Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 24 czerwca 2021 napisz DONOS@

Bankowcy dzieciom

Wolontariat – to słowo do tej pory kojarzone głównie z organizacjami pozarządowymi, ale jak się okazuje nie jest obce także łomżyńskim bankowcom. Pracownicy Banku Zachodniego WBK I Oddziału w Łomży w ramach wolontariatu pracowniczego swój własny czas i pieniądze przeznaczyli na wsparcie i organizację świątecznego spotkania stowarzyszenia rodzin dzieci z autyzmem. - To wspaniały gest i wielka sprawa – podkreśla Monika Szymanowska, prezes łomżyńskiego oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu. - To kolejny etap naszej działalności i nasze pierwsze otwarte spotkanie integracyjne. Nasze dzieci wykazują wiele trudnych zachowań, dla których otoczenie nie zawsze znajduje wyrozumiałość. Dzisiaj nasi rodzice i wolontariusze we wspaniałej współpracy podarowali dzieciom wspaniały wieczór z prawdziwym Mikołajem.

Wolontariat pracowniczy banku w składzie Aneta Pruszko, Anna Kośnik, Karolina Boryszewska i dyrektor odddziału Beata Kaczyńska zajęły się organizacją imprezy oraz opieką nad najmłodszymi. Gościnnego wnętrza użyczył na ten szczytny cel łomżyński Klub Dziecka Bajlandia. Podczas warsztatów plastycznych dzieci pod opieką rodziców i wolontariuszy wykonywały ozdoby świąteczne (także tradycyjne kurpiowskie), które przystroją choinki w ich domach. Maluchy miały również do dyspozycji trampolinę, dmuchaną zjeżdżalnię, gry i zabawki, a organizatorzy nie zapomnieli również o drobnym dostosowanym do diety dzieci poczęstunku. Niezapomnianym przeżyciem okazała się wizyta Mikołaja, w którego worku znalazł się prezent dla każdego dziecka. 
- Taką inicjatywę w formie wolontariatu pracowniczego podjęliśmy po raz pierwszy, ale na pewno nie po raz ostatni. Ja z moimi pracownikami niezmiernie się cieszę, że mogliśmy się tutaj spotkać i wspólnie przyczynić się do niesienia radości i uśmiechu dzieciom, będącym po opieką stowarzyszenia. Na pewno utrzymamy kontakt – podkreśla Beata Kaczyńska, dyrektor I Oddziału BZ WBK w Łomży. 
Rzeczywiście radości nie było końca – dzieci nie chciały opuszczać miejsca, gdzie tak miło spędzały czas. A rodzice nie kryli zadowolenia, że znaleźli warunki, w których ich pociechy były najważniejsze i w pełni akceptowane. I ludzi obdarzonych wielką wrażliwością na los innych. 

W  Łomży od pół roku działa Krajowe Towarzystwo Autyzmu oddział w Łomży. Jest ono jedynym w naszym regionie reprezentantem rodzin w których występuje problem autyzmu.

na podstawie materiałów nadesłanych

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę