niedziela, 19 stycznia 2020 napisz DONOS@

Próbował zgwałcić, trafił do aresztu

cz śr, 20 lutego 2008 09:12

Sąd Rejonowy w Zambrowie aresztował na trzy miesiące 22-letniego Kamila B. Jest on podejrzany o napad na dwie nastolatki, które następnie usiłował zgwałcić. Teraz grozi mu za to nawet 10 lat więzienia.

Czy na drodze miejskiej może być brama? W Łomży może być!

Foto: Czy na drodze miejskiej może być brama? W Łomży...
cz wt, 19 lutego 2008 18:24

Choć dla większości może to być dziwne, ulica za tą zamkniętą bramą jest ulicą miejską. Za jej oświetlenie płaci Urząd Miejski, czyli wszyscy mieszkańcy Łomży. Łukasz Czech z biura prasowego ratusza przyznaje, że faktycznie przed dwoma laty przedsiębiorca, który wybudował to zamknięte „ekskluzywne” osiedle zrzekł się ulicy na rzecz miasta i od tamtej pory ratusz opłaca np. rachunki za prąd który jest zużywany do jej oświetlenia.

Informator o rozliczeniu za 2007 rok

cz wt, 19 lutego 2008 12:21

Przed nami kolejna już kampania składania PITów. W urzędach pojawia się coraz więcej podatników, którzy poszukują informacji nt. rozliczenia podatku dochodowego za kończący się właśnie rok. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom stworzyliśmy krótki informator, który daje odpowiedź na najczęściej przez podatników zadawane pytania.

Za burę secesja?

Foto: Za burę secesja?
cz wt, 19 lutego 2008 12:04

- Lobbowałem, lobbuje i będę lobbował za budowa Via Baltica przez Łomżę. To wielkie nieporozumienie gdy marszałek województwa poucza posła – mówił Lecha Kołakowski odpowiadając na bure jaką otrzymał od marszałka Jarosława Dworzańskiego w związku z jego uczestnictwem w ełckim spotkaniu podczas którego lobbowano za przebiegiem Via Baltica przez Ełk i Łomżę. - Marszałek ma dbać o zrównoważony rozwój całego województwa podlaskiego, a nie tylko Białegostoku – dodawał poseł.

Żyjemy na 38%

Foto: Żyjemy na 38%
cz pon, 18 lutego 2008 22:17

Województwo podlaskie tradycyjnie znalazło się w grupie najbiedniejszych regionów Unii Europejskiej. Eurostat opublikował najnowsze dane (za rok 2005) dotyczące średniego PKB per capita w 271 europejskich regionach ( NUTS2). U nas na głowę mieszkańca przypada 38% średniego unijnego PKB, a w najbogatszych regionach jest to nawet ponad 300%.

Polowanie na... myśliwego

Foto: Polowanie na... myśliwego
cz pon, 18 lutego 2008 13:39

Myśliwy z postrzałem w lewe przedramię trafił w niedzielę po południu do szpitala w Łomży. Okazało się, że postrzelił go jego kolega z którym razem był na polowaniu. Co ciekawe do nieszczęśliwego wystrzału doszło w samochodzie. Postrzelony został kierowca, a ten który go postrzelił z wrażenia zostawił strzelbę. Gdy po nią wracał wpadł do rowu. Wówczas okazało się, że był pod wpływem alkoholu.

„Nie tylko w Tobie...” jedzie do Krakowa

Foto: „Nie tylko w Tobie...” jedz...
cz pon, 18 lutego 2008 12:56

Grupa teatralna Warsztatu Terapii Zajęciowej Zakładów Spożywczych „BONA” w Łomży wywalczyła uczestnictwo w finale VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno – Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana 2008”. Finał konkursu odbędzie się w marcu w Teatrze Słowackiego w Krakowie.

Podlaskie najlepsze

Foto: Podlaskie najlepsze
cz pon, 18 lutego 2008 12:17

Dotacje UE najszybciej wydaje Podlaskie, najgorzej – Mazowsze. Mimo problemów z wykorzystaniem pomocy, samorządy radzą sobie o wiele lepiej niż instytucje centralne - czytamy w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej". Władze wojewódzkie wypłaciły już ponad trzy czwarte pieniędzy, które dostały do dyspozycji z Brukselii.

Sześcioro do fotela

Foto: Sześcioro do fotela
cz pon, 18 lutego 2008 11:47

Sześć osób ubiega się o fotel dyrektora Podlaskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży. Stanowisko to jest wolne od końca stycznia. Wówczas to z funkcji tej został odwołany związany z PiS-em Bogdan Domagała

Uchwała o powiększeniu Łomży do kosza!

Foto: Uchwała o powiększeniu Łomży do kosza!
cz pon, 18 lutego 2008 11:22

Wojewoda chce unieważnić uchwałę w sprawie powiększenia Łomży. Zdaniem prawników wojewody roi się w niej od błędów. Jolanta Gadek, rzecznik prasowy wojewody podlaskiego mówi, że prawnicy znaleźli aż trzy istotne uchybienia prawne. W związku z tym w czwartek (14 lutego) wojewoda powiadomił Radę Miasta Łomży o wszczęciu postępowania nadzorczego w sprawie stwierdzenia nieważności tej uchwały.

Most za słaby?

cz pon, 18 lutego 2008 10:01

W dalszym ciągu nie wiadomo kiedy zostanie oddany do użytku most na rzecze Pisie w Morgownikach. Okazuje się, że niepomyślnie wypadły próby obciążeniowe nowo wybudowanego mostu. Potwierdza to dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku. W tej chwili opracowywana jest ekspertyza, która ma określić czy konieczne będzie wzmocnienie za słabego przęsła mostu.

Zabytkowy „Metropol” rozpada się

Foto: Zabytkowy „Metropol” rozpad...
cz so, 16 lutego 2008 13:27

Choć formalnie zabytkowy budynek dawnego hotelu Metropol przy ulicy Giełczyńskiej jest remontowany, faktycznie jego stan z roku na rok staj się coraz gorszy. W sobotę w południe po raz kolejny strażacy musieli usuwać obluzowane część dachu budynku, które zagrażały przechodniom. Z budynku w coraz większych ilościach odpadają także cegły. Ich gruba warstwa leży na specjalnym ochronnym dachu ustawionym nad chodnikiem przed kamienicą.

Bez buraka cukrowego

cz so, 16 lutego 2008 08:20

Podlaskie uprawy zostaną zlikwidowane, a cukrownia w Łapach przestanie go produkować. Agencja Rynku Rolnego zaakceptowała wniosek Krajowej Spółki Cukrowej o likwidację buraczanych plantacji w naszym województwie – podała Gazeta Wyborcza. Zgodnie z programem restrukturyzacyjnym spółki zlikwidowane będą plantacje buraka cukrowego m.in. w województwach podlaskim, lubelskim, mazowieckim i świętokrzyskim. Zamknięta zostanie cukrownia w Lublinie. Ta w Łapach na razie zostaje, ale cukier nie będzie już tam produkowany. Pozostanie tam jego pakowanie i magazynowanie.

Setki tysięcy w ulgach dla biznesmenów

Foto: Setki tysięcy w ulgach dla biznesmenów
cz pt, 15 lutego 2008 14:22

Ponad 890 tysięcy złotych wyniosły ulgi i zwolnienia jakie w ubiegłym roku zastosował wobec grupy łomżyńskich przedsiębiorców prezydent miasta. Okazuje się, że ponad 2/3 tej kwoty to zwolnienie jakie otrzymała jedna firma. Prezydent Jerzy Brzeziński zwolnił firmę Gemark z obowiązku zapłacenia podatku od nieruchomości w wysokości 627 tys. 738 zł.

Wyremontują drogę od Zambrowa do Wysokiego Mazowieckiego

cz pt, 15 lutego 2008 10:10

Wiosną tego roku rozpocznie się przebudowa 17-kilometrowego odcinka drogi nr 66 od Zambrowa do niemal samego Wysokiego Mazowieckiego. Właśnie dobiegają końca procedury przetargowe. Modernizacja odcinka Zambrów - Osipy będzie kosztowała ponad 61 mln. zł. i potrwa do końca 2009 roku - podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Tir uderzył w autobus - ranni uczniowie z łomżyńskich szkół

Foto: Tir uderzył w autobus - ranni uczniowie z łomży...
cz pt, 15 lutego 2008 08:12

Nastolatkowie – dziewczyna i chłopak – to osoby ranne w wypadku do którego doszło rankiem ok. 7.30 pod Łomżą. W okolicach wsi Sierzputy na drodze krajowej nr 61 tir uderzył w tył wyjeżdżającego z przystanku autobusu. Uderzenie było na tyle silne, że autobus został zepchnięty do pobliskiego rowu. Ruch na drodze pomiędzy Łomżą a Ostrołęką jest utrudniony. Policjanci przepuszczają samochody wahadłowo.

Proteza dla Marka

Foto: Proteza dla Marka
cz cz, 14 lutego 2008 23:31

Marek Kisiel mieszka w Mątwicy w gminie Nowogród. Ma żonę i dwoje małych dzieci. Wspólnie z żoną pracują na średniej wielkości gospodarstwie. Był zdrowym, pełnym życia człowiekiem, dla którego liczyły się wartości takie jak Bóg, rodzina, praca. Był do 25 września 2007 r. Do dnia, w którym zdarzył się wypadek. 25 września wyjechał z domu po to, by zrobić ostatnie w tym sezonie bele. Przy ostatniej beli zacięła sie siatka mocująca bele. Marek chciał poprawić siatkę i wtedy stało się... belownica razem z siatką wciągnęła też rękę Marka.

Walentynki na lodzie

Foto: Walentynki na lodzie
cz cz, 14 lutego 2008 17:58

Łomżan, podobnie jak Polaków w innych częściach kraju, ogarnął walentynkowy szał... Wieczorem wielu z nich postanowiło w miłosnych uściskach... dłoni szaleć na lodzie. Gdy tylko zaczęło się ściemniać, miejskie lodowisko na Placu Niepodległości rozświetliły kolorowe światła i rozpoczęła się walentynkowa zabawa na łyżwach w rytm podawany przez DJ Mavi'ego.

„Jeśli zapomnę o Nich, Ty Boże zapomnij o mnie”

Foto: „Jeśli zapomnę o Nich, Ty Boże zapomn...
cz cz, 14 lutego 2008 15:28

Od 10 lat imię Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego Armii Krajowej nosi III Liceum Ogólnokształcące w Łomży. Dziś w szkole, w 66 rocznice utworzenia AK, odbyła się specjalna jubileuszowa gala. Uczestniczyli w niej uczniowie, ale także zaproszeni gości w tym żyjący jeszcze żołnierze Armii Krajowej.

Kolejne scalenie niezgodne z prawem

cz cz, 14 lutego 2008 10:27

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę kasacyjną Łomży na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku, który orzekł o niezgodności z prawem uchwały Rady Miasta w sprawie scalenia i podziału nieruchomości położonych w Łomży przy Szosie do Mężenina w sąsiedztwie ogrodów działkowych. Tym samym przyjęta w grudniu 2005 roku uchwała ostatecznie została uznana za nieważną.

« · «« · 848 · 849 · 850 · 851 · 852 · 853 · 854 · 855 · 856 · 857 · »» · »
 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę