sobota, 22 lutego 2020 napisz DONOS@

Zaproszenie na cytologię zamiast kwiatka

Foto: Zaproszenie na cytologię zamiast kwiatka
cz pt, 07 marca 2008 12:07

W oryginalny sposób policjanci chcą uczcić przypadający w sobotę Dzień Kobiet. Zatrzymując tego dnia samochody do kontroli drogowej, funkcjonariusze znajdującym się w nich kobietom będą wręczać ulotki zachęcające do bezpłatnych badań cytologicznych. W ten sposób policjanci włączą się w kampanię społeczną „Wybierz życie”.

Mniej bezrobotnych

cz pt, 07 marca 2008 11:00

Po styczniowym wzroście w lutym ponownie w Łomży spada bezrobocie. Z danych Powiatowego Urzędu Pracy wynika, że w końcu lutego 2008 roku bez pracy w mieście i na terenie powiatu pozostawało 5228 osób. To o blisko 3% mniej niż bezrobotnych niż na koniec stycznia. Zdaniem analityków łomżyńskiego PUP zanotowany spadek poziomu bezrobocia związany jest z rozpoczęciem kierowania osób bezrobotnych na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu oraz większą liczbą podjęć pracy niesubsydiowanej.

Potrąceni...

cz pt, 07 marca 2008 07:42

Do dwóch wypadków z udziałem rowerzystki i pieszego doszło wczoraj po południu. Najpierw w Wiźnie kierowca ciężarowego Iveco jadąc ulicą Czarnieckiego potrącił rowerzystkę, a nieco ponad dwie godziny później kierowca osobowego Opla na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Wojska Polskiego w Łomży potrącił przechodzącego na przejściu dla pieszych starszego mężczyznę.

Więcej tirów pojedzie przez Łomżę

cz pt, 07 marca 2008 06:34

Dziś zmieniają się godziny nocnego zakazu dla jazdy ciężarówek przez Łomżę. Dotychczas samochody o masie powyżej 10 ton nie mogły przejeżdżać ulicami miasta od godziny 22.00 do 6.00. Teraz zakaz ten prezydent skrócił o trzy godziny. Tiry ulicami miasta nie przejadą od 24.00 do 5.00.

W Perspektywie za nowe skrzynki pocztowe zapłaci spółdzielnia

Foto: W Perspektywie za nowe skrzynki pocztowe  zapła...
cz cz, 06 marca 2008 16:13

Zarząd i Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa w Łomży chcą aby za zakup i montaż nowych skrzynek pocztowych zapłaciła spółdzielnia, a nie poszczególni jej mieszkańcy. Zakup ma zostać sfinansowany z nadwyżki uzyskanej przez spółdzielnię w ubiegłym roku - mówi prezes SM Perspektywa Zbigniew Lipski. Odpowiedni projekt uchwały trafi na Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni.

Wykowski nie jest odwołany, a Głaz nie jest powołany – podkreśla rzecznik prasowy wojewody

cz cz, 06 marca 2008 12:14

Nieprawdą jest, że Wojewoda Podlaski Maciej Żywno podjął decyzję o odwołaniu dotychczasowego zarządcy PKS w Łomży, Adama Wykowskiego i powołaniu na jego miejsce pana Macieja Głaza, radnego Rady Miejskiej w Łomży.

Łomżyńscy sędziowie protestują przeciw niskim zarobkom

cz cz, 06 marca 2008 06:54

Trzydzieści pozwów o zaniżenie wynagrodzeń i zapłatę za nadgodziny wnieśli sędziowie do sądów pracy. W okręgu łomżyńskim pozwy złożyło 57% sędziów, a w tutejszym sądzie rejonowym nr 12, wszyscy z wyjątkiem prezesa - informuje „Rzeczpospolita”. Domagają się oni wyrównania wynagrodzenia od lipca 2007 r,, kiedy to obniżono składkę rentową (sędziowie jej nie odprowadzają). W ten sposób sędziowie protestują przeciw zbyt niskim, ich zdaniem, wynagrodzeniom.

Mniej na alkohol

Foto: Mniej na alkohol
cz śr, 05 marca 2008 20:10

Mieszkańcy Łomży w ubiegłym roku wydali na alkohol mniej pieniędzy niż w 2006 roku. Tak wynika z danych które do ratusza napłynęły od osób zajmujących się sprzedażą trunków. W sumie przez cały 2007 roku w Łomży sprzedano napojów alkoholowych na łączną sumę 38 mln 774 tys zł. Przyjmując, że alkohole kupowali tylko łomżanie każdy z nas wydał na ten cel średnio po około 625 zł, czyli o około 40 zł mniej niż przed rokiem.

Autobusy PKS-u znowu staną?

Foto: Autobusy PKS-u znowu staną?
cz śr, 05 marca 2008 19:36

Jeżeli wojewoda odwoła zarządcę PPKS-u Adama Wykowskiego podejmiemy wszelkie kroki – prawne i poza prawne do storpedowania tej decyzji – mówią związkowcy z łomżyńskiego PKS-u. Według ich informacji wojewoda chce na nowego zarządce powołać Macieja Głaza z PO. O takiej roszadzie związkowców z tej firmy miał powiadomić sam wojewoda Maciej Żywno.

Burza na szczycie władzy wojewódzkiej

Foto: Burza na szczycie władzy wojewódzkiej
cz śr, 05 marca 2008 19:14

Czy sport i rekreacja może zaważyć na losie władzy w sejmiku wojewódzkim? Coraz więcej wskazuje na to, że sejmikowa koalicja PO-PSL ma poważne kłopoty z trwaniem. Dziś Polskie Stronnictwo Ludowe grozi zerwaniem koalicji. Pretekstem jest nowy podział kompetencji w zarządzie województwa.

Będzie blokada Łomży?

cz śr, 05 marca 2008 07:15

Mieszkańcy domów przy ulicy Wojska Polskiego w Łomży tracą cierpliwość gdy widzą, słyszą i czują coraz więcej tirów jadących w pobliżu ich domów. Ich irytację spotęgowała zapowiedź skrócenia od najbliższego piątku o trzy godziny nocnego zakazu jazdy ciężarówek przez miasto. - Po świętach zablokujemy ulicę - zapowiadano podczas wieczornego spotkania członków nieformalnego Komitetu Społeczno-Protestacyjnego.

Uchwała o powiększeniu Łomży formalnie nieważna

Foto: Uchwała o powiększeniu Łomży formalnie nieważna
cz wt, 04 marca 2008 15:18

Wojewoda podlaski Maciej Żywno formalnie stwierdził nieważność uchwały Rady Miasta w sprawie powiększenia Łomży. Po analizie dokumentu uchwalonego 30 stycznia przez miejskich rajców prawnicy wojewody nie mieli wątpliwości, że poprzez znajdujące się w niej błędy, jest ona nieważna. Prawnicy wytknęli nawet błędny tytuł samej uchwały.

POlityczna (re)akcja

cz wt, 04 marca 2008 13:52

Wojewoda podlaski z Platformy Obywatelskiej powołał specjalny zespołu do spraw współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego w sprawach związanych z aplikowaniem o środki z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Podobny zespół do spraw wsparcia samorządów, których projekty zostały wykluczone z podstawowej listy indykatywnej projektów kluczowych tego programu powołał także marszałek województwa także z PO, a jakby tego było mało pomoc w zabieganiu o te środki obiecał również szef wojewódzkich struktur PO. Najciekawsze jest jednak to, że projekty lokalnych samorządów z listy skreśliła minister rozwoju regionalnego z PO

Ostatni żołnierz II Rzeczypospolitej

Foto: Ostatni żołnierz II Rzeczypospolitej
cz wt, 04 marca 2008 10:09

Przed 51 laty, 4 marca 1957 roku, zginął jeden z ostatnich żołnierzy podziemia antykomunistycznego w północno-wschodniej Polsce. Podporucznik Stanisław Marchewka ps. „Ryba” został zastrzelony przez funkcjonariuszy SB-KBW w Jeziorku, gdzie ukrywał się w bunkrze pod zabudowaniami gospodarskimi. Zdradzony przez jednego z podwładnych, "Ryba" zginął z bronią w ręku. Przed rokiem z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej, przy szkole w Jeziorku, odsłonięto tablicę upamiętniającą ostatniego partyzanta w północno-wschodniej Polsce.

Biskupia rocznica

Foto: Biskupia rocznica
cz wt, 04 marca 2008 07:43

Przed dwoma laty biskup pomocniczy Tadeusz Bronakowski przyjął sakrę biskupią. Święceń w Katedrze Łomżyńskiej, w obecności 10 innych biskupów i arcybiskupów, setek księży i tysięcy wiernych, dokonał ordynariusz łomżyński bp Stanisław Stefanek. To on namaścił głowę nowego biskupa świętym krzyżmem, a następnie przekazał mu insygnia biskupie- pierścień, mitrę i pastorał.

Miliony dla młodych rolników

cz pon, 03 marca 2008 14:49

43 mln 712 tys. 648 zł – tyle wynosi limit środków finansowych przeznaczonych w 2008 r na dotacje dla młodych rolników z województwa podlaskiego. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła dziś przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Z województwa podlaskiego dotacje w wysokości 50 tys zł. otrzyma max. 874 rolników.

Za nadprodukcję mleka bez kar

Foto: Za nadprodukcję mleka bez kar
cz pon, 03 marca 2008 07:08

W trwającym roku kwotowym 2007/2008 Polscy producenci mleka raczej nie przekroczą dozwolonej ilości produkcji tego surowca wynika z wyliczeń Agencji Rynku Rolnego. Po 10 miesiącach roku kwotowego topień wykorzystania krajowej ilości referencyjnej dla dostawców hurtowych wyniósł ok. 81,76%.

Caritas zbierała żywność

Foto: Caritas zbierała żywność
cz nie, 02 marca 2008 09:15

Przez całą sobotę wolontariusze Caritas oraz członkowie Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas zbierali żywność przeznaczoną na paczki. Otrzymają je najubożsi łomżanie przed zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy.

Forty w ogniu

Foto: Forty w ogniu
mm pt, 29 lutego 2008 21:13

Bodajże po raz 13 w tym roku strażacy gasili pożar traw na fortach w Piątnicy. Za każdym razem ogień jest podkładany świadomie przez ludzi. Strażacy przypominają, że wypalanie traw jest prawnie zabronione na podstawie ustawy o ochronie przyrody. Zabrania ona wypalania roślinności na łąkach, pastwiskach, nieużytkach, rowach, pasach przydrożnych, szlakach kolejowych lub w strefie oczeretów i trzcin. Naruszenie tego przepisu jest wykroczeniem zagrożonym karą aresztu lub grzywny.

Idzie nawałnica

Foto: Idzie nawałnica
cz pt, 29 lutego 2008 17:29

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzega przed zbliżającą się nawałnicą. Już w sobotę od rana w regionie będzie silnie wiało, ale prawdziwa wichura ma dotrzeć do nas w nocy z soboty na niedzielę. Wówczas prędkość wiatru w porywach może osiągnąć nawet 100 km/h, a do tego może padać deszcz, a nawet śnieg. Taka pogoda utrzymać ma się też w niedzielę.

« · «« · 854 · 855 · 856 · 857 · 858 · 859 · 860 · 861 · 862 · 863 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę