Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@
tekst płatny

Kopciuszek i świąteczne kolędowanie w Galerii Veneda

Odwiedzających Galerię Veneda w najbliższy weekend czekają kolejne wyjątkowe atrakcje. W niedzielę zostanie zaprezentowana przepiękna baśń o Kopciuszku w wykonaniu zespołu Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Niedzielny spektakl poprzedzi świąteczne kolędowanie w sobotę, w którym wezmą udział zarówno młodzi wokaliści jak i wszyscy chętni, którzy zechcą się przyłączyć do wspólnego śpiewania. Nie zabraknie też innych atrakcji!

Galeria Veneda w największej gorączce przedświątecznych zakupów nie zapomina o tym, że święta Bożego Narodzenia to pod każdym względem czas szczególny i wyjątkowy. Dlatego poza licznymi ofertami promocyjnymi i rabatami w Galerii będzie można ponownie poczuć niepowtarzalną atmosferę zbliżających się wielkimi krokami świąt. 
W sobotę 21 grudnia od godziny 13.00 do 17.00 odbędzie się więc „Świąteczne kolędowanie”. I tak jak każe wielowiekowa tradycja każdy będzie mógł przyłączyć się do wspólnego śpiewania kolęd, pastorałek czy przebojowych piosenek o tematyce świątecznej. 
Nie zabraknie też konkursów i zabaw dla dzieci, a główną atrakcją dnia będą występy zwycięzców odbywającego się w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży festiwalu piosenki świątecznej „Gwiazdkowe nutki”. Na scenie w Galerii Veneda zaprezentują się więc zwycięzcy czterech kategorii wiekowych: przedszkolnej, szkół podstawowych I – III i IV – VI oraz szkół gimnazjalnych i średnich. Są wśród nich, zwłaszcza wśród najstarszych, wybitnie utalentowani młodzi wokaliści, zwycięzcy wielu prestiżowych ogólnopolskich konkursów oraz uczestnicy programów telewizyjnych, z „Bitwą na głosy” włącznie. 
Ponadczasowe kolędy i świąteczne przeboje zabrzmią więc w takim wykonaniu wyjątkowo, będąc niejako wspaniałym wstępem do wigilijnego kolędowania jak i doskonałym wprowadzeniem do niedzielnego wydarzenia w Galerii Veneda.
W niedzielę 22 grudnia wszystkich czeka bowiem kolejny efekt współpracy Galerii Veneda z łomżyńskim Teatrem Lalki i Aktora w Łomży. Tym razem w Galerii zostanie bowiem wystawiona znana od tysięcy lat na wszystkich kontynentach ponadczasowa baśń o „Kopciuszku”. Łomżyński teatr przygotował jego premierę ponad trzy lata temu. Autor adaptacji i reżyser Jarosław Antoniuk wykorzystał motywy baśni znane z wersji Jana Brzechwy, a efektem tej pracy jest poruszające i zachwycające widowisko. Jego akcja dzieje się na styku dwóch światów, rzeczywistego i baśniowego. Dlatego historia biednego Kopciuszka, dręczonego przez złą Macochę i przyrodnie siostry, który dzięki Dobrej Wróżce trafia w przebraniu na bal, oczarowuje Królewicza i po wielu perypetiach zostaje jego żoną, jest tu opowiedziana w sposób niejednoznaczny. „Kopciuszek” w wydaniu znanego z nieustających poszukiwań artystycznych Jarosława Antoniuka, mającego do dyspozycji doskonały zespół aktorski, jest więc jednocześnie piękną bajką dla najmłodszych dzieci i poruszającą opowieścią o poszukiwaniu prawdziwych uczuć, którą są w stanie docenić dzieci starsze, młodzież jak i osoby dorosłe. Ta uniwersalna wymowa pięknej bajki jest szczególnie widoczna tuż przed świętami Bożego Narodzenia, tym bardziej warto ją sobie przypomnieć lub obejrzeć po raz pierwszy razem z dziećmi lub w otoczeniu najbliższych. 
A ponieważ spektakl trwa niecałą godzinę, pobyt w Galerii Veneda można zaplanować tak, by przy okazji zrobić ostatnie większe przedświąteczne zakupy lub zaopatrzyć się w prezenty, jeśli do tej pory nie mieliśmy na to czasu – w myśl zasady: coś dla ducha i coś dla ciała!

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę