poniedziałek, 15 lipca 2019 napisz DONOS@

Zapadł precedensowy wyrok w sprawie aukcji na Allegro

cz wt, 06 lutego 2007 18:03

Wygrana licytacja w internetowym serwisie aukcyjnym Allegro to umowa kupna-sprzedaży, ze wszystkimi konsekwencjami - orzekł Sąd Rejonowy dla Warszawy-Pragi Północ w precedensowym procesie dotyczącym wirtualnej aukcji samochodu terenowego.

Wybierz najlepszych...

cz wt, 06 lutego 2007 16:21

Już po raz trzeci Marszałek Województwa Podlaskiego organizuje konkurs Podlaska Marka Roku. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa ze względu na ilość zgłoszonych produktów. W sumie o tytuł najlepszego pomysłu, miejsca i smaku rywalizuje 175 „produktów”. W tej grupie są także trzy nasze.

Cenne kwoty

cz wt, 06 lutego 2007 12:50

W województwie podlaskim najszybciej rosną ceny kwot mlecznych wynika z danych opublikowanych przez Ogólnopolską Giełdę Kwot Mlecznych. Na początku 2007 roku ceny te wzrosły o niemal połowę. O ile w grudniu średnio za 1 kg kwoty mlecznej płacono po 90 groszy, to w styczniu było już to 1,3 zł. Cena kwoty mlecznej w województwie podlaskim jest najwyższa w kraju.

Wody przypływa

cz wt, 06 lutego 2007 11:36

Minionej doby poziom Narwi w Łomży podniósł się o 16 cm. We wtorek rano było tu już 312 cm wody. Jak uspokajają specjaliści podtopienia tu nikomu nie grożą. Szerokie koryto rzeki może pomieścić ogromne ilości wody. Tymczasem nieco gorzej jest w Wiźnie. Tu rzeka przekroczyła już stan ostrzegawczy o 11 cm. Do osiągnięcia stanu alarmowego brakuje już tylko 19 cm.

Tragiczny wypadek w Wygodzie

Foto: Tragiczny wypadek w Wygodzie
cz pon, 05 lutego 2007 22:25

Jedna osoba zginęła, a sześć zostało rannych w wypadku jaki późnym wieczorem w poniedziałek wydarzył się w okolicach miejscowości Wygoda na trasie Łomża - Zambrów. Mniej więcej kilometr za tą miejscowością, jadąc w kierunku Łomży, z drogi spadł bus marki ford. Samochód kilkakrotnie koziołkował i zatrzymał się dopiero kilka metrów od drogi.

Wszystkie(?) twarze stanu wojennego...

Foto: Wszystkie(?) twarze stanu wojennego...
cz pon, 05 lutego 2007 17:03

„Represje stanu wojennego. Województwo białostockie 1981-1983/1989” - to tytuł wystawy, która w środę w południe zostanie uroczyście otwarta w holu łomżyńskiego ratusza. Wystawa składa się z 27 plansz obrazujących kolejno: powstanie NSZZ „Solidarność”, wprowadzenie stanu wojennego i internowanie działaczy „Solidarności”. Wystawa obrazuje zarówno ofiary stanu wojennego jak i aparat represji - funkcjonariuszy SB wraz z przebiegiem ich karier w resorcie.

Wypadek w Kozikach

cz pon, 05 lutego 2007 13:16

Kobieta z urazem kręgosłupa trafiła do szpitala w Łomży po tym jak rano jej samochód uderzył w przydrożne drzewo. Wypadek wydarzył się około godz. 8.30 w okolicach miejscowości Koziki na trasie Łomża – Śniadowo.

Rzeki pełne wody... prawie

Foto: Rzeki pełne wody... prawie
cz pon, 05 lutego 2007 12:16

Z dnia na dzień przybywa wody w rzekach regionu. W Osowcu na Biebrzy od kilku dni przekroczony jest już stan ostrzegawczy, a dziś rano tylko 8 cm. brakowała do stanu alarmowego. Poziom wody podnosi się także na Narwi. W Wiźnie wczoraj przybyło 12 cm wody i dziś rano do przekroczenia stanu ostrzegawczego brakowało już tylko 1 cm.

Mogło być nieszczęście...

Foto: Mogło być nieszczęście...
mm pon, 05 lutego 2007 09:15

Nad ranem oberwał się fragment gzymsu z zabytkowego budynku dawnego hotelu Metropol przy ul. Giełczyńskiej w Łomży. Spadające cegły połamały drewniany ochronny daszek ustawiony nad chodnikiem tuż przy budynku i spadły na niego. Na szczęście nikt w tym czasie tędy nie przechodził. Trzy godziny po opublikowaniu na 4lomza.pl zdjęć z miejsca zdarzenia zamknięto dla pieszych przejście chodnikiem przy budynku. Na miejscu pojawili się też strażacy ze specjalną zwyżką, którzy usuwali obluzowane cegły. Aby przed rozsypującym się budynkiem mógł rozstawić się wóz strażacki trzeba było zamknąć ruch na tym odcinku ulicy Giełczyńskiej.

Napadli, bo ich poprosiła?

cz pon, 05 lutego 2007 08:49

Konrad Sz. 26-letni mieszkaniec Łomży trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu po tym jak w minioną środą wraz z o 9 lat młodszym Michałem Sz. napadli i pobili w Łomży 28-letniego mieszkańca Warszawy. Co najciekawsze napad ukartowała 17-letnia łomżanka Agata Ch.

Korek na Zjeździe

Foto: Korek na Zjeździe
cz pt, 02 lutego 2007 18:02

Niemal do samej Piątnicy sięgał korek, który utworzył się w piątkowy wieczór na ulic Zjazd w Łomży. Wjeżdżający do miasta Tir nie zdołał wjechać pod górkę. Ciężarówka popsuła się na wysokości ulicy Rybaki. Aby samochody mogły tą drogą do miasta wjechać, lub z Łomży wyjechać, ruchem musiało kierować jednocześnie trzech policjantów.

Ostrzeżenie przed pijanymi ciężarówkami...

cz pt, 02 lutego 2007 16:57

Pijany człowiek na rowerze może być niebezpieczny na drodze, a co dopiero powiedzieć o kimś kto kompletnie pijany kieruje ogromną ciężarówką? Co najbardziej smutne w tym wszystkim, to fakt, że nie są to odosobnione przypadki. W ciągu trzech dni zambrowscy policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców Tirów. Każdy miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i każdy w tym stanie prowadził 40-tonową ciężarówkę.

Mistrzowie Agroligi

Foto: Mistrzowie Agroligi
cz pt, 02 lutego 2007 13:18

Katarzyna i Tadeusz Olszewscy, rolnicy ze wsi Glinki w gminie Radziłów zostali wicemistrzami krajowymi w prestiżowym konkursie Agroliga. Warszawie podsumowano XIV edycję konkursu, w którym uczestniczyli najlepsi rolnicy i firmy z branży przetwórstwa rolnego.

Światowy Dzień Mokradeł

Foto: Światowy Dzień Mokradeł
cz cz, 01 lutego 2007 22:20

2 lutego – w rocznicę podpisania w irańskiej miejscowości Ramsar nad Morzem Kaspijskim, międzynarodowego porozumienia o ochronie mokradeł – na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Mokradeł. Wśród najcenniejszych na świecie mokradeł znajduje się także pobliski Biebrzański Park Narodowy. BPN został wpisany na listę w 1995r. Dzięki unikatowym walorom przyrodniczym, uznany został za miejsce o dużym znaczeniu jako środowisko życia wielu rzadkich gatunków ptaków wodno-błotnych i ryb żyjących w Biebrzy.

Mięsny piątek – dyspensa biskupia

Foto: Mięsny piątek – dyspensa biskupia
cz cz, 01 lutego 2007 17:49

Biskup łomżyński Stanisław Stefanek zwolnił diecezjan i wszystkich którzy przebywają na terenie diecezji łomżyńskiej od obowiązku poszczenia w ten piątek (2 lutego 2007). Dyspensa biskupia została podyktowana szczególnym charakterem Święta Ofiarowania Pańskiego, które jest obchodzone jutro. Biskup zachęca jednocześnie „do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności”.

Kto zechece RO EFS?

cz cz, 01 lutego 2007 13:48

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w oparciu o organizacje pozarządowe buduje ogólnopolską sieć Regionalnych Ośrodków Europejskiego Funduszu Społecznego. Właśnie został ogłoszony dodatkowy konkurs na prowadzenie takiego ośrodka m.in. w Łomży. Każda z organizacji pozarządowych, która będzie chciała przyłączyć się do sieci Regionalnych Ośrodków EFS będzie mogła otrzymać nawet 450 tys. złotych na działalność ośrodka, bez konieczności wnoszenia wkładu własnego.

Łomżyńskie „pieluszkowe”

cz śr, 31 stycznia 2007 15:30

Być może kobiety rodzące i wychowujące dzieci w Łomży będą pierwszymi w kraju, które zamiast „becikowego” od samorządu będą otrzymywały „pieluszkowe”. Komisja Rodziny, Opieki Społecznej i Zdrowia Rady Miasta wnioskuje o przyznanie specjalnej „nagrody opiekuńczej” w wysokości 1 tys zł dla rodzin, które należycie opiekowałyby się dzieckiem przez pierwsze 18 miesięcy jego życia. - To nie jest rozdawnictwo pieniędzy, ale elementy polityki prorodzinnej połączone z ochroną zdrowia i pomocą społeczną – argumentuje pomysłodawczyni „pieluszkowego” radna Alicja Bandzul.

Eksplozja w Łomży

Foto: Eksplozja w Łomży
cz śr, 31 stycznia 2007 14:05

Kilkanaście minut przed godziną 12.00 potężny wybuch wstrząsnął jednym z budynków przy ulicy Szosa Zambrowska w Łomży. Jak informują strażacy w budynku gospodarczym znajdującym sie obok domu wybuchł piec węglowy. Nikt z ludzi nie ucierpiał, ale straty materialne są znaczne.

Sprzątaj śnieg bo cię ukarzą

cz śr, 31 stycznia 2007 08:25

Władze miasta przypominają o zimowych obowiązkach jaki ciąża na właścicielach, zarządcach i administratorach budynków oraz obiektów budowlanych. W śród nich jest nie tylko odśnieżania chodników przed posesją ale także usuwanie zwisających z dachów sopli lodu i zwałów śniegu, a także zalegającego śniegu i lodu na dachach budynków. Ewentualne mandaty za niepodporządkowanie się powyższym zaleceniom mogą wynieść nawet do 500 złotych.

Nie chcą „zdrajcy” Towińskiego

cz wt, 30 stycznia 2007 17:22

Krzysztof Tołwiński po raz kolejny nie został wybrany na wicemarszałka województwa podlaskiego. We wtorkowe popołudnie na wyborczej sesji ponownie spotkali się radni sejmiku województwa podlaskiego. Od listopada wybierają oni nowy zarząd województwa. Kompletowanie zarządu utknęło przy wyborze wicemarszałka. Mimo wcześniejszego trzykrotnego odrzucenia kandydatury Krzysztofa Tołwińskiego, we wtorek marszałek elekt Bogusław Dębski ponownie trzykrotnie zgłaszał go na „nowego” wicemarszałka.

« · «« · 854 · 855 · 856 · 857 · 858 · 859 · 860 · 861 · 862 · 863 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę