środa, 26 czerwca 2019 napisz DONOS@

Ministranci na stoku

Foto: Ministranci na stoku
cz wt, 30 stycznia 2007 14:34

Zima choć późno, ale chyba na dobre zagościła w regionie. Z białego szaleństwa cieszą się przede wszystkim dzieci, ale nie tylko one... W Rybnie nieopodal Łomży na jedynym w regionie stoku narciarskim obok siebie szusują na nartach i deskach kilkuletnie dzieci, nastolatki i osoby dorosłe. Wśród nich było także kilkunastu ministrantów z parafii pw. NMP Częstochowskiej w Łomży.

W Kuleszach Kościelnych losowali radnego

cz wt, 30 stycznia 2007 13:36

Dopiero losowanie zdecydowało o wyniku niedzielnych wyborów uzupełniających do rady gminy w Kuleszach Kościelnych w powiecie wysokomazowieckim. Dwoje kandydatów na radnego otrzymało tam po tyle samo głosów. W losowaniu mandat otrzymała Danuta Wnorowska.

Uwaga na zabawki – ostrzega Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Białymstoku

cz pon, 29 stycznia 2007 23:19

W ostatnich tygodniach kontrolerzy Inspekcji Handlowej odwiedzili kilka sklepów i hurtowni sprzedających dziecinne zabawki. To co w nich odkryli jeży włos na głowie. Nieprawidłowości stwierdzono w 70 % podmiotów objętych sprawdzeniem. Niektóre z oferowanych zabawek w ocenie inspektorów mogły stanowić bezpośrednie zagrożenie zdrowia, a nawet życia dla dzieci.

"Ratownicy"

pon, 29 stycznia 2007 11:47

Kilku mężczyzn niedaleko Śniadowa najpierw ratowało ze śnieżnej opresji kierowców osobowego samochodu, później ich pobili i zniszczyli auto, ponieważ nie otrzymali zapłaty za przysługę. Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem. W miejscowości Ratowo Piotrowo kilku mężczyzn, którzy ze śnieżnej zaspy wyciągali osobowe BMW, od kierowcy samochodu i dwóch jego pasażerów zażądali zapłaty. Po tym jak ci odmówili, traktorzysta najechał na auto niszcząc bok samochodu. Doszło do bójki, w której po stronie fatalnej „ekipy ratunkowej” stanęło kilku mieszkańców wioski.

Zakaz wjazdu cięższym niż 10 ton

mm nie, 28 stycznia 2007 19:01

Komenda Miejska Policji w Łomży przypomina, że od poniedziałku, 29 stycznia 2007 r. obowiązuje zakaz wjazdu na al. Legionów samochodom ciężarowym o masie całkowitej powyżej 10 ton. Pojazdy takie nie mogą wjeżdżać zarówno od strony pl. Kościuszki, jak i od stony stacji BP. Wyjątkiem są ciężarówki w ruch lokalnym, w tym te, które zaopatrują firmy i sklepy w mieście.

Wypadek w Konopkach

mm nie, 28 stycznia 2007 18:44

Około godziny 18.00 we wsi Konopki na drodze Łomża - Śniadowo doszło do wypadku. Podczas wymijania samochód osobowy Daewoo Espero uderzył w tył samochodu ciężarowego. W wyniku zderzenia 3 osoby, pasażerowie Espero zostalio ranni i przewiezieni do Łomżyńskiego szpitala. Nie znamy stanu zdrowia poszkodowanych.

Zima w regionie

Foto: Zima w regionie
mm so, 27 stycznia 2007 12:41

Zgodnie z zapowiedziami, minionej nocy w regionie zanotowano intensywne opady śniegu, miejscami połączone i silnymi podmuchami wiatru. Na głównych drogach regionu warunki jazdy są już dobre, miejscami tylko może zalegać błoto śniegowe. W Łomży jeździ się już lepiej, zalega jeszcze śnieg na mniejszych uliczkach.

Zawieje i zamiecie

Foto: Zawieje i zamiecie
cz pt, 26 stycznia 2007 16:31

Wiesław Winnicki z białostockiego Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed zbliżającymi się nad region opadami śniegu, momentami nawet bardzo intensywnymi. Będzie im towarzyszył dość silny wiatr co spowoduje zawieje i zamiecie śnieżne. Wieczorem i w nocy warunki jazdy po drogach znowu się pogorszą.

Średniowieczny gród stanie na łomżyńskim brzegu Narwi

Foto: Średniowieczny gród stanie na łomżyńskim brzegu...
cz cz, 25 stycznia 2007 22:02

Pierwsza łopata pod budowę Grodu Łomżyńskiego wbita – mówi Krzysztof Babiński - prezes Stowarzyszenia na Rzecz Budowy Grodu w Łomży. Rekonstrukcja średniowiecznych budowli ma stanąć w malowniczym zakolu Narwi tuż obok nowego mostu. - Okazuje się, że teren ten już od czasów pradziejowych stanowił atrakcyjne miejsce osadnicze. Dowiodły tego przeprowadzone pod koniec 2006 roku badania archeologiczne – podkreśla Babiński.

W Katedrze powstała podziemna kaplica

Foto: W Katedrze powstała podziemna kaplica
cz cz, 25 stycznia 2007 22:01

Prawie 200 m sześciennych betonu, 11 ton grubej stali kształtowej i pięć ton prętów stalowych zużyli do tej pory budowlańcy, którzy od czerwca ubiegłego 2006 rekonstruują podłogę prezbiterium o powierzchni blisko 200 m kwadratowych, która będzie stropem podziemnej kaplicy w łomżyńskiej Katedrze. "Podziemny kościółek" powstał w miejscu odkrytych przed dwoma laty dziesięciu ceglanych krypt. Najstarsza, datowana na połowę XVI wieku, zawierała prawdopodobnie szczątki budowniczego Katedry ks. Jana Wojsławskiego. Zanim pod prezbiterium zostanie zrekonstruowana z oryginalnych cegieł, a jego szczątki wrócą pod ziemię, tynkarze muszą uporać się z pracami wykończeniowymi...

Sześciu naszych samorządowców odejdzie

cz cz, 25 stycznia 2007 15:48

W województwie podlaskim 25 przewodniczących rad, wójtów i burmistrzów nie złożyło w terminie oświadczeń majątkowych lub o prowadzonej działalności gospodarczej przez małżonków. W tej liczbie znajduje się: trzech wójtów, dwóch burmistrzów, osiemnastu przewodniczących rad gmin oraz dwóch przewodniczących rad powiatów.

Jest ślisko, ale jak do tej pory kierowcy w Łomży jeżdżą bezpiecznie

Foto: Jest ślisko, ale jak do tej pory kierowcy w Łom...
cz cz, 25 stycznia 2007 09:17

Tylko jeden wypadek związany z panującymi na drogach trudnymi warunkami jazdy wydarzył się w okolicach Łomży - mówi podinspektor Piotr Jarominiak, naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego łomżyńskiej policji. Wczoraj kilka minut po godzinie 15. w poślizg wpadała kobieta jadąca droga pomiędzy Piątnicą a Wizną. Prowadzony przez nią maluch uderzył w przydrożne drzewo. 65-letnia kobieta ze złamanymi nogami trafiała do łomżyńskiego szpitala.

Pożar w schronisku dla bezpańskich psów

Foto: Pożar w schronisku dla bezpańskich psów
cz cz, 25 stycznia 2007 07:12

Kilkanaście psów – szczenięta i dorosłe – zginęło w pożarze jaki wczoraj późnym wieczorem wybuchł w schronisku dla bezpańskich psów Arka w Łomży. Pożar objął murowany budynek w którym znajdowało się kilka boksów dla psów. Zginęły wszystkie zwierzęta które tam się znajdowały.

Styczniowy atak zimy

Foto: Styczniowy atak zimy
cz śr, 24 stycznia 2007 15:58

Intensywne opady śniegu sprawiły, że po kilkumiesięcznym braku zimy, praktycznie w całym regionie pojawił się śnieg. Meteorolodzy szacują, że na koniec dnia pokrywa śnieżna wyniesie od 5 do nawet 15 cm na południu województwa podlaskiego. Sytuację pogarsza silnie wiejący wiatr, który w porywach osiąga prędkość 50 km/h. W czwartek opady śniegu powinny ustąpić a kolejne dni przyniosą poprawę pogody do tego stopnia, że w tę noc będziemy mogli podziwiać gwiazdy. Z drugiej strony warto zadbać o ciepłe ubranie, bo temperatury w nocy z czwartku na piątek mogą spaść poniżej -15 st.C. Spadnie również siła i prędkość wiatru, co sprawi, że panujący na dworze mróz nie będzie mocno uciążliwy.

Wójcik chce się poddać karze

Foto: Wójcik chce się poddać karze
cz śr, 24 stycznia 2007 15:29

„Nasz” poseł Janusz Wójcik (Samoobrona) chce bez procesu poddać się karze za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Akt oskarżenia skierowany do stołecznego sądu wnosi by ukarano go za to 10 tys. zł grzywny i 2-letnim zakazem prowadzenia samochodów.

Śmierć pod kołami tira

cz śr, 24 stycznia 2007 08:39

Tragicznie zakończył się wypadek do którego doszło wczoraj ok. godz. 10.25 w Zambrowie. Na przejściu dla pieszych 93-letni mężczyzna został potrącony przez tira. Mimo natychmiastowego przewiezienia do szpitala, poszkodowany mężczyzna niedługo później zmarł. Jak podają policjanci kierowca tira nie zachował należytej ostrożności, ale był trzeźwy.

Nieco później, ale zima ma dziś być

cz śr, 24 stycznia 2007 06:04

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku informuje, że na terenie woj. podlaskiego przed południem będą występować opady śniegu w południowej jego części. Po południu i w nocy strefa opadów śniegu sięgnie części północnej. Natężenie opadów może być miejscami umiarkowane lub silne. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść od 5 w północnej do ok. 15 cm w południowej części województwa.

Idzie zima

Foto: Idzie zima
cz wt, 23 stycznia 2007 17:06

W środę w Łomży zrobi się zimowo – zapowiadają synoptycy. Nad ranem ma zacząć padać śnieg, który powinien sypać jutro przez cały dzień, a także w nocy z środy na czwartek i jeszcze w czwartek do wieczora. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej za cały okres może wynieść 10-15 cm.

Skrzyżowanie na pasach

Foto: Skrzyżowanie na pasach
cz wt, 23 stycznia 2007 14:10

Łagodna zima sprzyja prowadzeniu inwestycji. Widać to choćby przy skrzyżowaniu ulic Zwadzkiej i Alei Piłsudskiego, gdzie budowany jest supermarket dla Kauflanda. Zimą postawiono praktycznie cały budynek, a teraz wykonywany jest choćby dojazd do supermarketu od strony ulicy Porucznika Łagody. I wszystko byłoby ładnie gdyby nie fakt, że wjazd ten budowany na wprost przed wejściem do Centrum Katolickiego i w miejscu gdzie jest przejście dla pieszych....

Psychiatrzy zbadają pirata drogowego z Łomży

Foto: Psychiatrzy zbadają pirata drogowego z Łomży
cz pon, 22 stycznia 2007 16:31

Przemysław L. 30-letni kierowca z Łomży który zasłynął po tym jak białostocki fotoradar wykonał mu w ciągu godziny kilkadziesiąt zdjęć trafił na badania psychiatryczne do szpitala w Łomży – podał na swojej stronie internetowej Kurier Poranny. Badania mają pomóc ustalić, czy nie ma wskazań medycznych do odebrania mu prawa jazdy.

« · «« · 850 · 851 · 852 · 853 · 854 · 855 · 856 · 857 · 858 · 859 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę