poniedziałek, 24 lutego 2020 napisz DONOS@

Przedszkolaki witały wiosnę na Stary Rynku

Foto: Przedszkolaki witały wiosnę na Stary Rynku
cz pt, 21 marca 2008 13:04

- Chciałbym, aby wiosna była tak piękna jak wy jesteście piękne – tak do przedszkolaków, które witały wiosnę na Starym Rynku mówił prezydent Jerzy Brzeziński. Przedszkolaki przyniosły ze sobą Marzanny zrobione ze śmieci, ale zamiast tradycyjnie wrzucić kukły do rzeki wyrzuciły je do pojemnika na śmieci. Ekologiczne powitanie wiosny od kilku lat organizuje Krzysztof Pyczot drużynowy 59 Łomżyńskiej Drużyny Harcerskiej „Ptaki ptakom”.

Podwodny Jeleń wiosnę witał w Łynie

Foto: Podwodny Jeleń wiosnę witał w Łynie
cz pt, 21 marca 2008 12:31

Kuba Nagrodzki – 12-latek z Łomży był najmłodszym uczestnikiem odbywającego się w Olsztynie Spływu Łyną. Impreza którą płetwonurkowie witają wiosnę w tym roku zgromadziła 119 osób z całej Polski i kilku reprezentantów z Danii i Holandii. Łomżyński Podwodny Jeleń pojechał do Olsztyna w 16-osobowym składzie.

W Wielki Piątek umarł Chrystus.

Foto: W Wielki Piątek umarł Chrystus.
cz pt, 21 marca 2008 06:57

Wczoraj wieczorem we wszystkich kościołach odprawiona były Msze święte Wieczerzy Pańskiej Po zakończeniu eucharystii Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Ciemni - kaplicy adoracji. Z ołtarza zostaną zdjęte świece, mszał, krzyż i obrusy. Dzwony i organy zamilkły, a miejsce dzwonków przy ołtarzu zastąpiły kołatki. Dziś Wielki Piątek. Poświęcony jest przeżyciom, związanym z męką i śmiercią Chrystusa. Dziś i jutro nie odprawia się Mszy świętych. Katolików obowiązuje post ścisły czyli post ilościowy połączony z jakościowym.

Przedświąteczne ostrzeżenia

cz cz, 20 marca 2008 14:22

Trwa „gorący”, przedświąteczny tydzień. Czas w którym większość z nas zajęta jest z jednej strony sprawami przyziemnymi – zakupy i porządki, z drugiej zaś tymi duchowymi... rozważając śmierć i zmartwychwstanie Jezusa zastanawiamy się nad własnym życiem. Niestety gorący okres ten wykorzystują również złodzieje, włamywacze, rabusie i...

Pierwszy dzień wiosny

Foto: Pierwszy dzień wiosny
cz cz, 20 marca 2008 13:46

Kilkanaście minut przed godziną siódmą rano rozpoczęła się astronomiczna wiosna. W Łomży pogoda co prawda wiosenna nie jest, ale za to zmianę pory roku bardzo dobrze widać na rozlewiskach Narwi w okolicach miasta, na których znajdowało się tysiące dzikich gęsi.

Kilometry nadnarwiańskich bulwarów

cz cz, 20 marca 2008 08:44

Bulwary w Łomży zaprojektują inżynierowie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński podpisał właśnie umowę na wykonanie dokumentacji technicznej bulwarów z przedstawicielami Wydziału Inżynierii i Kształtowania Środowiska SGGW. Mają oni wykonać koncepcję i projekt zagospodarowania nabrzeża rzeki Narew „od mostu do mostu” czyli na odcinku blisko 3 km oraz dokumentacja projektowa zagospodarowania nabrzeża Narwi na terenach miejskich długości nieco ponad 2 km. Całość prac projektowych ma zostać wykonana w ciągu 1,5 roku.

Dziś Wielki Czwartek - rozpoczyna się Triduum Paschalne

Foto: Dziś Wielki Czwartek - rozpoczyna się Triduum P...
cz cz, 20 marca 2008 07:03

Triduum Paschalne to najważniejsze dla chrześcijan trzy dni w roku, poprzedzające Zmartwychwstanie Chrystusa. Rozpoczyna je Liturgia Wieczerzy Pańskiej sprawowana w Wielki Czwartek wieczorem. Poprzedza ją celebrowana rano we wszystkich kościołach katedralnych Msza św. Krzyżma. Olej poświęcony podczas niej używany w ciągu roku do udzielania sakramentów chrztu, bierzmowania i namaszczenia.

1,5-roczne dziecko zmarło po połknięciu baterii

cz śr, 19 marca 2008 17:53

Rozlanie się elektrolitu z baterii w przełyku dziecka, co spowodowało głębokie i nieodwracalne poparzenie chemiczne narządu było prawdopodobną przyczyną śmierci półtorarocznego dziecka z Łomży. Próbowano je uratować w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.

Nowa „obwodnica Łomży”

Foto: Nowa „obwodnica Łomży”
cz śr, 19 marca 2008 16:02

Planiści z warszawskiego z biura projektowego Transprojekt ciągle pracują nad koncepcjami przebiegu obwodnicy Łomży. Właśnie przedstawili kolejne wersje jej przebiegu uwzględniające protesty i sugestie mieszkańców m.in..Janowa, którzy nie godzili się aby budowa obwodnicy wiązała się z koniecznością wyburzeń ich domów. Nowy tzw. „wariant 1”, za którego realizacją optuje także GDDKiA spełnia te oczekiwania.

Prezydent nie chce z wójtami?

cz śr, 19 marca 2008 10:58

Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński nie przybył na wczorajsze spotkanie Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Łomżyńskiego. Samorządowcy z okolicznych gmin poczuli się zawiedzeni. Miano rozmawiać m.in. o wspólnej gospodarce odpadami, i obwodnicy. Niestety na spotkaniu nie było prezydenta, ani kogoś kto by go reprezentował. Wójtowie nie wiedzą czy to oni urazili czymś prezydenta, czy też miasto po prostu nie chce z okolicznymi gminami współpracować. Wyraz swemu niezadowoleniu dali w specjalnym stanowisku jakie skierowano do prezydenta Łomży i radnych miasta.

Złodzieje „hydraulicy” grasują po Łomży

cz śr, 19 marca 2008 09:15

Łomżyńscy policjanci ostrzegają przed parą ludzi, którzy podając sie za ekipę hydrauliczną okradają mieszkania. Mężczyzna i kobieta w wieku około 25-30 lat wczoraj przed południem w ten sposób okradli dwa mieszkania w blokach przy ulicach Dmowskiego i Słowackiego. Zrabowali pieniądze i biżuterię łącznej wartości około 10 tys zł.

Spóźniony atak zimy zaskoczył kierowców

cz śr, 19 marca 2008 07:09

Do kilku stłuczek i jednego wypadku doszło wczoraj wieczorem w okolicach Łomży. Jak informuje dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Łomży strażacy wzywani byli do trzech interwencji przy tego typu zdarzeniach. Tylko w jednym z nich ucierpieli ludzie. W Kisielnicy na skrzyżowaniu tir uderzył w opla skręcającego na Kolno.

Sesja poprawkowa

Foto: Sesja poprawkowa
cz wt, 18 marca 2008 16:43

Po świętach radni Łomży będą m.in. próbować poprawiać to co im ostatnio nie wyszło. Chodzi o zamiar powiększenia miasta. Prawnicy wojewody w uchwale w tej sprawie podjętej przez miejskich rajców w styczniu dopatrzyli się w kilku istotnych błędów, które w ich ocenie musiały skutkować unieważnieniem całej uchwały.

Morderstwo w Nowogrodzie

cz wt, 18 marca 2008 15:31

Nawet dożywocie grozi Lubomirowi B. z Nowogrodu. 56-letni mężczyzna podejrzany jest o zabicie „kolegi” z którym wcześniej pił alkohol. W trakcie libacji panowie pokłócili się o pieniądze, po czym Lubomir B. śmiertelnie poturbował kamrata. Dziś mężczyzna został doprowadzony do łomżyńskiej prokuratury. Przedstawiono mu zarzut zabójstwa. Grozi za to od 8 do 25 lat więzienia lub nawet dożywocie. Dziś też sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

Białostoccy złodzieje na wypadzie w Łomży

cz wt, 18 marca 2008 11:55

Trzech białostockich złodziei sklepowych wieku od 29 do 42 lat zatrzymali łomżyńscy policjanci. Złodzieje kradli ze sklepów spodnie jeansowe. Wpadli, bo policjanci zauważyli jak jednemu z nich zza pazuchy wystawał fragment metki sklepowej.

Dostanie 13 tysięcy zł za internowanie

cz wt, 18 marca 2008 11:36

Sąd Okręgowy w Suwałkach przyznał 51-letniemu Tadeuszowi Skupskiemu 13 tys. zł rekompensaty za internowanie w okresie stanu wojennego. Tadeusz Skupski domagał się od Skarbu Państwa 25 tys. zł rekompensaty za szkody związane z internowaniem w czasie stanu wojennego. Skupski należał wówczas do rolniczej "Solidarności". W więzieniu przesiedział pięć miesięcy - od 13 grudnia 1981 r. do maja 1982 roku.

Napadał na kobiety, trafił do aresztu

cz wt, 18 marca 2008 10:18

Kamil B. - 19-latek z Łomży - trafił na dwa miesiące do tymczasowego aresztu. Jest podejrzany o dokonanie dwóch rozbojów. 20 lutego napadł na kobietę przy zaułku cmentarnym. Jak relacjonuje Krzysztof Leończak rzecznik prasowy łomżyńskiej policji używając przemocy nastolatek zabierał jej torebkę w której były pieniądze i dokumenty. Kolejnego napadu młody łomżanin dopuścił się dwa tygodnie później - 4 marca. W okolicach parku Jana Pawła II z zaskoczenia uderzył w tył głowy inną kobietę. Także tym razem motywem napaści była chęć zabrania torebki, w której były pieniądze.

Poseł Kołakowski „przyciąga” lotnisko do Łomży

Foto: Poseł Kołakowski „przyciąga&#8221...
cz pon, 17 marca 2008 16:30

Łomżyński poseł Prawa i Sprawiedliwości Lech Kołakowski chce aby regionalne lotnisko było bliżej Łomży. Dziś podczas posiedzenia wojewódzkiej komisji dialogu społecznego zaproponował, aby obok białostockich Krywlan i Topolan, jako potencjalne miejsce ulokowania lotniska eksperci pod uwagę brali także teren gminy Zawady - w połowie drogi pomiędzy Łomżą a Białymstokiem.

Policjant z Wysokiego Mazowieckiego ranny w Kosowie

Foto: Policjant z Wysokiego Mazowieckiego ranny w Kos...
cz pon, 17 marca 2008 16:10

Wśród rannych polskich policjantów w starciach w Mitrovicy w Kosowie jest także jeden funkcjonariusz z Wysokiego Mazowieckiego. Jak informuje nadkom. Jacek Dobrzyński rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku 32-letni sierżant Piotr Nowicki został rany odłamkiem w udo. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak wojewoda z ministrem o obwodnicy Łomży...

Foto: Jak wojewoda z ministrem o obwodnicy Łomży...
cz pon, 17 marca 2008 13:42

Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk i wojewoda podlaski Maciej Żywno rozmawiali o obwodnicy Łomży. Do spotkania doszło w piątek w Hotelu Baranowski w Piątnicy. Minister wracał wówczas do Warszawy z Augustowa, a wojewoda z wizytą gościł w mieście.

« · «« · 852 · 853 · 854 · 855 · 856 · 857 · 858 · 859 · 860 · 861 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę