czwartek, 18 lipca 2019 napisz DONOS@

Przyroda, kino i polityka

Foto: Przyroda, kino i polityka
cz pt, 13 kwietnia 2007 14:58

- Nagroda w konkursie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej na prace magisterskie nie jest imponująca kwotowo, ale ważne, że ktoś Państwa trud docenił - mówił prezydent Łomży Jerzy Brzeziński podczas ogłoszenia wyników piątej edycji konkursu - Chociaż tematyka Państwa prac jest różna, to przewija się w niej idea tożsamości z naszym miastem i regionem. Dziękuję, że widzicie tutaj swoją małą ojczyznę. Mam nadzieję, że zostaniecie w Łomży, że będziecie ją ubogacać swoim potencjałem intelektualnym i talentem. Zwycięzcą konkursu na pracę magisterską został rodowity łomżyniak Marcin Wiliński (lat 26) za pracę „Walory przyrodnicze i kulturowe powiatu łomżyńskiego jako czynnik aktywizacji regionu”. Absolwent Wydziału Zarządzania Politechniki Białostockiej pisał ją pod kierunkiem prof. dr. hab. Henryka Sasinowskiego.

Wybory i referendum razem

cz pt, 13 kwietnia 2007 14:16

Pełniący obowiązki władz samorządowych województwa podlaskiego - Jarosław Schabieński podpisał zarządzenie w sprawie referendum dotyczącego przebiegu obwodnicy Augustowa. Plebiscyt odbędzie się wraz z przedterminowymi wyborami do sejmiku województwa - 20 maja. Przeprowadzenia referendum chciało PiS, które zebrało pod wnioskiem wymagane podpisy 5% dorosłych mieszkańców województwa.

Ponowny proces w sprawie głośnego wypadku drogowego w Downarach

cz cz, 12 kwietnia 2007 11:52

Przed Sądem Okręgowym w Łomży jeszcze raz rozpocznie się dziś proces w sprawie głośnego wypadku drogowego w Downarach. W kwietniu ubiegłego roku 21-letni kierowca volkswagena wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, wymusił pierwszeństwo. W ten sposób doprowadził do wypadku, w którym zginęło 7 osób, a 4 zostały ciężko ranne. Wśród ofiar była młoda kobieta, która straciła dziecko. Była w dziewiątym miesiącu ciąży.

Podpalacz garaży?

cz cz, 12 kwietnia 2007 06:56

Najprawdopodobniej podpalenie było przyczyną pożaru, który strawił dwa garaże przy ulicy Konstytucji 3 Maja w Łomży. W jednym z nich był zaparkowany samochód, na szczęście właścicielowi udało się go wyprowadzić z płonącego garażu nim został objęty przez płomienie ognia.

Górka Zawadzka w kostce polbrukowej

Foto: Górka Zawadzka w kostce polbrukowej
cz śr, 11 kwietnia 2007 12:38

Trwają prace przy modernizacji ulicy Prusa. Zmieniana jest nie tylko nawierzchnia drogi, ale także chodniki i parkingi. Co ciekawe wszystko wykonane będzie z kostki Polbruk. W tej samej tej technologii mają być wykonane także sąsiednie ulice Żeromskiego i Staffa.

Czas na wnioski

cz śr, 11 kwietnia 2007 11:52

5 dni na przygotowanie dokumentów – tyle czasu zostało rolnikom, którzy zamierzają ubiegać się o wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych. Wnioski będą przyjmowane tylko przez jeden dzień - 16 kwietna osobiście lub za pośrednictwem poczty listem poleconym albo przesyłką kurierską. Do rozdysponowania jest 230 milionów złotych.

Referendalne podPiSy u Schabieńskiego

cz wt, 10 kwietnia 2007 16:56

Niepełna 51 tys. podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum wojewódzkiego w sprawie obwodnicy Augustowa zebrali działacze PiS. We wtorek podpisy trafiły do Jarosława Schabieńskiego (PiS), który jednoosobowo pełni obowiązki marszałka, zarządu i sejmiku województwa. To on formalnie rozpisze referendum.

Rekord „(nie)trzeźwego poranka” w Łomży

Foto: Rekord  „(nie)trzeźwego poranka&#...
cz wt, 10 kwietnia 2007 13:29

Prawie 2,5 tysiąca samochodów skontrolowali o poranku policjanci z województwa podlaskiego. Dziś po raz kolejny zorganizowano akcję „trzeźwy poranek”. Punkty kontrolne ustawiono aż w 12 miejscach. Okazało się, że w niemal co setnym samochodzie kierowca jechał na dwóch gazach. Rekordzistą wśród nich okazał się zatrzymany w Łomży 49-letni kierowca volkswagena transportera. W wydychanym przez niego powietrzu alkomat wskazał prawie 1,6 promila alkoholu.

Znowu „Zielonym do góry”

Foto: Znowu „Zielonym do góry”
cz wt, 10 kwietnia 2007 13:12

Dęby, buki, modrzewie... m.in. sadzonki tych drzew rozdawać będą w środę dziennikarze łomżyńskiego oddziału Polskiego Radia Białystok. Od 14 lat radiostacja organizuje akcję „Zielonym do góry” i zaprasza słuchaczy do sadzenia drzew na osiedlowych trawnikach, przy szkołach, wokół domów i wszędzie tam gdzie brakuje zieleni.

„Cywilizowanych” warunków chcą handlowcy z łomżyńskiego targowiska

Foto: „Cywilizowanych” warunków c...
cz wt, 10 kwietnia 2007 12:38

Niemal 120 osób, handlowców i taksówkarzy z Łomży wystąpiło do prezydenta miasta z petycją o naprawienie nawierzchni placu targowego przy ulicy Dworcowej i przyległego do niego parkingu. Jak argumentują gdy pada deszcz robi się tu bajoro, gdy jest sucho podmuchy wiatru niosą na pobliskie stragany ogromne ilości kurzu i piasku. „Obecny stan rzeczy można określić jako urągający miejscu pracy z którego utrzymują się setki łomżyńskich rodzin” - napisali handlowcy w petycji do Jerzego Brzezińskiego.

Policyjny świąteczny bilans

cz wt, 10 kwietnia 2007 10:29

Nieco bezpieczniej, znacznie trzeźwiej... ale niestety z ofiarami – tak minione święta podsumowują policjanci. Przez dwa świąteczne dni na drogach województwa podlaskiego wydarzyło się 9 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, a 14 zostało rannych.

Zatrzymani za narkotyki

cz pon, 09 kwietnia 2007 22:41

Nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności grozi czterem mężczyznom podejrzanym o handel narkotykami w Wysokiem Mazowieckiem. Dealerzy sprzedawali środki odurzające nieletnim. Tutejsza prokuratura wystąpiła do sądu rejonowego z aktem oskarżenia przeciwko dilerom narkotyków – pisze na swojej stronie internetowej Gazeta Współczesna.

Wielkanocne życzenia biskupa łomżyńskiego

Foto: Wielkanocne życzenia biskupa łomżyńskiego
cz nie, 08 kwietnia 2007 12:34

Radosne dni Chrystusowego Zmartwychwstania przeżywamy w tym roku towarzysząc w szczególny sposób naszej młodzieży. Entuzjazm i pragnienie szczęśliwej przyszłości, z natury wpisane w serca dziewcząt i chłopców, niech spotkają się ze świadectwem naszej wiary w zwycięstwo dobra, które czerpie źródło z codziennej wierności przyrzeczeniom danym na Chrzcie Świętym.

Konkretny człowiek, konkretny krzyż

Foto: Konkretny człowiek, konkretny krzyż
mm pt, 06 kwietnia 2007 23:24

I było tak jak prawie dwa tysiące lat temu: zimno, kotłująca się ciżba ludzka, wrzaski "Ukrzyżuj go!" i samotny człowiek. I samotny tłum. Czerń nocy, blask ognisk i pochodni, szmer ściszonych rozmów. Po raz trzeci ojcowie, bracia i postulanci zakonu kapucynów przedstawili z młodzieżą z I, II i III LO wstrząsające sceny z pojmania, procesu i ukrzyżowania Chrystusa. Przypatrywało się realistycznym scenom ok. tysiąca widzów. Z nieba w milczeniu spoglądały na nich gwiazdy.

Paczki dla najuboższych

cz pt, 06 kwietnia 2007 09:59

Mąkę, cukier, makaron, słodycze i inne artykuły spożywcze znalazły się w paczkach żywnościowych jakie przed świętami Wielkanocy swoim podopiecznym rozdaje łomżyńska Caritas. Produkty, które trafiły do ponad pochodzą ze zbiórek żywności zorganizowanych przez wolontariuszy i pracowników Parafialnych Zespołów Caritas z parafii pw. św. Brunona i Miłosierdzia Bożego w Łomży. W sobotę w ciągu jednego dnia w 15 łomżyńskich sklepach udało im się zebrać około tony produktów żywnościowych.

Wielki Piątek

cz pt, 06 kwietnia 2007 06:46

Wielki Piątek - to jeden z dwóch, obok Wielkiej Soboty dni w roku, w których Kościół nie sprawuje Najświętszej Eucharystii. Wielki Piątek jest dniem najgłębszej żałoby. Wyraża ją cała wielkopiątkowa liturgia, która jest pamiątką męki i śmierci Jezusa Chrystusa zabitego na krzyżu. Przed śmiercią był On biczowany, poddany mękom, zmuszony do dźwigania krzyża, ukrzyżowany i wyszydzany na nim.

61. znowu „drogą śmierci”

Foto: 61. znowu „drogą śmierci”
cz cz, 05 kwietnia 2007 21:10

Dwie osoby zginęły i dwie zostały ranne w wypadku, jaki wieczorem wydarzył się na drodze nr 61 w okolicach wsi Leopoldowo pomiędzy Chojnami Młodymi a Miastkowem niedaleko Łomży. Samochód osobowy marki mercedes jadąc z dużą prędkością uderzył w przydrożne drzewo. Jak wyjaśniają policjanci kierowca mercedesa ratował się przed „czołówką” z Tirem, który zjechał na przeciwległy pas ruchu. Kierowca Tira nie zatrzymał się na miejscu wypadku lecz pojechał dalej...

2 tys. łomżyńskich podPiSów

cz cz, 05 kwietnia 2007 16:41

Podlaskie PiS zebrało wymagane prawem ponad 47 tysięcy podpisów pod wnioskiem mieszkańców województwa o referendum lokalne w sprawie obwodnicy Augustowa - poinformował Mariusz Kamiński, sekretarz zarządu okręgowego PiS w Białymstoku. - W śród nich jest nieco ponad 2 tysiące podpisów dostarczonych przez łomżyńskich działaczy partii – mówi Kamiński. - Podpisy zbieraliśmy przez nasze struktury terenowe – tłumaczy Marek Olbryś pełnomocnik powiatowy PiS w powiecie łomżyńskim.

Uważaj bo cię okradną

cz cz, 05 kwietnia 2007 11:45

Trwa „gorący”, przedświąteczny tydzień. Tydzień porządków i zakupów. Niestety okres ten wykorzystują również złodzieje, włamywacze i rabusie. - Złodziej może być praktycznie wszędzie. W zatłoczonym autobusie, na dworcu, w sklepie i na bazarze. Czeka tylko na okazję żeby nas okraść, więc nie powinniśmy stwarzać takiej okazji – ostrzegają policjanci i apelują o rozwagę.

Autobusy na święta

cz cz, 05 kwietnia 2007 09:59

Tradycyjnie na Święta Wielkiej Nocy zmieniają się rozkłady jazdy autobusów. Zmiany dotyczą zarówno komunikacji miejskiej jak i PKS. Autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży od dziś jeżdżą jak w wakacje. Największe zmiany czekają jednak podróżujących w świąteczną niedzielę i poniedziałek.

« · «« · 847 · 848 · 849 · 850 · 851 · 852 · 853 · 854 · 855 · 856 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę