Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 28 września 2020 napisz DONOS@

Nocą spalił się dom w Podgórzu

Foto: Nocą spalił się dom w Podgórzu
cz śr, 04 marca 2009 07:10

Przez pięć godzin kilkudziesięciu strażaków walczyło z pożarem domu w Podgórzu. Mimo ich interwencji ogień strawił część poddasza i pomieszczenia na wysokim parterze. Straty są bardzo duże. Budynek nie nadaje się do zamieszkania. Nocą pomoc jego właścicielom zaoferowali sąsiedzi.

Piekło na ziemi wybrukowane narkotykami

cz śr, 04 marca 2009 06:17

- Uszkodzenia mózgu u ludzi biorących halucynogeny, na przykład LSD, wyglądają jak dziury w żółtym serze szwajcarskim, jakby ktoś łyżeczką je powybierał – opowiadał Marek Szczotkowski, specjalista Studium Profilaktyki Społecznej z Krakowa podczas szkolenia dla ok. 50 pedagogów podstawówek, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i świetlic socjoterapeutycznych z Łomży. - Widziałem to podczas sekcji zwłok jednego ze znanych mi narkomanów, który zaćpał się na śmierć. Krakowski specjalista uczył łomżyńskich dorosłych, którzy na co dzień mają kontakt z dziećmi i młodzieżą, jak wyglądają narkotyki, na jakie niebezpieczeństwa są narażeni wychowankowie i jakie objawy pozwalają rodzicom i nauczycielom odpowiednio wcześnie reagować na zagrożenie zdrowia i życia młodych.

„Nagłej śmierci” już w policji nie ma

cz wt, 03 marca 2009 16:05

Na ten moment wielu łomżyńskich kierowców czekało latami... Po blisko 30 latach pracy na emeryturę przeszedł policjant nazywany „nagła śmierć”. Gdy zauważył samochód naruszający przepisy ruchu drogowego nie było przebacz... Kierowca otrzymywał najwyższy przewidziany prawem mandat i maksymalną liczbę punktów karnych.

Miliony na alkohol

Foto: Miliony na alkohol
cz wt, 03 marca 2009 13:50

Bez mała 40 milionów złotych - na tyle wartość sprzedawanych w mieście alkoholi oszacowali sami przedsiębiorcy działający w tej branży. Po przeliczeniu „na główkę” mieszkańca wychodzi, że każdy z tubylców – także niemowlak, dziecko, starzec i abstynent – w ubiegłym roku na procentowe trunki wydał po ok. 650 zł. Zdecydowana większość z tych pieniędzy została przepuszczona na „alkohole lekkie” i piwa.

Strajk głodowy: pracownicy łomżyńskiego „Ruchu” walczą o swoje miejsca pracy

Foto: Strajk głodowy: pracownicy łomżyńskiego &#8...
cz wt, 03 marca 2009 09:12

Pracownicy łomżyńskiego Zespołu „Ruch” SA protestują przeciwko planom likwidacji tej placówki. Właśnie zdecydowano o rozpoczęciu głodówki. Jak poinformował Henryk Piekarski, szef łomżyńskiego oddziału NSZZ Solidarność, dziś głodówkę rozpoczyna dwóch pracowników. W kolejnych dniach – jeśli protest będzie sie przedłużał – dołączać mają kolejni. Strajk głodowy ma być prowadzony w jednym z dwóch pomieszczeń kierownika Zespołu przy ul. Nowogrodzkiej w Łomży. Protestujący domagają się przede wszystkim wycofania się firmy z planów połączenia zespołów w Łomży i Ostrołęce i przeniesienia wszystkiego do Ostrołęki.

Ukradli 400 euro z konta mieszkanki Łomży

Foto: Ukradli 400 euro z konta mieszkanki Łomży
cz wt, 03 marca 2009 08:51

O nietypowej kradzieży poinformowała policjantów jedna z mieszkanek Łomży. Przeglądając transakcje wykonywane na jej rachunku bankowym zauważyła wypłatę 400 euro. Podejrzanej transakcji dokonano w słowackiej Bratysławie. Sęk w tym, że kobiety tam nie było.

PSL i SLD już wiedzą...

cz wt, 03 marca 2009 07:26

Choć od eurowyborów dzieli nas raptem trzy miesiące wciąż nie wiadomo kto „z naszych” będzie ubiegał się o poselski mandat w Brukseli. W okręgu obejmującym województwo podlaskie i warmińsko-mazurskie swoich „jedynek” wciąż nie zdradziły dwie główne partie – PO i PiS. Działacze polityczni czekają chyba przede wszystkim na ruch konkurenta... Mniej dylematów mają partie „trzecie”. Prawie pewne jest, że "lokomotywą" listy PSL ma być szef klubu Ludowców Stanisław Żelichowski, a z pierwszego miejsca na liście SLD „pójdzie” Tadeusz Iwiński – podaje PAP.

Meteorolodzy: będzie ślisko

cz wt, 03 marca 2009 07:10

Wiesław Winnicki dyżurny synoptyk białostockiego Biura Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed marznącymi opadami deszczu lub mżawki, które do południa miejscami mogą występować się nad regionem. Taka pogoda spowoduje, że drogi i chodniki będą bardzo śliskie, co będzie powodowało utrudnienia komunikacyjne i wzrost ryzyka wystąpienia wypadków.

Złodziej zostawił buty...

Foto: Złodziej zostawił buty...
cz pon, 02 marca 2009 13:32

Książę odnalazł Kopciuszka po pantofelku, teraz policjanci z Wysokiego Mazowieckiego chcą znaleźć złodzieja po jego starych butach. Okazało się, że złodziej „wymienił” je na buty sportowe w jednym z domów w Czyżewie. Przy okazji z tego domu skradł laptopa i złotą obrączkę.

Zdaniem prokuratury przestępstwa nie było

Foto: Zdaniem prokuratury przestępstwa nie było
cz pon, 02 marca 2009 10:47

„Brak znamion czynu zabronionego” - to podstawa umorzenia postępowania prowadzonego w Prokuraturze Rejonowej w Łomży, w trakcie którego sprawdzano oświadczenia majątkowe prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego i jego zastępcy Marcina Sroczyńskiego za lata 2003-2007. Chodzi m.in. o niewpisanie przez zastępcę prezydenta do oświadczeń majątkowych dopłat do gruntów jakie otrzymywał z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jak podkreśla prokurator Tomasz Wilk, szef Prokuratury Rejonowej w Łomży w tym wypadku nie było świadomego wprowadzenia w błąd.

Inwestycje przyspieszają....

Foto: Inwestycje przyspieszają....
cz pon, 02 marca 2009 10:06

Łomżyński ratusz przyspiesza z inwestycjami, a przynajmniej z jedną z nich. W czwartek ogłoszono przetarg na wykonanie, dostawę i montaż ścian wspinaczkowych, które miałyby stanąć na starej strzelnicy na osiedlu Konstytucji 3 Maja w Łomży. Termin realizacji zadnia początkowo wyznaczono na 30 czerwca br., ale już następnego dnia postanowiono przyspieszyć. W piątek ratusz zmienił zapis ogłoszenia skracając termin w którym wykonawca ma się wyrobić o miesiąc.

Na drogach wciąż ślisko i niebezpiecznie

Foto: Na drogach wciąż ślisko i niebezpiecznie
cz pon, 02 marca 2009 07:46

Zima nie odpuszcza, na drogach w dalszym ciągu może być ślisko i niebezpiecznie. Boleśnie przekonał się o tym młody kierowca, który wczoraj wieczorem na prostym odcinku lokalnej drogi, pomiędzy Klukowem a wsią Kostry Śmiejki (powiat wysokomazowiecki), wpadł w poślizg, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w przydrożne drzewo. W wypadku rannych został dwóch młodych mężczyzn. 19-latek, który kierował samochodem ma złamaną nogę. O wiele poważniejszych obrażeń doznał jego pasażer.

Monopolowy w mieszkaniu

Foto: Monopolowy w mieszkaniu
cz pt, 27 lutego 2009 14:52

Ile alkoholu można mieć na własny użytek? Taką zagadkę mieliby policjanci z Zambrowa, którzy w mieszkaniu 45-letniej kobiety znaleźli 33 litry alkoholu. Mieliby, ale nie mają, bo znaleziony alkohol był w plastikowych baniakach i bez polskich znaków akcyzy, a więc zambrowianka odpowie przed sądem za posiadanie „lewego” alkoholu.

Jeszcze można na łyżwy, narty i sanki

cz pt, 27 lutego 2009 13:44

To już ostatni moment, żeby zabawić się z najbliższymi na lodowisku w Łomży. Ten weekend jest prawdopodobnie ostatnim, kiedy będzie można pośmigać na łyżwach w tym sezonie zimowym. Zwolennicy narciarstwa mają nieco więcej czasu, bo stok i wyciągi w oddalonym od Łomży o 10 km Rybnie mają funkcjonować aż do 15 marca...

Zambrowska hala na miarę czasów i możliwości...

Foto: Zambrowska hala na miarę czasów i możliwości...
cz pt, 27 lutego 2009 13:02

- Ta hala jest wyrazem cywilizacyjnego rozwoju Polski – mówił Prezydent RP Lech Kaczyński podczas uroczystości otwarcia hali sportowej przy miejscowym Zespole Szkół Ogólnokształcących. Tym samym prezydent Kaczyński dokończył to co zaczął w 2007 roku. To on 20 miesięcy wcześniej (13 października 2007 roku) wmurował kamień węgielny pod jej budowę. Przecięcia biało-czerwonej wstęgi – symbolicznie otwierając halę – dokonało jednocześnie 10 osób. Poza prezydentem Kaczyńskim w tej grupie byli także m.in. arcybiskup Józef Michalik, bp Stanisław Stefanek, wicemarszałkowie Sejmu Krzysztof Putra i Jarosław Kalinowski, oraz przewodniczący rady powiatu zambrowskiego i starosta zambrowski.

Port w Nowogrodzie jak malowany...

Foto: Port w Nowogrodzie jak malowany...
cz pt, 27 lutego 2009 09:58

Nowogród jest jedną z czterech gmin uczestniczących w programie rozwoju turystyki „PISA – NAREW”. Jest to wspólny projekt międzygminny, do którego przystąpiły także Zbójna, Miasto Ostrołęka, Miasto i Gmina Pisz. Podstawowym celem programu jest wspomaganie rozwoju turystyki oraz promocja szlaku żeglugowego Narwią od Ostrołęki przez Nowogród i dalej Pisą do jezior Mazurskich. Aby to było potrzebny jest m.in. prawdziwy port i... Teraz władze gminy pokazały mieszkańcom projekt jak mógłby on wyglądać i proszą o ocenę.

Będzie można sięgać szczytów...

Foto: Będzie można sięgać szczytów...
cz pt, 27 lutego 2009 07:57

Łomżyński ratusz ogłosił przetarg na wybudowanie ścianek wspinaczkowych. Najwyższe mają mieć około sześciu merów wysokości, ale co najmniej dwie inne mają służyć nauce, rekreacji, szkoleniu i doskonaleniu technik wspinaczkowych. „Kompleks” wspinaczkowy ma stanąć – zgodnie z planem do końca czerwca - w starej strzelnicy na Osiedlu Konstytucji 3 Maja.

Piątnica tradycyjnie płaci najwięcej

cz cz, 26 lutego 2009 11:00

OSM Piątnica płaci najwyższą w kraju cenę za dostarczane do zakładu mleko. W ubiegłym roku było to średnio aż 1,54 zł za litr - powiedział serwisowi portalspożywczy.pl Jerzy Kulikowski, kierownik działu skupu mleka OSM Piątnica. Piątnicka spółdzielnia na szczycie najlepiej płacących jest już nieprzerwanie od 9 lat.

Kolejny ruch w kierunku likwidacji „Ruch” w Łomży

cz cz, 26 lutego 2009 10:59

Spełniają się obawy pracowników Zespołu Ruch S.A w Łomży. W tym tygodniu 13 osób z 22 tu zatrudnionych otrzymało wypowiedzenia miejsca świadczenia pracy. Pracodawca zaproponował, aby od 1 czerwca dojeżdżali do Ostrołęki. To propozycja „nie do odrzucenia”, kolejną może być już tylko wypowiedzenie umów o pracę... Działaniami „Ruch-u” oburzony jest Henryk Piekarski, przewodniczący łomżyńskich struktur NSZZ „Solidarność”. Podkreśla, że przed wręczeniem wypowiedzeń nie odbyły się obowiązkowe – zapisane w Kodeksie Pracy - konsultacje ze związkami zawodowymi i zapowiada akcje protestacyjne.

Brakuje kasy dla pracowników

cz cz, 26 lutego 2009 06:55

Zamtex z Zambrowa w styczniu zamiast pensji wypłacił załodze po 100 zł zaliczki. - Głowimy się, by wypłacić pracownikom zaległe pensje, ale nasz kryzys to trwa już prawie 10 lat – tłumaczy Gazecie Wyborczej Białystok Krzysztof Zaręba, dyrektor zakładu. Niektórzy pracownicy nie dostali wypłaty jeszcze za listopad 2008.

« · «« · 854 · 855 · 856 · 857 · 858 · 859 · 860 · 861 · 862 · 863 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę