środa, 22 stycznia 2020 napisz DONOS@

Coraz więcej z wiosny

Foto: Coraz więcej z wiosny
cz wt, 12 lutego 2008 16:46

Pogoda co rusz płata nam figle. Teoretycznie jesteśmy w połowie zimy (atmosferyczna trwa od 21 grudnia aż do 21 marca), ale pogoda ostatnimi czasy zimowa nie była. W kotlinie Narwi i Biebrzy utworzyły się „wiosenne rozlewiska” nad które przyleciały już pierwsze ptaki. Teraz okazje się, że oznak wiosny jest więcej...

Powiększenia Łomży nie będzie? – radni walnęli „błęda”

Foto: Powiększenia Łomży nie będzie? – radn...
cz wt, 12 lutego 2008 15:14

Powiększenie Łomży miało być lekarstwem, na wszelkie bolączki miasta – tak przynajmniej przedstawiali to pomysłodawcy. Większa Łomża miała skuteczniej przyciągała inwestorów i zwykłych ludzi poszukujących tu pracy lub lepszych warunków życia... Okazuje się jednak, że łatwo można skopać nawet taki pomysł. Zdaniem niektórych prawników uchwała Rady Miasta o konsultacjach społecznych, rozpoczynająca cały proces powiększania miasta, powinna zostać uznana za nieważną, bo w załączniku stanowiącym jej integralną część jest błąd... wystarczająco duży błąd.

Nowe „Wiadomości Łomżyńskie”

Foto: Nowe „Wiadomości Łomżyńskie”
cz wt, 12 lutego 2008 13:58

Ukazał się kolejny numer Kwartalnika Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej „Wiadomości Łomżyńskie”. 32 stronicowy periodyk tradycyjnie zawiera relacje z najważniejszych wydarzeń w Łomży i regionie w ostatnich miesiącach ubiegłego roku, ale także teksty sięgające głębiej w historie miasta.

Kaufland werbuje

cz wt, 12 lutego 2008 13:20

Po latach przeciągającej się budowy wszystko wskazuje na to, Kauflandowi uda się otworzyć sklep w Łomży. Prace na budowie przy skrzyżowaniu Alei Piłsudskiego z ul. Zawadzką trwają od świtu do zmroku. Teraz sieć pospiesznie szuka także pracowników.

Przeprasza, ale nie przyznaje się do winy

Foto: Przeprasza, ale nie przyznaje się do winy
cz wt, 12 lutego 2008 10:27

Przed Sądem Okręgowym w Łomży rozpoczął się proces Seweryna W. Prokuratura oskarżyła go o umyślne, w zamiarze ewentualnym, zabicie 3 maja ubiegłego roku 9-letniego Damiana. Seweryn W. Prowadził wówczas samochód, którym śmiertelnie potrącił chłopca idącego poboczem ulicy Przykoszarowej w Łomży. Zdaniem prokuratury Seweryn W. jechał wówczas z nadmierną prędkością i był pod wpływem alkoholu. Prokuratura oskarżyła go także o narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia drugiego chłopca, który był razem z Damianem i grożenie świadkowi.

Łoś pod kołami samochodu

Foto: Łoś pod kołami samochodu
cz wt, 12 lutego 2008 06:46

Kolejny łoś zginął na drodze w okolicy Łomży. Tym razem zwierze wtargnęło na jezdnie pod koła mazdy jadącej drogą nr 677 w okolicach miejscowości Jakać Dworna w gminie Śniadowo. Zderzenia łoś nie przeżył. Obrażeń doznały natomiast trzy osoby jadące w samochodzie. Jedna z nich została nawet przewieziona do szpitala, ale o opatrzeniu ran zwolniono ją do domu.

Pożar na fortach

cz pon, 11 lutego 2008 07:31

Każdego roku wraz z nadejściem wiosny rozpoczyna się sezon wypalania traw. Na łąkach, nieużytkach, w przydrożnych rowach i na miedzach pojawiają się niszczące płomienie. W tym roku wiosna przyszła znacznie wcześniej niż zwykle i strażacy zastanawiają się czy już rozpoczął się sezon wypalania traw. Wczoraj wieczorem dwa zastępy strażaków musiało gasić pożar trwa na fortach w Piątnicy.

Polacy w internecie

cz so, 09 lutego 2008 07:55

W 2007 roku z internetu korzystało 41,5 proc. Polaków powyżej 15 roku życia - wynika z najnowszych badań NetTrack, przeprowadzonych między styczniem a grudniem 2007 roku przez SMG/KRC. Ponad połowa spośród użytkowników internetu (65,7 proc.) korzysta z niego codziennie lub prawie codziennie, a 19,1 proc. kilka razy w tygodniu. Raz na tydzień korzysta z internetu 7,2 proc. badanych.

Łosie podliczone

Foto: Łosie podliczone
cz pt, 08 lutego 2008 12:37

Niemal tydzień trwało liczenie łosi żyjących w Biebrzańskim Parku Narodowym. Naukowcy wsparci przez ochotników przez kilka dni metoda tzw. próbnego pędzenia szacowali populację tych zwierząt mieszkających na terenie parku. Wyszło całkiem dobrze. Jak mówi Wojciech Dudziuk dyrektor BPN na tej podstawie oszacowano, że w parku żyje ok. 680 łosi. Dydziuk podkreśla jednak, że to nie jedyne nasze łosie. W otulinie BPN, gdzie łosi nie liczono, łosi jest co najmniej tyle samo.

Poszukiwany

cz pt, 08 lutego 2008 08:13

Policjanci, strażacy, rodzina i sąsiedzi ze wsi Bagienice w gminie Przytuły od wczorajszego wieczoru poszukują 48 letniego mieszkańca tej wsi. Mężczyzna wczoraj między godziną 12.00 a 13.00 wyszedł za stodołę i ślad po nim zaginął. Poszukiwania najpierw rozpoczęła rodzina i sąsiedzi. Wieczorem o zaginięciu powiadomiono policję. Około godziny 19.30 do poszukiwań włączyli się także strażacy.

Oszukują przy PIT-ach

cz cz, 07 lutego 2008 22:14

Na początku każdego roku, kiedy podczas pierwszych czterech miesięcy trwa kampania składania PIT-ów i rozliczania dochodów za rok poprzedni, uaktywniają się oszuści. Podając się najczęściej za pracowników służb skarbowych próbują w różnej formie wyłudzać pieniądze lub dane osobowe, a także wchodzić do domów. Pracownicy fiskusa apelują o ostrożność i w razie wątpliwości powiadamianie policji.

Łomżyńscy prokuratorzy zbadają niegospodarność prezydenta... Olsztyna

cz cz, 07 lutego 2008 17:10

Śledczy z Prokuratury Okręgowej w Łomży zajmą się sprawami ewentualnych niegospodarności jakich miał dopuścić się prezydenta Olsztyna. O przeniesieniu spraw do Łomży zdecydowała Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku. Łomżyńscy prokuratorzy mają m.in. zbadać sprzedaży przez olsztyńskiego prezydenta tamtejszego biznesmenowi atrakcyjnej działki.

Borysewicz może być i radnym i doradcą

Foto: Borysewicz może być i radnym i doradcą
cz cz, 07 lutego 2008 15:39

Maciej Borysewicz może jednocześnie być radnym Rady Miasta Łomża i doradcą wojewody – uznał wojewoda podlaski Maciej Żywno. W ten sposób rozwiał on wątpliwości łomżyńskich rajców, których część podnosiła, że obie te funkcje Borysewicz łączy bezprawnie. Wojewoda Żywno wyjaśniając tę sprawę nie omieszkał wytknąć Radzie Miasta „braku szerszej analizy przepisów prawnych” obowiązujących w Polsce.

Czy to już wiosna?

cz cz, 07 lutego 2008 10:03

Na wyjątkowo rozległych jak na tę porę roku rozlewiskach Narwi w okolicach Bronowa i Wizny słychać już odgłosy gęsi. Pojawienie się dzikich gęsi potwierdzili także ornitolodzy z Narwiańskiego Parku Narodowego. Dyrektor parku Ryszard Modzelewski zaskoczony obecnością ptaków, mówi jednak że na pierwsze oznaki wiosny to chyba jednak jeszcze za wcześnie.

Drogi zamieniają się w błoto

cz cz, 07 lutego 2008 07:15

Mokra i ciepła zima daje się we znaki mieszkańcom regionu. Do wielu miejscowości, gdzie prowadzi jeszcze droga gruntowa trudno jest dojechać, bo drogi miejscami zamieniły się w wielkie kałuże błota. Jak informują strażacy takie sygnały o nieprzejezdnych drogach docierają także do nich. Od kilku dni zgłaszany jest problem z przejazdem kilkusetmetrowego odcinak drogi powiatowej pomiędzy miejscowościami Olszyny – Guty na terenie gminy Piątnica.

Wielki bunt samorządów

Foto: Wielki bunt samorządów
cz śr, 06 lutego 2008 07:25

W całym kraju działacze lokalni nie godzą się z decyzją Ministerstwa Rozwoju Regionalnego odbierającą im unijne pieniądze. – Dla nas to katastrofa – mówi Rzeczpospolitej Stanisław Szleter, wójt Grajewa. W piątek się okazało, że Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wycofało się z obietnicy dofinansowania unijnymi pieniędzmi budowy kanalizacji dla kilku gmin w jego regionie.

Czas nawrócenia, pokuty, modlitwy, jałmużny i postu – dziś ścisłego

Foto: Czas nawrócenia, pokuty, modlitwy, jałmużny i p...
cz śr, 06 lutego 2008 06:46

Dziś rozpoczyna się okres Wielkiego Postu - okres czterdziestu dni przygotowania do najważniejszego dla chrześcijan święta - Wielkanocy. Tego dnia na znak pokuty i nawrócenia kapłan czyni popiołem znak krzyża na głowie wiernego, mówiąc jednocześnie: Prochem jesteś i w proch się obrócisz lub Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.

Mapa PiS - „Co zabrała PO”

cz wt, 05 lutego 2008 16:54

Prawo i Sprawiedliwość przygotowuje internetową mapę, która będzie przedstawiała inwestycje z zakresu ochrony środowiska zaplanowane przez poprzedni rząd, a wycofane z budżetowego lub unijnego finansowania przez obecne władze. Chodzi m.in. o tzw. indykatywną listę projektów przygotowaną przez ministerstwo polityki regionalnej. Została ona poważnie okrojona. Województwo podlaskie straciło na tym ok. 250 mln zł.

Bal za pluszaka

Foto: Bal za pluszaka
cz wt, 05 lutego 2008 16:24

Około 200 osób bawiło się na I Diecezjalnym Balu Charytatywny zorganizowany przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej. W zabawie zorganizowanej w sobotę w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących w Łomży wzięli udział członkowie oraz sympatycy Szkolnych Kół Caritas. Celem głównym balu była zbiórka zabawek, które w ramach Światowego Dnia Chorego (11.02.2008) zostaną przekazane chorym dzieciom z terenu całej diecezji.

Borysewicz (nie)radny

Foto: Borysewicz (nie)radny
cz wt, 05 lutego 2008 15:56

Czy Maciej Borysewicz doradca wojewody podlaskiego może być radnym Łomży? Choć od chwili powołania na stanowisko mija już dwa miesiące pytanie dręczy jego niektórych samorządowych kolegów i koleżanki... Teraz z łomżyńskiego samorządu wysłano pismo z takim zapytaniem do wojewody, który ma dbać o to by samorządy przestrzegały prawa. Sam Borysewicz twierdzi, że radnym jest legalnie, a list traktuje jako swoistą zemstę za jego działalność w Radzie Miasta Łomża.

« · «« · 850 · 851 · 852 · 853 · 854 · 855 · 856 · 857 · 858 · 859 · »» · »
 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę