Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 marca 2023 napisz DONOS@

Ślubowali „rzetelnie pełnić powinność nauczyciela” mianowanego

Główne zdjęcie
Fot. UM Łomża

Dwudziestu czterem nauczycielom z Łomży wiceprezydent miasta Mirosława Kluczek wręczyła akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. To uwieńczenie co najmniej dwuletniej pracy w szkole od dnia awansu na stopień nauczyciela kontraktowego, a następnie prawie trzyletniego stażu oraz zdanego w wakacje egzaminu przed komisją, powołaną przez prezydenta Łomży.

Wśród awansowanych pedagogów znaleźli się, m.in., nauczyciele wychowania przedszkolnego, języka angielskiego, fizyki, przysposobienia obronnego oraz wychowania fizycznego, uczący w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Łomży.
Odebranie aktu poprzedziło ślubowanie nowych nauczycieli mianowanych: „Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela, wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej”. Teraz przed pedagogami kolejny etap awansu zawodowego na stopień nauczyciela dyplomowanego.
- Mam świadomość Państwa trudnej pracy, gdyż sama wiele lat byłam nauczycielem i wiem, jak bardzo trudno jest pracować w tej chwili w każdym typie szkoły - mówiła wiceprezydent Mirosława Kluczek, wręczając w sali konferencyjnej ratusza akty mianowania. - Mam nadzieję, że jesteście Państwo pełni entuzjazmu, że do tego stopnia nie doszliście tylko dlatego, że tak wypada, i wyłącznie dlatego, że chodzi o pieniądze, ale również z tego powodu, że chcieliście podnosić swoje kwalifikacje oraz robić to, co robicie, coraz lepiej.
Łukasz Czech z biura prasowego łomżyńskiego ratusza odmówił podania nazwisk awansowanych nauczycieli, tłumacząc, że „nie jest to informacja publiczna”.  

Opr. Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę