poniedziałek, 20 sierpnia 2018 napisz DONOS@

Ostatnie porządki na cmentarzach przed 1 listopada

cz so, 30 października 2004 16:55

Od czwartku do soboty włącznie trwa sprzątanie najstarszej i najpiękniejszej nekropolii na Podlasiu - ponad 200-letniego cmentarza w Łomży. Przy grabieniu liści, czyszczeniu alejek i myciu nagrobków pracują harcerze, ale nie tylko.

Wypadków i kolizji coraz więcej

Foto: Wypadków i kolizji coraz więcej
cz so, 30 października 2004 12:26

Z opublikowanych przez łomżyńskich policjantów danych wynika, że podróżowanie po ulicach miasta i drogach regionu staje się coraz bardziej niebezpieczne. Liczba zarejestrowanych przez policję zdarzeń drogowych w tym roku wyniosła już 1068 wobec zaledwie 904 w roku ubiegłym. Najwięcej wypadków, kolizji i stłuczek jest w samej Łomży. Tylko w tym roku zanotowano tu ich już 588. W tej niechlubnej statystyce przewodzi Aleja Legionów, na której odnotowano co 5 łomżyńskie zdarzenie drogowe.

Policja prosi o pomoc

cz pt, 29 października 2004 14:57

Łomżyńscy policjanci proszą o pomoc w ustaleniu sprawcy wypadku drogowego. Poszukiwany jest kierowca najprawdopodobniej czerwonego poloneza, który wczoraj pomiędzy godziną 11.33, a 12.30 na skrzyżowaniu ulic Zawady Przedmieścia z Szosą do Mężenina potrącił nieletniego, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy rannemu. Nieletni doznał urazu nogi i głowy.

Aleja Legionów otwarta!... ale kierowcy uważajcie

Foto: Aleja Legionów otwarta!...  ale kierowcy uważajcie
cz pt, 29 października 2004 10:42

Aleja Legionów otwarta! – ogłosił ratusz, ale... kierowcy powinni uważać na zalegające na jezdni kostki betonowe i piach – ostrzega policja. W czwartek po południu przywrócono ruch na całej długości Aleje Legionów w Łomży. Ta jedna z głównych ulic miasta była zamknięta przez ostatnie kilka tygodni w związku z prowadzonym remontem jej nawierzchni. Okazuje się jednak, że ulicę otwarto, ale na jej nawierzchni w kilku miejscach pozostawiono płyty chodnikowe i ziemię które skutecznie utrudniają jazdę.

Coraz więcej przestępstw

cz pt, 29 października 2004 07:32

Po trzech kwartałach w województwie podlaskim policjanci zanotowali wzrost liczby przestępstw w stosunku do roku poprzedniego o około 5%. Na ten niekorzystny wzrost największy wpływ miały przestępstwa o charakterze gospodarczym. Przez 9 miesięcy tego roku jest ich o ponad 50% więcej niż w tym samym okresie 2003 roku. W tym samym czasie nieznacznie, zaledwie o 0,1 % spadła liczba przestępstw kryminalnych.

Podlaskie teraz także na monecie

Foto: Podlaskie teraz także na monecie
cz cz, 28 października 2004 21:55

Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu monetę kolekcjonerską z herbem województwa podlaskiego. Będzie to dziesiąta moneta kolekcjonerska z serii "Herby województw". Są one wprowadzane do obiegu co miesiąc, począwszy od stycznia 2004 roku, w porządku alfabetycznym nazw województw. Podlaski pieniądz wart jest 2 złote.

79. urodziny diecezji łomżyńskiej

Foto: 79. urodziny diecezji łomżyńskiej
cz śr, 27 października 2004 23:03

28 października 1925 roku papież Pius XI Bullą "Vixdum Poloniae unitas" erygował Diecezję Łomżyńską. Było to w ramach dostosowywania struktur kościelnych do nowej sytuacji społeczno- politycznej jaka ukształtowała się w Europie po zakończeniu I Wojny Światowej i tylko nieco późniejszej wojnie polsko-bolszewickiej. Powołana wówczas diecezja powstała z terenów pozostałej w ówczesnych granicach Polski Diecezji Sejneńskiej. Diecezja Łomżyńska przed 79-ciu laty, liczyła ponad 520 tysięcy wiernych.

W pogoni za euro - Jak wyjechać i nie stracić

mm śr, 27 października 2004 13:22

Wielu ludzi obawia się podjęcia decyzji o migracji zarobkowej. Telewizja codziennie pokazuje oszukane opiekunki, gosposie, zbieraczy owoców i innych. Do Polski wracają rzesze studentów, którzy po 1 maja wyruszyli na podbój Europy zachodniej. Stracili wszystkie oszczędności, a pracy znaleźć się nie udało. Gazety tropią emigrantów wydających ostatnie centy na dojazd do biur pośrednictwa pracy, ich niepowodzenia są skrzętnie opisywane na łamach dzienników i prasy kobiecej.

Ośmiolecie biskupa

cz wt, 26 października 2004 10:13

Dziś mija dokładnie osiem lat, odkąd biskupem łomżyńskim został Biskup Stanisław Stefanek. Wówczas 60-letni biskup pomocniczy w Szczecinie, został przez Ojca Świętego Jana Pawła II mianowany ordynariuszem łomżyńskim 26 października 1996 roku. Diecezję łomżyńską w kanoniczne posiadanie objął dwa dni później, dokładnie w 71-a rocznicę jej utworzenia. Jest szóstym biskupem w historii diecezji.

Łomżyński szpital 34 w kraju

cz wt, 26 października 2004 07:30

Według „Rzeczpospolitej” dziennika, który co rusz przeprowadza rankingi najlepszych, łomżyński Szpital Wojewódzki imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego jest jednym z najlepszych w kraju. Zajął on 34 miejsce w kraju i drugie w województwie podlaskim. Z regionu wyżej od łomżyńskiego szpitala jest tylko Dziecięcy Szpital Kliniczny Akademii Medycznej w Białymstoku. Hasłem przewodnim rankingu było w tym roku bezpieczeństwo pacjenta.

Radni Sejmiku w Łomży

cz pon, 25 października 2004 07:33

Dziś po raz pierwszy w historii radni Sejmiku Województwa Podlaskiego obradować będą w Łomży. Sesję zorganizowano tu, by w przerwie obrad radni Sejmiku mogli wziąć udział w oficjalnej inauguracji pierwszego roku działalności Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. Szkołę powołano w lipcu i jest ona pierwszą publiczna uczelnią wyższą w mieście. O powołanie uczelni wnioskował samorząd województwa, on też jak do tej pory najwięcej szkole pomógł. Najpierw na jej potrzeby przekazał budynek przy przy ulicy Poznańskiej – dziś jest to siedziba uczelni, później radni województwa dołożyli jeszcze równy milion złotych na remont budynku i wyposażenie uczelnianych pomieszczeń.

Łosie coraz mocniej rozrabiają

Foto: Łosie coraz mocniej rozrabiają
cz so, 23 października 2004 14:35

Populacja łosi w Polsce wciąż rośnie. Są pod ochroną, więc nie prowadzi się odstrzałów tych zwierząt, tymczasem powodują one coraz więcej szkód w lasach, coraz częściej też wychodzą na drogi, przyczyniając się do wypadków drogowych - alarmują specjaliści. Dolina Biebrzy to ich ulubione miejsce bytowania - "rozrabia" ich tu co najmniej pół tysiąca.

Prezydent dostał podwyżkę

cz śr, 20 października 2004 14:07

Jerzy Brzeziński zasłużył na podwyżkę – uznali miejscy radni i podnieśli zarobki szefa miejskiego samorządu o niemal tysiąc złotych. Z propozycja nowego uregulowania prezydenckiej pensji wystąpił Przewodniczący Rady Jan Jarota. Pozytywnie zaaprobowała ją najpierw komisja Finansów i Skarbu Miasta, a później cała Rada. Jerzy Brzeziński zarabiał będzie 9 993 zł.

O wodzie, ściekach i podwyżce dla prezydenta

cz wt, 19 października 2004 17:15

To główne tematy środowego posiedzenia Rady Miasta Łomży. Obie kwestie dotyczą pieniędzy więc najprawdopodobniej obie wywołają ożywioną dyskusję. Zgodnie z propozycją podpisaną przez Przewodniczącego Rady Jana Jaroty wynagrodzenie Prezydenta Łomży miałby wzrosnąć o niemal równy tysiąc złotych. Natomiast zgodnie z analizami przedstawianymi przez MPWiK ceny miejskiej wody będą rosły, a ścieków spadały.

Jubileusz Amazonek

Foto: Jubileusz Amazonek
cz wt, 19 października 2004 07:40

Od jedenastu lat w Łomży funkcjonuje Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym. Amazonki – bo tak potocznie nazywane są członkinie Stowarzyszenia spotkały się 19 października 1993 roku. Wówczas było ich 18-naście. Inicjatorką utworzenia Stowarzyszenia była świętej pamięci już lek. Ewa Iwanowska. Głównymi celami Stowarzyszenia, które zaczęto realizować od pierwszego dnia były: wzajemne wsparcie, podnoszenie kondycji psychicznej i fizycznej członkiń, profilaktyka chorób nowotworowych, promocja zdrowia i pomoc rodzinom z problemem onkologicznym.

"sparaliżowało" Łomżę

Foto: "sparaliżowało" Łomżę
cz pon, 18 października 2004 17:55

Na kilka godzin ruch samochodowy w centrum Łomży, został skutecznie sparaliżowany. Przejechanie, nieremontowanym jeszcze odcinkiem Szosy Zambrowskiej, w samo południe, było praktycznie niemożliwe. Teren obstawili policjanci, strażnicy miejscy i BORowcy. W Urzędzie Wojewódzkim Prezydent Aleksander Kwaśniewski w towarzystwie wielu wybitnych przedstawicieli SLD inaugurował wypłatę dopłat bezpośrednich dla rolników.

Kwaśniewski w Łomży zainauguruje rolnicze wypłaty

cz pon, 18 października 2004 06:59

Pierwsza grupa polskich rolników otrzyma dziś dopłaty bezpośrednie. Oficjalna inauguracja wypłat ma odbyć się w podlaskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży. W uroczystości poza prezesem Agencji Wojciechem Pomajdą mają uczestniczyć także minister rolnictwa Wojciech Olejniczak i Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski.

Człowiek i przyroda nad Biebrzą

cz nie, 17 października 2004 12:37

Od trzech lat realizowany jest polsko-holenderskim projekt „Człowiek i przyroda nad Biebrzą: zintegrowany system wymiany informacji jako podstawowe narzędzie zrównoważonego zarządzania środowiskiem przyrodniczym”. Efektem tego projektu jest stworzenie systemu informatycznego MSS (Management Support System) umożliwiającego kompletację wyników badań naukowych prowadzonych od lat w Biebrzańskim Parku Narodowym przez licznych naukowców.

Hanka Bielicka w szpitalu

Foto: Hanka Bielicka w szpitalu
cz so, 16 października 2004 23:00

Pochodząca z Łomży znakomita polska artystka, Hanka Bielicka przebywa w szpitalu Św. Łukasza w Końskich. W piątek wieczorem przeszła poważną operację. Jak zapewniaja lekarze stan pacjentki jest stabilny, ale musi ona spędzić w tym szpitalu jeszcze kilka dni.

« · «« · 850 · 851 · 852 · 853 · 854 · 855 · 856 · 857 · 858 · 859 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę