niedziela, 16 lutego 2020 napisz DONOS@

Ślubowali „rzetelnie pełnić powinność nauczyciela” mianowanego

Dwudziestu czterem nauczycielom z Łomży wiceprezydent miasta Mirosława Kluczek wręczyła akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. To uwieńczenie co najmniej dwuletniej pracy w szkole od dnia awansu na stopień nauczyciela kontraktowego, a następnie prawie trzyletniego stażu oraz zdanego w wakacje egzaminu przed komisją, powołaną przez prezydenta Łomży.

Fot. UM Łomża
Fot. UM Łomża

Wśród awansowanych pedagogów znaleźli się, m.in., nauczyciele wychowania przedszkolnego, języka angielskiego, fizyki, przysposobienia obronnego oraz wychowania fizycznego, uczący w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Łomży.
Odebranie aktu poprzedziło ślubowanie nowych nauczycieli mianowanych: „Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela, wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej”. Teraz przed pedagogami kolejny etap awansu zawodowego na stopień nauczyciela dyplomowanego.
- Mam świadomość Państwa trudnej pracy, gdyż sama wiele lat byłam nauczycielem i wiem, jak bardzo trudno jest pracować w tej chwili w każdym typie szkoły - mówiła wiceprezydent Mirosława Kluczek, wręczając w sali konferencyjnej ratusza akty mianowania. - Mam nadzieję, że jesteście Państwo pełni entuzjazmu, że do tego stopnia nie doszliście tylko dlatego, że tak wypada, i wyłącznie dlatego, że chodzi o pieniądze, ale również z tego powodu, że chcieliście podnosić swoje kwalifikacje oraz robić to, co robicie, coraz lepiej.
Łukasz Czech z biura prasowego łomżyńskiego ratusza odmówił podania nazwisk awansowanych nauczycieli, tłumacząc, że „nie jest to informacja publiczna”.  

Opr. Mirosław R. Derewońko

200114015929.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę