Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 28 września 2020 napisz DONOS@

Wypadek w Chojnach

cz pon, 09 marca 2009 07:57

Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala w Łomży po wypadku jaki wczoraj późnym wieczorem wydarzył się na krajowej „61” w Chojnach. Na szczęście obrażenia jakich doznali jadący samochodami nie zagrażają ich życiu. Jeszcze nocą dwie osoby opuściły szpital.

Kościoły na Wzgórzu.

Foto: Kościoły na Wzgórzu.
cz pon, 09 marca 2009 06:18

Miejsce zawsze budziło duże zainteresowanie. Wg legendy: „... na tyj górze to był klaśtor cyli kościół tej Królowej Bony ... ten kościół sie zapad w ziemie”. Tradycja kościelna podaje, że ok. 1000 roku św. Brunon z Kwerfurtu wzniósł w tym miejscu świątynię pod wezwaniem św. Wawrzyńca. Źródła historyczne są skąpe: rok 1410 - przeniesienie przez biskupa płockiego Jakuba z Kurdwanowa parafii ze Starej Łomży do kościoła św. Rozesłańców na Popowej Górze w Łomży, rok 1609 i 1618 – wizytacje generalne dekanatu łomżyńskiego opisują świątynię, rok 1801 – na planie sytuacyjnym Łomży miejsce oznaczone jako teren pierwszego kościoła chrześcijańskiego i parafialnego, rok 1765 – za zezwoleniem biskupa płockiego Hieronima Szeptyckiego kościół został rozebrany.

Wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

cz nie, 08 marca 2009 23:12

Od kilku lat w okresie wakacji KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników, na których wypoczynek jest łączony z programem rehabilitacji leczniczej. W tym roku na turnusy będzie mogło wyjechać 44 dzieci z placówek terenowych KRUS w Grajewie, Kolnie, Łomży, Wysokiem Mazowieckiem i Zambrowie. Odpłatność za pobyt każdego dziecka wynosi 200 zł plus koszty przejazdu w wysokości ok. 100 zł

Druh Szary w sercach i na kopertach

Foto: Druh Szary w sercach i na kopertach
mm so, 07 marca 2009 20:07

Blisko półtorej setki harcerzy z całej Polski wyruszyło na szlak ponad trzygodzinnego biegu patrolowego z Drozdowa do Łomży, który odbywał się w sobotę podczas XVI Ogólnopolskiego Zlotu Druha Szarego 2009. Harcerze oddają w ten sposób hołd twórcy krzyża harcerskiego ks. Kazimierzowi Lutosławskiemu, spotykając się w rocznicę – w tym roku 129. - urodzin księdza harcmistrza dr. Kazimierza Lutosławskiego. Wielki patriota urodził się 4 marca 1880 r. w Drozdowie, w którym zmarł 5 stycznia 1924 r.

Jest porozumienie w łomżyńskim Ruch-u

cz pt, 06 marca 2009 15:07

Przedstawiciele protestujących w Łomży pracowników miejscowego Zespołu Ruch osiągnęli porozumienie z prezesem zarządu spółki Włodzimierzem Białym. Jak poinformował uczestniczący w warszawskich negocjacjach Henryk Piekarski, szef łomżyńskich struktur NSZZ „Solidarność”, treść porozumienia została uzgodniona w piątek (ok. godz. 15.00), po kilku godzinach negocjacji. To porozumienie przerywa trwającą od czterech dni głodówkę pracowników Ruchu z Łomży.

To jeszcze zima czy już wiosna?!

Foto: To jeszcze zima czy już wiosna?!
cz pt, 06 marca 2009 14:10

„Na świętego Kazimierza wyleci skowronek z pierza” - porzekadło ludowe nie pozostawia wątpliwości, że już od 4 marca wiosna powinna nadchodzić wielkimi krokami, a tymczasem... - U nas jeszcze zima! – zapewnia pracownica Muzeum Przyrody w Drozdowie k. Łomży. - Słyszałam, że gdzieś w okolicy podobno kręciły się szpaki, czajki i był nawet łabędź lecący, ale ja na własne oczy nie widziałam! Ornitolog dr Mikołaj Pruszyński z Narwiańskiego Parku Narodowego z siedzibą w Kurowie także uważa, że o zbliżaniu się wiosny wielkimi krokami za wcześnie mówić, ale o małych – i owszem. Natomiast przyrodnik Artur Wiatr z Biebrzańskiego Parku Narodowego z siedzibą w Osowcu-Twierdzy zapowiada, że wiosna - być może – wybuchnie lada dzień!

W empekach będzie bezpieczniej?

Foto: W empekach będzie bezpieczniej?
cz pt, 06 marca 2009 13:07

Po dramatycznych apelach kierowców z MPK policjanci zapowiadają wzmożone kontrole w autobusach komunikacji miejskiej. Jak informuje podkom. Sławomir Dąbrowski, oficer prasowy łomżyńskiej policji, do autobusów oraz na przystanki zostaną skierowane dodatkowe patrole zarówno umundurowanych jak i cywilnych funkcjonariuszy.

Głodówka w Ruch-u może zostać zawieszona?

cz pt, 06 marca 2009 10:01

Komitet protestacyjny z łomżyńskiego Ruch-u jedzie do Warszawy. Tam może nastąpić podpisanie dokumentu, który mógłby przerwać głodówkę. - Wyjeżdżamy z ogromnym przeświadczeniem, że podpiszemy porozumienie – mówi Henryk Piekarski, szef oddziału NSZZ „Solidarność”, który od początku wspiera protestujących pracowników Ruch-u. Jak wynika z najnowszych informacji zarząd Ruch S.A. zaakceptował zaproponowany przez komitet protestacyjny warunek, aby powołać specjalny - wspólny - zespół, który miałby ocenić zasadność likwidacji placówki w Łomży.

Uczczą pamięć Druha Szarego

Foto: Uczczą pamięć Druha Szarego
cz pt, 06 marca 2009 10:00

Przed wieczorem do Łomży przyjadą harcerze prawie z całej Polski. Od dziś do niedzieli w Łomży i Drozdowie odbywał będzie się XVI Ogólnopolski Zlotu Druha Szarego 2009. Zlot organizowany jest w kolejną już 129. urodzin ks. prałata dr hm. Kazimierza Lutosławskiego (ur. 4 marca 1880 w Drozdowie, zm. 5 stycznia 1924 w Drozdowie) HR, vel dh. Szarego, vel x. Jana Zawady - twórcy Krzyża Harcerskiego.

Czwarty dzień głodówki w Ruch-u

Foto: Czwarty dzień głodówki w Ruch-u
cz pt, 06 marca 2009 07:36

Rozpoczął się czwarty dzień głodówki w łomżyńskim zespole Ruch. We wtorek taką formę protestu, przeciwko planom przyłączenia placówki w Łomży do Ostrołęki, rozpoczęły dwie osoby. W kolejne dni - środę i czwartek – dołączano do nich po jednej osobie. Dziś, tak się jednak nie stało. Komitet protestacyjny widząc wolę ze strony zarządu spółki, której prezes ubiegłej nocy pojawił się w Łomży, zdecydował, że dziś piąta osoba głodówki nie będzie rozpoczynała.

Na stadionach alkoholu nie będzie

cz pt, 06 marca 2009 06:50

Senat przyjął w czwartek - z poprawkami - zmianę ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, która wprowadza nowe rodzaje kar wobec stadionowych bandytów. Senatorowie odrzucili m.in. możliwość sprzedaży alkoholu na stadionach, do czego przekonywał ich m.in. biskup Tadeusz Bronakowski z Łomży, który jest przewodniczącym Zespołu Apostolstwa Trzeźwości przy Konferencji Episkopatu Polski.

Kolejne narkotyki w Zambrowie

Foto: Kolejne narkotyki w Zambrowie
cz cz, 05 marca 2009 16:09

Osiem foliowych torebek z marihuaną znaleźli wczoraj zambrowscy funkcjonariusze. Narkotyki posiadał 22-latek, który według policjantów „podejrzanie się zachowywał”. Posiadacz narkotyków spędził noc w policyjnym areszcie.

Nocna wizyta prezesa u głodujących

Foto: Nocna wizyta prezesa u głodujących
cz cz, 05 marca 2009 07:59

Włodzimierz Biały prezes zarządu RUCH S.A. oraz Dariusz Kołacz członek zarządu spółki ds. kolportażu i logistyki nocą przyjechali do głodujących w Łomży pracowników miejscowego Zespołu Ruch. Niespodziewana, nocna wizyta prezesa zaskoczyła protestujących, ale nie przyniosła żądnej zmiany. Rano głodówkę rozpoczął już czwarty pracownik łomżyńskiego Ruchu. To już trzeci dzień protestu głodowego. Pracownicy domagają się wycofania się firmy z planów połączenia zespołów w Łomży i Ostrołęce.

Trzeci dzień głodówki w Ruch-u

cz cz, 05 marca 2009 06:13

Pracownicy łomżyńskiego Zespołu „Ruch” SA we wtorek rano rozpoczęli protest głodowy przeciwko planom likwidacji tej placówki. Pierwszego dnia głodowały dwie osoby, w środę rano dołączyła do nich trzecia. Dziś rano ma dołączyć jeszcze jedna, a w ramach zaostrzenia strajku, głodujący mają także zaprzestać przyjmowania napojów...

Odkrywaj internet razem z dzieckiem - apeluja policjanci do rodziców z łomżyńskich podstawówek

cz śr, 04 marca 2009 23:17

- Bądź pierwszą osobą, która zapozna dziecko z Internetem. Odkrywajcie wspólnie jego zasoby. Spróbujcie znaleźć strony, które mogą zainteresować Wasze pociechy, a następnie zróbcie listę przyjaznych im stron. Jeśli Wasze dziecko sprawniej niż Wy porusza się po Sieci, nie zrażajcie się – poproście, by było Waszym przewodnikiem po wirtualnym świecie - takie m.in. porady usłyszeli rodzice oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Czaplicach od łomżyńskich policjantów.

Śliski poranek w Kolnie

Foto: Śliski poranek w Kolnie
cz śr, 04 marca 2009 15:53

Pięć osób trafiło o poranku do szpitala w Kolnie. To ranni z wypadku pod Grabowem. Ford uderzył w betonowy słup bariery ochronnej jednego z mostków. W tym samym czasie w Gromadzynie kobieta jadąca polonezem wpadła w poślizg, otarła się o samochód dostawczy wiozący pieczywo, po czym uderzyła w skarpę ziemi. Jak tłumaczą policjanci część winy spada na pogodę - padał marznący deszcz i było mgliście, ale winni są także kierowcy, którzy nie dostosowali prędkości do warunków na drodze.

Chuligani z empeków

Foto: Chuligani z empeków
cz śr, 04 marca 2009 12:02

Młodzi chuligani czują się coraz bardziej bezkarni w autobusach komunikacji miejskiej w Łomży. Już nie tylko dewastują siedzenia, ale dopuszczają się napaści zwłaszcza na młode dziewczyny lub osoby starsze. 29 stycznia wieczorem w autobusie jednej z linii młody opryszek usiłował ukraś torebkę kobiecie. Próba nie powiodła się tylko dzięki zdecydowanemu oporowi kobiety. Wcześniej banda wyrostków molestowała bezkarnie młode dziewczyny przy użyciu... sztucznego penisa. Mimo, że a autobusie byli również dorośli pasażerowie – nikt nie zareagował. Dyrektor MPK w Łomży i związkowcy z firmy zwrócili się do prezydenta Jerzego Brzezińskiego o interwencję w sprawie większego zaangażowania służb porządkowych w działania prewencyjne w komunikacji miejskiej.

Bezrobocie wzrosło, ale nieznacznie

cz śr, 04 marca 2009 10:01

Nieznacznie zwiększyła się w lutym liczba łomżyńskich bezrobotnych. W rejestrach Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży na koniec ubiegłego miesiąca figurowało 4956 osób. W stosunku do stycznia liczba bezrobotnych zwiększyła się o 1,9% czyli o 93 osoby. W styczniu wzrost ten wyniósł aż 17%. Bezrobotni z miasta Łomży stanowili 62,5% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie i było ich 3097.

Policja szuka świadków

cz śr, 04 marca 2009 07:46

Policjanci z Łomży poszukują świadków dwóch zdarzeń drogowych, które pod koniec lutego wydarzyły się na terenie miasta. W piątek 20 lutego około 10:40 nieznany samochód koloru czerwonego kierowany przez kobietę na oznakowanym przejściu dla pieszych, na wysokości targowicy miejskiej przy ul. Sikorskiego, potrącił prawidłowo przechodzącą kobietę, i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Trzecia osoba rozpoczęła głodówkę w Ruch-u

Foto: Trzecia osoba rozpoczęła głodówkę w Ruch-u
cz śr, 04 marca 2009 07:32

Zgodnie z zapowiedziami pracownicy łomżyńskiego Zespołu Ruch S.A. zaostrzyli protest. Dziś rano do głodującej od wczoraj dwójki pracowników dołączyła trzecia osoba. Pracownicy łomżyńskiego Ruchu głodują protestując w ten sposób przeciwko planom przyłączenia ich zespołu do placówki w Ostrołęce. W ich ocenie cała operacja skończy się zwolnieniami z pracy. Wczoraj wieczorem protestujący wystosowali także specjalny apel do premiera Donalda Tuska, który dziś do jego kancelarii ma dostarczyć poseł Lech Kołakowski.

« · «« · 853 · 854 · 855 · 856 · 857 · 858 · 859 · 860 · 861 · 862 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę