poniedziałek, 09 grudnia 2019 napisz DONOS@

Wigilijny gest biznesmenów

cz śr, 19 grudnia 2007 18:57

Ponad 4 tysiące złotych przekazali łomżyńscy biznesmeni na rzecz łomżyńskiego hospicjum. Pieniądze zebrano podczas wigilijnego spotkania członków Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej i Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Łomży.

Budżet Łomży na przyszły rok

Foto: Budżet Łomży na przyszły rok
cz śr, 19 grudnia 2007 17:39

Radni Łomży jednomyślnie przyjęli, przedłożony przez prezydenta Jerzego Brzezińskiego, budżet Łomży na 2008 rok. Jest to najwcześniej uchwalony budżet Łomży na następny rok od 17 lat, czyli od chwili powstania samorządów w 1990 roku. Dokument zakłada dochody miasta na kwotę 179.147.580 złotych, natomiast wydatki na kwotę 199.218.194 złotych. Deficyt budżetu miasta w kwocie 20.070.614 zł ma zostać pokryty kredytem bankowym.

Były dyrektor łomżyńskiego szpitala zatrzymany

cz śr, 19 grudnia 2007 15:41

W środę funkcjonariusze CBŚ zatrzymali łomżyńskiego ginekologa dr. Roberta P. To były dyrektor łomżyńskiego szpitala. Zatrzymanie ginekologa zleciła Prokuratura Okręgowa w Radomiu. Rzecznik prasowy tej prokuratury prokurator Małgorzata Chrabąszcz podaje, że zatrzymania dokonano w związku z prowadzonym śledztwem w sprawie przyjmowania korzyści majątkowych przy organizowaniu przetargów na zakup sprzętu medycznego.

Galeria „Narew” wyprzedza „Venedę”

Foto: Galeria „Narew” wyprzedza &...
cz śr, 19 grudnia 2007 11:05

Nieoczekiwanie podczas dzisiejszej sesji może rozstrzygnąć się gdzie będzie miał szansę powstać pierwszy w mieście hipermarket. Radni Łomży zmienili program sesji wprowadzając do niego punkt dotyczący przyjęcia „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego...” terenów na Bawełnie. Dokument ten dopuszcza możliwość wybudowania tu hipermarketu. Jednocześnie radni po raz kolejny zdecydowali, że o takim samym dokumencie dla terenów na których centrum handlowe z hipermarketem chce wybudować Echo Investemt, będą debatować później...

Dziś startuje akcja „Jedź łośtrożnie”

Foto: Dziś startuje akcja „Jedź łośtrożnie&...
cz śr, 19 grudnia 2007 07:43

Pracownicy Biebrzańskiego Parku Narodowego wraz z policji po raz pierwszy przeprowadzą dziś akcję informacyjną jedź „łośtrożnie”. Od godziny 9 do 14 będą zatrzymywać kierowców jadących drogą nr 65 pomiędzy Grajewem a Mońkami i informować ich o niebezpieczeństwie zderzenia z łosiem na tym odcinku trasy. Kierowcy otrzymają także specjalną nalepkę na samochód: znak ostrzegawczy uwaga zwierzęta z łosiem w tle i podpisem: "Jedź łośtrożnie".

„Szczęśliwy” wybuch gazu

cz śr, 19 grudnia 2007 06:54

O wielkim szczęściu mogą mówić mieszkańcy bloku przy ulicy Śniadeckiego w Łomży. W nocy w jednym z mieszkań na trzecim piętrze wybuchł gaz. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Poza hukiem, potłuczonymi szybami w kilku oknach i zniszczeniem kuchni w której doszło do wybuchu strat większych też nie było. Większość mieszkańców bloku już po kilku minutach mogła wracać do łóżek, bo strażacy stwierdzili, że nie zachodzi potrzeba ich ewakuacji.

Nowy dach Katedry

Foto: Nowy dach Katedry
cz wt, 18 grudnia 2007 15:37

Przez cały wtorek trwały prace przy ustawianiu nowej więźby dachowej nad prezbiterium łomżyńskiej Katedry. Wymiana starej i zniszczonej „zębem czasu” konstrukcji dachu była możliwa dzięki dotacji przekazane na ten cel przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nowy dach będzie mocny, ale także znacznie lżejszych od starego, co także przysłuży się murom liczącej już blisko pół tysiąca lat świątyni.

Gród pozostanie w marzeniach?

Foto: Gród pozostanie w marzeniach?
cz wt, 18 grudnia 2007 12:30

Budowa średniowiecznego grodu nad Narwią w Łomży to miał być doskonały pomysł na promocję miasta i dobry sposób na popularyzowanie jego tysiącletniej historii. Niestety jak się okazuje zapewne pozostanie to w sferze pomysłów. Po opracowaniu zleconej przez miasto koncepcji budowy grodu okazało się, że koszty tego przedsięwzięcia mogą przekroczyć 15 mln zł. Krzysztof Babiński - prezes zarządu i Małgorzata Kuklińska - wiceprezes zarządu Stowarzyszenie na Rzecz Budowy Grodu w Łomży podkreślają, że przedstawiona radnym kwota budowy grodu jest „z sufitu” i nijak ma się do realnych kosztów budowy grodu.

Tragiczny wypadek tirów pod Rajgrodem

cz wt, 18 grudnia 2007 06:11

Dwóch kierowców tirów zginęło na drodze nr 61 pod Rajgrodem. Ciężarówki zderzyły się czołowo na prostym odcinku drogi w okolicach wsi Braszcze. Ciała 41-letniego Polaka i 58 Litwina strażacy musieli wycinać ze zmiażdżonych kabin ciężarówek. Do wypadku doszło około godziny 22.00, ale droga była zablokowana przez kolejne sześć godzin.

W Nieławicach powstaje dom samotnej matki

cz pon, 17 grudnia 2007 17:06

Zdążyć przed świętami z przeprowadzką - to marzenie mieszkanek Domu samotnej matki w Laskach pod Zbójną. Panuje tam ciasnota, a tymczasem niedaleko powstaje podobna placówka. W Nieławicach pod Wizną fundacja „Dzieci Niczyje” przebudowuje dawną szkołę na dom samotnej matki. Wszyscy pracują bez zapłaty, pomagają więźniowie z pobliskich zakładów karnych.

Rekordowa gimnazjalna kwesta

Foto: Rekordowa gimnazjalna kwesta
cz pon, 17 grudnia 2007 07:02

Już wiadomo, że podczas niedzielnej kwesty Noworoczny Dar Serca Nie przechodź obojętnie padł kolejny rekord. Gimnazjaliści uzbierali wyjątkowo dużo pieniędzy na leczenie swoich kolegów. Na koncie jest już ponad 51 tysięcy złotych, a w dalszym ciągu nie doliczono do tego kwoty, którą zebrano w Zambrowie.

Lodowisko już jest otwarte

Foto: Lodowisko już jest otwarte
mm nie, 16 grudnia 2007 14:20

Na łyżwach, ale także na boku, tyłku a nawet twarzy jeżdżą łomżanie po nowo otwartym lodowisku. W samo południe wiceprezydenci Łomży i przedstawiciele firmy Echo Investment rozwiązali wielką kokardę, tym samym oficjalnie oddając do użytku pierwsze w mieście sztuczne lodowisko. Niezależnie od pogody ma ono funkcjonować przez całą zimę.

Łomżyńskie inwestycje 2008

cz so, 15 grudnia 2007 13:08

Wydatki na na poziomie blisko 195 mln zł i przychody poniżej 180 mln zł - to główne dane z przyszłorocznego budżetu Łomży. Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu miasta Łomży na 2008 rok Na najbliższej sesji Rady Miasta ma odbyć się pierwsze czytanie budżetu. Oto lista inwestycji, które się w nim znalazły.

Gimnazjaliści wyjdą z puszkami

cz so, 15 grudnia 2007 12:17

Przez całą niedzielę w Łomży, ale także w dwudziestu innych miasta, miasteczkach i wsiach odbędzie się kwesta gimnazjalistów zbierających pieniądze na pomoc swoim chorym i niepełnosprawnym kolegom. Kwesta „Noworoczny Dar Serca” organizowana jest już po raz dziewiąty. W dotychczasowych edycjach zebrano ponad 240 tys zł które w całości zostały przeznaczone na wsparcie leczenia ponad 240 dzieci i kilku instytucji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi.

Zasłabł na dachu Katedry

Foto: Zasłabł na dachu Katedry
cz pt, 14 grudnia 2007 14:58

Z pomocą jednemu z pracowników remontującemu dach nad prezbiterium łomżyńskiej Katedry musieli przyjść łomżyńscy strażacy. Mężczyzna zasłabł będąc na dachu świątyni. Aby bezpiecznie ewakuować go na dół niezbędny okazał się strażacki podnośnik.

Kolejna śmierć na przydrożnym drzewie

cz pt, 14 grudnia 2007 07:17

Mężczyzna w wieku 28 lat zginął w wypadku jaki wydarzył się nocą około godziny 22.40 w okolicach wsi Brulin, gmina Śniadowo. Jak podaje sierżant Kamil Tomaszczuk z zespołu prasowego KWP w Białymstoku mężczyzna jechał samochodem marki opel vectra od strony Śniadowa w kierunku Szumowa. W okolicach Brulina, na łuku drogi stracił panowania nad samochodem, który zjechał na pobocze i z dużą prędkością uderzył czołowo w rosnące przy drodze drzewo.

Amerykańskie wizy będą droższe

Foto: Amerykańskie wizy będą droższe
cz cz, 13 grudnia 2007 22:39

Od 1 stycznia 2008 roku na całym świecie wzrastają opłaty zgłoszeniowe za amerykańskie wizy imigracyjne i nieimigrancyjne - poinformowała ambasada USA w Warszawie. Opłata za wizę nieimigracyjną wzrośnie ze 100 do 131 dolarów, a opłata za wizę imigracyjną wzrośnie z 335 do 355 dolarów. Zgodnie z obecnym kursem dolara amerykańskiego, opłata za wizę nieimigracyjną wyniesie 327,5 złotego, a za wizę imigracyjną 887,5 złotego.

Lodowisko od niedzieli

Foto: Lodowisko od niedzieli
cz cz, 13 grudnia 2007 17:07

W najbliższą niedzielę, w samo południe, oficjalnie ma zostać otwarte łomżyńskie sztuczne lodowisko. Niemal wszystko jest już gotowe. Na Placu Niepodległości rozłożono specjalną instalację chłodzącą, a w czwartek lód skuł wylane tu 65 tysięcy litrów wody, tworząc równą taflę lodowiska. Zgodnie z zapowiedziami ma ono działać do połowy kwietnia.

Nieprawidłowości przy łomżyńskim hipermarkecie osądzą w Ostrołęce

cz cz, 13 grudnia 2007 12:15

Sąd Okręgowy w Ostrołęce ma zając się sprawą nieprawidłowości przy budowie hipermarketów w Łomży i Białymstoku. Po kilkumiesięcznych bezskutecznych poszukiwania sędziów w Białymstoku, tutejszy Sąd Apelacyjny zdecydował o przeniesieniu sprawy do Ostrołęki. Białostoccy sędziowie wyłączali się ze sprawy, bo wśród oskarżonych jest znany białostocki adwokat. Dodajmy, że wśród 11 osób, wobec których prokuratura w Lublinie sformułowała zarzuty jest także były architekt miejski Łomży, któremu zarzucono przyjęcie łapówek.

Na drodze łosie mają pierwszeństwo!(?)

cz cz, 13 grudnia 2007 10:25

Za straty spowodowane przez łosie na drodze państwo nie odpowiada. Dziennik Rzeczpospolita opisuje uchwałę Sądu Najwyższego wyjaśniającą wątpliwości jakie powstały gdy o odszkodowanie do Skarbu Państwa wystąpiło małżeństwo, które ucierpiało w wyniku zderzenia ich samochodu z łosiem. Do wypadu doszło przed dwoma laty na drodze nr 61 – w okolicach Stawisk.

« · «« · 847 · 848 · 849 · 850 · 851 · 852 · 853 · 854 · 855 · 856 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę