sobota, 22 lutego 2020 napisz DONOS@

Karambol pod Grajewem

cz pt, 14 marca 2008 17:33

Pięć osób zostało rannych w wyniku wypadku od którego doszło około godziny 15.45 w okolicach miejscowości Bełda pomiędzy Grajewem a Rajgrodem. Zderzyły się tu cztery samochody. Droga nr 61 była całkowicie zablokowana przez blisko dwie godziny. Samochody musiały korzystać z objazdów.

Magisterki o Łomży nagrodzone

Foto: Magisterki o Łomży nagrodzone
cz pt, 14 marca 2008 13:12

Artur Dwórznik absolwent Politechniki Białostockiej napisał – zdaniem specjalnego jury – najlepszą pracę magisterską o Łomży. Dotyczy ona zagospodarowana Placu Niepodległości poprzez wybudowanie tu Centrum Kultury. Dziś w ratuszu po raz szósty nagrodzono laureatów konkursu organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.

Seat spłonął w lesie

cz pt, 14 marca 2008 06:52

Do niecodziennego zdarzenia doszło nocą w lesie w okolicach wsi Kuzie. Jadący drogą Seat Ibiza zapalił się. Kierowca zatrzymał samochód i wezwał straż pożarną... a następnie patrzył jak samochód doszczętnie spłonął. Nim w oddalone o ponad 30 km od Łomży miejsce zdarzenia dojechali łomżyńscy strażacy samochód był już spalony.

Pepees kontraktuje

cz cz, 13 marca 2008 14:54

Jeszcze przed świętami wielkanocnymi firma Pepees w Łomży zamierza zakończyć podpisywanie z rolnikami umów na dostawy ziemniaków w swojej kolejnej kampanii produkcyjnej. Kontraktacja przebiega bardzo sprawnie. - Wcześniej niż w poprzednich latach przedstawiliśmy plantatorom projekt umów zawierający finansowe i organizacyjne konkrety współpracy – mówi Andrzej Kiełczewski, prezes zarządu Pepees. - To nowy i stały w przyszłości element budowania relacji naszego przedsiębiorstwa z dostawcami surowca.

Związkowcy ponownie wygrali z wojewodą

Foto: Związkowcy ponownie wygrali z wojewodą
cz cz, 13 marca 2008 14:10

Wojewoda podlaski choć ma uwagi do sposobu zarządzania Państwowym Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej w Łomży przez obecnego zarządcę Adama Wykowskiego nie odwoła go ze stanowiska – poinformowała Jolanta Gadek rzecznik prasowy wojewody podlaskiego. Wykowski zostaje na stołku do czasu zakończenia komercjalizacji firmy i wyłonienia w drodze konkursu jej prezesa. - Cieszy nas że zarządca zostaje – komentuje Jacek Karwowski przewodniczący komisji zakładowej NSZZ „Solidarność 80” w łomżyńskim PPKS-ie.

Z grajewskiego gimnazjum do więzienia w Czerwonym Borze

Foto: Z grajewskiego gimnazjum do więzienia w Czerwon...
cz cz, 13 marca 2008 12:03

Nie lada przygodę przeżyli wczoraj uczniowie Gimnazjum Publicznego nr.2 w Grajewie. Ponad 40-osobowa grupa młodzieży tej szkoły wraz z wychowawcami trafiła do Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. Młodzi oglądali więzienie od środka, bo na żywo chcieli się przekonać obaczyć jak wygląda odbywanie kary pozbawienia wolności oraz praca funkcjonariuszy służby więziennej.

Zima się skończyła w ubiegłym tygodniu – uznał ratusz

cz cz, 13 marca 2008 06:36

Łomżyński ratusz oficjalnie oznajmił koniec zimy i co się z tym niesprzyjających do prowadzenia prac budowlanych warunków atmosferycznych. Te utrzymywały się przez ostatnie trzy miesiące, co zmusiło m.in. do przerwania prac budowlanych drugiej nitki ulicy Szosa Zambrowska. Zgodnie z pierwotnym terminem prace te miały zakończyć się przed świętami Bożego Narodzenia, ale wobec niesprzyjających warunków atmosferycznych termin ukończenia inwestycji przesunięto do... Dnia Dziecka.

Kto o dotacje nie wystąpi jej nie dostanie!

Foto: Kto o dotacje nie wystąpi jej nie dostanie!
cz śr, 12 marca 2008 22:39

Choć jak twierdzą samorządowcy i przedstawiciele organizacji społecznych o unijne wsparcie coraz trudniej, to jak przekonuje Sławomir Szulc kierownik Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego w Łomży warto się o takie dotacje starać, bo tylko tak można je dostać. W środę w łomżyńskim starostwie odbyło się kolejne spotkanie z projektodawcami Europejskiego Funduszu Społecznego z całego regionu. Głównym założeniem tej inicjatywy jest umożliwienie beneficjentom dyskusji na temat wdrażania projektów, finansowanych z EFS i promowanie dobrych praktyk w zakresie przygotowania i wdrażania takich projektów.

Transportowcy żądają całodobowego ruchu ciężarówek przez Łomżę

cz śr, 12 marca 2008 16:19

Skrócenie z ośmiu do pięciu godzin nocnego zakazu ruchu ciężarówek przez Łomżę nie zadowala właścicieli firm transportowych. Przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego właśnie skierował w tej sprawie list do ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. Napisał w nim, że „przewoźnicy i inni przedsiębiorcy korzystający z przewozu drogowego stają się po raz kolejny zakładnikami partykularnych interesów wąskiej grupy społecznej, jaką są tym razem mieszkańcy centrum Łomży”. Transportowcy żądają od ministra zmuszenia wojewody podlaskiego do usunięcia znaków zakazujących nocnego przejazdu ciężarówek przez Łomżę.

Metropol się wali, Giełczyńska częściowo zamknięta

Foto: Metropol się wali, Giełczyńska częściowo zamknięta
cz śr, 12 marca 2008 14:19

W związku z zagrożeniem bezpieczeństwa przechodniów i pojazdów, na wysokości budynku przy ulicy Giełczyńskiej 11 (dawny hotel Metropol) wyłączony został z ruchu fragment jednego pasa jezdni – poinformował Łukasz Czech z biura prasowego ratusza. Właściciel budynku - Grupa Producencka „WIELOPOLANKA” - otrzymał od nadzoru budowlanego nakaz natychmiastowej rozbiórki narożnika budynku, który grozi zawaleniem.

Tragiczny wypadek pod Zambrowem

cz śr, 12 marca 2008 08:10

Przez blisko dwie godziny całkowicie zablokowany był ruch na krajowej „ósemce” pomiędzy Zambrowem a Mężeninem. W okolicach miejscowości Wiśniówek, kilka minut po godzinie szóstej, zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe – opel i renault. Trzy osoby zostały ranne. Jak informuje mł. asp. Kamil Tomaszczuk z zespołu prasowego KWP w Białymstoku kierowca renaulta zmarł po przewiezieniu do szpitala. Na razie nie wiadomo co było przyczyną wypadku.

Łomżyński PKS gotwy do obrony...

Foto: Łomżyński PKS gotwy do obrony...
cz śr, 12 marca 2008 07:04

- Wszelkimi sposobami będziemy bronić zarządcy Wykowskiego – ponownie deklarują związkowcy z łomżyńskiego PPKS-u. Ich zdaniem raport z przeprowadzonej przez pracowników urzędu wojewódzkiego kontroli w firmie jest tendencyjny, powstał na zamówienie wojewody i od początku miał posłużyć jedynie do odwołania zarządcy. Związkowcy z NSZZ „Solidarność 80” i Związku Zawodowego Kierowców podkreślają, że choć oni raportu nie widzieli, bo został przez wojewodę utajniony, to jak mówią wiedzą, że nie ma w nim np. składanych przez nich wyjaśnień, ani zarzutów związanych z jakimikolwiek nieprawidłowościami finansowymi.

Kiszkiel będzie kuratorem, Rybicki odpadł w przedbiegach

cz wt, 11 marca 2008 18:06

Nowym kuratorem oświaty został został Jerzy Kiszkiel – dotychczasowy dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Kandydat z Łomży Czesław Rybicki nawet nie został dopuszczony do przedstawienia komisji konkursowej swojego pomysłu na oświatę. Odpadł już na wstępnie, bo – zdaniem komisji - spełnił wszystkich wymogów formalnych stawianych kandydatom.

Wieża ciśnień znowu ożyje?

Foto: Wieża ciśnień znowu ożyje?
cz wt, 11 marca 2008 14:36

Jedna z najbardziej charakterystycznych budowli Łomży ma szansę stać się jedną z najciekawszych atrakcji miasta. Mowa o wieży ciśnień. Jeden z łomżyńskich biznesmenów chce w niej urządzić kawiarnię z obrotową podłogą, restaurację, a nawet hotel na około 45 miejsc.

Śmierć pod gruzami

Foto: Śmierć pod gruzami
cz wt, 11 marca 2008 13:09

Jedna osoba zginęła, druga została ranna w wyniku zawalenia się ściany przy nowo budowanej galerii handlowej w Białymstoku. Jak informują strażacy ściana runęła na odcinku kilkunastu metrów, na wszystkich trzech kondygnacjach starego budynku, do którego dobudowywana była nowoczesna galeria. W rejonie katastrofy pracowało 8 osób.

Płoną trawy

Foto: Płoną trawy
cz wt, 11 marca 2008 06:46

Coraz więcej pracy z płonącymi trawami mają strażacy. Płomienie ognia obejmują przede wszystkim nieużytki. Charakterystyczne jest to, że wszystkie pożary spowodowane są podpaleniami. Tylko wczoraj łomżyńscy strażacy na takie akcje wyjeżdżali czterokrotnie.

Ludowcy wracają do ARiMR w Łomży

Foto: Ludowcy wracają do ARiMR w Łomży
cz pon, 10 marca 2008 17:50

Działacze partii ludowej przejmują kolejne stołki w administracji. Właśnie jeden z nich Zbigniew Kamiński z Turośli został nowym dyrektorem podlaskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży. Kamiński jest członkiem prezydium Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego.

W łomżyńskim PKS bez zmian.. chwilowo?

cz pon, 10 marca 2008 13:08

Nie doszło do zmiany na stanowisku zarządcy łomżyńskiego PKS-u. W czwartek, w tym ostatnim państwowym przedsiębiorstwie w Łomży, zakończyła się kontrola zlecona przez wojewodę podlaskiego. W piątek o jej wynikach wojewoda Maciej Żywno miał rozmawiać z zarządca Adamem Wykowskim. Jak informuje Jolanta Gadek do rozmowy nie doszło, bo zarządca zachorował.

Łomżanin w walce o fotel kuratora

Foto: Łomżanin w walce o fotel kuratora
cz nie, 09 marca 2008 22:11

Czesław Rybicki – 52-letni nauczyciel i działacz PO z Łomży jest jednym z czterech kandydatów do objęcia fotela kuratora oświaty w województwie podlaskim. O tym kto obejmie funkcję ma zdecydować specjalna komisja, która jutro spotka się ze wszystkimi kandydatami.

Wileńskie Kaziuki na Starym Rynku w Łomży

Foto: Wileńskie Kaziuki na Starym Rynku w Łomży
mm so, 08 marca 2008 21:44

Już od kilku lat w okresie przed świętami Wielkanocy łomżyński oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” zaprasza do miasta twórców z Wileńszczyzny. Podczas specjalnego kiermaszu - nawiązującego do tradycyjnych Wileńskich Kaziuków łomżanie mogą kupić oryginalne palmy wileńskie, spróbować litewskiego chleba i zobaczyć występy polskich ludowych zespołów z Litwy.

« · «« · 853 · 854 · 855 · 856 · 857 · 858 · 859 · 860 · 861 · 862 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę