Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Ulgi z Karty Dużej Rodziny z poślizgiem

Ani w komunikacji miejskiej, ani w miejskich przedszkolach nie będzie ulg dla dużych rodzin od 1 stycznia 2014 roku. Przyznała to podczas środowej sesji Mirosława Kluczek, wiceprezydent Łomży. Rodziny z Łomży, które zgłoszą się i do tego czasu odbiorą z ratusza Kartę Dużej Rodziny, od początku roku będą mogły korzystać z ulg w miejskich placówkach kultury i w MOSiR. Ulgi w przedszkolach mają ruszyć, ale dopiero od lutego, a w styczniu własne rozwiązania do systemu zniżek na bilety autobusowe w ramach Karty ma przedstawić MPK.

Podczas środowej sesji wiceprezydent Kluczek tłumaczyła się radnym miasta z „zamieszania”, jakie wynikło z wdrażania w mieście Karty Dużej Rodziny. Na początku miesiąca Urząd Miejski ogłosił, że posiadacze Karty będą mogli taniej wchodzić do miejskich placówek kultury oraz z ograniczeniami - tylko dwa razy w miesiącu na basen i jedynie sześć razy przez całą zimę na miejskie lodowisko. Po nagłośnieniu sprawy ratusz wycofał się z ograniczeń, a MOSiR ogłosił, że posiadacze Karty bez żadnych limitów ilościowych uzyskają 50% zniżki na korzystanie z usług obu miejskich pływalni w tym SPA przy Wyszyńskiego, basenu rozstawianego latem na terenie dawnej strzelnicy przy ul. Konstytucji 3 Maja, lodowiska  „Biały Orlik” przy ul. Katyńskiej oraz w Porcie Łomża na wypożyczenie kajaków czy kanadyjek. 
Wiceprezydent Kluczek przyznawała w środę, że miało miejsce „zamieszanie” organizacyjne z racji nowości i przeprosiła mieszkańców za „poślizg”.
Wyjaśniała, że posiadacze Karty do 1. lutego muszą poczekać na ulgi w opłatach przedszkolnych, bo ich wprowadzenie wymaga nowej uchwały Rady Miasta, na której przyjęcie złożyła już odpowiedni wniosek. W styczniu własne rozwiązania do systemu zniżek na bilety autobusowe w ramach Karty (Karta to nie bilet) ma przedstawić również Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej. 
- Zależy nam, aby było jak najmniej potknięć – tłumaczyła „zamieszanie” wiceprezydent Kluczek, informując radnych, że zakupiona została już drukarka i komputer, tak aby w piątek, 20. grudnia, można było wydawać pierwsze Karty Dużej Rodziny. - Na razie zgłosiły się osoby do ok. 300 Kart.
To nie za wiele i prawdopodobnie znacznie mniej niż jedna dziesiąta uprawnionych do skorzystania z systemu zniżek i ulg.

Także, jak do tej pory, niewielkie jest zainteresowanie udziałem w programie ze strony przedsiębiorców. Akces do projektu Karty, którego celem jest pomoc rodzinom wielodzietnym w utrzymaniu i wychowaniu grona pociech, zgłosiły tylko cztery firmy: sklepy odzieżowy i sportowy, sala zabaw i dystrybutor gazu oraz ŁKS 1926 Łomża, oferujący tańsze o połowę bilety na mecze drużyny piłkarskiej z III ligi.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę