niedziela, 08 grudnia 2019 napisz DONOS@

Otwarcie mostu w Morgownikach dopiero na Wielkanoc?

Foto: Otwarcie mostu w Morgownikach dopiero na Wielka...
cz pon, 24 grudnia 2007 09:01

Choć prace na moście w Morgownikach na rzecze Narew praktycznie już się zakończyły przeprawa nie będzie otwarta na Święta Bożego Narodzenia - poinformował Piotr Dzierżanowski dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku. Przeprawa została zamknięta w lipcu ubiegłego roku, bo stary drewniany most groził zawaleniem. Teraz w jego miejscu stoi już nowy żelbetonowy, ale mieszkańcy Nowogrodu i okolic będą mogli z niego skorzystać prawdopodobnie dopiero wiosną.

Gorąca krew strażaków ratuje życie

Foto: Gorąca krew strażaków ratuje życie
cz pon, 24 grudnia 2007 07:27

Strażacy z województwa podlaskiego podsumowali akcję „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”. W tym roku w jej ramach strażacy oddali 171 litrów krwi. W ubiegłym tygodniu w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku przedstawiciele najbardziej aktywnych jednostek otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. W tej grupie był także Lucjan Porowski Komendant PSP w Łomży.

Z wigilijnej kolacji eMPKiem nie wrócisz

cz pon, 24 grudnia 2007 07:00

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży na Święta Bożego Narodzenia zmienia rozkład jazdy swoich autobusów. Dziś łomżyńskie eMPKi jeżdżą jak w sobotę, ale tylko do godziny 20.00.

Pijani za kierownicą tirów

cz pon, 24 grudnia 2007 06:21

Trzech pijanych kierowców tirów jadących w jednym konwoju zatrzymali grajewscy policjanci. Ciężarówki jechały w od Augustowa w kierunku Łomży. Policjanci zwrócili na nich uwagę, bo tiry jechały bardzo szybko. Gdy ich zatrzymano okazało się, że wszyscy jadą na dwóch gazach. Mieli ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Cały rok z Grodem Łomżyńskim

Foto: Cały rok z Grodem Łomżyńskim
cz so, 22 grudnia 2007 12:32

Łomżyński gród już jest. Póki co tylko na rysunkach w kalendarzu na 2008 rok. Kalendarz wydało Stowarzyszenia na Rzecz Budowy Grodu Łomżyńskiego, dzięki pomocy miasta i kilku sponsorów. Powstał on w oparciu o najlepsze prace nadesłane na konkurs plastyczny „Ab Urbe Condita” czyli gród łomżyński w XIII wieku. - Inicjatywa ta ma na celu promocje pomysłu budowy Grodu w Łomży, o który zabiegamy – mówi Krzysztof Babiński prezes Stowarzyszenia na Rzecz Budowy Grodu Łomżyńskiego.

Pożar kurnika pod Kolnem

cz so, 22 grudnia 2007 11:04

Na około pół miliona złotych wyceniono stary spowodowane przez pożar, który objął bardzo duży kurnik pod Kolnem. Na szczęście w chili wybuchu pożaru nie było tam żadnych ptaków. Właściciel kurzej fermy opróżnił te budynki kilka tygodni wcześniej. W akcji gaśniczej brało udział blisko 50 strażaków z Kolna i powiatu kolneńskiego.

Betlejemskie światełko w Łomży

Foto: Betlejemskie światełko w Łomży
cz pt, 21 grudnia 2007 18:43

W Łomży jest już Betlejemskie Światło Pokoju. Harcerze z kilku państw nieśli je specjalnie dla nas z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem. Wieczorem łomżyńscy harcerze zapalili nim ognisko na Starym Rynku, a następnie płomień przekazali biskupowi łomżyńskiemu, prezydentowi miasta, staroście ziemskiemu. Od soboty aż do poniedziałkowego wieczoru harcerze będą roznosić je do zaprzyjaźnionych organizacji, instytucji w całym mieście.

Wyrok w głośnej sprawie odmowy badań prenatalnych za tydzień

cz pt, 21 grudnia 2007 16:28

W przyszły piątek Sąd Okręgowy w Łomży ma ogłosić wyrok w procesie cywilnym o odszkodowanie za odmowę badań prenatalnych. Małżeństwo z Łomży wytoczyło go tutejszemu szpitalowi i jednemu z jego lekarzy, zarzucając że pozbawili ich możliwości wykonania badań prenatalnych, od których wyniku kobieta uzależniała, czy urodzi dziecko, czy też zdecyduje się na aborcję. Pierwsze dziecko tego małżeństwa, tak samo jak i to drugie, urodziło się z rzadką choroba genetyczną.

Posłowie PO nie chcieli dać pieniędzy na obwodnicę Grajewa

Foto: Posłowie PO nie chcieli dać pieniędzy na obwodn...
cz pt, 21 grudnia 2007 14:56

„Grajewo ci tego nie zapomni”, „ale i nie zapamięta” – tak sobie żartowali posłowie po odrzuceniu przez Sejm poprawki zabezpieczającej 10 mln zł na budowę obwodnicy Grajewa w ciągu drogi krajowej nr 61. Przeciwko zagłosowali m.in. wszyscy „nasi” posłowie Platformy Obywatelskiej.

Dobre serce się opłaca

cz pt, 21 grudnia 2007 14:39

Społeczna odpowiedzialność biznesu. Termin jest dosyć nowy, zwłaszcza w Polsce, ale coraz poważniej traktowany przez firmy – od największych korporacji po niewielkie spółki. Łomżyński PEPEES okazał się jednym z krajowych pionierów wrażliwości na problemy społeczne lokalnych środowisk zajmując trzecie miejsce w rankingu zorganizowanym m. in. przez znany magazyn ekonomiczny „Forbes”, warszawską Giełdę Papierów Wartościowych oraz pozarządową organizację Forum Darczyńców w Polsce.

Paczki z Caritas

cz pt, 21 grudnia 2007 14:15

200 rodzin otrzymało świąteczne paczki od łomżyńskiej Caritas. Były w nich produkty żywnościowe, które wolontariusze tej kościelnej organizacji charytatywnej zbierali przed dwoma tygodniami w łomżyńskich sklepach.

Drodzy Mieszkańcy Łomży i całej Ziemi Łomżyńskiej

Foto: Drodzy Mieszkańcy Łomży i całej Ziemi Łomżyńskiej
cz pt, 21 grudnia 2007 09:39

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragnę złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia – zdrowia, wszelkiej pomyślności, strumienia Łask Bożych, radości i niezwykłych doznań przeżytych w miłej, rodzinnej i świątecznej atmosferze.

10 tys zł łapówki dla byłego dyrektora szpitala

cz cz, 20 grudnia 2007 16:03

Zarzut przyjęcie od przedstawicieli firmy farmaceutycznej 10 tys zł przelewem na konto za fikcyjnie wykonaną usługę postawiła Prokuratura Okręgowa w Radomiu zatrzymanemu w środę łomżyńskiemu ginekologowi dr Robertowi P. Prokuratura po przesłuchaniu byłego dyrektora łomżyńskiego szpitala zwolniła go do domu stasując jako środek zapobiegawczy poręczenie majątkowe.

Scalenie „zielonej dzielnicy” niezgodne z prawem!

Foto: Scalenie „zielonej dzielnicy&#822...
cz cz, 20 grudnia 2007 14:55

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku stwierdził że podjęta w grudniu 2005 roku chwała Rady Miasta Łomża w sprawie scalenia terenu w obrębie ulic Mickiewicza, Legionów, Sikorskiego i Wyszyńskiego jest niezgodna z prawem. Informację tę potwierdziła Danuta Tryniszewska- Bytys rzecznik prasowy WSA w Białymstoku.

Z „L” na skrzyżowaniu

Foto: Z „L” na skrzyżowaniu
cz cz, 20 grudnia 2007 12:30

Dwie osoby przewieziono do szpitala po zderzeniu się dwóch samochodów na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego z Zawadzką w Łomży. Fiat punto - samochód nauki jazdy - zderzył się z audi A3. Samochody zablokowały część skrzyżowania. Utrudnienia w ruchu trwały blisko dwie godziny.

IBMowski KidSmart teraz u nas

Foto: IBMowski KidSmart teraz u nas
cz cz, 20 grudnia 2007 07:34

Szkoły i przedszkola z Miastkowa, Nowogrodu, Wysokiego Mazowieckiego, Czyżewa, Szumowa, Szczuczyna, Grajewa i Kolna otrzymają w tym roku centra komputerowe ze specjalistycznym oprogramowaniem dostosowanym do potrzeb dzieci w wieku 3-7 lat. Wszystko w ramach „Programu Nauczania Początkowego IBM KidSmart”.

Wigilijny gest biznesmenów

cz śr, 19 grudnia 2007 18:57

Ponad 4 tysiące złotych przekazali łomżyńscy biznesmeni na rzecz łomżyńskiego hospicjum. Pieniądze zebrano podczas wigilijnego spotkania członków Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej i Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Łomży.

Budżet Łomży na przyszły rok

Foto: Budżet Łomży na przyszły rok
cz śr, 19 grudnia 2007 17:39

Radni Łomży jednomyślnie przyjęli, przedłożony przez prezydenta Jerzego Brzezińskiego, budżet Łomży na 2008 rok. Jest to najwcześniej uchwalony budżet Łomży na następny rok od 17 lat, czyli od chwili powstania samorządów w 1990 roku. Dokument zakłada dochody miasta na kwotę 179.147.580 złotych, natomiast wydatki na kwotę 199.218.194 złotych. Deficyt budżetu miasta w kwocie 20.070.614 zł ma zostać pokryty kredytem bankowym.

Były dyrektor łomżyńskiego szpitala zatrzymany

cz śr, 19 grudnia 2007 15:41

W środę funkcjonariusze CBŚ zatrzymali łomżyńskiego ginekologa dr. Roberta P. To były dyrektor łomżyńskiego szpitala. Zatrzymanie ginekologa zleciła Prokuratura Okręgowa w Radomiu. Rzecznik prasowy tej prokuratury prokurator Małgorzata Chrabąszcz podaje, że zatrzymania dokonano w związku z prowadzonym śledztwem w sprawie przyjmowania korzyści majątkowych przy organizowaniu przetargów na zakup sprzętu medycznego.

Galeria „Narew” wyprzedza „Venedę”

Foto: Galeria „Narew” wyprzedza &...
cz śr, 19 grudnia 2007 11:05

Nieoczekiwanie podczas dzisiejszej sesji może rozstrzygnąć się gdzie będzie miał szansę powstać pierwszy w mieście hipermarket. Radni Łomży zmienili program sesji wprowadzając do niego punkt dotyczący przyjęcia „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego...” terenów na Bawełnie. Dokument ten dopuszcza możliwość wybudowania tu hipermarketu. Jednocześnie radni po raz kolejny zdecydowali, że o takim samym dokumencie dla terenów na których centrum handlowe z hipermarketem chce wybudować Echo Investemt, będą debatować później...

« · «« · 846 · 847 · 848 · 849 · 850 · 851 · 852 · 853 · 854 · 855 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę