poniedziałek, 16 grudnia 2019 napisz DONOS@

Duńczycy zwalniają pracowników Browaru Łomża

Foto: Duńczycy zwalniają pracowników Browaru Łomża
cz śr, 05 grudnia 2007 10:04

Rano przed budynkiem biurowca Browaru Łomża odbyła się pikieta grupy pracowników. W ten sposób demonstrowali oni swoje niezadowolenie ze zwolnienia z pracy 25 osób. To pierwsze duże zwolnienia w zakładzie od czasu przejęcia kontroli nad firmą przez duńską Royal Unibrew. Zwolnienia w Browarze Łomża nie są zwolnieniami grupowymi, bo do przekroczenia ustawowej granicy brakuje jeszcze jednego wypowiedzenia....

Duńczycy zwalniają z „Łomży”

Foto: Duńczycy zwalniają z „Łomży”
cz śr, 05 grudnia 2007 08:25

Andrzej Rutkowski nie kieruje już pracami Browaru Łomża. Wczoraj został odwołany z zajmowanego od wiosny stanowiska wiceprezesa zarządu Browaru Łomża. Wcześniej – przed przejęciem firmy przed Duńczyków - Rutkowski przez ponad trzy lata był prezesem Browaru. Jak się okazuje Rutkowski nie jest jedynym, który odchodzi z duńskiej „Łomży”. Wczoraj wieczorem i dziś wypowiedzenia z pracy w Browarze Łomża ma otrzymać łącznie dwadzieścia pięć osób.

Gimnazjaliści szykują się do kwesty

Foto: Gimnazjaliści szykują się do kwesty
cz wt, 04 grudnia 2007 17:10

Już 23 szkoły zgłosiły się do udziału w tegorocznej edycji kwesty „Noworoczny Dar Serca”. Od ośmiu lat gimnazjaliści zbierają pieniądze na pomoc swoim chorym i niepełnosprawnym kolegom. W ten sposób zebrano ponad 240 tys zł które w całości zostały przeznaczone na wsparcie leczenia ponad 240 dzieci i kilku instytucji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi.

Łomżanie ulepszają warszawską szopkę

Foto: Łomżanie ulepszają warszawską szopkę
cz wt, 04 grudnia 2007 16:41

Kościół Kapucynów pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego przy ul. Miodowej w Warszawie może kojarzyć się z dwoma rzeczami. Jest to miejsce, w którym znajduje się serce króla Jana III Sobieskiego, ale warszawiacy przede wszystkim jednak kościół ten znają z powodu ruchomej szopki. Co ciekawe szopkę tę zaprojektował i wykonał ten sam kapucyn, który zrobił szopkę w Klasztorze Kapucynów w Łomży. Teraz zaś warszawska szopkę modernizują ci sami łomżanie, którzy przed rokiem odnowili naszą szopkę.

Kołakowski wśród parlamentarnych milionerów

Foto: Kołakowski wśród parlamentarnych milionerów
cz wt, 04 grudnia 2007 14:57

Ponad osiemdziesięciu milionerów zasiada w Sejmie obecnej kadencji. Tak wynika z analizy poselskich oświadczeń majątkowych, którą przeprowadził Money.pl. Wśród poselskich milionerów jest także łomżyński poseł Lech Kołakowski.

Choinka już jest...

Foto: Choinka już jest...
cz wt, 04 grudnia 2007 13:57

Jeden dźwig, sześciu rosłych mężczyzny i siedem minut potrzeba było aby ustawić na Starym Rynku choinkę. Dwudziestoparometrowe drzewko nie jest pierwszym elementem świątecznej dekoracji Łomży. Także dziś zawieszane są świąteczne ozdoby na słupach oświetleniowych.

Jak w Anglii Polak oszukuje Polaka

Foto: Jak w Anglii Polak oszukuje  Polaka
cz wt, 04 grudnia 2007 12:18

Oferują pracę dobrze płatną. Nie wymagają wysokich kwalifikacji i znajomości języka angielskiego. Deklarują pełną pomoc przy załatwieniu formalności. Ostatecznie biorą kilkaset funtów i znikają. Tak działają zorganizowane grupy polskich oszustów w Anglii. Wykorzystują niską świadomość prawną swoich ofiar oraz ich zagubienie w obcym kraju. Jak się ich ustrzec?

Rodacy wracają, bezrobocie rośnie

cz wt, 04 grudnia 2007 09:55

W listopadzie po raz pierwszy w tym roku wzrosła liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w łomżyńskim urzędzie pracy. Zdaniem Mieczysław Bieńka dyrektora PUP w Łomży bezrobocie wzrosło przede wszystkim dlatego, że kończą się pieniądze na aktywne formy zwalczania bezrobocia, a poza tym jesienią kończy się wiele prac sezonowych zarówno w kraju jak i za granicą.

Żywno będzie zwalniał?

cz wt, 04 grudnia 2007 07:07

- Pracownicy zwalniani z urzędów wojewódzkich bez problemu znajdą zatrudnienie w innym miejscu – uważa nowy wojewoda podlaski Maciej Żywno. W rozmowie z dziennikarzem Polskiej Agencji Prasowej zapowiada przygotowanie urzędu do zbliżających się zmian kompetencyjnych. W efekcie pracę może stracić grubo ponad połowa obecnych pracowników Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wolontariusze roku w Ekonomiku

Foto: Wolontariusze roku w Ekonomiku
cz pon, 03 grudnia 2007 16:34

Ponad 150 wolontariuszy z opiekunami, m.in., z Łomży, Wysokiego Mazowieckiego, Szumowa, Pniewa i Zambrowa spotkało się w Łomży na obchodach Dnia Wolontariusza. Diecezjalna Caritas zorganizowała go z Zespołem Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach programu „Nasza szkoła”. W trakcie uroczystości nagrodzono 25 młodych wolontariuszy, których działalność godna jest najwyższego uznania.

Świeca Caritas na wigilijnym stole

Foto: Świeca Caritas na wigilijnym stole
cz pon, 03 grudnia 2007 15:51

- Płonąca świeca jest w liturgii Kościoła symbolem Chrystusa i Jego miłości do nas – mówił w rozmowie z red. Anną Sobocińską ks. Wojciech Zyśk, dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej, który w poniedziałek był gościem dnia Radia Nadzieja 103, 6 FM. - Na wigilijnym stole ma także wymiar miłości do drugiego człowieka i troski o niego. Diecezjalna Caritas od niedzieli rozpoczęła poprzez parafie (i wyłącznie przez nie!) rozprowadzanie 52 tysięcy świec. Zajmują się tym wolontariusze ze szkolnych i parafialnych kół Caritas. Większe świece kosztują 10 zł, mniejsze – 7 zł. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na organizację wypoczynku letniego dzieci z ubogich rodzin. Rok temu wyjazdy na obozy zorganizowano aż 560 podopiecznym Caritas, co po łacinie oznacza Miłość.

Miliony płyną na wieś

Foto: Miliony płyną na wieś
cz pon, 03 grudnia 2007 14:04

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wypłatę płatności do gruntów rolnych. Tylko w poniedziałek zostało zrealizowanych 31,5 tys. przelewów na kwotę 129,5 mln zł. Szacuje się, że w najbliższych miesiącach z tego tytułu do rolników z województwa podlaskiego trafi około 600 mln zł. Agencja zapewnia, że jeszcze w grudniu pieniądze z dopłat trafią na konta co trzeciego rolnika.

Rekordowy spadek ciśnienia w całej Polsce!

cz pon, 03 grudnia 2007 12:55

Ciśnienie spada, a my czujemy się coraz gorzej. W Zakopanem w nocy w ciągu trzech godzin ciśnienie spadło o ponad siedem hektopaskali, w Ustce prawie o osiem. Ostatnio tak duży spadek odnotowano w 1969 roku. Średnia wysokość ciśnienia dziś to około 890hPa. Takie anomalie mogą mieć poważny wpływ na nasze samopoczucie.

Wicewojewoda z Łomży?

Foto: Wicewojewoda z Łomży?
cz pon, 03 grudnia 2007 09:52

- Wszystko jest na dobrej drodze – tak mówi Józef Midoszewski wiceprzewodniczący wojewódzkich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego o objęciu stanowiska wicewojewody przez łomżanina Mieczysława Bagińskiego. 63-letni polityk wczoraj oficjalnie został rekomendowany przez zarząd wojewódzki PSL-u na wicewojewodę podlaskiego.

Ognisko na stole

cz pon, 03 grudnia 2007 07:37

O nie lada szczęściu może mówić grupa łomżan, która nocą urządziła sobie libację w jednym z mieszkań przy ulicy Bernatowicza. Aby się ogrzać rozpalili ognisko ...na stole. Na szczęście płomienie ognia przez okno dostrzegł jeden z przechodniów, który wezwał na miejsce strażaków. Ci bardzo szybko ugasili pożar, tym samym ratując biesiadników.

PO przeciw likwidacji Oddziału Zakaźnego w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży

cz pon, 03 grudnia 2007 06:46

Platforma Obywatelska RP Łomży i Powiatu Łomżyńskiego stanowczo protestuje wobec zamiarów likwidacji Oddziału Zakaźnego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Projekt likwidacji przygotowany przez Dyrektora Szpitala i popierany przez Wicemarszałka odpowiedzialnego za Departament Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku wymierzony jest przeciwko bezpieczeństwu zdrowotnemu mieszkańców Łomży i całej Ziemi Łomżyńskiej. Wypowiedzi w/w decydentów, że zamknięcie Oddziału odbędzie się w ramach programu restrukturyzacji , którego założenia polegają na likwidacji wszystkich zbędnych składników majątku szpitali w odniesieniu do Oddziału Zakaźnego w Łomży jest nad wyraz oburzające.

Wietrzny poniedziałek

cz pon, 03 grudnia 2007 06:03

Synoptycy ostrzegają przed silnymi porywami wiatru. Wiatr południowy i południowo-zachodni o średniej prędkości 30-50 km/h, w porywach może osiągać nawet 70-80 km/h. Możliwe są uszkodzenia budynków i dachów, szkody w drzewostanie a także uszkodzenia linii napowietrznych.

Wojciech Ciwoniuk z oddziału łomżyńskiego TVP Białystok nie żyje...

Foto: Wojciech Ciwoniuk z oddziału łomżyńskiego TVP B...
mm so, 01 grudnia 2007 14:35

Jak grom z jasnego nieba spadła na nas porażająca wiadomość, że dzisiaj w wypadku samochodowym pod Kurpikami zginął Wojciech Ciwoniuk, operator i montażysta łomżyńskiego oddziału Telewizji Białystok. W tym roku sprowadził się do Łomży, gdzie mieszka Jego żona i gdzie wiosną urodził się Jego synek Kuba... Wojciech precyzyjnie, z pasją i taktem filmował wydarzenia, które niemal błyskawicznie przygotowywał do emisji na antenie regionalnej czy ogólnopolskiej.

Wypadek śmiertelny na drodze 64

mm so, 01 grudnia 2007 10:27

Około godziny 8.00 na trasie Łomża - Białystok w okolicach miejscowości Kurpiki doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Na mokrej śliskiej nawierzchni kierujący pojazdem Opel Vectra przy wyprzedzaniu Fiata Dukato zaczepił go i czołowo uderzył w nadjeżdżającego Mercedesa. W wyniku zderzenia kierowca Opla zginął, a dwie osoby zostały ranne.

Pierwsze spojrzenie w oczy po... 458 latach!

Foto: Pierwsze spojrzenie w oczy po... 458 latach!
cz pt, 30 listopada 2007 17:28

Zrekonstruowana na podstawie czaszki twarz ks. Jana Wojsławskiego (1480?-1549), budowniczego i przez 30 lat proboszcza łomżyńskiej Katedry, właśnie ujrzała światło dzienne. Tajemniczy szkielet, odkryty podczas prac archeologicznych w jednej z dziesięciu ceglanych krypt grobowych pod prezbiterium świątyni, zdaniem antropologa Wiesława Kapli odpowiada faktom z życia pierwszego proboszcza tej świątyni.

« · «« · 851 · 852 · 853 · 854 · 855 · 856 · 857 · 858 · 859 · 860 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę