Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 października 2020 napisz DONOS@

Polska skazana, Skarb Państwa zapłaci odszkodowanie

cz wt, 14 kwietnia 2009 21:50

Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu dwukrotnie skazał Polskę za naruszenie Europejskiej Konwencji. Skarb Państwa będzie musiał wypłacić dwojgu skarżącym w sumie niemal pięć tysięcy euro zadośćuczynienia. Obie sprawy dotyczą opieszałości władz administracji państwowej. Jedna z nich Łomży...

Nietrzeźwy poranek po świętach

Foto: Nietrzeźwy poranek po świętach
cz wt, 14 kwietnia 2009 15:06

Przez ponad godzinę policjanci zatrzymali 13 pijanych kierowców. To efekt poświątecznej akcji „Trzeźwy poranek”. Punkty kontrolne ustawiono w 16 miejscach. W sumie skontrolowano prawie 2 tysiące pojazdów. Wśród „wczorajszych” rekordzistką okazała się 36-letnia kobieta, którą zatrzymano w Grajewie. Kobieta na widok policyjnego punktu kontroli nagle zahamowała, zawróciła i zaczęła uciekać.

Ptasia „inwazja” na stary cmentarz

Foto: Ptasia „inwazja” na stary c...
cz wt, 14 kwietnia 2009 13:04

- Z przykrością patrzę, jak niszczone są przez ptaki zabytkowe nagrobki na starym, ponad dwustuletnim cmentarzu w Łomży – wzdycha Józef Babiel, wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej i organizator corocznej kwesty na ratowanie zabytków nekropolii, co pochłania dziesiątki tysięcy złotych rocznie. - Nie przynoszą skutku próby podejmowane przez księdza proboszcza Mariana Mieczkowskiego, bo podcinanie koron drzew sprawia, że po roku czy dwóch pojawiają się odrosty, w których znowu gnieździ się ptactwo. I jak co roku, ptasie odchody niszczą zarówno zabytkowe, jak i współczesne nagrobki. Co z tym ptasim węzłem gordyjskim począć...?

Złodziej z obory

cz wt, 14 kwietnia 2009 12:59

Policjanci z posterunku w Piątnicy zatrzymali 34-letniego mężczyznę. Przyznał się do kradzieży elementów dojarni z obory w jednej z wsi koło Łomży. Okazuje się, że tego typu kradzieże są prawdziwą plagą regionu. W nocy z środy na czwartek złodzieje ukradli elementy dojarek z dwóch obór w Wiźnie. Tu straty przekroczyły 8 tys zł.

Eurodotacja na drogę Kownaty - Żelechy

cz wt, 14 kwietnia 2009 10:19

Droga z Kownat do Żelech będzie przebudowywana z dofinansowaniem środków europejskich. Zapowiedział to Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego podczas porannej rozmowy w studio Radia Nadziej. Wniosek powiatu łomżyńskiego, po ponownej ocenie ekspertów, zyskał wymagana liczbę punktów do dofinansowania. Dziś odpowiednią decyzję w tej sprawie ma podjąć zarząd województwa.

Niebezpiecznie święta

cz wt, 14 kwietnia 2009 08:37

Jedna osoba zginęła, 15 zostało rannych – to tragiczny bilans Świąt Wielkanocnych na drogach województwa podlaskiego. W tym czasie doszło do 11 wypadków drogowych. To znacznie więcej niż przed rokiem. Wówczas doszło do 5 wypadków, w których rannych zostało 7 osób. Ze wstępnych podsumowań wynika, że w minione święta policjanci zatrzymali 61 pijanych kierowców, czyli ponad dwa razy więcej niż przed rokiem.

Do 100 000 zł dla rolnika

cz wt, 14 kwietnia 2009 07:39

Od jutra Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy na wspieranie „Różnicowania w kierunku działalności nierolniczej”. Z działania tego rolnik lub jego domownik może uzyskać do 100 tys. zł na realizacje inwestycji związanych z rozpoczęciem lub prowadzeniem działalności gospodarczej innej niż rolnicza. W województwie podlaskim do podziału są niemal równe 22 mln zł.

Wypadek pod Jeziorkiem

Foto: Wypadek pod Jeziorkiem
cz wt, 14 kwietnia 2009 07:20

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło nocą w okolicach Jeziorka. Uczestniczyły w nim trzy samochody osobowe – audi, passat i nubira. Jedno z aut – audi - dachowało. Dwie osoby z tego samochodu trafiły do szpitala, ale na szczęście ich obrażenia nie są poważne.

Prezydent ogłosił żałobę narodową

Foto: Prezydent ogłosił żałobę narodową
cz wt, 14 kwietnia 2009 06:11

Prezydent Lech Kaczyński postanowił o ogłoszeniu trzydniowej żałoby narodowej, począwszy od północy z poniedziałku na wtorek, w związku z pożarem hotelu socjalnego w Kamieniu Pomorskim. W wyniku pożaru w nocy z niedzieli na poniedziałek zginęło - według najnowszych danych - 22 osób.

Motocyklista zginął na drzewie

cz pon, 13 kwietnia 2009 14:51

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę wieczorem pod Szepietowem. Na miejscu zginą 35-letni motocyklista. Jak podają policjanci jego motor wypadł z drogi i uderzył w drzewo.

Wielkanoc z promilami

cz pon, 13 kwietnia 2009 14:47

Dwudziestu pijanych kierowców zatrzymali w przedświąteczną sobotą i wielkanocną niedzielę policjanci z województwa podlaskiego. Niechlubnym rekordzistą jest 29-letni kierowca poloneza zatrzymany w Wielką Sobotę w Łomży na ulicy Sikorskiego. Badanie alkomatem wykazało u niego 3.2 promila.

Życzenia Biskupa Łomżyńskiego na Święta Wielkanocne A.D. 2009

Foto: Życzenia Biskupa Łomżyńskiego na Święta Wielkan...
cz nie, 12 kwietnia 2009 09:15

Ojciec Święty Benedykt XVI w Orędziu na Wielki Post 2009 roku skierował do nas wszystkich następujące słowa: „Niech nam towarzyszy Błogosławiona Dziewica Maryja, Causa ‘nostrae laetitiae’, i niech nas wspiera w trudzie wyzwalania serc naszych z niewoli grzechu, by coraz bardziej stawały się ‘żywym tabernakulum Boga’. Z tymi życzeniami zapewniam o modlitwie, aby każdy wierzący i każda kościelna wspólnota z pożytkiem szli wielkopostną drogą, i z serca udzielam wszystkim Apostolskiego Błogosławieństwa.”

Modlitwa, post i jałmużna u grobu Pańskiego

Foto: Modlitwa, post i jałmużna u grobu Pańskiego
mm nie, 12 kwietnia 2009 08:06

W Wielką Sobotę w dziewięciu łomżyńskich kościołach każdy grób Chrystusa jest inny, chociaż wszystkie mają trzy elementy wspólne: figura Chrystusa złożonego po ukrzyżowaniu w grocie, złocista monstrancja okryta symbolicznie tiulem i barwne świeże kwiaty wśród soczystej zieleni. Dziś w kościołach stanęły również nakryte białymi obrusami stoły i ławy, na których wierni zostawiają koszyczki z chlebem, jajkami i kiełbasą do poświęcenia. Przy konfesjonałach długie kolejki petentów do spowiedzi wielkanocnej. - Tradycja strojenia grobu Chrystusa jest bardzo dawna, już w IV wieku była o niej mowa – mówi wikariusz biskupi ks. Jan Sołowianiuk. - Rozwój tej tradycji datuje się na rok 1219, kiedy tzw. biczownicy z Zary w Dalmacji adorowali Chrystusa w grobie przez 40 godzin.

„Strzelanina” w Szczuczynie

cz pt, 10 kwietnia 2009 23:16

Trzy osoby ranne to efekt awantury do jakiej doszło wśród młodych mężczyzn w Szczuczynie. Gdy zabrakło słów, w ruch poszła wiatrówka. 18-latek „ostrzelał” grupę przeciwników. Najciężej ranny został 24-latek, który z raną szyi trafił do szpitala.

Wielkie Łomży sprzątanie

Foto: Wielkie Łomży sprzątanie
cz pt, 10 kwietnia 2009 14:08

Od kilku dniu w mieście trwa wielkie sprzątanie. W pozimowe porządki zaangażowanych jest kilkudziesięciu pracowników Zakładu Zieleni Miejskiej, Zakładu Dróg Miejskich i Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej MPGKiM. Ekipy porządkowe zmywają z ulic brud, który nagromadził się przez zimę i pucują przydrożne znaki. W parkach i na skwerach trwa powszechne grabienie, a nawet odkurzanie...

Kolejny wypadek na 61.

cz pt, 10 kwietnia 2009 08:51

Cztery osoby zostały ranne w wypadku drogowym jaki rano wydarzył się na drodze krajowej nr 61 pomiędzy Szczuczynem a Stawiskami. Kilka minut przed godz. 7.00 czołowo zderzył się tu lanos z passatem. Aby wydobyć rannych ze zmiażdżonych pojazdów strażacy musieli rozcinać karoserie samochodów. Na razie nie są znane okoliczności wypadku.

Grzymała „idzie” do europarlamentu

Foto: Grzymała „idzie” do europar...
cz pt, 10 kwietnia 2009 08:00

Wiesław Grzymała, przewodniczący Rady Miasta Łomża, znalazł się na liście kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Dzień Męki Pańskiej

Foto: Dzień Męki Pańskiej
cz pt, 10 kwietnia 2009 06:02

Wielki Piątek jest upamiętnieniem męki, ukrzyżowania i śmierci Jezusa. W tym dniu liturgia Kościoła nie przewiduje sprawowania Mszy św., lecz wspólnota chrześcijańska gromadzi się, by rozważać wielką tajemnicę zła i grzechu, które gnębią ludzkość, by w świetle słowa Bożego i z pomocą wzruszających gestów liturgicznych rozpamiętywać na nowo cierpienia Pana, które są ekspiacją za to zło.

Ukradł ule z pszczołami

Foto: Ukradł ule z pszczołami
cz cz, 09 kwietnia 2009 22:25

Nietypowa kradzież zgłoszono zambrowskiej policji. Złodzieje skradli cztery ule z pszczołami. Policjanci proszą o pomoc wszystkich, którzy mogliby pomóc w ustaleniu sprawców kradzieży.

Stacje Kontroli Pojazdów działają już legalnie – zapewnia ratusz

Foto: Stacje Kontroli Pojazdów działają już legalnie ...
cz cz, 09 kwietnia 2009 15:03

„Wszystkie łomżyńskie Stacje Kontroli Pojazdów posiadają obecnie niezbędne do swojej działalności certyfikaty, co pokazuje, że są dobrze przygotowane do przeprowadzania badań technicznych” – podaje biuro prasowe ratusza w odpowiedzi na wczorajsze zarzuty związane z raportem Najwyższej Izby Kontroli. Izba sprawdzała, jak wygląda nadzór nad badaniami technicznymi pojazdów w 52 powiatach i miastach. Po kontroli podano, że rekordowo dużo - aż 90% - działających nielegalnie SKP było w Łomży i Zamościu. - "Najwyższa Izba Kontroli zakwestionowała fakt, że 7 stacji w 2006 roku i 2 stacje w 2007, przez pewien czas nie posiadały ważnych dokumentów wystawionych przez Transportowy Dozór Techniczny" - doprecyzowuje Łukasz Czech z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Łomży.

« · «« · 852 · 853 · 854 · 855 · 856 · 857 · 858 · 859 · 860 · 861 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę