cieszy najbardziej...

Nowe władze w powiatowym związku OSP

Foto: Nowe władze w powiatowym związku OSP
cz śr, 21 marca 2007 14:20

Strażacy ochotnicy z terenu powiatu łomżyńskiego wyłonili nowe władze powiatowego oddziału Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Prezesem na kolejną 5-letnia kadencję wybrano Kazimierza Dąbkowskiego.

Witają wiosnę...

Foto: Witają wiosnę...
mm śr, 21 marca 2007 12:20

W szkole pod okiem nauczycieli, ale bez lekcji, lub też na świeżym powietrzu ale nie zawsze pod opieką nauczycieli tak uczniowie łomżyńskich szkół witają pierwszy dzień wiosny. Od rana policjanci w Łomży zatrzymali już trzech pijanych nastolatków. Jeden gimnazjalista z objawami upojenia alkoholowego trafił do szpitala.

Kara za dobre serce?

cz śr, 21 marca 2007 10:17

Utrudnianie policyjnego postępowania zarzuca łomżyńska prokuratura byłemu burmistrzowi Nowogrodu Szczepanowi Z. Miał on pomóc nietrzeźwemu kierowcy w uniknięciu problemów... Jak podała na stronie internetowej Gazeta Współczesna w sierpniu ubiegłego roku ówczesny burmistrz Nowogrodu miał uspokoić hałasujących młodych mężczyzn, a jednego z nich prawdopodobnie pijanego kierowce samochodu którym młodzi ludzie jeździli, odwiózł do domu nim na miejsce dotarli wezwani policjanci.

Mamy kalendarz wyborczy...

cz śr, 21 marca 2007 06:48

Wczoraj w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie premiera Jarosława Kaczyńskiego wyznaczające wybory do sejmiku województwa podlaskiego i kalendarz wyborczy. Do 2 kwietnia przyjmowane są zawiadomienia o utworzeniu komitetów wyborczych, a do północy 20 kwietnia komitety muszą zarejestrować listy swoich kandydatów na radnych.

Rodacy rodakom...

Foto: Rodacy rodakom...
cz wt, 20 marca 2007 22:50

Ufundowany przez rodaków sztandar Szkoły Średniej w Mejszagole na Litwie wręczyła Prezes Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Łomży Hanka Gałązka. Uroczystość przekazania sztandaru szkole połączono z uroczystością nadania jej imienia ks. Józefa Obrembskiego w dniu 101 rocznicy urodzin i imienin księdza prałata.

Solidarność ogólnowojewódzka?

Foto: Solidarność ogólnowojewódzka?
cz wt, 20 marca 2007 16:31

Już wiadomo, że wybory do sejmiku województwa podlaskiego odbędą się 20 maja. Premier w poniedziałek podpisał odpowiednie rozporządzenie w tej sprawie. W dalszym ciągu nie ma natomiast decyzji czy razem z wyborami odbędzie się referendum w sprawie przebiegu obwodnicy Augustowa. Jarosław Schabieński pełniący obowiązki organów samorządowych województwa, który może zarządzić takie referendum twierdzi, że na decyzje ma jeszcze czas i wzywa mieszkańców Łomży do „solidarności ogólnowojewódzkiej”.

« · «« · 849 · 850 · 851 · 852 · 853 · 854 · 855 · 856 · 857 · 858 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę