Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

Na książki po nawałnicy

Główne zdjęcie
Zniszczony dom po nawałnicy w gminie Śniadowo

Rodzice dzieci z gospodarstw dotkniętych tegorocznymi nawałnicami może otrzymać po 1000 zł pomocy finansowej na zakup podręczników oraz pokrycie innych wydatków szkolnych. W województwie podlaskim może to być około 130 dzieci.

Jak podaje Podlaski Urząd Wojewódzki pieniądze dostaną ci który rodzinom przyznano zasiłek celowy do 6 000 zł na zaspokojenie niezbędnych potrzeb w związku ze stratami poniesionymi wskutek nawałnic lub innych niekorzystnych zdarzeń atmosferycznych. Zasady otrzymania  pomocy zakładają, że wójtowie (burmistrzowie, prezydenci miast) przygotują listy uczniów uprawnionych do otrzymania zasiłku. Następnie przekażą je do kuratoriów oświaty. Te z kolei zgłoszą zapotrzebowanie na niezbędne środki ministrowi edukacji, a ten zawnioskuje o nie do ministra finansów. Przyznane pieniądze trafią do wojewodów, którzy przekażą je gminom. Następnie wójtowie (burmistrzowie, prezydenci miast) wypłacą zasiłek rodzicom lub opiekunom. 
- Z informacji zebranych przez Podlaskie Kuratorium Oświaty wynika, że w naszym regionie taka pomoc trafi do około 130 dzieci. Ta liczba może się jeszcze zmienić, ponieważ gminy cały czas uzupełniają listy – podaje Joanna Gaweł rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego. 
Wojewoda Podlaski  w ramach pomocy po nawałnicach przekazał gminom blisko 780 tys. zł. Pieniądze trafiły do 244 rodzin z 41 gmin. Rodziny dostały je w formie jednorazowych zasiłków na najbardziej pilne potrzeby.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę