poniedziałek, 15 lipca 2019 napisz DONOS@

„Reklamacji nie podlega....” niezgodne z prawem

Foto: „Reklamacji nie podlega....&#8221...
cz pt, 23 lutego 2007 15:26

Sześć mandatów karnych i 19 wystąpień pokontrolnych do producentów, importerów i dystrybutorów kwestionowanego obuwia – to efekt kontroli legalności i rzetelności działalności przedsiębiorców prowadzących sprzedaż obuwia. Najwięcej zastrzeżeń Kontrolerzy Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Białymstoku zgłaszali do znajdujących się przy butach wywieszek „Reklamacji nie podlega....” Jak twierdzą inspektorzy reklamacji podlega wszystko, a takie działania należy zaliczyć do praktyk w istotny sposób zagrażających interesom konsumentów...

Obwodnica Łomży...

Foto: Obwodnica Łomży...
cz pt, 23 lutego 2007 13:19

W ratuszu odbyło się spotkanie prezydenta Łomży i wójtów gmin Łomża i Piątnica z projektantami firmy Transprojekt Warszawa wytyczającymi trasę przebiegu obwodnicy miasta. Póki co rozważanych jest aż sześć wariantów obwodnicy przy czym trzy z nich przebiegają po stronie zachodniej i trzy po stronie wschodniej miasta. Jak mówi Marcin Sroczyński wiceprezydent Łomży d.s. inwestycyjnych samorządowcy popierają wszystkie warianty po stronie wschodniej i jeden po zachodniej.

Samochód zderzył się z łosiem, kierowca nie żyje

cz cz, 22 lutego 2007 18:21

27-letni mężczyzna zginął po zderzeniu jego samochodu z łosiem, który przebiegał przez drogę. Do wypadku doszło na trasie krajowej nr 65, między Grajewem a miejscowością Ruda. Według strażaków, opel vectra którym jechał mężczyzna, mieszkaniec Białegostoku, po zderzeniu ze zwierzęciem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Zwierzę także zginęło na miejscu.

Z wicewojewody na komisarza

Foto: Z wicewojewody na komisarza
cz cz, 22 lutego 2007 14:49

Jarosław Schabieński został komisarzem pełniącym obowiązki organów samorządu terytorialnego województwa podlaskiego. W czwartek na to stanowisko powołał go premier Jarosław Kaczyński. Schabieński urodził się w Łomży i tu mieszkał do czasów studenckich, po czym przeprowadził się do Suwałk.

Mróz jak na...

Foto: Mróz jak na...
cz cz, 22 lutego 2007 11:56

Meteorolodzy ostrzegają przed zbliżającymi się mrozami. W nocy temperatura powietrza spadnie do -20, a nawet -22 st. Celsjusza. Mroźno będzie także w najbliższych dniach. Niskim temperaturom towarzyszyć będzie okresami dość silny wiatr potęgujący odczucie chłodu. Jutro w trakcie dnia tzw. temperatura odczuwalna będzie wynosiła ok. -25 st. C.

Wybory do 20 maja

cz śr, 21 lutego 2007 22:31

W Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego nr 47 z dnia 21 lutego 2007 r. ukazało się obwieszczenie Wojewody Podlaskiego o rozwiązaniu Sejmiku Województwa Podlaskiego. Przedterminowe ponowne wybory do sejmiku województwa podlaskiego odbędą się najpóźniej 20 maja - poinformował dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego (KBW) w Białymstoku Marek Rybnik. Konkretną datę wyborów ustali premier.

Siedem godzin Łomży...

cz śr, 21 lutego 2007 19:43

4233 zł - po tyle średnio dostał do kieszeni każdy z 30 radnych województwa podlaskiego. W sumie na utrzymanie przez trzy miesiące sejmiku zmarnowaliśmy niemal 150 tys. zł. Radni nie potrafili nawet wybrać pięciu członków zarządu, dlatego teraz będziemy musieli wydać nawet ponad 2 mln zł na nowe wybory, bo sejmik z mocy prawa został rozwiązany. Nim jednak to nastało swoje siedem godzin miała Łomża. Właśnie przez tyle czasu Marek Olbryś (PiS) z Łomży był wicemarszałkiem województwa podlaskiego. Teraz wszyscy nawzajem obwiniają się... za nieudolność, niedojrzałość, niechęć do rozmów i sianie nienawiści...

Katedra na „złotej” dwuzłotówce

Foto: Katedra na „złotej” dwuzłot...
cz śr, 21 lutego 2007 19:24

Licząca ponad 500 lat Katedra znalazła się na rewersie łomżyńskiej dwuzłotówki. Narodowy Bank Polski wypuści 1 milion takich monet. Trafi ona do obiegu już 6 marca. Złotą łomżyńską dwuzłotówkę będzie mógł mieć każdy. Monety będą wymieniane po cenie nominalnej, czyli za 2 złote w pięciu urzędach pocztowych na terenie miasta.

Cmentarni złodzieje złapani

cz śr, 21 lutego 2007 16:34

Dwóch mężczyzn – ojca i syna – zatrzymali łomżyńscy policjanci. Z ustaleń policjantów wynika, ze to właśnie oni są odpowiedzialni za kradzieże na łomżyńskich cmentarzach podał serwis poranny.pl. Młodszy z nich - 33-letni syn kradł między innymi metalowe przedmioty z grobowców na miejscowych cmentarzach, zaś jego 55-letni ojciec pomagał w zbyciu łupu na złomowisku.

Budżetowa sesja w Łomży

cz śr, 21 lutego 2007 13:28

Jednomyślnie radni Łomży uchwalili budżet miasta na 2007 roku. Po zaproponowanych przez komisje Rady Miejskiej zmianach i zgłoszonej przez prezydenta autopoprawce ostateczna wysokość budżetu po stronie dochodowej wynosi niema 172,8 mln zł, a po stronie wydatków jest o ponad 3,8 mln zł wyższa.

Środa Popielcowa: jałmużna, modlitwa, post i pokuta

cz śr, 21 lutego 2007 06:10

Dziś Środa Popielcowa pierwszy dzień Wielkiego Postu. Ten dzień charakteryzuje się nabożeństwem pokutnym, podczas którego wiernym posypuje się czoła lub czubek głowy popiołem wraz z napomnieniem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, lub „Pamiętaj, prochem jesteś i w proch się obrócisz”.

Olbryś wicemarszałkiem województwa podlaskiego, ale rządził nie będzie... sejmik rozwiązany

Foto: Olbryś wicemarszałkiem województwa podlaskiego,...
cz wt, 20 lutego 2007 16:16

Marek Olbryś (PiS) z Łomży został wybrany wicemarszałkiem województwa podlaskiego. Za jego wyborem głosowało 15 radnych, a 14 było przeciwnych. W głosowaniu wzięło udział 29 z 30 radnych sejmiku obecnych na sesji. Zamiast 30-karty do głosowania jeden z radnych wrzucił do urny kartkę z program sesji. Do 24.00 nie udało się natomiast wybrać pozostałych dwóch członków zarząd województwa i z mocy prawa sejmik uległ rozwiązaniu.

Stanisław Marchewka „Ryba” - pięćdziesiąt lat niepamięci

Foto: Stanisław Marchewka „Ryba” ...
cz wt, 20 lutego 2007 09:47

Już niebawem będziemy obchodzić 50. rocznicę śmierci Stanisława Marchewki ps. „Ryba”, ostatniego żołnierza podziemia antykomunistycznego zabitego przez aparat bezpieczeństwa w rejonie Łomży. Po raz pierwszy od dłuższego czasu stała się ona również powodem wznowienia podstawowej dyskusji: kto właściwie był zdrajcą i „bandytą”, a kto walczył o niepodległą Polskę. Zanim jednak dołączę do tego swój głos, chciałbym przypomnieć kilka wydarzeń z życia człowieka, któremu odebrano prawo do normalnego życia.

Atak chemiczny w barze

cz wt, 20 lutego 2007 07:06

Do nietypowego zdarzenia zostali wezwani w poniedziałkowy wieczór łomżyńscy strażacy. W jednym z barów w Śniadowie ktoś na podłodze rozlał śmierdzącą substancję chemiczną. - Każdy kto wchodził do skażonych pomieszczeń odczuwał dotkliwy swąd, poza tym już po chwili ciekły mu łzy z oczu i katar z nosa – relacjonuje dyżurny PSP w Łomży. Na szczęście nikogo z gości i personelu baru nie trzeba było hospitalizować.

Wybory i podsumowanie roku w związku hodowców gołębi pocztowych

Foto: Wybory i podsumowanie roku w związku hodowców g...
cz pon, 19 lutego 2007 18:30

Tadeusz Śmiarowski ponownie został wybrany prezesem łomżyńskiego oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Oddział liczy 181 hodowców skupionych w 6 sekcjach. W samej Łomży gołębie pocztowe hoduje 60 osób.

Zatrzymać tę budowę!

Foto: Zatrzymać tę budowę!
cz pon, 19 lutego 2007 13:52

Wojewoda podlaski wszczął postępowanie w kierunku stwierdzenia nieważności decyzji na podstawie której prowadzona jest budowa supermarketu przy skrzyżowaniu Al. Piłsudskiego i ul. Zawadzkiej w Łomży. W opinii urzędników wojewody przy wydawaniu przez władze miasta pozwolenia na budowę doszło do rażącego naruszenia prawa. Budowany supermarket ma halę sprzedaży o ok. 800 m.kw. większą niż dopuszcza prawo. Formalnie na tej budowie nie powinny być prowadzone teraz żadne prace.

Wtorek - sądny dzień nad sejmikiem

cz pon, 19 lutego 2007 12:12

Choć to nie powinno być zaskoczeniem, ale niestety poniedziałkowa sesja nie przyniosła rozstrzygnięcia w kwestii wyborów władz województwa podlaskiego. Przez cały dzień radnym wojewódzkim udało się przeprowadzić dwa głosowania. W pierwszym nie odwołali z funkcji marszałka Bogusława Dębskiego, w drugim nie powołali na wicemarszałka Krzysztofa Tołwińskiego. Zarządu jak nie było tak nie ma... a we wtorek o północy mija termin do którego trzeba wybrać kompletny zarządu. Radni na obrady mają powrócić na 8 godzin przed upływem tego terminu.

Za szerokie słupy, czy za wąskie drogi?

Foto: Za szerokie słupy, czy za wąskie drogi?
mm nie, 18 lutego 2007 18:45

Trudno w to uwierzyć, ale kierowca tego BMW wyszedł o własnych siłach... W niedzielne popołudnie - ok godz. 16.30 - na skrzyżowaniu Al. Legionów z ul. Poznańską czerwone BMW uderzyło w słup sygnalizacji świetlnej. Z relacji świadków zdarzenia wynika, że osobowe BMW z dość znaczną prędkością wjechało na skrzyżowanie, podczas gdy w tym samym czasie z ulicy Poznańskiej wjeżdżał tu inny pojazd. Kierowca BMW chciał ominąć ten pojazd...

Sejmik: coraz bliżej ostatecznego rozwiązania

Foto: Sejmik: coraz bliżej ostatecznego rozwiązania
cz so, 17 lutego 2007 11:43

Sobotnia, nadzwyczajna sesja sejmiku województwa podlaskiego nie przyniosła żadnego rozstrzygnięcia w kwestii ustalenia kto rządzi w województwie. Głównym tematem obrad miał być wniosek o odwołanie marszałka Bogusława Dębskiego z PiS. Dyskusji jednak nie było, bo po rozpoczęciu sesji została ona przerwana do poniedziałku.

„Zefir” z akt łomżyńskiej SB

cz cz, 15 lutego 2007 22:31

W 1975 roku Służba Bezpieczeństwa w Łomży zarejestrowała ks. Józefa Michalika jako agenta bez jego wiedzy i zgody. Kościelna Komisja Historyczna uznała, że z punktu widzenia formalno-prawnego nie ma podstaw, by stwierdzić jego rzeczywistą współpracę. Sam abp Michalik mówił w Wiadomościach TVP, że nigdy nie był tajnym współpracownikiem SB. Dr Krzysztof Sychowicz historyk z białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej zwraca uwagę na fakt, że gdy SB wpisywało na listę współpracowników obecnego abp Michalika było w momencie tworzenia w powstałym właśnie województwie łomżyński (1975r) struktur wojewódzkich SB i tworzenia pierwszej listy agentury jej podlegającej.

« · «« · 852 · 853 · 854 · 855 · 856 · 857 · 858 · 859 · 860 · 861 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę