sobota, 28 marca 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Zabawa jakich mało...

Foto: Zabawa jakich mało...
cz pon, 09 czerwca 2008 07:24

Tysiące osób bawiło się na festynie z okazji Dnia Dziecka i 11 rocznicy powstania parafii Krzyża Świętego w Łomży. Przez całą niedzielę na placu przy budowanej świątyni parafialnej trwały gry, zabawy i konkursy z nagrodami. Na scenie prezentowały się zespoły muzyczne działające przy parafii, a na zakończenie wystąpił zespół Polityka.

Sprzątanie Narwi 2008

Foto: Sprzątanie Narwi 2008
cz pon, 09 czerwca 2008 07:01

To już stało się tradycją, że na początku czerwca członkowie Łomżyńskiego Klubu Płetwonurków „Podwodny Jeleń” organizują akcję sprzątania Narwi. W sobotę po południu na brzegu rzeki przy nowym moście w Łomży zebrało się kilkanaście osób, które następnie ochoczo ruszyły na poszukiwania śmieci.

Tragiczna niedziela nad wodą

Foto: Tragiczna niedziela nad wodą
cz pon, 09 czerwca 2008 06:37

Dwóch młodych mężczyzn utonęło wczoraj w wodach na terenie województwa podlaskiego. Po południu w Łomży 17-latek utopił się w Narwi nieopodal formalnie nieczynnego jeszcze kąpieliska miejskiego. Mimo zakrojonej na szeroką skalę akcji poszukiwawczej i udziału w niej Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-nurkowego z Augustowa ciała nastolatka z Łomży nie udało się odnaleźć. Kilka godzin wcześniej płetwonurkowie z Augustowa wyłowili natomiast ciało 18-latka, który utopił się przed południem w zalewie na rzecze Brzozówka w miejscowości Karpowicze w pobliżu Suchowoli. Policja podaje, że od 1 maja w podlaskich akwenach wodnych utonęło 7 osób.

Szef wojewódzkiego PSL z Łomży

Foto: Szef wojewódzkiego PSL z Łomży
cz nie, 08 czerwca 2008 23:14

Nowym prezesem Polskiego Stronnictw Ludowego w województwie podlaski został Wojciech Dzierzgowski z Łomży. Podczas niedzielnych obrad III Wojewódzkiego Zjazdu PSL w Białymstoku pokonał dotychczasowego szefa posła Jana Kamińskiego.

Nastolatek utopił się w Narwi

Foto: Nastolatek utopił się w Narwi
cz nie, 08 czerwca 2008 15:42

Tragicznie zaczyna się tegoroczne lato w Łomży. W Narwi w pobliżu formalnie nieczynnego jeszcze kąpieliska miejskiego utonął młody 17-letni chłopak. Nastolatek jak setki innych łomżan w zimnych wodach rzeki szukał ochłodzenia. Jak relacjonują świadkowie tragicznego zdarzenia około godziny 15.00 chłopak płyną środkiem rzeki. W pewnym momencie zaczął wołać pomocy. Mimo, że do rzeki natychmiast wskoczyło kilka osób nie udało się go wyciągnąć. Świadkowie mówią, że woda pochłonęła jego ciało.

Juwenalia wypełniły Stary Rynek

Foto: Juwenalia  wypełniły Stary Rynek
cz so, 07 czerwca 2008 11:52

Choć krótkie, to łomżyńskie Juwenalia 2008 przejdą do historii miasta i to nie tylko dlatego, że zorganizowano je po raz pierwszy w 590-letniej historii Łomży. Trwające tylko jeden dzień Juwenalia przyciągnęły nie tylko studentów. Na Starym Rynku, przy muzyce 14against5, Yorgus Band, East Clubbers i gwiazdy wieczoru Eweliny Flinty bawiły się tysiące łomżan.

„Veneda” choć dużo większa, ale komunikacyjnie nie będzie groźna...(?)

Foto: „Veneda” choć dużo większa,...
cz pt, 06 czerwca 2008 14:53

Planowana przy skrzyżowaniu ulic ul. Gen. Sikorskiego i Zawadzkiej Galeria „Veneda” ma być znacznie większa niż dotychczas twierdzono. Z materiałów do których dotarliśmy wynika, że ma ona mieć niemal 70 000 m2. (słownie: siedemdziesiąt tysięcy metrów kwadratowych) powierzchni czyli ponad trzy razy więcej niż podawano jeszcze w maju tego roku. Teraz budynek ma mieć dwie kondygnacje nadziemne i jedną podziemną.

Trybuna (jak) malowana

Foto: Trybuna (jak) malowana
cz pt, 06 czerwca 2008 13:19

Znajdująca się na Placu Niepodległości trybuna honorowa odzyskała dawno zapomniany blask... Wybudowana jeszcze w latach 60-tych ubiegłego wieku trybuna na której komunistyczni rządcy Łomży odbierali defilady uszczęśliwionych mieszkańców, przez ostatnie kilkadziesiąt lat – zapewne z braku defilad - była z lekka zaniedbana. Teraz trybuna została odmalowana i wygląda jak nowa...

Łomża należy do studentów...

Foto: Łomża należy do studentów...
cz pt, 06 czerwca 2008 12:39

Przed południem prezydent Jerzy Brzeziński przekazał klucze do Łomży studentom. Życząc wspaniałej zabawy prezydent podkreślał, że po raz pierwszy w 590-letniej historii miasta zorganizowano święto studentów. - Mam nadzieję, że po zabawie wszystko będzie tak jak przed przekazaniem Wam tych kluczy – dodał Brzeziński.

Wypadkowy czwartek

cz pt, 06 czerwca 2008 08:27

Tragicznie w statystykach policyjnych zapisało się czwartkowe południe i wieczór. Na terenie byłego województwa łomżyńskiego doszło do kilku wypadków. Najbardziej tragiczny wydarzył się w okolicach wsi Łopienie Zyski w powiecie wysokomazowieckim. Tu pijany kierowca fiata panda uderzył w tył motoroweru, którym 14-letni chłopiec wiózł 8-letnią siostrę.

Dyrektor Głaz

cz pt, 06 czerwca 2008 07:45

Maciej Głaz wygrał – według nieoficjalnych informacji – konkurs na trzeciego zastępcę dyrektora Podlaskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży. Działacz Platformy Obywatelskiej ma zająć odpowiedni gabinet w biurowcu przy ul. Nowej 2 w połowie czerwca.

Pieniędzy już zabrakło

cz pt, 06 czerwca 2008 06:20

Bardzo szybko skończyły się pieniądze dla rolników z województwa podlaskiego chcących różnicować swoje dochody. Choć przyjmowanie wniosków rozpoczęto wczoraj rano już został przekroczony limit 120% limit przewidzianych dla województwa środków. W związku z tym dziś jest już ostatni dzień w którym ARiMR przyjmuje jeszcze te wnioski.

Śmierć w płomieniach

cz cz, 05 czerwca 2008 08:18

Starszy mężczyzna zginął w pożarze domu we wsi Podłatki Małe kilka kilometrów od Zambrowa. Zgłoszenie o pożarze domu strażacy odebrali kilkanaście minut przed godziną 23.00. Gdy dojechali na miejsce i dostali się do wnętrza płonącego budynku znaleźli tam ciało 85-letniego właściciela domu.

Konsultacyjny czwartek

cz cz, 05 czerwca 2008 07:08

Tylu konsultacji jednego dnia w Łomży chyba jeszcze nie było. Dziś z łomżyńskimi przedsiębiorcami wdrażanie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego konsultować ma marszałek województwa, planiści z mieszkańcami mają konsultować plan zagospodarowania przestrzennego terenów przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej, na których ma zostać wybudowany hipermarket, a wieczorem przedstawiciele firmy Scott Wilson w Łomży zaplanowali konsultacje społeczne z mieszkańcami Łomży i powiatów łomżyńskiego i kolneńskiego w sprawie przebiegu Via Baltica.

Studenci szykują się do zabawy

Foto: Studenci szykują się do zabawy
cz cz, 05 czerwca 2008 05:34

Już w piątek w Łomży odbędą się Juwenalia. To tradycyjne święto studentów, którzy poszukują „relaksu” między intensywną nauką przed kolejnymi egzaminami. Juwenalia – w zależności od ośrodka akademickiego w którym są organizowane trwają nawet do kilkunastu dni... W Łomży studenci przejmą „władzę nad miastem” tylko na jeden dzień, ale dziać się ma sporo...

Drugi dzień strajku listonoszy

Foto: Drugi dzień strajku listonoszy
cz śr, 04 czerwca 2008 10:11

W Łomży i Zambrowie dziś nie ma komu roznosić listów. Niemal wszyscy listonosze wzięli urlopy na żądanie. Zdaniem Pawła Zaręby przewodniczącego NSZZ Solidarność listonosze biorą urlopy na żądanie w obawie przed konsekwencjami, którymi strajkującym grozi kierownictwo Poczty Polskiej, które twierdzi że strajk listonoszy jest nielegalny.

Nieletni złodzieje

cz śr, 04 czerwca 2008 08:35

Wiosną okradli 24 domki na terenie ogródków działkowych w Piątnicy, ale wpadli dopiero teraz, po tym jak włamali się do zakładu produkującego łodzie w Budach Czarnockich. Bogdan K. i Albert K. - to oni są sprawcami tych wszystkich kradzieży - mają po 16 lat.

Ciepło, słonecznie i sucho... za sucho

cz śr, 04 czerwca 2008 07:42

Ładną prawdziwie letnią pogodę mamy od kilku dni i jak na razie meteorolodzy nie przewidują zmian. Tyle tylko, że taka pogoda sprawia, że z dnia na dzień pogarsza się sytuacja pożarowa w lasach regionu, gdzie od kilku dni już obowiązuje trzeci najwyższe stopień zagrożenia pożarowego. Leśnicy z Nadleśnictwa Łomża prawdopodobnie jutro wprowadzą zakazu wstępu do lasów, bo w takich warunkach każda iskierka jest bardzo niebezpieczna...

Przedsiębiorcy wskazują Via Baltica przez Łomżę i Ostrołękę

Foto: Przedsiębiorcy wskazują Via Baltica przez Łomżę...
cz wt, 03 czerwca 2008 12:20

Rada Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Łomży przyjął stanowisko w sprawie przebiegu korytarza transportowego Via Baltica w wariancie nr 43 – czyli od Budziska, przez Ełk, Łomżę, Ostrołękę, Pułtusk do Warszawy. Maciej Zajkowski prezes Izby uzasadnia, że dzięki takiemu wyborowi „nasza” Via Baltica zyskałaby poparcie polityczne nie tylko z Warmii i Mazur, ale także z Mazowsza.

Listonosze strajkują

Foto: Listonosze strajkują
cz wt, 03 czerwca 2008 10:17

Listonosze z Łomży, Kolna i Stawisk przyłączyli się do ogólnopolskiego bezterminowego strajku pocztowców. Paweł Zaręba, przewodniczący komisji zakładowej NSZZ Solidarność łomżyńskiej poczty, podkreśla, że to „krzyk rozpaczy i konieczność”. Listonosze walczą o większe pobory. Zaręba podkreśla, że w kraju strajkuje połowa listonoszy, a jeśli kierownictwo Poczty Polskiej nie powróci do rozmów ze związkowcami o podwyżkach jutro strajk może być jeszcze większy.

« · «« · 850 · 851 · 852 · 853 · 854 · 855 · 856 · 857 · 858 · 859 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę