środa, 17 lipca 2019 napisz DONOS@

Środa Popielcowa: jałmużna, modlitwa, post i pokuta

cz śr, 21 lutego 2007 06:10

Dziś Środa Popielcowa pierwszy dzień Wielkiego Postu. Ten dzień charakteryzuje się nabożeństwem pokutnym, podczas którego wiernym posypuje się czoła lub czubek głowy popiołem wraz z napomnieniem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, lub „Pamiętaj, prochem jesteś i w proch się obrócisz”.

Olbryś wicemarszałkiem województwa podlaskiego, ale rządził nie będzie... sejmik rozwiązany

Foto: Olbryś wicemarszałkiem województwa podlaskiego,...
cz wt, 20 lutego 2007 16:16

Marek Olbryś (PiS) z Łomży został wybrany wicemarszałkiem województwa podlaskiego. Za jego wyborem głosowało 15 radnych, a 14 było przeciwnych. W głosowaniu wzięło udział 29 z 30 radnych sejmiku obecnych na sesji. Zamiast 30-karty do głosowania jeden z radnych wrzucił do urny kartkę z program sesji. Do 24.00 nie udało się natomiast wybrać pozostałych dwóch członków zarząd województwa i z mocy prawa sejmik uległ rozwiązaniu.

Stanisław Marchewka „Ryba” - pięćdziesiąt lat niepamięci

Foto: Stanisław Marchewka „Ryba” ...
cz wt, 20 lutego 2007 09:47

Już niebawem będziemy obchodzić 50. rocznicę śmierci Stanisława Marchewki ps. „Ryba”, ostatniego żołnierza podziemia antykomunistycznego zabitego przez aparat bezpieczeństwa w rejonie Łomży. Po raz pierwszy od dłuższego czasu stała się ona również powodem wznowienia podstawowej dyskusji: kto właściwie był zdrajcą i „bandytą”, a kto walczył o niepodległą Polskę. Zanim jednak dołączę do tego swój głos, chciałbym przypomnieć kilka wydarzeń z życia człowieka, któremu odebrano prawo do normalnego życia.

Atak chemiczny w barze

cz wt, 20 lutego 2007 07:06

Do nietypowego zdarzenia zostali wezwani w poniedziałkowy wieczór łomżyńscy strażacy. W jednym z barów w Śniadowie ktoś na podłodze rozlał śmierdzącą substancję chemiczną. - Każdy kto wchodził do skażonych pomieszczeń odczuwał dotkliwy swąd, poza tym już po chwili ciekły mu łzy z oczu i katar z nosa – relacjonuje dyżurny PSP w Łomży. Na szczęście nikogo z gości i personelu baru nie trzeba było hospitalizować.

Wybory i podsumowanie roku w związku hodowców gołębi pocztowych

Foto: Wybory i podsumowanie roku w związku hodowców g...
cz pon, 19 lutego 2007 18:30

Tadeusz Śmiarowski ponownie został wybrany prezesem łomżyńskiego oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Oddział liczy 181 hodowców skupionych w 6 sekcjach. W samej Łomży gołębie pocztowe hoduje 60 osób.

Zatrzymać tę budowę!

Foto: Zatrzymać tę budowę!
cz pon, 19 lutego 2007 13:52

Wojewoda podlaski wszczął postępowanie w kierunku stwierdzenia nieważności decyzji na podstawie której prowadzona jest budowa supermarketu przy skrzyżowaniu Al. Piłsudskiego i ul. Zawadzkiej w Łomży. W opinii urzędników wojewody przy wydawaniu przez władze miasta pozwolenia na budowę doszło do rażącego naruszenia prawa. Budowany supermarket ma halę sprzedaży o ok. 800 m.kw. większą niż dopuszcza prawo. Formalnie na tej budowie nie powinny być prowadzone teraz żadne prace.

Wtorek - sądny dzień nad sejmikiem

cz pon, 19 lutego 2007 12:12

Choć to nie powinno być zaskoczeniem, ale niestety poniedziałkowa sesja nie przyniosła rozstrzygnięcia w kwestii wyborów władz województwa podlaskiego. Przez cały dzień radnym wojewódzkim udało się przeprowadzić dwa głosowania. W pierwszym nie odwołali z funkcji marszałka Bogusława Dębskiego, w drugim nie powołali na wicemarszałka Krzysztofa Tołwińskiego. Zarządu jak nie było tak nie ma... a we wtorek o północy mija termin do którego trzeba wybrać kompletny zarządu. Radni na obrady mają powrócić na 8 godzin przed upływem tego terminu.

Za szerokie słupy, czy za wąskie drogi?

Foto: Za szerokie słupy, czy za wąskie drogi?
mm nie, 18 lutego 2007 18:45

Trudno w to uwierzyć, ale kierowca tego BMW wyszedł o własnych siłach... W niedzielne popołudnie - ok godz. 16.30 - na skrzyżowaniu Al. Legionów z ul. Poznańską czerwone BMW uderzyło w słup sygnalizacji świetlnej. Z relacji świadków zdarzenia wynika, że osobowe BMW z dość znaczną prędkością wjechało na skrzyżowanie, podczas gdy w tym samym czasie z ulicy Poznańskiej wjeżdżał tu inny pojazd. Kierowca BMW chciał ominąć ten pojazd...

Sejmik: coraz bliżej ostatecznego rozwiązania

Foto: Sejmik: coraz bliżej ostatecznego rozwiązania
cz so, 17 lutego 2007 11:43

Sobotnia, nadzwyczajna sesja sejmiku województwa podlaskiego nie przyniosła żadnego rozstrzygnięcia w kwestii ustalenia kto rządzi w województwie. Głównym tematem obrad miał być wniosek o odwołanie marszałka Bogusława Dębskiego z PiS. Dyskusji jednak nie było, bo po rozpoczęciu sesji została ona przerwana do poniedziałku.

„Zefir” z akt łomżyńskiej SB

cz cz, 15 lutego 2007 22:31

W 1975 roku Służba Bezpieczeństwa w Łomży zarejestrowała ks. Józefa Michalika jako agenta bez jego wiedzy i zgody. Kościelna Komisja Historyczna uznała, że z punktu widzenia formalno-prawnego nie ma podstaw, by stwierdzić jego rzeczywistą współpracę. Sam abp Michalik mówił w Wiadomościach TVP, że nigdy nie był tajnym współpracownikiem SB. Dr Krzysztof Sychowicz historyk z białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej zwraca uwagę na fakt, że gdy SB wpisywało na listę współpracowników obecnego abp Michalika było w momencie tworzenia w powstałym właśnie województwie łomżyński (1975r) struktur wojewódzkich SB i tworzenia pierwszej listy agentury jej podlegającej.

To on najpierw się napił, a później szalał audi po ulicach Łomży...

Foto: To on najpierw się napił, a później szalał audi...
cz cz, 15 lutego 2007 15:13

Andrzej Jankowski ur. 21 kwietnia 1978 roku mieszkaniec Śmiarowa w gminie Mały Płock jest tym kierowcą, który we wtorkowy wieczór szalał po ulicach Łomży. Dziś prokuratura postawiła mu trzy zarzuty w tym także ten usiłowania zabójstwa policjanta. Grozi mu nawet dożywocie. Prokurator Rejonowy w Łomży zgodził na podanie do publicznej wiadomości nie tylko danych osobowych pirata, ale także jego wizerunku.

Pijany policjant spowodował wypadek

cz śr, 14 lutego 2007 15:42

Nadmierna prędkość, poślizg i samochód wpadł na drzewo - dodajmy samochód, którym kierował policjant. Do wypadku doszło wczoraj w okolicy Brańska. 26-letni starszy posterunkowy w Policji pracował od niemal 5-lat. W chwili wypadku miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Siedmiu poszkodowanych w wypadku busa z Litwy

cz śr, 14 lutego 2007 15:27

Siedem osób trafiło do szpitala po wypadku busa z Litwy, który w okolicach Stawisk, na drodze krajowej nr 61 zderzył się z ciężarówką. Stan rannych nie jest jeszcze znany, ale wstępnie policja i strażacy mówią o niezbyt groźnych obrażeniach.

Ślisko: ciężarówka przewróciła się pod Grajewem

cz śr, 14 lutego 2007 12:21

Ciężarówka przewożąca olej opałowy przewróciła w okolicach miejscowości Bogusze niedaleko Grajewa. Ranny w wypadku kierowca cysterny trafił do szpitala miejskiego w Grajewie. Jak podaje serwis grajewo24.pl droga Grajewo - Ełk jest zablokowana, a policja zorganizowała objazdy.

Zambrowianin na metropolitę warszawskiego?

Foto: Zambrowianin na metropolitę warszawskiego?
cz wt, 13 lutego 2007 23:02

Urodzony w Zambrowie arcybiskup Józef Michalik jest jednym z trzech kandydatów na metropolitę warszawskiego - podała PAP powołując się na źródła kościelne. Nazwisko abp. Michalika znalazło się na liście kandydatów na nowego arcybiskupa Warszawy, zaproponowanej w tych dniach Watykanowi przez Nuncjusza Apostolskiego Józefa Kowalczyka w oparciu o sugestie Episkopatu Polski. Poza abp. Michalikiem kandydatami są także abp. Henryk Hoser oraz biskup Kazimierz Nycz.

Kryminal story z Łomży

Foto: Kryminal story z Łomży
cz wt, 13 lutego 2007 22:51

Trzy osoby ranne, pięć potłuczonych samochodów w tym dwa policyjne radiowozy – to efekt policyjnego pościgu po ulicach Łomży. Wszystko działo się jak w kryminalnym serialu. Najpierw mieszkaniec Łomży poinformował policję, o pijanym kierowcy jeżdżącym ciemnym audi kombi po ulicy Kazańskiej. Później kierowca audi nie chciał zatrzymać się do kontroli. W pościg za nim ruszyły radiowozy. Uciekinier nie reagował na wezwania policji, padł strzał ostrzegawczy, a pędzące audi niemalże rozjechało funkcjonariusza próbującego zatrzymać je na blokadzie...

Ślisko, bardzo ślisko...

Foto: Ślisko, bardzo ślisko...
cz wt, 13 lutego 2007 14:16

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków mamy gołoledź. Zamarzającą mżawka sprawiła, że drogi i chodniki pokrywa warstwa lodu. Jest bardzo ślisko... Zgodnie z najnowszymi prognozami taka pogoda utrzyma się przez najbliższe dni.

Uwaga zaginął Piotr.

Foto: Uwaga zaginął Piotr.
mm wt, 13 lutego 2007 09:59

W dniu 10.02.2007 roku na terenie Łomży zaginął PIOTR MOŚCICKI, lat 28, mieszkaniec Wysokiego Mazowieckiego. Piotra ostatni raz widziano w sobotę 10 lutego o godz 12.20 jak wychodził z WSZiP im. B. Jańskiego w Łomży, w której studiował i udał się w kierunku ronda.

Uwaga na gołoledź

cz pon, 12 lutego 2007 15:04

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzega przed marznącymi opadami deszczu jakie nadciągają nad region. Ślisko zrobi się już dziś wieczorem. W nocy oraz jutro (13.02.2007 r.) rano, przed południem i po południu województwie podlaskim będą występowały miejscami marznące opady deszczu.

Odpust dla chorych i ich opiekunów

cz so, 10 lutego 2007 22:49

Ludzie chorzy oraz osoby im posługujące będą mogli uzyskać w niedzielę odpust zupełny. W Watykanie opublikowano dekret Penitencjarii Apostolskiej o odpustach, których Benedykt XVI udzielił w związku z obchodzonym w niedzielę 11 lutego XV Światowym Dniem Chorego. Jest on w tym roku w sposób szczególny poświęcony osobom nieuleczalnie i terminalnie chorym.

« · «« · 853 · 854 · 855 · 856 · 857 · 858 · 859 · 860 · 861 · 862 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę