niedziela, 21 października 2018 napisz DONOS@

Ochryciuk się mści... zwalnia szefa protestujących związkowców z PKS - ów

Foto: Ochryciuk się mści... zwalnia szefa protestując...
cz wt, 17 maja 2005 22:16

Eugeniusz Ochryciuk Zarządca Państwowego PKS w Łomży przesłał we wtorek do Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przy łomżyńskim PKS-ie pismo informujące o zamiarze zwolnienia z pracy w trybie art. 52 KP – czyli „z winy pracownika” - Henryka Jurkowskiego Przewodniczącego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego pracowników trzech PKS-ów w Łomży, Zambrowie i Siemiatyczach. Jak twierdzą związkowcy „to zemsta Ochryciuka” za wystąpienia Jurkowskiego na poniedziałkowej Komisji Dialogu Społecznego, podczas której ostro zaprotestował przeciwko forsowanej przez wojewodę prywatyzacji PKS-ów. Związkowcy domagają się wycofania decyzji Ochryciuka i zapowiadają, że jeżeli tego nie uczyni w czwartek staną autobusy nie tylko w Łomży, ale także w Zambrowie i Siemiatyczach.

3 proc. hojnych

Foto: 3 proc. hojnych
cz wt, 17 maja 2005 16:51

Dziesięć razy więcej osób zdecydowało się przekazać 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego – wynika ze wstępnego podsumowania tegorocznej akcji składania zeznań za 2004 rok. W zeszłym roku takiego odpisu dokonało niecałe 600 osób, w tym roku było to ponad 7 tys. - niemniej to tylko 2,37% podatników. W sumie w całym podlaskim uzbierało się ponad 375 tys zł, w Łomży - 53 290,60 zł.

Wniosków więcej, ale jeszcze nie wszystkie

cz wt, 17 maja 2005 14:12

83 760 dokładnie tyle wniosków o dopłaty bezpośrednie złożyli rolnicy z województwa podlaskiego. To około 3 tys. więcej niż w ubiegłym roku, ale w dalszym ciągu nie wszyscy którym dopłaty przysługują składają o nie wnioski. W województwie podlaskim zarejestrowanych jest ok. 100 tys. gospodarstw i niemal każde z nich mogłoby otrzymać unijne dopłaty.

Strajk głodowy w PKS-ach?

cz wt, 17 maja 2005 06:53

Fiaskiem zakończyło się poniedziałkowe spotkanie Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego – czyli wojewody, związków zawodowych i... przedstawicieli Connex Polska. Posiedzenie było poświęcone m.in. prywatyzacji PKS – ów w Łomży, Zambrowie, Bielsku Podlaskim i Siemiatyczach. Ich pracownicy od tygodnia protestują i liczyli, że podczas tego spotkania dojdą do porozumienia z wojewodą – ale nic takiego się nie stało. “Będziemy strajkować i głodować, jeśli wojewoda dalej będzie się upierać przy sprzedaży naszych PKS-ów firmie Connex” – skomentował dla Gazety Współczesnej działania komisji szef Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Henryk Jurkowski

Chińczycy nad Narwią

Foto: Chińczycy nad Narwią
cz pon, 16 maja 2005 14:35

Kilku przedstawicieli chińskiej prowincji Jilin (Cilin) odwiedziło Łomżę. W ratuszu spotkali się z przedstawicielami władz miasta, starostwa i tutejszymi biznesmenami zrzeszonymi w Łomżyńskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej. Goście zachęcali do nawiązywania z Chinami, a w szczególny sposób z ich prowincją, kontaktów gospodarczych, ale także do wymiany kulturalnej i edukacyjnej.

Tragedia w łomżyńskim szpitalu – pacjentka skacząc ze szpitalnego okna popełniła samobójstwo.

cz pon, 16 maja 2005 07:48

Na razie nie są znane szczegóły zdarzenia. Wiadomo, że tragedia zdarzyła się w niedzielę wczesnym rankiem. Starsza kobieta – ponad 70-cio letnia – wyskoczyła z okna oddziału onkologii. Mieści się on na 5 piętrze łomżyńskiego szpitala. Dyrekcja placówki potwierdza, że zdarzenia miało miejsce, ale nie chce komentować. Pacjentka chorowała na raka płuc – prawdopodobnie ostatnio pojawiły się u niej jakieś powikłania.

Kasjerki bankowe z Łomży skazane bez rozprawy

cz nie, 15 maja 2005 22:54

Sąd Rejonowy w Łomży skazał na kary od roku do trzech lat więzienia w zawieszeniu na czas od trzech do nawet siedmiu lat pięć kasjerek bankowych, które wspólnie przywłaszczyły ponad trzysta tysięcy złotych. Sąd orzekł takie kary bez przeprowadzenia rozprawy.

Święty z Łomży

cz nie, 15 maja 2005 22:46

Dziś przypada 348 rocznica śmierci świętego Andrzeja Boboli – patrona Polski i obok św. Brunona z Kwerfurtu patrona Diecezji Łomżyńskiej. Kapłan męczennik zginą za wiarę 16 maja 1657 roku. W trakcie swojego życia jezuita przez kilka lat nauczał w Łomży.

Nowa pracownia automatyki w „Mechaniaku”

Foto: Nowa pracownia automatyki w „Mechania...
cz pt, 13 maja 2005 16:30

Nową pracownię automatyki otwarto w piątek w łomżyńskim „Mechaniaku”. Pracownia to praca dyplomowa dwójki tegorocznych abiturientów szkoły. Przemysław Bagiński i Andrzej Chojnowski z Technikum Elektrycznego na jej zrobienie poświęcili kilkaset godzin pracy. Sami zrobili nie tylko sieć elektryczną, czy plansze i przybory edukacyjne, ale także... ławki.

Mikro wiec

Foto: Mikro wiec
cz pt, 13 maja 2005 15:09

Zaledwie kilka osób, w większości spoza Łomży, demonstrowało w piątek przed łomżyńskim ratuszem. W ten sposób członkowie Unii Lewicy wyrażali swoje poparcie dla łomżanki – matki dwójki chorych dzieci - domagającej się mieszkania komunalnego i dezaprobatę wobec działań prezydenta Łomży, który takowego lokalu jej odmawia.

Ekolodzy inwentaryzują Dolinę Rospudy

Foto: Ekolodzy inwentaryzują Dolinę Rospudy
cz pt, 13 maja 2005 14:26

Działacze Greenpeace, największej organizacji ekologicznej na świecie, nie ustają w udowadnianiu, że Via Baltica powinna ominąć tereny najcenniejsze przyrodniczo. Od kilku miesięcy walczą w obronie Doliny Rospudy, przez którą GDDKiA chce poprowadzić obwodnicę Augustowa mająca w przyszłości stać się odcinkiem Via Baltica. Po kilku akcjach i intensywnej pracy lobbyingowo-medialnej udało się osiągnąć porozumienie z władzami lokalnymi w sprawie przeprowadzenia inwentaryzacji Doliny Rospudy. Właśnie rozpoczyna się drugi w tym roku obóz w ramach którego spisywane będzie wszystko co tu żyje i co może zginąć gdy pojadą tędy samochody.

Mniej zagranicznych turystów

cz cz, 12 maja 2005 09:35

W pierwszym roku członkostwa Polski w Unii Europejskiej region odwiedziło o niemal 10 proc. mniej obcokrajowców niż w ostatnim roku w którym Polska była poza tymi strukturami. Urząd Statystyczny podsumował ubiegłoroczną turystykę po podlaskim i wyszło, że turyści z zagranicy mimo wszystko przyjeżdżają tu bardzo chętnie. Co piąty sprzedany nocleg na terenie województwa kupowali właśnie oni. W sumie w 2004 roku przyjechało tu niemal 80 tys. obcokrajowców.

Nowy Renault dla MPGKiM-u

Foto: Nowy Renault dla MPGKiM-u
cz śr, 11 maja 2005 22:34

Nowy samochód do selektywnej zbiórki odpadów zakupiło Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. Ciężarówka marki Renault w środę został zarejestrowana. Wartość zakupu to 300 tys zł. Samochód wyposażony jest w specjalny żuraw, który ma ułatwiać załadunek wrzucanych przez łomżan do oddzielnych pojemników plastiku, szkła i papieru.

Wszystkie przedszkolaki są bezpieczne ... i nasze (?)

Foto: Wszystkie przedszkolaki są bezpieczne ... i nas...
cz śr, 11 maja 2005 15:42

I maluchy i starszaki to bezpieczne przedszkolaki - takie hasło od października towarzyszyło łomżyńskim przedszkolakom. W całym mieście realizowany był program “Bezpieczny przedszkolak” . W ramach specjalnie przygotowanych zajęć maluchy uczyły się zasad bezpieczeństwa w domu, na podwórku i w przedszkolu, poznawały zasady ruchu drogowego, uczyły się zachowania w kontakcie z urządzeniami elektrycznymi i mechanicznymi, nieznanymi przedmiotami czy substancjami oraz postępowania w typowej sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

W miniony weekend oficjalnie swoją działalności bracia kurkowi z Łomży

Foto: W miniony weekend oficjalnie swoją działalności...
cz pon, 09 maja 2005 14:40

Łomżyńskie Bractwo Kurkowe, Towarzystwo Strzeleckie “Pospolite Ruszenie” - (tak brzmi oficjalna nazwa stowarzyszenia), ma za zadanie kultywowanie tradycji historycznych związanych z bractwem. W nazwie organizacji znalazło swoje odzwierciedlenie również szlacheckie pochodzenie mieszkańców regionu. Zachowanie tych tradycji również znalazło się w statutowych celach stowarzyszenia. Członkowie zobowiązuje się ponadto do ochrony dobrego imienia miasta, krzewieni kultury i oświaty w regionie.

Wiadomości Łomżyńskie już są

Foto: Wiadomości Łomżyńskie już są
cz pon, 09 maja 2005 13:31

Z maszyn drukarskich zszedł drugi numer "Wiadomości Łomżyńskich". To kwartalnik wydawany przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Drugi numer czasopisma ukazał się z lekkim opóźnieniem, ale za to jest bardziej aktualny. W chwili gdy materiał oddawany był do drukarni zmarł papież, naczelny „Wiadomości” Wawrzyniec Kłosiński postanowił opóźnić druk by w tym numerze kwartalnika przedstawić obszerną relację z tego jak Łomża żegnała Jana Pawła II.

Dzień strażaka po łomżyńsku

Foto: Dzień strażaka po łomżyńsku
mm pon, 09 maja 2005 09:50

Wyróżnienia, odznaczenia, awanse, nowe samochody i występy orkiestr strażackich – tak swoje święto wczoraj przez cały dzień obchodzili strażacy z Łomży i regionu. Uroczystości rozpoczęły się na Starym Rynku, gdzie uczestniczył w nich m.in. Wojewoda Podlaski Marek Strzaliński. Tu też łomżyńskim strażakom przekazano nowy samochód – ciężki samochód wspomagania na podwoziu Renaulta.

Nowi Prałaci Jego Świątobliwości

cz so, 07 maja 2005 09:29

Dwaj księża Diecezji Łomżyńskiej pracujący w Kurii Rzymskiej: Ks. dr Janusz Stepnowski i Ks. dr Zenon Jarząbek zostali obdarzeni przez Ojca Świętego Jana Pawła II godnością Prałata Honorowego Jego Świątobliwości. Jan Paweł II łomżyńskich księży godnością obdarzył na krótko przed swoją śmiercią. Ojciec Święty Dekrety podpisał 19 marca 2005 roku.

Dębowe pomniki

cz pt, 06 maja 2005 16:00

Trzy osoby szczególnie zasłużone dla powstania Biebrzańskiego Parku Narodowego mają od piątku swoje żywe pomniki na terenie Parku. Ich imiona otrzymały trzy prawie dwustuletnie dęby rosnące w okolicy miejscowości Grzędy. Drzewa noszą nazwiska profesorów: Hanryka Okruszko, Adama Pałczyńskiego i nadleśniczego Zdzisława Kosteckiego.

TIR-y Legionów nie przejadą

Foto: TIR-y Legionów nie przejadą
cz pt, 06 maja 2005 12:22

Od soboty remontowany odcinek Al. Legionów przy dworcu autobusowym będzie zamknięty dla ruchu tranzytowego. Tiry jadące od strony Ostrowi Mazowieckiej zostaną skierowane na objazdy ulicami Piłsudskiego, ul. Spokojną, ul. Wojska Polskiego do Pl. Niepodległości. Od soboty wprowadzona zostanie także zmiana organizacji ruchu lokalnego.

« · «« · 850 · 851 · 852 · 853 · 854 · 855 · 856 · 857 · 858 · 859 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę