sobota, 22 lutego 2020 napisz DONOS@

Wieża ciśnień pójdzie pod młotek

Foto: Wieża ciśnień pójdzie pod młotek
cz wt, 15 kwietnia 2008 08:02

Należąca do samorządu wieża ciśnień przy ul. Generała Władysława Sikorskiego w Łomży ma szansę znaleźć nowego i miejmy nadzieję lepszego właściciela. Charakterystyczny obiekt od lat stoi praktycznie niewykorzystany. Teraz miasto umieściło ją w wykazie nieruchomości przeznaczonych do oddania w użytkowanie wieczyste na 99 lat, a odpowiedni przetarg ma zostać ogłoszony już na początku maja.

Mniej bezrobotnych

cz wt, 15 kwietnia 2008 06:51

Poniżej 5 tysięcy spadła liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży. Jeszcze dwa lata temu było ich ponad 7,5 tys. W miesiącu marcu 2008 r. pracę podjęło 321 osób bezrobotnych, tj. o 62 więcej niż w ubiegłym miesiącu. Podjęcie pracy sezonowej stanowiło 1,2 % wszystkich podjęć pracy w omawianym okresie.

Taneczne zmagania

Foto: Taneczne zmagania
cz pon, 14 kwietnia 2008 12:36

Przez dwa dni tancerze z zmagali się na parkiecie sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży. W sobotę odbyła się I Dziecięca Gala Taneczna w której zatańczyły początkujące pary dziecięce i młodzieżowe w wieku od 7 do 16 lat, natomiast w niedzielę tancerze z 15 miast Polski rywalizowali w XII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o „Puchar Prezydenta Łomży”.

Uchwała o wymianie Drzewnej na działki jest już ważna

cz pon, 14 kwietnia 2008 10:10

Uchwała Rady Miasta wyrażająca zgodę na wymianę z wojewodą budynku Zespołu Szkół Drzewnych za 30 ha działek jest zgodna z prawem – uznali prawnicy wojewody podlaskiego. Podczas sesji pod koniec marca, uchwała ta była dwukrotnie głosowana. W pierwszym podejściu Rada ją odrzuciła, w drugim przeprowadzonym po kilku godzinach „za” zagłosowało więcej radnych niż „przeciw”. Zdaniem prawników wojewody radni mogli dwukrotnie głosować uchwałę, a ważny jest wynik ostatniej ich decyzji.

Wypadkowa niedziela

cz pon, 14 kwietnia 2008 08:29

Do kilku wypadków drogowych doszło w niedzielę w okolicach Łomży. Na szczęście nikt nie zginał, ale osiem osób zostało rannych. Seria zaczęła się rano na „61” w okolicach wsi Sierzputy Młode. Mazda trafiła w słup oddzielający pasy jezdni, po czym uderzyła w pobliski przystanek autobusowy. Ogólnych obrażeń ciała doznali kierowca samochodu i trzech pasażerów, a czwarty pasażer ma połamane: nogę i obojczyk.

Prokuratorzy z Łomży przedstawią zarzuty prezydentowi Olsztyna

cz pon, 14 kwietnia 2008 07:19

Zarzuty przekroczenia uprawnień i narażenia gminy na straty zarzuci prezydentowi Olsztyna Czesławowi Małkowskiemu prokuratura w Łomży - twierdzi „Rzeczpospolita”. Według gazety, prokuratorzy mają dziś podpisać wniosek o postawienie zarzutów w trzech wątkach spraw związanych z Małkowskim.

Śmieci zalewają wzgórza nad Narwią

Foto: Śmieci zalewają wzgórza nad Narwią
cz pon, 14 kwietnia 2008 07:00

Najbardziej malownicze tereny Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego są jednocześnie... najbrudniejsze. Śmieci zalewają wzgórza nad Narwią w Starej Łomży. To teren prywatny. Góra Królowej Bony, wzgórze świętego Wawrzyńca - to najpiękniejsze tereny w okolicy. Łomżanie chętnie przychodzą tu na spacery i przejażdżki rowerowe. Niestety, co roku przybywa tu śmieci. Zostawiają je niefrasobliwi spacerowicze, ale też przywożą okoliczni mieszkańcy.

Wędkarzu uważaj na czym siadasz...

Foto: Wędkarzu uważaj na czym siadasz...
cz pt, 11 kwietnia 2008 11:20

Wypad na ryby większości kojarzy się z odpoczynkiem i relaksem, ale może skończyć się zupełnie inaczej. Inspekcja handlowa sprawdziła czy wyroby oferowane wędkarzom i myśliwym są bezpieczne. Kontrole przeprowadzono w sklepach znajdujących się w największych miastach województwa – w tym dwóch z Łomży. Okazało się że ze skontrolowanych 32 różnych partii wyrobów, zastrzeżenia w zakresie bezpieczeństwa inspektorzy zgłosili do blisko połowy.

Trzy siostry i ich koleżanka zginęły w wypadku pod Szczuczynem

Foto: Trzy siostry i ich koleżanka zginęły w wypadku ...
cz pt, 11 kwietnia 2008 10:17

Cztery młode dziewczyny (w wieku 16 - 20 lat) zginęły w porannym wypadku jaki wydarzył się na krajowej „61” w pobliżu Szczyczyna. Jak wynika z wstępnych ustaleń policji polonez, którym jechały trzy siostry i ich koleżanka, został wepchnięty pod Tira przez inny samochód osobowy, którym podróżowało czterech młodych chłopaków.

Cztery osoby nie żyją.Wypadek na krajowej trasie nr "61"

mm pt, 11 kwietnia 2008 09:02

Tragicznie rozpoczął się piątkowy poranek. Na drodze krajowej nr 61, koło Szczuczyna, zderzył się TIR z samochodem osobowym. Zginęły cztery osoby. Najprawdopodobniej kierowca poloneza wyjeżdżał z drogi podporządkowanej na główną. Tam jechała ciężarówka i kierowca auta osobowego zatrzymał się. Za nim jechał jednak jeszcze jeden samochód, który uderzył w tył auta i wepchnął je pod ciężarówkę.

Czerwony, ale jeśli nie to zielony lub niebieski

Foto: Czerwony, ale jeśli nie to zielony lub niebieski
cz pt, 11 kwietnia 2008 07:42

Plany z przygotowaniem budowy obwodnicy Łomży od blisko roku utknęły na etapie wskazania którędy miałaby ona przebiegać. Przed kilkoma tygodniami Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła do konsultacji społecznych kolejne koncepcje przebiegu trasy przygotowane przez planistów z warszawskiego z biura projektowego Transprojekt. W imieniu mieszkańców wypowiedzieli się samorządowcy z miasta, a także gmin Łomży i Piątnicy. Jak się okazuje samorządowcy zgodni są tylko w jednym - chcą aby jak najszybciej rozpoczęły się prace przy budowie obwodnicy.

Na tylnym siedzeniu mieli pół kilograma amfetaminy

Foto: Na tylnym siedzeniu mieli pół kilograma amfetaminy
cz cz, 10 kwietnia 2008 11:24

Dwoje narkotykowych dilerów wpadli przy kontroli drogowej. Na tylnej kanapie volkswagena, którym jechali było ponad pół kilograma amfetaminy. Policjanci, którzy odkryli paczkę z narkotykami w samochodzie znaleźli także amunicję do broni palnej i 25 tys. zł. Za przewożenie amfetaminy grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Nowy most na Pisie remontowany

cz cz, 10 kwietnia 2008 10:00

Od 8 do 10 tygodni potrwa wzmacnianie nowo wybudowanego mostu na Pisie w Morgownikach. Przeprawa jest zamknięta od połowy 2006 roku, bo stary drewniany most groził zawaleniem i koniecznym stała się budowa nowego mostu. Zgodnie z zapowiedziami właściciela, Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku, nowa przeprawa, przynajmniej dla ruchu lokalnego, miała zostać otwarta przed ubiegłorocznymi Świętami Bożego Narodzenia. Niestety wybudowana w miejsce drewnianego mostu żelbetonowa konstrukcja nie wytrzymała prób obciążeniowych. Eksperci uznali, że konieczne jest wzmocnienie konstrukcji stalowej zbyt słabego przęsła.

Nadwyżka zamiast deficytu

cz cz, 10 kwietnia 2008 09:57

Ubiegłoroczny budżet Łomży miał zamknąć się deficytem na poziomie ponad 2,5 mln zł, a okazuje się, że zamkął się nadwyżką i to w wysokości niemal 7 mln zł. Radni miasta w komisjach pracują nad przedstawionym przez prezydenta Jerzego Brzezińskiego sprawozdaniem z wykonania budżetu Łomża za 2007 rok.

Apel Prezesa IPN-u

Foto: Apel Prezesa IPN-u
cz cz, 10 kwietnia 2008 06:32

Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu zwraca się z prośbą do świadków zbrodni dokonywanych na obywatelach RP różnej narodowości oraz na obywatelach innych krajów zgładzonych na ziemiach polskich, a także do osób posiadających w swoich prywatnych zbiorach listy, pamiętniki bądź zdjęcia informujące o tamtych wydarzeniach, o zgłaszanie się do IPN-u w celu zebrania i utrwalenia relacji oraz świadectw tamtych wydarzeń, a także ustalenia domniemanych miejsc pochówku ofiar. Jako współobywatele pomordowanych, jesteśmy zobowiązani do udokumentowania, oznaczenia i należytego upamiętnienia każdej zbrodni, dokonanej przez reżimy okupacyjne – niemiecki i sowiecki oraz antypolskie formacje zbrojne.

Kradli kabel ...ciągnikiem

cz śr, 09 kwietnia 2008 19:02

Jak ukraść kabel, który leży zakopany w ziemi? Przed takim dylematem stanęło dwóch mieszkańców okolic Zambrowa. A skoro Polak chce, to potrafi... Kabel postanowili wyciągnąć przy pomocy ciągnika. Szło im całkiem dobrze – wyszarpnęli już ponad 200 metrów, gdy nadjechali policjanci... Okazało się, że kabel co prawda nieużywany, ale miał właściciela Telekomunikację Polską.

Będzie więcej strażników

Foto: Będzie więcej strażników
cz śr, 09 kwietnia 2008 15:28

Straż Miejska w Łomży ma się rozrastać. Dziś pracuje w niej 10 osób, ale prezydent właśnie ogłosił nabór, w którym przyjętych ma zostać trzech nowych Strażników Miejskich. Bogdan Rutkowski komendant Straży podkreśla, że na początek aplikanci dostaną po około 2 tys zł brutto, a po rocznym okresie próbnym – jeśli się sprawdzą - zostaną zatrudnieni na stałe...

Jeden brał, drugi pośredniczył. Obaj zostali zatrzymani przez policję

Foto: Jeden brał, drugi pośredniczył. Obaj zostali za...
cz śr, 09 kwietnia 2008 14:08

Policjanci z wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali dziś dwóch mężczyzn podejrzewanych o przestępstwo korupcyjne. Jak informuje nadkom. Jacek Dobrzyński rzecznik prasowy KWP w Białymstoku 53-letni pracownik suwalskiego WORD podejrzewany jest o to, że jako egzaminator na prawo jazdy przyjął korzyść majątkową za pomoc w zdaniu egzaminu, drugi, 68-letni mieszkaniec Ełku miał pośredniczyć w tym niecnym procederze.

Strachu coraz mniej

Foto: Strachu coraz mniej
cz wt, 08 kwietnia 2008 15:09

Blisko 80% mieszkańców województwa podlaskiego podczas wieczornych spacerów, w okolicach swojego miejsca zamieszkania, czuje się bezpiecznie, niemal 70% z nich dobrze ocenia prace policjantów, a 65% wysoko ocenia ich skuteczność w walce z przestępczością - tak wynika z przeprowadzonego na zlecenia policji Polskiego Badania Przestępczości. Wszystkie te wskaźniki są lepsze niż przed rokiem i znacznie lepsze niż średnie w kraju.

Personalne roszady w ARiMR

cz wt, 08 kwietnia 2008 09:42

W Podlaskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży trwa wymiana kadr. Zbigniew Kamiński – nowy, raptem od miesiąca dyrektor oddziału – zdołał już wymienić osoby kierujące pięcioma biurami powiatowymi Agencji, a w przypadku kolejnych sześciu tego typu jednostek trwają konkursy, które mają doprowadzić do wyłonienia nowych kierowników. Bez zmian uchowały się tylko trzy biura, ale dyrektor Kamiński, że w tych przypadkach praca ich kierowników będzie wnikliwie obserwowana.

« · «« · 849 · 850 · 851 · 852 · 853 · 854 · 855 · 856 · 857 · 858 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę