niedziela, 15 grudnia 2019 napisz DONOS@

Lodowisko zamiast betonowiska

Foto: Lodowisko zamiast betonowiska
cz cz, 29 listopada 2007 10:38

Na Placu Niepodległości w centrum Łomży będzie prawdziwe lodowisko. Dziś rano pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży rozpoczęli przygotowanie terenu na którym zostanie zbudowane sztuczne lodowisko. Funduje je firma Echo Investment. Wczoraj (w środę 28 listopada) podpisano umowę pomiędzy firmą a miastem. W zamian za lodowisko Łomża zobowiązała się do podjęcia działań marketingowych w zakresie tzw. „public relation”.

Uważaj kupując prezenty

cz śr, 28 listopada 2007 13:38

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas wzmożonych zakupów. Niestety również zwiększonej ilości zgłaszanych reklamacji. Inspekcja Handlowa prosi o rozwagę w podejmowaniu „zakupowych” decyzji, ze względu na fakt, iż nie ma przepisów prawnych zobowiązujących przedsiębiorców do przyjmowania zwrotu towarów pełnowartościowych, nawet bez oznak użytkowania i w krótkim terminie od zakupu. Zwrot taki jest wyjątkowo możliwy, ale tylko w sytuacji gdy przedsiębiorca okazując dobrą wolę wyrazi na to zgodę.

Radni przeciw podwyżce

cz śr, 28 listopada 2007 13:10

Radni Łomży odrzucili projekt uchwały w sprawie wzrostu cen wody i ścieków. Przeciwko przyjęciu nowych stawek głosowało dziewięciu radnych, dwóch była za, a reszta wstrzymała się od głosu. MPWiK, a także prezydent Łomży, chcieli, by od stycznia woda zdrożała o 12 groszy, a ścieki o 11 gr.. Projekt uchwały przewidywał także 400% wzrost tzw. opłata abonamentowej (za licznik) z 1,22 zł na 5,35 zł.

Zniknęły znaki zakazu wjazdu tirów

cz śr, 28 listopada 2007 12:46

Znaki informujące o nocnym zakazie ruchu ciężarówek przez Łomżę zniknęły z dwóch dróg wojewódzkich prowadzących do miasta. Pracownicy Zakładu Dróg Miejskich zdjęli znaki stojące przy drodze nr 645 w Nowogrodzie i 679 prowadzącej do Mężenina. Jak podkreśla Andrzej Karwowski naczelnik Wydział Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Łomży nie oznacza to, że zakaz przestał obowiązywać.

Gorąca sesja

cz wt, 27 listopada 2007 16:02

Środowa sesja Rady Miasta zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Rajcy miejscy będą debatować o podwyżkach opłat za wodę i ścieki, mają poprawić przyjętą przed miesiącem uchwałę o wzroście stawek podatku od środków transportowych, a także prawdopodobnie pokłócą się o zasady (i stawki) na jakich wypłacane będą im diety.

Śnieg i alkohol razem

cz wt, 27 listopada 2007 13:16

Pijany kierowca stwarza na drodze duże zagrożenie...A co powiedzieć gdy pijany kierowca jedzie podczas intensywnych opadów śniegu? Wczoraj policjanci z województwa podlaskiego zatrzymali 17 nietrzeźwych kierowców. Aż 13 spośród nich zdecydowało się na jazdę w trakcie największych opadów śniegu. Rekordzista jechał na 3 promilach.

PO idzie na wieś

Foto: PO idzie na wieś
cz wt, 27 listopada 2007 12:41

Platforma Obywatelska powołała swoje struktury na terenie powiatu łomżyńskiego. Pierwszym przewodniczącym powiatowej PO został Jacek Piorunek wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego. Póki co wiejskiej struktury PO tworzy 26 osób.

Zima zaatakowała

cz wt, 27 listopada 2007 08:20

Zima paraliżowała wczoraj wieczorem ruch na ulicach Łomży. Opady marznącego śniegu i śniegu z deszczem sprawiły, że na drogach było bardzo ślisko. Samochody poruszały się z prędkością rzędu 30 – 40 km/h, a i to czasami okazywało się zbyt szybko... Dziś zapowiada się powtórka z historii.

RPO zacznie się od dróg

cz pon, 26 listopada 2007 22:56

Jeszcze w grudniu zostaną ogłoszone pierwsze konkursy naboru wniosków na dofinansowanie inwestycji realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Na pierwszy rzut pójdą projekty w ramach działania 2.1 Rozwój transportu drogowego. Podlaskie w ramach RPO 2007-2013 ma otrzymać 636,2 mln euro.

Na drogach coraz trudniej

Foto: Na drogach coraz trudniej
cz pon, 26 listopada 2007 15:04

Opady śniegu i śniegu z deszczem pogarszają się warunki jazdy na drogach regionu. Nie dość, że opady ograniczają widoczność, to przy spadającej temperaturze powietrza niebawem na drogach może zrobić się bardzo ślisko.

Władze bezradne wobec nienażartych bobrów

Foto: Władze bezradne wobec nienażartych bobrów
cz pt, 23 listopada 2007 14:05

Niezwykle aktywna i prawdopodobnie liczna populacja bobrów zamieszkuje Łomżyczkę, Strugę Lepacką i rowy odwadniające przy Grobli Jednaczewskiej. Jak informuje biuro prasowe ratusza zwierzętom nie przeszkadza pobliska budowa, huk kafarów i pokrzykiwania robotników. Bobry w najlepsze odbudowują kolejne, rozbierane przez pracowników MPGKiM tamy, powodując spiętrzanie wody i potencjalne zagrożenie zalania pobliskich terenów działkowych. - Z utworzonych żeremi, jak z baz wypadowych, uderzają nocą na pobliskie, dorodne wierzby, przerzynając je w trybie iście ekspresowym – podano na oficjalnej stronie miasta dodając, że kolejne przegryzione drzewa grożą powaleniem, a władze miasta są, jak na razie bezradne, bo bóbr przecież to zwierzę pod ścisłą ochroną.

Wrócą do przedszkola gdy się wyleczą

cz pt, 23 listopada 2007 10:43

Blisko połowa przedszkolaków z przedszkola „Mały Artysta” w Łomży nie przychodzi na zajęcia. To przede wszystkim efekt zbiorowego zatrucia salmonellą, jakie miało miejsce tu miejsce na przełomie października i listopada. Sanepid nakazał badania wszystkich przedszkolaków i pracowników placówki, i teraz mogą przychodzić tu tylko te, które mają zaświadczenia od lekarza, że są zdrowe.

Krowy marzły na łące... w Łomży

cz pt, 23 listopada 2007 10:42

Zmarznięte krowy stojące dzień i noc na nieużytkach pomiędzy ulicami Piłsudskiego i Poznańską w Łomży wzbudzają litość mieszkańców. O sprawie od co najmniej kilku dni wiedzą strażnicy miejscy, policjanci, a nawet działacze towarzystwa opieki nad zwierzętami lecz krowy spędziły tu kolejną noc.

Wójt z zarzutami

cz pt, 23 listopada 2007 06:48

Do trzech lata pozbawienia wolności grozi wójtowi Piątnicy. Jest on podejrzany o przekroczenie uprawnień przy budowie hali sportowej przy miejscowym gimnazjum. Wójt miał naruszyć przepisy ustawy o zamówieniach publicznych, a w efekcie gmina mogła na tym stracić nawet ćwierć miliona złotych.

Wykowski powrócił, autobusy wyjechały

Foto: Wykowski powrócił, autobusy wyjechały
cz cz, 22 listopada 2007 17:14

Po blisko 12 godzinach zakończył się strajk okupacyjny w łomżyńskim PKS-ie. Około godziny 16.30 z bazy przy Alei Piłsudskiego w Łomży wyjechały w tras pierwsze w tym dniu autobusy kursowe. Strajk zakończył się spełnienie żądań większości pracowników. Odwołany w środę zarządca firmy wrócił na stanowisko. Poza tym wojewoda zagwarantował, że nie będzie wyciąganych żadnych konsekwencji zarówno wobec strajkującej załogi jak i całej firmy.

Wojewoda twierdzi, że strajk jest nielegalny, a strajkujący stawiają żądania

Foto: Wojewoda twierdzi, że strajk jest nielegalny, a...
cz cz, 22 listopada 2007 12:31

Przywrócenia Adama Wykowskiego na funkcję zarządy PKS-u w Łomży i zagwarantowania, że załoga nie będzie ponosiła konsekwencji prawnych za dzisiejszych strajk – to dwa warunki jakie postawili strajkujący od rana pracownicy łomżyńskiego PKS-u wojewodzie podlaskiemu. Strajkujący oferują w zamian gotowość natychmiastowego powrotu do pracy i zrzeczenia się wynagrodzenia za dzisiejszy dzień.

Wznowiono proces za odmowę badań prenatalnych

cz cz, 22 listopada 2007 12:10

Przed Sądem Okręgowym w Łomży został wznowiony proces o odszkodowanie za odmowę badań prenatalnych. Proces prowadzony jest powództwa małżeństwa, którego dziecko urodziło się z rzadką chorobą genetyczną, a pozwani to łomżyński szpital i lekarz z tej placówki.

Na drodze jest ślisko

Foto: Na drodze jest ślisko
cz cz, 22 listopada 2007 07:53

Śliska nawierzchnia drogi i niedostosowanie prędkości było prawdopodobnie przyczyną wypadku, jaki około godziny 7 rano wydarzył się w okolicach miejscowości Ratowo Piotrowo na drodze pomiędzy Łomżą a Śniadowem. Kierowca osobowego mercedesa stracił panowanie nad samochodem, który wpadł w poślizg.

Czysta teczka biskupa Stefanka

Foto: Czysta teczka biskupa Stefanka
cz cz, 22 listopada 2007 06:39

Z raportu Kościelnej Komisji Historycznej wynika, że bp Stanisław Stefanek nie był zarejestrowany jako tajny współpracownik SB - dowiedział się DZIENNIK. To, że biskup łomżyński był agentem bezpieki, zasugerował na swoich łamach „Głos Wielkopolski”. Sam biskup zdecydowanie zaprzecza oskarżeniom. I - jak dodaje DZIENNIK - jego słowa potwierdzają wyniki prac Kościelnej Komisji Historycznej.

Strajk okupacyjny w łomżyńskim PKS-ie

Foto: Strajk okupacyjny w łomżyńskim PKS-ie
cz cz, 22 listopada 2007 06:13

Od rana nie jeżdżą autobusy łomżyńskiego PKS-u. Pracownicy firmy rozpoczęli strajk okupacyjny. To ich reakcja na wczorajsze popołudniowe odwołanie z funkcji zarządcy przedsiębiorstwa Adama Wykowskiego. Pracownicy zapowiadają, że będą strajkować do skutku, czyli aż do cofnięcia przez wojewodę podlaskiego tej decyzji. Strajk, poza bazą w Łomży, objął także filie łomżyńskiego PKS-u w Kolnie i Grajewie.

« · «« · 852 · 853 · 854 · 855 · 856 · 857 · 858 · 859 · 860 · 861 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę