Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Poprawka z matury

Około 1,4 tys. maturzystów z województwa podlaskiego może poprawiać maturę. Właśnie rozpoczyna się pięciodniowa sesja poprawkowa. Dziś rozpoczynają się egzaminy ustne, które potrwają do piątku, a jutro o godzinie 9.00 rozpoczną się egzaminy pisemne. Wyniki mają być w pierwszej połowie września, aby ci którym się poprawka uda mogli jeszcze w tym roku rozpocząć studia.

Egzaminy poprawkowe, tak jak i te wiosenne przygotowała Centralna Komisja Egzaminacyjna, a sprawdzą je egzaminatorzy z  Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. Prawo do poprawki mają maturzyści którzy wiosną nie zaliczyli tylko jednego przedmiotu. Z reguły do poprawek przystępują ci maturzyści, którym nie powiodło się na egzaminie z któregoś z przedmiotów obowiązkowych. W sumie takich uczniów jest w województwie podlaskim około 1400. Najwięcej z nich - prawie 980 osób - nie zaliczyło matematyki. Kolejnych około 200 osób może poprawiać maturę z języka angielskiego, a około 130 z języka polskiego.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę