środa, 17 lipca 2019 napisz DONOS@

Pomóż pogorzelcom z Mątwicy

Foto: Pomóż pogorzelcom z Mątwicy
cz wt, 17 kwietnia 2007 14:06

Dnia 7 kwietnia 2007r. we wsi Mątwica Państwu Sawickim spłonął dom. W pożarze tym zginęło trzech członków rodziny, a siedem osób pozostało bez dachu nad głową. Teraz z pomocą ludzi dobrej woli próbują stanąć na nogi... Burmistrz Nowogrodu prosi ludzi dobrego serca o wsparcie finansowe rodziny Sawickich.

Grupa przestępcza pod dwództwem „Generała” rozbita

Foto: Grupa przestępcza pod dwództwem „Gene...
cz wt, 17 kwietnia 2007 12:51

Wymuszali haracze, rozprowadzali narkotyki i spirytus. Teraz ze swojej nielegalnej działalności wytłumaczą się przed sądem. We wtorek rano policjanci z białostockiego zarządu Centralnego Biura Śledczego razem z funkcjonariuszami zarządu operacji antyterrorystycznych KGP wkroczyli do kilku mieszkań na terenie Łomży. Zatrzymali tam siedmiu mężczyzn podejrzewanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Jej szefem wg. policji był Sławomir W. ps. „Generał”.

PO z Piorunkiem na czele

Foto: PO z Piorunkiem na czele
cz wt, 17 kwietnia 2007 12:39

Jacek Piorunerk ponownie będzie otwierał listę kandydatów Platformy Obywatelskiej w okręgu łomżyńsko-kolneńsko-grajewskim w wyborach do sejmiku województwa podlaskiego. Poza nim na liście znalazło się jeszcze 9 osób. W porównaniu z nazwiskami, które partia zgłosiła przez listopadowymi wyborami powtarzają się tylko dwa nazwiska – Piorunek i Gałązka. Tak jak i Jacek Piorunek także Hanka Gałązka utrzymała swoje stare miejsce na liście – jest czwarta.

Włącz światła...

Foto: Włącz światła...
cz wt, 17 kwietnia 2007 06:08

Od dziś kierowcy wsiadając do samochodu muszą pamiętać o włączeniu świateł mijanie lub do jazdy dziennej. Zgodnie z nowym prawem ten obowiązek jest już całoroczny. Jak argumentują policjanci wprowadzenie obowiązku używania świateł mijania w ciągu dnia niezależnie od aury to kolejny krok w szeregu przedsięwzięć podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.

Zginął w płonącej stodole

cz pon, 16 kwietnia 2007 23:05

Tragicznego odkrycia dokonali strażacy gaszący pożar drewnianej stodoły w miejscowości Ożarki Olszanka, gmina Rutki, powiat zambrowski. W trakcie dogaszania pożaru znaleźli zwęglone zwłoki 57 letniego mężczyzny – właściciela gospodarstwa. Na razie nie wiadomo co mogło spowodować pożar stodoły.

N@utobus w Łomży

Foto: N@utobus w Łomży
cz pon, 16 kwietnia 2007 17:57

Dzieci, urzędnicy, a nawet policjanci z Łomży odwiedzali w poniedziałek zaparkowany na Starym Rynku n@utobus. Autobus z dostępem do internetu od niemal dwóch miesięcy jeździ po wsiach, miasteczkach i miastach województwa podlaskiego i wszędzie zachęca do korzystania z usług on-line.

Mecz podwyższonego ryzyka

Foto: Mecz podwyższonego ryzyka
cz pon, 16 kwietnia 2007 16:55

Do środowego spotkania ŁKS Łomża – Jagiellonia Białystok szykują się piłkarze, kibice i policjanci, a powinni także inni mieszkańcy Łomży.... Drugoligowe derby województwa podlaskiego, to mecz o podwyższonym ryzyku... Porządku na łomżyńskim stadionie będą pilnowali ochroniarze, ale w pobliżu będzie czuwało także kilkuset policjantów. I choć zabezpieczenia są znacznie większe niż przy „zwykłym” meczu piłkarskim policjanci apelują do kierowców z Łomży i regionu, aby - jeśli to możliwe - omijali w środowe popołudnie ulicę Zjazd.

Będzie nowy komendant

Foto: Będzie nowy komendant
cz pon, 16 kwietnia 2007 16:09

Komendant Wojewódzki Policji w Białegostoku przechodzi na wcześniejszą emeryturę. Inspektor Adam Mularz złożył wniosek, o przejście na wcześniejszą emeryturę i został on przyjęty. Komenda Główna Policji nie ujawnia czym był uzasadniony wniosek ins. Mularza. Wiadomo natomiast, że taki sam wniosek złożył także komendant policji we Wrocławiu.

Pamiętają...

Foto: Pamiętają...
cz pon, 16 kwietnia 2007 15:15

W Niedzielę Miłosierdzia, jak co roku od kilku już lat, w kościele Miłosierdzia Bożego w Łomży na spotkali się Mszy św. członkowie łomżyńskiego oddziału Związku Sybiraków oraz ich rodziny. W ten sposób w kolejną, 67. rocznicę kwietniowych wywózek 1940 roku dziękowali za szczęśliwy powrót do Ojczyzny. Podczas uroczystości Krzyżem Zesłańców Sybiru, nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej, została odznaczona kilkunastoosobowa grupa Sybiraków.

Poniedziałek na wnioski

cz pon, 16 kwietnia 2007 06:14

Tylko dziś Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski od rolników na dofinansowanie inwestycji w ich gospodarstwach. ARiMR z realizowanego w latach 2004-2006 Sektorowego Programu Operacyjnego pozostało na ten cel jeszcze około 230 mln zł.

Za, a nawet... absolutorium

cz pt, 13 kwietnia 2007 18:24

W wyniku głosowania Komisja Rewizyjna 2 głosami za, przy 4 wstrzymujących się pozytywnie zaopiniowała wykonanie budżetu miasta Łomży za 2006 rok. Tym samym Komisja będzie rekomendowała Radzie Miasta udzielenie prezydentowi Brzezińskiemu absolutorium. Co najciekawsze podobne wyniki głosowań w sprawie wykonania ubiegłorocznego budżetu miasta powtarzały się także podczas posiedzeń innych komisji Rady. Komisje wypowiadały się za, ale większość radnych wstrzymywała się od głosu.

5,5 roku więzienia dla sprawcy wypadku

cz pt, 13 kwietnia 2007 17:24

Na 5,5 roku więzienia oraz 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów skazał w piątek łomżyński sąd sprawcę wypadku sprzed roku w miejscowości Downary Plac. Na miejscu zginęło tam pięć osób, a ciężko ranna kobieta w ciąży straciła nienarodzone dziecko i zmarła w szpitalu. Skazany ma też częściowo naprawić szkodę - poprzez zapłatę kilkutysięcznych odszkodowań. Sąd przyjął, jak chciała prokuratura, że w Downarach doszło do katastrofy w ruchu lądowym, a nie do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Wyrok nie jest prawomocny.

Osiedlowe wybory

cz pt, 13 kwietnia 2007 17:15

W cieniu zbliżających się wyborów do sejmiku województwa podlaskiego i ogólnowojewódzkiego referendum w sprawie przebiegu obwodnicy Augustowa jeszcze w kwietniu w Łomży odbędą się wybory władz Organów Samorządów Mieszkańców Osiedli. Wybory Rad Osiedli tradycyjnie cieszą się minimalną frekwencją. Na zebrania wyborcze przychodzi po kilkanaście – góra kilkadziesiąt osób...

Wyborowe dla ŁKS-u

Foto: Wyborowe dla ŁKS-u
pt, 13 kwietnia 2007 16:14

10 groszy z każdej, sprzedanej puszki piwa trafi do kasy ŁKS-u. Browar Łomża postanowił wyprodukować kilkaset tysięcy specjalnych puszek piwa Łomża Wyborowe (500ml.), na których oprócz standardowych „kurpiowskich laleczek” znalazł się również logotyp ŁKS, zarys sylwetek zawodników oraz piłka nożna. Całość wieńczy hasło: Razem wspieramy ŁKS. - Pierwsze opakowania limitowanej serii trafiły już do hurtowni w środę. Spodziewamy się, że w przyszłym tygodniu powinny pojawić się na sklepowych półkach – mówił na specjalnie zwołanej konferencji prasowej prezes Browaru Andrzej Rutkowski.

Przyroda, kino i polityka

Foto: Przyroda, kino i polityka
cz pt, 13 kwietnia 2007 14:58

- Nagroda w konkursie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej na prace magisterskie nie jest imponująca kwotowo, ale ważne, że ktoś Państwa trud docenił - mówił prezydent Łomży Jerzy Brzeziński podczas ogłoszenia wyników piątej edycji konkursu - Chociaż tematyka Państwa prac jest różna, to przewija się w niej idea tożsamości z naszym miastem i regionem. Dziękuję, że widzicie tutaj swoją małą ojczyznę. Mam nadzieję, że zostaniecie w Łomży, że będziecie ją ubogacać swoim potencjałem intelektualnym i talentem. Zwycięzcą konkursu na pracę magisterską został rodowity łomżyniak Marcin Wiliński (lat 26) za pracę „Walory przyrodnicze i kulturowe powiatu łomżyńskiego jako czynnik aktywizacji regionu”. Absolwent Wydziału Zarządzania Politechniki Białostockiej pisał ją pod kierunkiem prof. dr. hab. Henryka Sasinowskiego.

Wybory i referendum razem

cz pt, 13 kwietnia 2007 14:16

Pełniący obowiązki władz samorządowych województwa podlaskiego - Jarosław Schabieński podpisał zarządzenie w sprawie referendum dotyczącego przebiegu obwodnicy Augustowa. Plebiscyt odbędzie się wraz z przedterminowymi wyborami do sejmiku województwa - 20 maja. Przeprowadzenia referendum chciało PiS, które zebrało pod wnioskiem wymagane podpisy 5% dorosłych mieszkańców województwa.

Ponowny proces w sprawie głośnego wypadku drogowego w Downarach

cz cz, 12 kwietnia 2007 11:52

Przed Sądem Okręgowym w Łomży jeszcze raz rozpocznie się dziś proces w sprawie głośnego wypadku drogowego w Downarach. W kwietniu ubiegłego roku 21-letni kierowca volkswagena wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, wymusił pierwszeństwo. W ten sposób doprowadził do wypadku, w którym zginęło 7 osób, a 4 zostały ciężko ranne. Wśród ofiar była młoda kobieta, która straciła dziecko. Była w dziewiątym miesiącu ciąży.

Podpalacz garaży?

cz cz, 12 kwietnia 2007 06:56

Najprawdopodobniej podpalenie było przyczyną pożaru, który strawił dwa garaże przy ulicy Konstytucji 3 Maja w Łomży. W jednym z nich był zaparkowany samochód, na szczęście właścicielowi udało się go wyprowadzić z płonącego garażu nim został objęty przez płomienie ognia.

Górka Zawadzka w kostce polbrukowej

Foto: Górka Zawadzka w kostce polbrukowej
cz śr, 11 kwietnia 2007 12:38

Trwają prace przy modernizacji ulicy Prusa. Zmieniana jest nie tylko nawierzchnia drogi, ale także chodniki i parkingi. Co ciekawe wszystko wykonane będzie z kostki Polbruk. W tej samej tej technologii mają być wykonane także sąsiednie ulice Żeromskiego i Staffa.

Czas na wnioski

cz śr, 11 kwietnia 2007 11:52

5 dni na przygotowanie dokumentów – tyle czasu zostało rolnikom, którzy zamierzają ubiegać się o wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych. Wnioski będą przyjmowane tylko przez jeden dzień - 16 kwietna osobiście lub za pośrednictwem poczty listem poleconym albo przesyłką kurierską. Do rozdysponowania jest 230 milionów złotych.

« · «« · 846 · 847 · 848 · 849 · 850 · 851 · 852 · 853 · 854 · 855 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę