niedziela, 08 grudnia 2019 napisz DONOS@

Hanka Bielicka zasiadła na Farnej

Foto: Hanka Bielicka zasiadła na Farnej
cz nie, 11 listopada 2007 12:16

Krynica ma Nikifora, Tuwima ma Łódź, my mamy panią Hankę – mówił Roman Engler rektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży i jeden z trzech fundatorów pomnika ławki Hanki Bielickiej, który stanął w Łomży. Najsłynniejsza z łomżynianek zasiadał na ławce ustawionej na ulicy Farnej nieopodal Starego Rynku w Łomży. Pomnik odsłonięto przy dźwiękach najbardziej popularnej w mieście piosenki Hanki Bielickiej „My z Łomży”. Aktu odsłonięcia pomnika dokonali wspólnie Jerzy Brzeziński prezydent miasta i Zygmunt Zdanowicz prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej w towarzystwie biznesmenów, którzy ufundowali pomnik-ławkę.

Narodowe Święto Niepodległości

Foto: Narodowe Święto Niepodległości
cz nie, 11 listopada 2007 11:53

Poczty sztandarowe, wojsko, harcerze, przedstawiciele władz i instytucji oddali cześć bohaterom walczącym o niepodległość Polski. Łomżyńskie uroczystości Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się o poranku od złożenia kwiatów w Miejscach Pamięci Narodowej. Później przed tablicą pamiątkową ku czci Leona Kaliwody, komendanta łomżyńskiego obwodu Polskiej Organizacji Wojskowej, który został zastrzelony podczas rozbrajania Niemców 11 listopada 1918 roku, odbyły się uroczysta odprawa pocztów sztandarowych i Apel Poległych. Uroczystości zwieńczyła Msza Święta za Ojczyznę, której przewodniczył Biskup Łomżyński Stanisław Stefanek.

Śmierć na Rządowej

Foto: Śmierć na Rządowej
cz so, 10 listopada 2007 16:27

Starsza kobieta zginęła pod kołami BMW na ulicy Rządowej w Łomży. Do wypadku doszło przed godziną 16.00. Na jezdni pozostały długie na ponad 30 metrów ślady gwałtownego hamowania samochodu.

Rządowa PO ma klub w łomżyńskiej Radzie Miasta

Foto: Rządowa PO ma klub w łomżyńskiej Radzie Miasta
cz so, 10 listopada 2007 12:34

Gdy Donald Tusk odbierał z rąk prezydenta Polski nominację na premiera, w Łomży rejestrowany był Klub Radnych Platformy Obywatelskiej RP. Platforma, która w ubiegłorocznych wyborach samorządowych wprowadziła do Rady Miasta czterech członków, aby powołać klub musiała pozyskać jeszcze jednego radnego. Teraz to się udało. Do PO przeszła radna wybrana z listy LPR.

Ogrzewalnia znowu działa

cz pt, 09 listopada 2007 23:10

Caritas Diecezji Łomżyńskiej ponownie uruchomiła ogrzewalnię dla bezdomnych. Mieści się ona w budynku przy ul. Poznańskiej 3 (niedaleko ul. Wojska Polskiego) w Łomży. Czynna jest codziennie w godzinach od 19.00 do 6.00. To jedyne takie miejsce w mieście gdzie przed mrozem będą mogły skryć się także osoby pijanie.

Wypadek na 61., utrudnienia w ruchu.

Foto: Wypadek na 61., utrudnienia w ruchu.
pt, 09 listopada 2007 14:22

Trzy osoby zostało ranne w wypadku do jakiego doszło na trasie nr 61. Pomiędzy Łomżą a Miastkowem (nieopodal miejscowości Chojny) doszło do niewielkiego karambolu, kiedy jadące w kolumnie samochody zaczęły nagle hamować. W całym towarzystwie, prawdopodobnie zagapił się kierowca KIA Ceed, którego auto uderzyło w tył Fiata Pandy a ten z kolei staranował jadącego przed nim Opla Kadeta. Na szczęście obyło się bez ofiar, chociaż trzy osoby zostały ranne. Najbardziej ucierpiała młoda kobieta, którą pogotowie zabrało z podejrzeniem uszkodzenia kręgosłupa.

Arsenał, alkohol, narkotyki i ... proszek do prania

Foto: Arsenał, alkohol, narkotyki i ... proszek do pr...
cz pt, 09 listopada 2007 13:54

Policjanci z białostockiego Centralnego Biura Śledczego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się obrotem nielegalnego alkoholu. Sprawa nadzorowana jest przez Prokuraturę Okręgową w Łomży. Zatrzymanych zostało już 9 osób z m.in. z województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Wszyscy mają od 25 do 50 lat. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Czy sowy są fotogeniczne?

cz cz, 08 listopada 2007 16:43

Sowy jako ptaki drapieżne przystosowane do polowania nocą i o zmroku przez lata owiewane były nutką tajemniczości. Równie dobrze chroniły przed kataklizmami, były zwiastunami śmierci i ucieleśnieniem „sił nieczystych” jak i symbolem wiedzy i mądrości. Teraz, gdy coraz częściej przesądy ustępują miejsca wiedzy, można wraz z biebrzniętytmi podyskutować o tym czy sowy są fotogeniczne i dowiedzieć się jak skutecznie chronić te cenne ptaki. Właśnie sowom i ich ochronie będzie poświęcone najbliższe (sobotnie) spotkanie Wszechnicy Biebrzańskiej.

Kontraktują ziemniaki

cz cz, 08 listopada 2007 16:02

Po raz pierwszy w swojej historii firma PEPEES w Łomży już w listopadzie rozpoczyna podpisywanie umów z rolnikami na dostawy ziemniaków z przyszłorocznych zbiorów. Tak wczesna kontraktacja – jeszcze nie dobiegła końca tegoroczna kampania - ma przynieść korzyści obu stronom. - Sytuacja w rolnictwie zmienia się bardzo dynamicznie, rolnicy już teraz zastanawiają się na co nastawić swoje gospodarstwa – mówi Andrzej Kiełczewski, prezes zarządu PEPEES S.A. – Chcemy ich przekonać, że warto związać się z solidnym i przewidywalnym partnerem. Zawarcie umów już teraz pozwoli na spokojne planowanie pracy nam i plantatorom.

Mają bezpiecznie gospodarstwo w nagrodę dostaną traktor

Foto: Mają bezpiecznie gospodarstwo w nagrodę dostaną...
cz cz, 08 listopada 2007 12:33

Gospodarstwo Danuty i Zbigniewa Klimaszewskich z Klimasz pod Zambrowem jest najbezpieczniejszym gospodarstwem rolnym w kraju. Tak uznała Centralna Komisja Konkursowa, która zwizytowała 16 najbezpieczniejszych gospodarstw indywidualnych w kraju. Nagrodę główną konkursu – nowy ciągnik - Klimaszewscy odbiorą w lutym 2008 roku podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich POLAGRA - PREMIERY w Poznaniu, gdzie nastąpi uhonorowanie laureatów.

Zatrzymany złodziej

cz cz, 08 listopada 2007 11:24

Łomżyńscy policjanci zatrzymali złodzieja, który włamywał się do mieszkań w Łomży i domów w okolicy. Łomżanin - 34-letni Karol W. - na swoim koncie ma co najmniej 13 włamań. Jak podkreśla podinspektor Krzysztof Leończak do zatrzymania doszło po trwających od pewnego czasu intensywnych czynnościach operacyjnych miejscowych funkcjonariuszy. Policjanci zabezpieczyli m.in. duże ilości pochodzącej z kradzieży biżuterii i sprzęt elektroniczny, a także amunicję do broni ostrej.

Zima jest już coraz częstsza

cz cz, 08 listopada 2007 06:00

25 latek z Łomży, który zginął wczorajszej nocy w wypadku samochodowym to jak podają policjanci pierwsza śmiertelna ofiara opadów śniegu tej zimy. Choć formalnie jeszcze ta pora roku nie zaczęła się charakterystyczne dla niej kategorie zagrożeń na drogach już występują. Zimą na drogach jest ślisko, wcześniej zapada zmrok, pada deszcz, śnieg, grad, jest mgła. Poruszając się w takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność – radzą policjanci.

Wojewoda nakazał zwrot dotacji

cz śr, 07 listopada 2007 17:46

Zwrot prawie 3 milionów dotacji unijnej na budowę wodociągu nakazał wojewoda podlaski gminie Rajgród. Bo przy realizacji tej inwestycji stwierdzono wiele nieprawidłowości. Pracę stracili już urzędnicy nadzorujący inwestycję. Ale gmina liczy, że eksperci pozwolą jej obronić się przed nakazem wojewody.

Przymierzali ławkę z...

Foto: Przymierzali ławkę z...
cz śr, 07 listopada 2007 16:10

Nie lada zamieszanie wokół Starego Rynku w Łomży wywołało przymierzanie ławki z Hanką Bielicką. Przez kilkadziesiąt minut pracownicy miejskiego MPGKiM pod okiem wiceprezydenta Marcina Sroczyńskiego szukali najlepszego miejsca na usadowienie pomnika. Gdy już znaleźli i naznaczyli, ławkę z najsłynniejszą łomżynianką zabrano do magazynu. Jak podaje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza montaż pomnika-ławki Hanki Bielickiej planowany jest na sobotnie południe.

Śmierć na drzewie

cz śr, 07 listopada 2007 07:00

Młody kierowca z Łomży zginął nocą na drodze nr 63. Do wypadku doszło 30 minut po północy ok. 8 km od granic miasta (pomiędzy Łomżą a Podgórzem). 25-latek jadąc BMW w kierunku Łomży nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Jego samochód wpadł w poślizg, zjechał na lewą stronę jezdni i bokiem uderzył w rosnące przy drodze drzewo.

Niebawem wystartuje RPO podlaskiego

cz śr, 07 listopada 2007 06:48

W grudniu zostaną ogłoszone pierwsze konkursy na projekty dofinansowywane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPO) - poinformował marszałek województwa Dariusz Piontkowski. Mają to być w pierwszym rzędzie konkursy projektów dotyczących modernizacji dróg. Marszałek spodziewa się, że pierwsze pieniądze trafią do beneficjentów wiosną 2008 roku.

Salmonella w łomżyńskim przedszkolu

mm wt, 06 listopada 2007 20:16

Sześcioro maluchów z objawami salmonelli (wymioty, biegunka, bóle głowy i brzucha) trafiło na oddział zakaźny łomżyńskiego szpitala. Dzieci chodzą do przedszkola Mały Artysta, gdzie przebywa 240 przedszkolaków. Na razie kolejnych zachorowań nie ma. U czwórki dzieci, które wczoraj trafiły do szpitala, potwierdzono obecność salmonelli, pozostała dwójka czeka na wyniki z laboratorium. Stan zdrowia małych pacjentów się poprawia, najprawdopodobniej za kilka dni wrócą do domu.

Cenne pieczywo

cz wt, 06 listopada 2007 14:38

1 zł i 72 gr – tyle wynosi średnia cena zwykłego chleba. To o 8% więcej niż we wrześniu i ponad 20% więcej niż przed rokiem. Mąka pszenna przez rok zdrożała o blisko 30%, a bułki pszenne o blisko 40%. Kilogram mąki pszennej dziś kosztuje średnio 2 zł i 9 gr, jedna bułka 38 groszy. Monitoringu cen w sklepach w Białymstoku, Łomży i Suwałkach przeprowadzili kontrolerzy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej.

Pożar w kamienicy na 3 Maja

cz wt, 06 listopada 2007 13:08

Dzisiejszy dzień zaczął się pechowo dla 30 mieszkańców kamienicy w Łomży. Tuż po północy został zauważony ogień wydobywający się z poddasza budynku na ul. 3 Maja. Pożar objął dwa mieszkania na II piętrze wraz z wyposażeniem, poddasze drewniane i część dachu oraz drewniana klatka schodowa między piętrem I a II. Na szczęście nikt z mieszkańców nie odniósł obrażeń.

Poseł Kołakowski

cz pon, 05 listopada 2007 17:17

Lech Antoni Kołakowski jest teraz jedynym parlamentarzystą z Łomży. Dziś po raz drugi (pierwszy raz dwa lata temu) złoży poselskie ślubowanie. Wśród posłów 460 posłów VI kadencji Sejmu jest jeszcze dwóch reprezentantów Ziemi Łomżyńskiej – Jacek Bogucki z Wysokiego Mazowieckiego i Kazimierz Gwiazdowski z Radziłowa. Wszyscy trzej są czzłonkami klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

« · «« · 853 · 854 · 855 · 856 · 857 · 858 · 859 · 860 · 861 · 862 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę